Často s mimčem sama doma. Jak to zvládáte?

floowy
21. pro 2006

Ahojík, najde se mezi vámi nějaká maminka, která je s mimčem často sama doma? Jak to případně zvládá? Potřebuju poradit, nějak to tu všechno na mě padá, manžel je často pryč - práce a škola a navíc bydlíme tady teprve rok a žádné známé (kromě jedné) nemáme a i ta se samozřejmě musí věnovat své rodině a má taky své starosti. Navíc nám nemá ani kdo pohlídat mrně, takže nějakou večeři s manželem nebo vyhození si z kopýtka už ani nepamatuju. Má někdo podobný problém? Prosím napiš...Díky ☹

kristi
21. pro 2006

Flowwy- mne tohle ceka, prestehovali jsme se v zari a taky tady nikoho neznam. Do toho mazel rozjel v zari vlastni realitku, takze doma byva taky hodne malo, miminko cekame v unoru, tak doufam, ze me mala z toho vseho tak nejak vytahne- do toho jeste maly stene..no, jsme na tom asi dost podobne....Asi by to chtelo se v ramci moznosti v necem realizovat...ja treba hodlam zkusit tu techniku decoupage . Myslim, ze to je taky o tom,jak se k tomu postavis. Mrkni na sbazar - jsou tam inzeraty na hlidaci agentury, treba najdes nekoho,kdo ti Viktroku pohlida a budes moct aspon na chvili vypadnout ze stereotypu. Moc drzim pesticky.

protea
21. pro 2006

Ahojky,
myslím že mne samota taky čeká ikdyž já to nebudu mít tak hrozné jako ty Floowy.
Manžel podniká, takže je většinou celý den v práci.
Do toho všeho chceme začít příští rok stavět baráček, takže když bude chvíli čas tak tam bude manžel pečený vařený.
Moje mamča má ještě přes deset let do důchodu, takže tam připadají v úvahu jen víkendy a manželova mamka je v podstatě doma-je fajn ale moje mamča to není.
Myslím, že budu chodit hodně na procházky až se malé v dubnu narodí, pak budeme jezdit plavat, s pejskem na procházky, na zahrádce dělat, cvičit budu snad chodit......
Snad se nějak zaměstnám🙂
Držím palečky, ať se ti ta situace zlepší🙂

teres
21. pro 2006

Ahojky, já jsem na tom vlastně podobně. Sama doma jsem snad pořád. Bydlím zatím než se mimi narodí s našima a ti jsou pořád někde pryč a manžel ten chodí často na noční takže buď spí nebo je v našem budoucím baráčku a dodělává to tam. Mám tady u našich aspoň psa, takže se chodíme hodně projít, ale s ním si moc nepopovídám. Jsem zvědavá jak to budu mít až se přestěhuju. Nikdo znamý a vlastně ani nikdo v mích letech, takže myslím, že to budu mít stejný jak tady. Aspoň budu mít mimi...
Ale ten stereotyp je úplně hroznej ☹
Mějte se hezky, snad se nám to všem zlepší 🙂

floowy
autor
21. pro 2006

kristi: decoupage už mám za sebou, toho už mám plný byt, teď zase aspoň kreslím slupovacími barvami na okna obrázky (viz mé album), taky už přes deset let paličkuju, ale teď to nějak nedělám, protože není důvod a nejraději peču a vařím, ale většinou není pro koho a pro mě mě to tak nebaví...🙂 Nějaké ty zájmy bych měla, ale vzhedem k tomu, že jsem celkem dost společenská a ukecaná a tady doma většinou mlčím (s malou si povídám, ale je to něco jiného), tak mi to mlčení už někdy přivádí k šílenství...☹ Tak se aspoň vypíšu... 😉

kristi
21. pro 2006

flowwy: jeee,tak koukam,ze tim decoupage se docela zabavit na chvili da. Ukecana jsem taky hodne, vsak jsem opice, tak ono to sedi, no holt asi budu do konce zivota sislat. Neee, to ne...ukecam muze, at mi koupi auticko a budu jezdit do Prahy,tam je kamosek dost a dost,tak to snad nejak preziju. Ty nemuzes nekam odjet? k vasim atd? Vydrz do jara, pak uz to bude super, Viktorka bude chodit atd,tak se zabavite...

floowy
autor
21. pro 2006

kristi: Já jsem původně od Ostravy a nyní žiju v Olomouci, to máš přes sto kilometrů, naše rodiny jsou tam a auto k dispozici nemám, stále s ním jezdí manžel a druhé mi určitě nekoupí, jsou jiné priority a na ty taky není...Tak nevím kam a jak bych odjížděla...Asi to teď vidím moc černě, mám nějaké problémy, tak se mi furt hromadí v hlavě, tak z toho mám asi depku. Až večer malou uložím, tak si vlezu do vany a asi si v klidu pobrečím... ☹ Počítám, že tím nic nevyřeším, ale třeba se mi trošku uleví...

hankah
21. pro 2006

floowy nesmutni!!! já jsem takhle doma už skoro 5 měsíců, jenže to mám o to horší, že nikam nemůžu, mám mít klid na lůžku. občas někdo sice zajde, ale taky to není pořád. a manža ten chodí taky do práce a vrací se kolem šesté a někdy i dýl........
až bude teplo,tak by jsi třeba mohla na pár dní k vašimtřeba vlakem nebo podobně. a co nějaké mateřské centrum, to v OL nikde není?kde by se scházely maminky s dětma??

kristi
21. pro 2006

flowwy: mnoho lidi miva pred vanoci depky, nejsi sama. Tak si kup hezky casopis - ne o miminkach, rozsvit par svicek u vany a dej si masku na oblicej, vypni na chvili mozek a uvidis, ze to bude lepsi... 😉

gabou
21. pro 2006

Ahojky holky..já nejsem ani těhotná a zatím ani snažilka, ale doma jsem často sama..Naštěstí rodiče bydlí blízko, brácha se švagrovou taky, kamarádky přes víkend..tak to se dá..Jinak tady potkávám dost maminek s kočárkama, které by se ani jinak možná nebavily, ale kočárek je pro ně jako takové znamení, že se bavit můžou..Ještě tu máme i takové mateřské centrum - je to sice jednou týdně, ale maminky si to chválí..sejdou se tam, seznámí, děti se pohrajou..vidím v tom samé plus..
Tak neztrácej hlavu, třeba se kolem tebe taky nějaká maminka podobně trápí a ani nevíš..teď v zimě je to možná horší, ale na jaře na pískovišti nebo dětském hřišti to bude lepší, neboj 😉 Budu ti držet pěsti..Gábina

hankah
21. pro 2006

floowy: ppodívej se na www.materska-centra.cz, třeba najdeš něco co se ti bude hodit........ 😉

floowy
autor
21. pro 2006

kristi: díky, teď jsi mě rozesmála, já v životě na obličeji žádnou masku neměla, na to si moc nepotrpím...takže maximálně ten ručník... 🙂

kristi
21. pro 2006

flowwy: no tak prave proto,ze jsi nemela....zkouset nove a prijemne veci je prece fajn

romana27
21. pro 2006

floowy - však se klidně vybreč, opravdu to pomáhá, uleví se ti a třeba potom přijdeš na to, co bys třeba chtěla začít dělat nebo tak.
Máš zdravý krásný děťátko a to je hlavní, to tě potřebuje a chce mít veselou mamču 🙂

floowy
autor
21. pro 2006

S malou jsme už jedno místní baby-centrum navštívili, ale byla tam nejmladší, ostatní děti si tam už hrály v kroužku a zpívali písničky a tak a malá z toho byla vedle, držela se mě a řvala...tak jsme to pak vzdaly. Je to možná tím, že tu nikoho nemáme, tak řve i když vidí jednou za dva měsíce babičky a dědečky, než si na ně zvykne. Tak tam zatím chodit nemůžeme, to nejdřív až po tom roce, až bude trošku menší strašpytlík!

Já jako většinou veselá jsem, ale samozřejmě musí být všechno v pohodě. Malá je zrovna teď taky marod, tak léčíme, k tomu zuby...takže se jí nic nelíbí, nic jí nebaví a je pořád podrážděná a krásně se umí vztekat! Takže to mi teď nějak nepřidá...navíc už jsem necelý týden sama, manžel dorazí až zítra a pak zase na půl dne mizí pryč.

Normálně mám fóbii ze svátků, je mi jasné, že je zvykem v hodně rodinách se na svátky scházet, jen z manželovi strany je to tak důležitá povinnost, až mi z toho není dobře. Nějak si s některými lidmi z manželovi strany nerozumím, tak se za nimi moc netěším. Nevím, jestli se to dá pochopit, ale prve jsem tu týdny sama, pak tu budu s malou a manželem na štědrý den a hned večer musím všechno malé zbalit - postýlku, kočárek, věci a na první svátek budu trávít v 3+1 z dvaceti lidmi, z toho je sedm dětí a není tam kam odejít. Většinou tam sedím jak puťka a když si se mnou chce někdo povídat, tak si po chvilce všimnu, že si mě zase nevšímá a jen kývá na to, co říkám...To jsou takové extrémy...a to jako budu mít každý rok?!No potěš... ☹ ☹

hankah
21. pro 2006

tak to opravdu nemáš jednoduché.k tomu ještě ty vánoce, to taky nejsou zrovna nejlepší vyhlídky. a nedal by se manža nějak přemluvit, že třeba malá z toho bude hodně špatná, že jí rostou zouby a že jí není dobře a že z toho máš strach a tak nějak podobně. prostě se na něco vymluvit a nejezdit někam kde se cítíš hodně špatně??? 😖

floowy
autor
21. pro 2006

No, to právě nepůjde, když tam nepojedu, tak to bude, jak kdybych urazila celou rodinu, tchýně to moc prožívá, dlouho jsem si nemohla zvyknout říkat jí mamko, tak brečela, že jí nemám ráda...Přece to nemusím řešit, jestli jí mám nebo nemám ráda a jak hodně, to je moje věc, já vím, že je to manželova matka, tak se s ní snažím vyjít...ale to je vše...To, že bych nepřijela by prošlo jedině tehdy, že by malá měla horečky nebo něco opravdu vážného, jinak prostě MUSÍM...to je to, co mě žere...rodinu si fakt nevybereš. Manželovi to můžu povykládat, jak to vidím, ale to je tak všechno, on mě neomluví...Taky se bojím, že malá bude mrzutá, takže beru kočár a budu se tam asi projíždět po sídlišti i kdybych měla zmrznout. Vždycky se ráda někam ztratím (to mám po mámě, taky nemá takové posezení ráda, zvlášť ne v tolika lidech), když jsem byla loni v osmém měsíci, tak to tolerovali, že sedím sama v kuchyni (to bylo u tchýně), letos je to u její sestry (ach jo)... 😒

hankah
21. pro 2006

to tě lituju,to fakt ale není řešení!!!jezdit na svátek po sídlišti. chlapi nedokážou svojí mámě nic odříct a nic jí vysvětlit, znám to ze své zkušenosti, a co kdyby jsi jí zavolala sama,že tě to moc mrzí, že jsi se na jejich posezení těšila, ale že malá je nemocná, že jí rostou zoubky a že je špatná - prostě bys zahrála takovou malou komedii a vymluvila by jsi se z toho sama. a kdy se uvidíš s vašima? ty by za tebou třeba nechtěli přijet??

kristi
21. pro 2006

flowwy, tak to te lituju..mne to taky ceka, nastesti mame obe rodiny super,takze neni problem...to nejak zvladnes, uricte to vsechno brzo prejde,neboj

floowy
autor
21. pro 2006

no já se vymluvit nemůžu, manžel by věděl, že lžu a taky by mu to bylo líto...že se nechci scházet s jeho rodinou...ale ona to není úplně pravda, jen kdyby to nebyla taková velká akce, k tchýni a tchánovi na kafe zajdu, i za švagrovou, ale když je tam tolik lidí, tak mi to moc nesedí...holky, moc děkuju za rady, aspoň jsem se trochu vykecala, promluvím si o tom s manželem, jen mi řekne, že to moc prožívám...atd. ale řeknu mu, jak se cítím a jak to vidím. K našim jedeme hned druhý svátek vánoční, naštěstí tam budou jenom oni a brácha, uff... 😲 😕

lienkal
21. pro 2006

Ahoj, můj společník je internet, pak jsem začala chodit do mateřského centra a v létě je to super na pískovištích, tam, pokud nejsi zdrženlivá, určitě na pokec maminky najdeš, snaž se chodit mezi lidi, sice musíš počkat, až malá trochu povyroste, já jsem začala chodit do mateřského centra, když malé bylo 10 měsíců a uvidíš, že pak třeba nebudeš mít ani potřebu manžela otravovat se svýma řečma. Já se vždycky ptala, tak co je novýho v práci? Odpověď: nic 😠
Taky zkus seznamku na rodina.cz, já jsem se tam seznámila s jednou mamčou a občas jdeme spolu na procházku.
Držím palce, začátky jsou vždy těžké, ale určitě to zvládneš. 🙂

georgine
21. pro 2006

floowy, uplne vim jak se citís, jsem taky uplne sama, manzel uz min 3. rok jezdi za praci do Prahy, neni to sice pravidelne, ale ted se to zacalo stupnovat, jezdí na 10 dni 4 dny volno, i s pijezdem a odjezdem, a pak zase.. je to furt dokola, doma mi vubec nepomáhá, jsem tady na vsechno sama, nekomu by se mohlo zdát ze jsou 8 dni v mesici dost, ale neni to tak.. je to des. bude to jeste horsi, protoze chceme stavet, atd.. jo a mezi svýátkama delá samozrejmne taky, a az 3.ledna odjede zase do Prahy.. mám dost.. 😠 ☹

molly3
27. pro 2006

Ahojky,
já jsem skoro pořád sama. Manžel jezdí kamionem a máme tři děti (Natálka 6let a dvojčata 2 roky). Někdy je to docela drsný,ale až se člověk zaběhne,tak je to v pohodě. Nejhorší je,když musime k lékaři, to by se mi ještě jedny ruce hodily 😉 . Ale jinak to zvládáme a plánujeme čtvrté 😀 .

1980mat
27. pro 2006

floowy: Tak toho, co prožíváš Ty, se také do budoucna bojím. Jsem podobný případ jako Kristi (alespoň myslím). Před rokem jsem se přestěhovala z Prahy, kde jsem žila celý život, do okresního města cca 35 km od Prahy. Teď to pro mě není problém, protože dojíždím za prací do Prahy, takže udržuji pravidelný kontakt jak se svou rodinou, tak se svými přáteli, se kterými se scházím většinou po práci. Až budu ale na mateřské, asi mi nastanou krušné chvíle, protože budu sama ve městě, ve kterém skoro nikoho neznám. Ale rozhodla jsem se s tím bojovat už nyní, kdy ještě mimčo ani nečekám. Tady na koníkovi jsem poznala dvě dívky, které bydlí ve městě, kam jsem se přistěhovala a plánujeme sraz, tak si třeba najdu kamarádky tady přes koníka a taky v tom městě bydlí moje stejně stará švagrová, která snad v době, kdy půjdu na mateřskou bude sama ještě na mateřské, tak mě třeba taky s někým seznámí. Už jsem si vyhlídla, že budu chodit do místního mateřského centra, pak do Sokola na cvičení maminek s dětmi (až dětem budou tak dva a více), budu se navštěvovat s kamarádkami, které bydlí sice jinde, ale budou ochotné za mnou přijet nebo já za nimi, o víkendech (samozřejmě ne o všech) budeme buď u našich nebo u přítelových rodičů (oboje mají rodinné domy). Taky máme s přítelem rodinný dům, tak se budu věnovat zahrádce ještě více než teď, pořídíme si třeba i nějaké zvířátko, poklábosím se sousedkou sice důchodkyní, ale je to příjemná paní, která je sama, protože je vdova a jediná její dcera žije s rodinou v Německu. No prostě budu se snažit najít alespoň nějakou zpřízněnou duši v místě bydliště, u které bych se vypovídala a pak bude člověku lépe. Vím, že všude to nemusí být takové, třeba na vesnicích nejsou takové možnosti, ale myslím, že Olomouc je docela velké město, kde si člověk může vybrat jak bude trávit den s malým děťátkem. Tak hlavu vzhůru. Určitě bude lépe.

mapris
27. pro 2006

ahoj floowy,

nesmutni. Vím, že být sama doma je asi na palici. Můj můž má sice teď o svátcích dovolenou, ale od ledna bude zase dlouho v práci. Ráno v 7 odejde a přijde v 7 večer, někdy v 8, jen tak, že stíhá koupání. Za to si ale vychutnáváme víkendy, kdy jsme spolu a tak. Teď jsem tu na štědrý den měla manželovo rodiče a bratra, bylo to fajn, ale předse jen 5+1 lidí ve 3+1 je docela záhul, tak si zas vychutnávám, že jsme sami. Tady na koníkovi jsem potkala jednu kamarádku, která bydlí dva paneláky tady ode mně, tak se "občas" sejdeme. Já bych i měla kam jít, ale malá má teď velké strupy na hlavě, tak s ní mezi lidi nechodím, čekám, až to vyléčíme. Takže můj společník je internet a tady pokecám s maminkama na koníkovi a je to fajn, sdělujeme si problémy a tak. Taky hodlám využít nějakého centra tady v Praze. Vím, že je asi pozdě, ale podle mého bys to měla tchyni říct na rovinu a nelhat. Nejlepší je si to všechno vyříkat a říct jí to, že ti to vadí takové akce, a že klidně přijdete třeba druhý svátek vánoční a tak ... 😉

patricek
21. led 2007

ahojky,ja som takisto skoro furt sama doma,manzel v praci a ja s nasim mimcom skoro furt sama.tak sa snazim aspon zamestnavat nejakou pracou a zacala som chodit s malym aj na bazen. 🙂 ale aj tak mi je casto nanic,smutno ☹ tak sa drz viem jak sa citis

morusa
25. led 2007

Ahoj holky, taky mě čeká být často sama doma, ale to asi ostatně každou, která je na mateřské dovolené.Pořád si to ještě nedovedu představit, jelikož mi stačí dva -tři dny doma, když jsem nemocná a trpím, neb si přijdu jak odtržená od civilizace. Každopádně si myslím, že s mimčem to bude jiné, že se na chvilku nezastavíme a že na nudu nebude čas. Mám v plánu hodně chodit do parku, což uvítá i náš pes a už ted jsme se s přítelem domluvili ,že víkendy budou hlavně pro nás. Ted momentálně nemá pevnou pracovní dobu,takže jsou to schůzky i po večerech a občas i o víkendu,což doufám ,že se bude snažit omezit. Dál mám taky v plánu s prckem pak třeba chodit na plavání a i v rámci možností dělat něco pro sebe, cvíčívala jsem kalanetiku ,tak si říkám ,že pokud bude mimiňák spát, tak že bych si ji párkrát týdně sama doma mohla dopřát. No a hlavně máme doma internet, což je super věc pro komunikaci, ne? 😉

andrealiskova
4. zář 2009

Vím, jak Ti je. Já sjem taky dost často sama doma a musím říct, že je to dost špatný. Jenže já i kdybych chtěla, tak se čtyřma malýma dětma, se prostě nikam moc nedostanu.

viperka
21. bře 2013

Manžel pracuje jako řidič MHD na šichty, jeho pracovní doba je 10 hodin když přičtu hodinku na cestu asi si každý dokáže představit že taky není moc doma. Obyčejně mi nejvíce vadí šichty celodenní to ráno na 8 odejde a vrátí se večer 20:00, kdy malý už spinká.
Když je mi doma smutno vlezu si k počítači a mastím různé hry 🙂, teď jsem se s kamarádkou domluvila na cvičení několikrát v týdnu, a jiná kamarádka pohlídá 🙂. Jsem takový ten organizátor co plete ostatním životy 🙂, naštěstí neprotestují 🙂. Obyčejně přes práci a povinnosti moc volného času nemám. Však 3 děti, pes a postižená osoba na starání je dost až až 🙂. Naštěstí starší děti už jsou trochu samostatnější a dopoledne nejsou doma tak mám klid nauklízení, vaření a tak.
Teď jsem si na netu našla mateřské centrum a půjdu se tam s malým podívat. Oslovila jsem pár maminek v okolí jestli nenaplánujem nějaký program....hlavně nezoufat a mít také chvilinku pro sebe 🙂