Ako postupovať, ak exmanžel vydedil nášho syna?

katka2176
27. led 2011

Pokusim sa to strucne zhrnut...Som rozvedena 7 r.,pocas celej doby sa moj ex. nezaujimal o deti ci su zdrave chore ako sa im dari v skole jednoducho nic.
akurat min tyzden som si podala o zvysenie vyzivneho ,ktore sa nam podarilo zdvihnut o 15eur 🙂 a tam som sa dozvedela take veci, ze byvaly sa ozenil a ma 4mes dceru na ktoru prepisal dom v ktorom sme spolu niekedy zili 11rok. a ktomu sa dopracovala jeho terajsia ktoru pozna dva roky aj s cestou.to musim podotknut ze BSM som vzdala po 3r. kvoli prietahom a falsovanym dokumentom to uz moje nervy nezvladli..........jednoducho nervy si nove nekupim.
Moj syn teraz bude mat 17 . jeho ten prepis tak zlomil , ze ho zaujma ci moze este v tom nieco podniknut do buducna je vlasne vydedeny.........?

beruska2x
27. led 2011

Tak pokud byl jen v jeho vlastnicvi tak si ho muze prepsat na koho chce, ale to neznamena ze tvuj syn nic nedostane - pokud by se ex neco stalo tak dostane zakonem stanoveny podil na jeho zbyvajicim majetku.... obe tvoje deti..

pokud bys dolozila - treba fakturama - ze jsi platila nejake prace atd v tom dome tak by ti mozna podle soudu musel urcitou kompenzaci vyplatit ale nevim jestli uz neni pozde.. jestlize jsi se toho pri deleni majetku vzdala 😅

kubaka
27. led 2011

Vyděděný je neco úplně jiného. To by musel otec napsat Vyděďovací listiny a uvést jeden ze 4 přípustných důvodů. To není jednoduché a vydědění se dá napadnout u soudu a je.li nepravdivé, lehce jde dokázat opak. Poku otec napíše dům na kohokoliv, je to opravdu způsob, jak odstranit děti z předchozího manželství. Je to legální. Moje máti mě při mé plnoletosti kdysi takto "použila" a přepsala na mě barák, aby nemusela v případě tátovy smrti vyplácet jeho děti z předchozího manželství.

dimi
27. led 2011

Pokud mate SJM opravdu vyresene-tzn.dum pripadl Tvemu ex,tak s tim nic neudelas. Tvuj ex si se svym majetkem muze libovolne nakladat a je jedno jestli jej napise svemu synovi, sve soucasne manzelce, komukoliv...
Vas spolecny syn vydedeny neni-bude dedicem na zbyly majetek-resp.spolu s ditetem z noveho manzelstvi a novou manzelkou...
Jinak vydedeni je opravdu vcelku slozite, toto je mnohem jednodussi a take jistejsi zpusob-zavet je mozne napadnout.

klincek
27. led 2011

nenapisala si to najdolezitejsie-ci bol dom v BSM alebo nie. lebo ak bol, tak po uplynuti tych 3 rokov od pravoplatnosti rozvodoveho rozsudku ste (boli) podielovymi spoluvlastnikmi kazdy v jednej polovici (aj ked to na katastri nezapisali), a to by som sa teda pozrela, aby niekto moj podiel daroval bez toho, aby som sa ja k tomu vyjadrila! vlastnicke pravo sa nepremlcuje, takze ak mas naozaj narok na podiel, dalo by sa to riesit urcovacou zalobou este aj teraz.
no pokial ste v dome len spolu zili a bol jeho (napr. ho ziskal este pred manzelstvom), tak mas smolu a deti tiez. pokial ide o "vydedenie", tak je to tak, ako pise kubaka. ale to u vasich deti nie je dovodne..takze vsetok majetok, ktory bude ex vlastnit ku dnu svojej smrti, sa bude delit rovnym dielom medzi jeho aktualnu manzelku a vsetky jeho deti (aj vase).

juliap
28. led 2011

katka,
1. ak ste boli spolumajitelmi bytu, nemoze ta bez tvojho pisomneho suhlasu pred notarom a pred svedkami vypisat z majetku ... narokovat na vyporiadanie takehoto majetku si mozes kedykolvek cestou sudu
2. v case, ked su vase deti neplnolete, NEMOZE SA VZDAT ANI CASTI MAJETKU v prospech niekoho ineho, takze aj na prepis majetku na jeho terajsie dieta je mozne podat zalobu, ako na nepravoplatne ... urcite by som za tym sla, vedome chce totiz okradnut SVOJE deti ... a este do veku plnoletosti nemoze deti vydedit, dovtedy plati ze deti maju narok na svoju cast bez vyhrady ...