Dá se po rozvodu uživit dítě a mít kde bydlet?

jednave
11. dub 2012

Ahojte všechny rozvedené maminky na mateřské, nebo i ty, které už na m ateřské nejsou, ale zažily rozvod na mateřské dovolené. Chtěla bych se zeptat, zda jde uživit dítě, sebe, zaplatit nájem atd. Vážně uvažuju o rozvodu, ale mám z toho všeho strach. Rodičovský příspěvek mám 7600, otec mně na dítě dává 3000, po rozvodu by to mohlo být ještě o 1000 kč víc, máme dům, ze kterého by mě musel vyplatit, takže to je trošku výhoda, ale přesto mám strach, zda bych to zvládla všechno finančně utáhnout. Co myslíte?

fangi
11. dub 2012

Myslím, že asi nejvíce záleží na tom, kde byste bydlely a kolik by bydlení stálo. A taky v jaké výši bys měla peníze za dům. Pokud bys z nich mohla platit měsíční výdaje do té doby, než se vrátíš do práce, tak by to moc pomohlo. Nebo jimi vyřešit bydlení třeba. Je třeba si to opravdu spočítat, napiš si příjmy a výdaje a uvidíš, ale pokud je to dům s dobrou hodnotou, tak z něj budeš mít dost peněz, ne?

anatanka
13. dub 2012

@jednave Presne jak psala fangi - nezbyva nez to spocitat. Ja napriklad o nejakem postaveni se na vlastni nohy nemohla vubec pocitat, kdyz jsem od ex odchazela. Materskou jsem mela 3800 a z manzelstvi jedine dluhy, takze klasika - k rodicum. Tak to ma vetsina samozivitelek, alespon ze zacatku ano.

jednave
autor
13. dub 2012

Holky, děkuju, no, z baráku bych mám nárok na slušnou částku, máme ho totiž postavený nově a bydlíme tam 2,5 roku, ale přesto bych si koupila a pronajala max. byt 2+1, spíš, ale počítám s 1+1. Zatím jsme u rodičů, ale chtěla bych si něco najít sama.

fangi
13. dub 2012

Z toho, co jsi napsala, bych se určitě ničeho nebála, myslím tím finanční situace, určitě se to dá zvládnout. Jestli jsem dobře porozuměla, tak zatím jste u rodičů, máš čas si vše rozmyslet a spočítat, z domu bys měla částku, která by ti pomohla vyřešit bydlení, zbytek bych si spočítala - napsala do tabulky příjmů a výdajů. Bydlení bych řešila co nejméně nákladným bytem, abys platila co nejméně, bude vám stačit malý prostor, budete stejně s malou pořád spolu 🙂 A kdyby ti zbyla pěkná částka na rezervu, tak by to bylo moc dobře, mohla bys z toho platit třeba i něco brát měsíčně a hlavně bys měla rezervu pro tvůj klid a ten v takové situaci bude určitě důležitější než větší byt 🙂 Bohužel žádnou osobní zkušenost, abych poradila více, nemám, ale přeju hodně štěstí a abyste byly s holčičkou spokojené a žilo se vám hezky a klidně 🙂 Zbytečně se zkus nestrachovat, není to určitě lehké, ale z toho,co jsi popsala, je tvá situace opravdu finančně dobrá, zvládneš to! časem se vrátíš do práce a bude to zase úplně jiné, jde o přechodnou dobu.

anatanka
13. dub 2012

@jednave Tak jestli mate vyresene bydleni, to je zaklad. Vse ostani se nejak zvladnou da. Problem je jeste s hlidanim, kdyz clovek musi do prace, ale pokud mas fungujici rodice, tak i to by se dalo.
S tim, ze dotanes penize za barak, mas obrovskou vyhodu oproti vetsine....

anina32
13. dub 2012

Já jsem zůstala s prvním synem sama když mu ještě nebyl rok a zvládli jsme to. Měla jsem mateřskou a přiznané výživné 500, ale to mi exmanžel stejně neplatil. Platila jsem nájemné a všechny výdaje spojené s bytem a z toho důvodů jsem dostávala od sociálky příspěvek na bydlení, sociální příplatek, dětské přídavky a doplatek do zivotniho minima. Dá se říct a je to paradoxní, po návratu do zaměstnání jsem si finančně pohoršila. Ale to nic nemění na tom jak se mi ulevilo že už nemusím chodit žebrat po úřadech a teď už jsem úplně někde jinde. Už je to pár let, některé sociální dávky už zrušili a na ostatní nebudeš mít nárok protože budeš mít výživné a to odstupné za dům. Na druhou stranu sama ženská s dítětem toho tolik neutratí a než se zbytečně trápit s někým kdo za to nestojí... Držím palce, určitě to zvládnes😉

evulinkab
13. dub 2012

@jednave Tak urcite si musis veškere naklady a veškere vydaje spočitat..Já bydlim se synem sama už rok a pul, pracuju ted po MD od prosince.Ted mám plat jakž takž dobrý, takže i nejakou tu korunku ušetrim, predtim jsem žila od mateřské k mateřské.-)BYdlime ten rom a pul v podnájmu, mela jsem 7600kc rodičák +2tis alimety.Když jsem zaplatila nájem,inkaso, zbylo mi na mesic zhruba 5 a pul tisice...VAřila jsem na dva dny, zbytečne neutrácela a nikdy jsem si nemusela pujcovat, vzdy jsme vysli.Akorát jsem žila dost nudný, stereotypni život, temer jsem nechodila nikam s kámoškama na vinko treba, na žádné výlety, o dovolené ani nemluvim..KAždopádne zvládnout se to dá

jednave
autor
14. dub 2012

Děkuju všem za odpovědi 🙂 Celkem jste mě uklidnily a docela dost povzbudily 🙂

miriska
7. lis 2012

Já si myslím, že uplně v pohodě. Já odešla od manžela, mám rodičák 3800,- a manžel mě dá sotva 1000,- měsíčně a i tak to nějak zvládáme i když výdaje jen za bydlení máme 5 tis., musím se hold víc otáčet a když je malej u manžela tak chodím do práce. Za měsíc máme soud, tak snad už dostanu od něj víc pěněz než doteď.

mvkoty
7. lis 2012

@jednave určitě se to dá zvládnou jen se musí šetřit. Jak psaly už výše chce to napsat příjmy a výdeje....jen ještě edno upozornění pokud je dítko mladší 2let má manžel vyživovací povinnost i vůči tobě....takže máš nárok na alimenty na prcka i na sebe.

snajecka
25. dub 2014

No je to kolotoč. Prvně musíš být finančně nezávyslá - tedy sehnat zaměstnání, které ufinancuje nároky na bydení, chod domácnosti, potřeby dětí a tebe. Dále zařídit soukromé hlídání dětiček (další finance), než se ti děti dostanou do školky...pak už jen pečlivá organizace času a dostatek energie to všechno zvládnout. Jakmile se zaběhne to, že si partner vezme na víkend děti, budeš mít i trochu času na sebe nebo dotažení povinností v domácnosti. No legrace to není, ale zvládnout se to dá. 😉 😎

nikous07
18. čer 2014

Ahoj, dá se to. Měla jsem to stejné. Partnera jsem opustila na mateřské se stejným příjmem a výživným 3 tis. Kč.Našla jsem si pronájem a popírala příspěvek na bydlení, který mi zachránil krk. Neodnesla jsem si nic ani korunu a vše mi vzal . Je bohatý. Bylo a je to hodně těžké ale nelituji, raději budu jíst chleba s máslem než-li žít s kret.....Hodně mi to změnilo charakter k lepšímu, více si vážím věcí. žila jsem si nad poměry. Dnes žijeme od výplaty k výplatě ale skutečně bych neměnila. Důležité je aby sis vyřídila příspěvek na bydlení, ten Ti hodně pomůže . Píšeš že máš rodiče, já ne. Takže Hlavu vzhůru a jednoznačně se to dá!

sarkad1
19. čer 2014

Začátky nejsou snadné, ale dá se to 😉 Myslela jsem na děti, na jejich dobro a měla jsem výhodu, že jsem měla kam jít.

kajamalkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maia74
25. čer 2014

Dá se to zvládnout. Zajdi si na sociálku, určitš budeš mít nárok na sociální dávky. Já jsem byla s klukem sama spoustu let, ex mi výživné naplatí a i přes to že chodím do práce a na brigádu, mám nárok na příspěvek na bydlení. Na přídavky nárok nemám, ale ty asi mít budeš. je tam spousta kritérií. U nás byli náklady už vyšší, protože kluk je velký a už jen jídlo pro něj je strašná položka... 😀
Kolega v práci má dceru, mají roční mimi a rozvedla se, bydlí s prckem v nájemním bytě a má okolo 16 tis. měsíčně, což si myslím že pro samotnou mamču s malým dítětem to jde.

espada
14. črc 2014

@nikous07 Ahoj, jen tak pro zajímavost. ..když je bohatý, jak to, že nemáš tučné výživné? Nesoudila ses? Samozřejmě mi nemusíš odpovídat, když nechceš.

nikous07
15. črc 2014

Odpovím Ti ráda. Je bohatý a vše má na černo a psané na rodiče. U soudu sehrál ještě nemoc. Dostala jsem 1000 Kč. (zažádal o snížení). Mezitím si postavil nový dům 🙂 I s tím se člověk musí smířit.Na vše si zajistil papíry, na příjem 5tis. měs.Když se ho soudkyně ptala z čeho žije při tomto příjmu, odpověděl že ho živí rodiče. Nesoudila jsem se nemám na právníky a s takovým člověkem to nemá cenu. Je to jeho ostuda a svědomí.

spolubydleni
Odpověď byla odstraněná
Zobraz