Váha miminka a strach před porodem. Zkušenosti?

snazilka2018
29. črc 2019

Ahoj holky...
tak se to celé těhu nějak rychle přehouplo a je tady ten očekávaný závěr...
Vždycky jsem se bála toho čekat velké miminko a asi ta myšlenka byla tak silná že jsem si ji přitáhla... jsem 38+1 a od začátku mám větší bříško ... minulý týden jsme měli váhový odhad 3790 takže nastal strach z porodu jako takového plus z velikosti miminka plus to čekání kdy a dotazy ostatních zda už? ... tak jsem chtěla slyšet nějaké názory třeba už zkušenějších?

ejmate
29. črc 2019

@snazilka2018 Ahoj, váha mimča asi moc roli nehraje. Známá porodila kluka přes 5 kg (sama je menší, štíhlá) úplně v pohodě a kamarádka mimi necelé 3 kg a s komplikacemi a poraněním. Já měla holčičku 3,370 kg a porod v pohodičce, akorát s nástřihem - prý kvůli tuhé hrázi. Jinak u porodu mě boleli jen ty předposlední kontrakce. Když šla malá ven, nebolelo to vůbec, ani kontrakce, ani nástřih, ani jak šla ven. Jen pro uklidnění 😉 Držím palce, ať vše dobře dopadne 🙂

zuzkabrhelova
30. črc 2019

@snazilka2018 mam za sebou 3 porody a musím říct že poslední a největší miminko 4140g se rodilo nejlíp se všech. První kluk 3410g 12 hodin vexem Druhy kluk 3690g 16 hodin taky vexem . A třetí holka 4140g 5 hodin a na a 2 zatlačení venku. 😊

snazilka2018
autor
30. črc 2019

@ejmate tak to zní jako krásný porod ❤ ...a nebo hodně dobrý práh bolesti .... 💪😊děkuji za zprávu a povzbuzení 😊😊

snazilka2018
autor
30. črc 2019

@veronka_123 moc děkuji za povzbuzení a krásnou pozitivní zprávu... moc bych se chtěla umět v tý palici takhle přenastavit ale bojím se abych nebyla spíš histerka 😁 ... mám drobet syndrom bilyho pláště a nemocnice je pro mě trochu úzkost... i když co nám nešlo mimi a musela jsem na různá vyšetření a laparku tak musím říct že už to zvládám o 80% lépe...

snazilka2018
autor
30. črc 2019

@katy48 děkuji 😊❤ ... nejhorší jak každý vypráví horory a přirovnávají to k lámáním kostí a že je to nepředstavitelné a šílené a hrozné... zpočátku se mi dařilo tohle ignorovat nebo utnout a neposlouchat ale jak je to blíž a blíž tak stoupá stresik...

luckylee
30. črc 2019

Porod je krasny.Muze byt.Ale taky je potreba se na nej pripravovat.
Porad mas cas-oslov nejakou komunitni PA nebo dulu z okoli a popovidej si s ni.
Neni to zadna ezo vec jak si porad hodne zen mysli a muze ti to hodne pomoct.
Cim vetsi strach tim vetsi rizika.
Plus masaz hraze olejickem,nacvik hlubokeho dychani do bricha.To vse muze teosku pomoct.☺

katy48
30. črc 2019

@snazilka2018 já se nijak nepripravovala proste jsem to brala že porodilo hodne zen prede mnou tak ja nebudu vyjimka. Vaha maly me zaskocila. Porodu jsem se bala a neni to tak strasny. Samozrejme to boli nebudu rikat ze to vubec neboli. Ale prezijes to stejne jako spousta jinych 😉😉😉😉

veronka_123
30. črc 2019

@snazilka2018 ja mam stejny syndrom a proto jsem uvazovala i nad domacim porodem ale nakonec jsem se rozhodla pro porodnici, ale nasla jsem si takovou kde neni problem aby rodicka rozhodovala v pripade bezproblemoveho porodu o jeho prubehu a mela naprostou volnost 🙂 Ja jsem jeste pred lety vyhlasovala ze dite ani nechci protoze ho nezvladnu porodit 😀 takze vazne je to hlavne o ty hlave a samotneho porodu se vubec nebojte, pri tom porodu je zena ve vazne divnym stavu kdy bolest vnima ale vse je v mlze a fakt na to clovek zapomene. Ja si sice bolest nejakym zpusobem pamataju ale vubec ne negativne, ale hodne momentu mam v mlze, z ceho jsem trochu smutna ja bych si to rada pamatavoala vsechno, tak mozna priste 😀 A pokud jeste stihnete
tak doporucuji precist Hypnoporod 🙂

ejmate
30. črc 2019

@snazilka2018 Vůbec neposlouchej šílený příběhy ostatních. Naopak si říkej, že tvůj porod bude krásnej 😉 Hele ženský tělo je na porod stavěný, je to úplně přirozenej proces. Čím víc budeš klidná, tím jednodušeji porodíš. Panika vyplavuje hormony, který u porodu nepotřebuješ. Snaž se být co nejvíc uvolněná a těš se na miminko, s každou kontrakcí k tobě bude blíž. Můžu ještě doporučit denně sníst 5 datlí, zkracuje se tím 1. doba porodní, je na to studie 😉

ejmate
30. črc 2019

@snazilka2018 Jo a knížku hypnoporod jsem četla, též doporučuji. Možná víc se mi líbila knížka Znovuzrozený porod, je tenčí a hodila mě úplně do klidu 😉

babanci
31. črc 2019

@snazilka2018 Největší bebínko na světě jsem já. Ne, že bych nevydržela bolest, tak to úplně ne /kamenitý žlučník mě vytrénoval/, ale děsím se špitálů a navaluje se mi jen z toho pachu. A přesto jsem odrodila 3 x, všechny nad 4 kila. A to jen proto, že jsem nemohla utéct, že to tak nějak musí ven samospádem. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru