Tři těhotenství, tři děti a žádné problémy. Můžu mít takové štěstí?

1. bře 2023

Hezký večer, zajímá mě zda je tu někdo kdo má za sebou tři a více těhotenství a neměl žádné potraty, má zdravé děti a vše bylo prostě v pohodě?
Já čekám třetí dítě, jsem v 7 tt. Všechny tři těhu byli na první dobrou, žádné krvácení, špinění. Nikdy jsem neměla zatím žádný potrat, zamlklé těhu apod. Mám dvě zdravé krásné děti. Přes to že je manžel po rakovině varlat a prognózy ohledně dětí nebyli moc příznivé.
Teď ve mě hlodá červik pochyb, že přeci nemůžu mít takové štěstí a zase donosit zdravé dítě. Když všude čtu jak ženy potrácí, rodí mrtvé děti atd. Nebo snad jo?

tinaprofi
1. bře 2023

Ne nejsi sama, kdo ma takove stesti, jsou nas tisice, statisice.. Mame krasne zdrave deti, nikdy jsme nepotratily, nikdy jsme nemely zamlkle, nekrvacely jsme atd atd. Nasi manzele nemeli rakovinu varlat a my nemely dalsich tisic neduhu, ktere by nam neumoznily mit deti. Zijes na nejake planete sama jen se svoji rodinou?

prejeta_zaba
1. bře 2023

Jo, vážím si toho, ale nemyslím si, že je to tak extrémně výjimečné. 🤷‍♀️ Čteš to, protože o tom píšou na netu. Dřív se vědělo maximálně, co se stalo v pribuzenstvu, teď máš vše na jedno kliknutí a pamatuješ si ty hororové příběhy, protože prostě zaujmou víc, než že někdo otěhotněl a porodil bez problémů.

autor
1. bře 2023

@tinaprofi Ne nežiju na žádné jiné planetě. Ale mám kolem sebe spoutu známých, i hodně lidí v rodině, kteří se buď snaží X měsíců, let a nejde to. Nebo několikrát potratily, měli všelijaké problémy atd. Když někde řeknu, že jsme všechny děti počali první měsíc, tak jsme za exota. I gynekolog mi řekl, že máme ohromné štěstí a ať si toho vážím.

fandysek_1
1. bře 2023

Neřeš to a buď ráda. Máme také krásné tři zdravé děti. Všechny tři těhotenství jsem měla bez problémů. Kojila jsem všechny a všechny jsou císařem.

martinka_33
1. bře 2023

Moje první zamlklé bylo 4., nebo jinak možná jen o tech předchozích nevím, protože jsem to nezkoumala a byly doby, kdy mé plus mínus týden rozdíl v menstruaci nechával chladnou...
Jinak ale 3 ze tří ukončených těhotenství byly bezproblémové s bezproblémovými porody. Taky si říkám, že mám štěstí, že se řadím k tem, kterým tehotenství nic nedělá.

martinka_33
1. bře 2023

@prejeta_zaba statisticky problémů v civilizovaných zemích přibývá, ale pořád jich je méně než bezproblémových. Nedavno jsem videla dokument, kde to říkali 😀

e_v_k_a83
1. bře 2023

Já nevím co chceš slyšet ale moc to neřeš. Často si zlyma myšlenkám to zle přitáhne nějak. Raduj se s pokorou a vdekem.

janule0123
1. bře 2023

Moc to řešiš.. proč se v něčem patlat když to vychází a bezi téměř samo? Kamarád ma ten stejný zdravotní problem co tvůj a děti ma všechny na první zátah … pak mám par kolegu a kamarádů co mají taky na první zátah tři zdravé děti ..pak mám taky kamarády kteří jsou zdraví a mladí a proste nic … takže pokud se dari a jde to.. proč se v tom patlat, neradovat se z toho … kdyby to bylo naopak, pak řešení problemu je na místě 😃jinak spousta holek co ma tři děti .. čtvrtý nechce nesedi na konovi pac na to nemají čas … takže ty úspěšný tu z většiny nenajdes; nebo nemají potřebu zakládat diskuze… ty méně šťastný to řeší, zakládají diskuze; tak jsou proste víc vidět a ty nebudes dojmu, ze se to děje běžně ..a všem …

lenerka1
1. bře 2023

A proč si to štěstí nedopřát a neužít? Taky mám tři zdravé děti, tři pohodová těhotenství a tři porody za odměnu, nikdy žádná komplikace. Jsem za to vděčná, ale zas až taková výjimka si nepřipadám.

me_druhe_ja
1. bře 2023

Neřeš a buď ráda, jak to máš....
Nad tím se takhle nedá přemýšlet coby kdyby...

Pořád je statisticky nejvíc pravděpodobné, že budeš mít zdravé dítě.
A stejně tak je pořád hodně žen, co nemá s otěhotněním problémy. Já mám kolem sebe tak 70-80% párů, kde se to podařilo téměř hned. Ve věku 25-38 let.
Jinak logicky se víc zaměřujeme na to špatný. Ženy se s tím častěji potřebují svěřit, podpořit, najít spřízněné duše....A proto ti přijde, že je toho špatného moc. Ale není....jen je to víc viditelné. Já taky o Synove nemoci píšu z důvodu informaci v čj, doposud téměř neexistovaly. Kdybych měla jen zdravou dceru, asi bych ani profil neměla

muhehehe
2. bře 2023

Ahoj, na první dítě jsme si chvíli počkali, to nebylo hned na první dobrou; ale ani jsme nezaváděli ani ta nejzákladnější opatření (řešit kdy je ovulace, vitamíny... no prostě nic), nechali jsme to být, a jednoho dne tam bylo 🙂 Další dvě už byly prakticky hned, co jsme si řekli, že už bychom tomu mohli nechat volný průběh 🙂 Všechna tři těhotenství byla bez nevolností a nějakých větších problémů. S dětmi teda vůbec nic, nikdy nebylo ani podezření na nějaký problém, já měla trochu křečáky na spodku (po porodech se to zase stáhlo), málo železa, diastázu, prostě to co skoro každý 🙂 Ale porody přirozené a rychlé, děti se hned přisály a vše prostě dobré. Děti jsou zdravé a netrápí je ani běžné dětské nemoci, antibiotika jsme ještě neměli nikdy a nikdo z nich nebyl nemocný třeba ani po nástupu do školky (do školy/ školky už chodí všichni). Teď čekám čtvrté. Povedlo se na první dobrou, bohužel ale miminka byla původně dvě a jedno šlo pryč ještě před první prohlídkou u doktora, velmi brzo (šestý týden). Takže už i já mám tuhle smutnou zkušenost, naštěstí když už se to muselo stát, bylo to milosrdně brzy. Jinak i čtvrté dítě prosperuje dobře, ultrazvuky a všechna vyšetření v pořádku, bez podezření na cokoliv. Tak snad dobrý. Člověk je vnitřně moc rád a většinou mu stačí dělit se o radost s nejbližším okolím; nemá o čem vypisovat, na co se ptát, s čím se svěřovat. ,,Dobrý den, jsem počtvrté těhotná a zase všechno dobrý" :D s tím se člověk moc nepotká 🙂 Zato když je problém, potřebuje se svěřit, poradit, touží po nějaké podpoře.... ty smutné věci jsou pak víc vidět.

aarriel
2. bře 2023

Tohle bych vubec nerikala nahlas, abys to nezakrikla 😉 vis jak to funguje, nekdo se zepta, jestli jste zdravi a bum druhy den ryma 🤣🙈

angelinie
2. bře 2023

Ahoj, my máme 3 zdravé děti ze 3 pohodových těhotenství a k tomu 3 rychlé porody ☺️ každopádně já to vnímám jako velký zázrak, ale to bude tím, že v našem okolí se to nepodařilo vůbec nikomu (beru lidi z naší generace). Asi je to tím, že se teď lidí více sledují, ale opravdu potraty nejsou nic výjimečného a dost našich příbuzných, kamarádů a známých muselo podstoupit umělé oplodnění. Ale byla jsem loni na jedné super přednášce v lékárně a tam to vysvětlovali, že opravdu plodnost populace postupně značně klesá (z různých důvodu, co tu teď nebudu vypisovat)...

alpakovo
2. bře 2023

Neboj nejsi jediná, mám tři krásné zdravé děti a všechny tři těhotenství byli bez čehokoliv.... Ani zvracení či nechutenství, málo sem přibrala, pohyb nebyl problém, krvácení nebo špinění taky ne. Užívej si to třetí těhotenství a vůbec se takovýma úvahama nezabývej

sylvka
2. bře 2023

Copak těhotenství 🤟tyam za sebou taky tři a m tři zdravé děti ,ale po třetím tehu to moje tělo nak odchází . Hlavně tedy zuby 🙄tehu mi spustilo zánět dásní ,paradentózou ....strašný . Nechápu,že někdo může být tehotnej třeba 10 krát .😁

orchidis
2. bře 2023

jsou nás statisíce, miliony, jen se o tom nemluví 🙂
to, že se normalizují, ivfka (nejsem proti nim), časté potraty a další věci, je pouze a jen důkazem, jak moc se normalizují patologie
je normální být zdravý, rodit, kojit, donosit děti bez komplikací
je to normální
a je super, že když má někdo problémy, umíme mu pomoct

andelka
2. bře 2023

Buď ráda. Taky jsem si myslela,že se budu řadit do té šťastné skupiny, v 19 TT mě osud vyvedl z omylu. Takový je život. Nakonec tři zdravé děti po bezproblémovém těhotenství a porodu mám. I to je štěstí. Osudy jsou různé a člověk musí věřit v to lepší ☘️

sasui1
2. bře 2023

Necetla jsem uplne vsechny ale vetsina odpovedi je presne takovych ktere v tazatelce vyvolali tyto pocity 🤔 si myslim...denne nove a nove dizkuze "snazim se x mesicu", "jak se pozna potrat" "lovime duchy" ale neni zadna "pojdte se pochlubit ze to vyslo na prvbi dobrou a mame se krasne" a kdyz uz nekdo takovou dizkuzi zalozi tak dostane sodu ze resi kraviny a ma byt rad za to co ma...ale kdyby se ve spolecnosti mluvilo i o tom hezkem a kazdy se nechtel trumfovat jen tim ze on ma zivot tezsi nez jiny tak by nas ani nenapadaly takove myslenky jestli i nas nas nekde za rohem neceka nestesti kdyz se nam ted tak dari 🙄
Takze ja pisi jen: nevyslo mi to sice 3x ale 2x ano. Poprve napoprve. Podruhe az na 3.pokus ale melo to tak byt 💙 z ruznych duvodu. Kdyby to vyslo driv bylo by z toho mrzeni. 🤗

korin
2. bře 2023

@sasui1 Je to do značné míry o štěstí, není to zásluha... Komu to nevyjde na poprvé, není přece o nic horší, nesnaží se o nic míň... Výraz "chlubit se" je v této souvislosti nešťastně zvolený.

bonavoxa
2. bře 2023

Byla jsem třikrát těhotná v životě a máme tři živé a relativně zdravé děti. Na první těhotenství jsem si počkala, u dvou jsem musela ležet kvůli čípku. První porod o fous předčasný. U druhého těhotenství se mi zkazila štítná žláza a už mi to zůstalo. Jinak nic. Třetí těhotenství, Porod, kojení... nejlepší. Žádné zamlklé těhotenství, potraty, nic.

milixx
2. bře 2023

Vezmu to z opačné strany. Těhotná jsem byla 7x, dítě mám jedno (po ivf s PGT, s imunologickou léčbou po celé těhu, v 17TT udělanou akutní cerkláží a 5ti měsíci ležení v posteli). Strašně moc chci ještě jedno, i když vím, že těhotenství by bylo zase peklo.
Jsem neskutečně šťastná, že mám zdravé dítě, ze se to přes všechny ty klacky pod nohy povedlo. A třeba - jakkoli to bude znít třeba divně - jsem i šťastnější a víc si mateřství užívám, než bych byla, kdyby se to povedlo hned na první dobrou.

anetka1701
2. bře 2023

Mám to podobně 🙂 porody tedy císařem, ale to nepovažuji za komplikaci... Všechna těhotenství jsem byla aktivní, bez problémů a mám tři zdravé a krásné děti. Jsem šťastná žena a každý den za to děkuji 🙂

europa00
4. bře 2023

Nechápu moc smysl příspěvku v 7 týdnu těhotenství… tohle asi raději nápis až po porodu 3 dítěte… i tak bude příspěvek celkem za mě moc nesrozumitelný co se sdělení tyče . Jako jestli se chceš pochlubit? Nechápu jeho význam ani teď. Ano buď rada, ze tu zkušenost zatím nemáš…. Ono v dnešní Době je to hlavně o posunutí věku rodičky, a kvalita vajíček po 30 roce začne klesat. To je hlavní důvod. Nevím kolik ti je let, to ze mate dítě na první dobrou, je taky běžné, jsi chytlava , mas přívětivou imunologii vůči vajíčku, ovulaci a s partnerem jste kompatibilní co se početí tyče. Ano spousta žen za svůj život potrat zažije, ale pak donosí zdravé děti. Jsi odvážná, ze tohle píšeš na samém začátku těhotenství, ale chápu, kdo nezažil nepochopí.. . Přeji ať vše dobre dopadne🙏

autor
5. bře 2023

@europa00 Tak kdybych si myslela, že bude třetí třetí těhotenství v pořádku a že bez problémů donosim zdravé dítě, tak nepíšu tenhle příspěvek. Právě mám obavu, že to potřetí nevyjde, že nemůžu mít takové štěstí. A píšu tam že jsem zatím nezažila potrat, tak že je mi jasné, že to teď přijít může. Jsem mladá, je mi 28 let, prvniho syna jsem měla ve 22 letech, tak že ten věk asi taky roly hraje. Já beru jako zázrak už to, že máme dvě děti. Když byli prvnímu synovi 8 měsíců, tak zjistili manželovi rakovinu varlat, o jedno varle přišel, pak měl půl roku chemo. Po roce od ukončení léčby byl na spermiogramu a výsledek byl opravdu špatný. Asi 5 % šance na přirozené otěhotnění. Na klinice nám narovinu řekli, že ať to ani přirozeně nezkoušíme a jdeme rovnou na umělé. Že je to ztráta času. No a já byla další měsíc těhotná přirozeně. Teď nám vyšel opět mizerný spermiogram, ještě horší než ten první a zase se podařilo první měsíc. Tak že máme asi opravdu štěstí a bojím se, aby nás teď neopustilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru