Zdravá miminka. Máte nějaké krásné a pozitivní zprávy?

eliszu
12. únor 2022

Zdravíčko ženy 💐
chtěla jsem Vás moc poprosit, nemám kolem sebe moc budoucích ani čerstvých maminek, s kterými bych tohle mohla probrat. Jsem v počátku těhotenství a neustále si čtu o potratech atd. Prostě to na mě dost často někde vyskočí. Vím, že co se má stát se stejně stane, ale negativní myšlení předem nechci. Mohla bych Vás poprosit o nějaké Vaše naopak krásné a pozitivní zprávy?😁
Děkuji předem a ať jste s prckama šťastný☺️

aselluska
12. únor 2022

@eliszu jestli byly opravdu upřímné a svěřili se tak, jak to bylo, potratily jen 2 kamarádky z těch všech co už mají děti a není jich málo. Chápu tvůj strach, taky jsem se bála. Ale od teď už se bát celý život 🙂 je lepší nečíst tolik depresivních věcí. To se pak hemží hlavou jen černé myšlenky.

klokanka31
12. únor 2022

@eliszu Lepší nečíst a nestresovat se...

biciklissie
12. únor 2022

Úplně chápu tyhle myšlenky. Já jsem hrozný tragéd a někdy tyhle informace přijdou z okolí tak nějak samy. Za ně také, pokusit se to nevyhledávat a moc nad tím nedumat. A co nejde, no, napíšu to takhle... Bát se člověk bude už celý život. Jinak, když je miminko ještě nenarozené, jinak, když se narodi, jinak, když se začne pohybovat, jinak, když je nemocné, jinak, když začne chodit do školky a do školy, jinak, když je v pubertě, jinak, když je dospělé, atd. To je prostě dan za mateřství. A někdy docela velká. Ale prostě stojí to za to. Za velké radosti se i hodně platí, no.

janule0123
13. únor 2022

@eliszu taky mě nápadaji negativní myslenky.. ale snažím se s tím bojovat, nevyhledávat, nerozklikavat .. jakmile za tebou přijde dítě.. už se pak vlastně jen bojis … jen pokaždé něčeho jinyho, v tehotentsvi ze to neskončí dobře, po porodu aby mimco nemělo SIDS, pak aby nebylo napr autista atd… pak jak vypustit větší dítě samo do světa … zas jiný strachy …

kiitaa
13. únor 2022

Mam ze dvou planovanych tehotenstvi dve deti 🙂 U druheho jsem resila "jen" cukrovku a konec panevni, jinak bez problemu. Ano, mam dve kamaradky, co prosly zamlklym tehotenstvim, ale taky dost kterym se zadarilo rychle a vse bylo bez problemu. O tom bez problemu se proste jen tak nemluvi a nepise. Tak hlavu vzhuru a nic necti 😀

domrad
13. únor 2022

Zcela ti rozumím. První měsíc jsem byla šťastná, v naději. Pak trocha krvavého špinění a hned jsem sklouzla k negativním myšlenkám a strachu o bábetko. Ale bylo to jednou tak a podruhé onak. Jako pozitivní zprávu ti ale nyní mohu říct, že už jsem v 33tt a každý další týden si užívám víc a víc. Je někdy těžké důvěřovat a radovat se. Zkus si to také užít, je to skutečně jedinečné období. Radši ty negativní zprávy nečti, vždy když to tak začne působit, vypni to. Jasně, může se něco "pokazit". Dávej třeba na sebe teď víc pozor (žádné těžké tahání, víc odpočinku) a zkus si úmyslně něčím dělat pravidelně radost, nějakou maličkostí! Těhotenství je velmi dlouhé, když se bojíme, znám to. Ale hlavu vzhůru. Nejsi sama, jsi s děťátkem ;).

veroniqess
13. únor 2022

Mám okolo sebe spoustu kamarádek s dětmi, mám dva bratry a dohromady máme šest dětí, já čekám sedmé, a z těchto všech lidí nikdo neměl zamlklé tějhotenství, nikdo nepotratil, nikdo žádné vážné problémy, všechny děti krásné a zdravé. Tím neříkám, že nic takového není, ale není toho tolik, jak by se mohlo na nějakým koníku zdát.

monib66
13. únor 2022

Chápu tvé obavy, já to měla stejně. Hlavně první a druhý trimestr. O první miminko jsem přišla v 8tt, otěhotněla jsem pak až po roce. Ale teď mám doma 5l syna, 2,5l holčičku a v dubnu přibude ještě jeden chlapeček 💕

tehulinka91
14. únor 2022

@eliszu opravdu nečíst takové články, je to strašák na psychiku a kolikrát zbytečný. Třeba já jsem teď ve fázi, kdy mám za 9 dní rodit a včera večer a dneska je mi strašně divně. Tak jsem celá netrpělivá, kdy už to bude 😅 hlavně už se nemůžu dočkat až si konečně lehnu na břicho 🤣 nebude mě nikdo kopat do žeber a nebudu co hodinu chodit čůrat, navíc 2x po sobě 😅 doma už mám 3letaka Adámka a chystá se k nám druhý vykuk Eliášek ☺️

mishulka26
14. únor 2022

@veroniqess jen jste měli štěstí mi přijde. Já mám za sebou jedno zamlklé a pak krvácení v 1. trimestru a druhý syn mě že začátku strašil tím, že pomalu rostl nakonec vše dohnal. Kamarádka měla zamlklé 3x až teď má zdravou krásnou holčičku.

@eliszu prostě to nečíst je asi jediná rada, ale z vlastní zkušenost vím, že někdy ty myšlenky přicházejí i bez toho. Držím palce ať je těhotenství v pořádku bez komplikací a zdravé miminko nakonec.

veroniqess
14. únor 2022

@mishulka26 Jak jsem psala, to neznamená, že nic takového není, to vůbec, ale že toho není tolik, kolik by se mohlo zdát při četbě koníka 😃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru