Co když nevezmou dítě do školky?

dady84
24. únor 2013

hledám školku,jsem rozvedená,práci nemám co dál???

j.a.n.i
24. únor 2013

No, když dítě nevezmou do školky, tak budeš asi muset hledat brigádu jen na dobu, kdy budeš mít hlídání, případně pokud najdeš dobrou práci, tak dát dítko do soukromé školky, co jiného. Eventuelně ještě začít podnikat v oboru, který se dá dělat z domova s dítkem.

evitaa
25. únor 2013

A na co potřebuješ školku, když nemáš práci? Aby sis odpočinula?

kitinka76
25. únor 2013

@evitaa to bylo hnusné!!! jak si má asi najít práci, když nemá kam dát dítě?? bude ho tahat sebou do práce, nebo ho strčí do mrazáku??? 😕

kitinka76
25. únor 2013

@dady84 zkus ve školce říct, že máš práci rozjednanou a nástup možný od xx.yy.zzzz 😅 pokud školka nebude chtít potvrzení od budoucího zaměstnavatele, tak by to mohlo projít 😅 chápu, že pokud nemáš školku ani babičku na hlídání, tak práci těžko seženeš 😉

evitaa
25. únor 2013

@kitinka76 Píše tady, že hledá školku, o hledání práce ani slovo. Komentuju jen to, co je černé na bílém, to že za tím vidí někdo něco jiného, je jiná věc. To bych jí také mohla radit, jak najít manžela,když píše, že je rozvedená.

kitinka76
25. únor 2013

@evitaa nadpis je co když nevemou dítě do školky?? ne jak mám sbalit milionáře 😉

j.a.n.i
25. únor 2013

@kitinka76 Na druhou stranu i "sbalit milionáře" je odpověď na položenou otázku, sice jedovatá, ale je.

evitaa
25. únor 2013

@j.a.n.i Ono by stačilo sbalit slušnýho chlapa, který dokáže uživit rodinu. Milionáři jsou přelétaví 😉

romantika
25. únor 2013

dat do soukrome a vydelavat na skolku 🙂)) v nove praci. prestehovat se k prarodicum, kteri hlidaji a vy jdete do prace. nebo prestehovat se tam kde skolku dostanete a i praci. v teto situaci je dnes bohuzel hodne lidi. nicmene celkem se da dopatrat jeslti vas do skolky vezmou a jsou volne kapacity. Pokud skolku nedostanete muzete take podnikat doma jako osvc a delat neco pri cem se da pracovat i hlidat dite zaroven.
pak je jeste urcite socialni podpora, s ditetem muzete do sedmi let zustat doma v peci o dite a pak se na vas dle mne vztahuji pridavky apod.. Jako samozivitelka urcite mate i neco navic a byvaly plati na dite?
Nicmene v otazce nevim co vas trapi nejvic jeslti ze nemate praci nebo ze chcete skoku, aby se dite mohlo dal rozvijet. Vzdycky je nejake privilegium.

dady84
autor
26. únor 2013

praci jsem mela na dobu urcitou a 3 mesice pred porodem mi poslali vypoved,musim se vystehovat z bytu ktery je ted uz exmanzela ,babicka na hlidani neni a proste to musim resit jinak muj syn skonci u ex,psala jsem socialce co ma na starost synka a ona mi napsala ,ze si mam najit noveho partnera ktery nas zabezpeci a nebo dalsi dite.....oooo jak super reseni🙂)))))

dady84
autor
26. únor 2013

soukroma skolka by byla fajn,ale kdyz clovek vydelava 15tisic a 10 da za skolku je to pruser☹prarodice radsi neresit,ty se vzdali driv nez je zdravo,davala jsem i zadost o byt a meli nabidku......byt kde netece tepla voda je tak plisen a je to mezi cikanama a pani se zminila ze se tam trosku krade,tak takhle pomahaji urady☹byvaly na syna plati alimenty,ale s tim se taky neda vyzit,proste ho musim za kazdou cenu dostat nekam do skolky a ja si najit praci a byt ,jenze jedno je zavisle na druhem a kdyz je na to clovek sam,je to tezsi....samozrejme je nas takovych hafo,jen zda nektera nemate s timto zkusenosti..................prace se nebojim,delala jsem i uklizecku,byt pro me a syna i garsonka ,jako spis se bojim,aby socka nezacala uradovat

skajana
26. únor 2013

@dady84 Mě nedávno navedla na docela dobré řešení známá - syna dala na hlídání kamarádce, která byla na rodičáku s mladším dítětěm, dávala jí sice víc než za státní školku, ale zase o dost míň než za soukromou - co tak řikala, tak spokojenost byla na obou stranách - ona měla hlídání, nedala za něj celou výplatu a kamarádka si docela slušně přivydělala "z domova" 🙂

j.a.n.i
26. únor 2013

@dady84 Škoda, že jsi špatným směrem od Prahy, jinak bych měla tipy na levnější soukromé školky ☹ ale v nejhorším, když pohledáš, tak myslím, že najdeš i poblíž vás.

dady84
autor
27. únor 2013

zkusim neco najit,dneska jsem byla na dni otevrenych dveri v Praze ve skolkach a docela to na me udelalo dobry dojem,uvidim zda syna nekam vezmou,ale moc tomu nedavam,kdyz mi oznamili ze berou jen 30 deti na dalsi rok........takze doopravdy sehnat nekoho kdo syna ohlida a platit jemu a nebo tu soukromou skolku no