Expartner bude mít dítě. Bude se stýkat s naším synem?

jakoubka
7. črc 2010

Ahojte,
Začínám o tom čím dál víc přemýšlet ☹
Jedná se o toto:S mým ex přítelem máme syna (vždy se na sebe těší a mají se moc rádi),ale ex ted čeká dítě s jeho novou partnerkou 😔
A mám strach z toho,až se to druhé narodí ,aby ex měl pořád hezký vztah s naším synem.
Aby ho to nová nenaváděla,že když už mají své dítě....atd.

Dnes mi po dlooouhé době malý říkal,že nechce k tatínkovi 😒
Já se z toho rozbrečela (vím ,jak je táta důležitý) a řekla jsem ex příteli :"že se bojím,aby o pak nebylo ještě horší" 😒
A on:já raději na to nechci myslet,nebo se zblázním,pokud mě nebude chtít ,tak malýho nutit nebudu ☹

kijonkova.k
7. črc 2010

Ahoj,tak tohle by si měl asi vyřídit tatínek.Jasně,že Tě to trápí,to chápu,ale pokud ex syna vídat chce,miluje ho a záleží mu na něj,tak si to zařídí i před svou nynější partnerkou.Asi bych zatlačila na ex. ať si to doma srovná,že teď bude mít dvě děti a je třeba se věnovat oboum,ne jen tomu,se kterým žije.Kubík je sice malý,ale věřím tomu,že by ho to hodně trápilo,kdyby se najednou tatínek přestal zajímat.

jakoubka
autor
7. črc 2010

@kijonkova.k -jj,hodně by ho to trápilo ☹ A mě taky ,protože můj táta mi dal hodně 🙂
A právě se bojím toho "kámene urazu",kdy táta mého ex se o něj moc v dětství nezajímal a jex to mrzelo,ted už jsou vztahy lepší ,ale ten "černý stín "tam je

marooshka
7. črc 2010

jakoubka, jestli je tvůj ex normální a rozumnej tak se narozením dalšího mimina v novém vztahu nic nezmění ve vztahu k vašemu malýmu. A jestli malý říkal že nechce k tatínkovi, tak to má jen třeba takové období. V tomhole věku třeba i kdybyste byli spolu a čekali druhý dítě tak by trochu žárlil - snad chápeš jak to myslím. Takže možná trochu žárlí, ale to se spraví. Důležitý je, aby opravdu tvůj ex a jeho nová žena brali mylýho pořád stejně, nejvíc záleží na rodičích. Je to těžký já vím (taky mám velký kluky z prvního manželství a mm má syna z prvního manželství a teď máme spolu ještě jednoho 😉 ) tak vím jaký to je, fakt zaleží na těch dospělých. Tak snad je ta jeho nová natolik rozumná že ho nebude navádět nebo tak podobně.

klincek
7. črc 2010

@jakoubka, netrap sa, aby to z teba "nenachytal" aj syn. to sa vyriesi.
maleho urcite pocuvaj-ak povie, ze k otcovi nechce, tak ho nenut. mozno k nemu nechce ist len vtedy, ak je tam aj nova partnerka-takze riesenim by bolo, aby sa stretavali bez nej. to by stalo za pokus, nie?
a ak sa to nepodari vyriesit ani takto, a nebudu sa vidat, tiez to nakoniec nemusi dopadnut az tak zle..ked si raz najdes noveho partnera, a syn nebude viazany na otca, mozno si nanho zvykne ovela rychlejsie..ja viem, neznie to teraz pekne, ale snazim sa najst v kazdej moznosti nieco pozitivne.
drzim palce

jakoubka
autor
7. črc 2010

marooshka-jj,malý trošku ted hraje divadlo 🙂 řekne,že nechce ,ale pak stejně jde a je v pohodě 🙂
Jeho novou znám(bohužel),ale snažím se ji respektovat.
S tím jejím rozumem nevím 😅 Když dokázala odtáhnout tátu od rodiny 😔
Ke Kubíčkovi se prý chová hezky,tak jsem ráda 🙂

jakoubka
autor
7. črc 2010

@klincek -no,já to tak nejdřív chtěla,aby se vídali,bez přítomnosti její,ale nejde to(bydlí spolu)
a navíc by to bylo ode mě asi sobecké 😕 ,kdybych já si našla partnera,tak můj malý by s ním ve styku byl a ex a jeho nové bych to zakazála?To by asi nešlo

berenika39
7. črc 2010

@jakoubka opravdu by možná šlo, aby si ti dva kluci našli jedno odpoledne v týdnu, nevím,jeden den, aby byli spolu jen oni, táta a kluk? užili by si to, malý by věděl, že je to jeho jenom jeho milovanej táta a že mu neuteče. moc ti držím palce, at to funguje.

berenika39
7. črc 2010

aha, ted jsem přečetla ten poslední tvůj příspěvek....máš pravdu, ale stejně by třeba jen část stráveného času jen spolu prospěla....zkus.

jakoubka
autor
7. črc 2010

@berenika39 -ono je to celé víceméně trochu divné.ex si malého brává ve středu na odpoledne (to jsou většinou jen oni dva)a pak v sobotu přes noc (tam je i ona,ale prý tam nespává)(její rodiče bydlí kousek od ex,tak chodí domů)
Oficiálně spolu nebydlí,ale jsou pořád spolu.
Spíš se bojím,jestli ten vztah otec syn,neovlivní to druhé dítě ☹

Malej se po tátovi pořád ptá,ale dnes nevím co do něj vjelo,že k němu nechce ☹

berenika39
7. črc 2010

je mi to líto. je to složitý, to se nedá předídat ani řešit předem. ale jste rozumný dospělí, určitě to vyřešíte a malý se bude rozhodovat sám, tak jak poroste a bude brát rozum. tka to je. jediné jisté je, že opravdu vycítí tvojí náladu, tvůj přístup k té situaci a to ho ovlivní.
můj exmanžel si míšu brával - když byl malý - tak od dvou do pěti let celkem pravidelně, ale tím, že se neznali, trávilli spolu málo času, odcizili se a míšu ten čas přestával zajímat - měl jiný, zajímavější program a postupně se odcizili. nevím, jestli to bylo dobře nebo špatně. ale ještě před jeho desátým rokem skončily jejich vzájemné vztahy definitivně, táta přestal mít zájem, míša to poznal, a dneska jsou cizí lidé.
určitě bych se snažila ten vztah tvého malého a táty udržet, podporovat, ale ne za každou cenu, fakt časem se to vyvrbí. třeba tě to nakonec mile překvapí, koukej na to z té lepší stránky, možná to nebude tak špatný, jak čekáš.

jakoubka
autor
7. črc 2010

@berenika39 -ex mě pořád ujištuje ,že Kubíka zbožňuje a miluje a,že je to jeho prvorozený ,plánovaný syn 🙂

Tak to je mi lío,že se odcizili ☹

Snažím se být v pohodě,ale jsem typ člověka .co si vše moc bere a tím pádem nějaká ta slza ukápne ☹

@berenika39 -a máš pravdu,zatím je to v pořádku a to ostatní ukáže čas 😉

berenika39
7. črc 2010

no jo, ono se to snadno říká, ale je těžký to žít. tak tomu dej čas. hlavní je, že táta to ví, že o malého stojé, že tam prostě ten základ je. u nás to nebylo, míša nebyl plánovaný a táta byl totální mamánek - takže žije se svojí maminkou dodnes (je jim 83 a 50 let....škoda mluvit). přesto jsem nikdy nelitovala, že míšu mám.

jakoubka
autor
7. črc 2010

Já taky nelituji ,že Kubíka mám 😵
Ale lituji toho,že nevyrůstá v kompletní rodině ☹
Mužská přítomnost mu hodně chybí ☹ ,všude kam jdeme nebo se navštěvujeme s rodinou ,tak se tulí k chlapům ☹
I v dětské herně vyhledává děti,které jsou tam s tatínkama.

berenika39
7. črc 2010

o to větší šance, že nněkde narazíš na mužskýho, kterýho si zasloužíte a neuteče s nějakou jezinkou 😉 😉 . život nekončí, ještě toho můžeš stihnout přece hodně, koukni na mě, už jsem hodila flintu do žita a šup....petrovi jsou dva a míša má nakonec - i když ne tatínka - tak parťáka, s kterým si rozumí a společně učej petaska zlobit. neboj, bude to dobrý.

magdalenka1
7. črc 2010

@jakoubka ahoj, já to vidím trochu z té druhé strany, manžel má dceru z prvního manželství a se mnou má dva kluky...myslím, že má rád všechny stejně, ona má určitě výsadní postavení v tom, že jí podstatně víc projde než klukům, protože je manželovi vzácnější....ale zase naši kluci jsou ti, kdo s ním tráví všechen čas a pro které je skutečně táta s velkým T. Manželova ex má přítele a ten je s malou podstatně déle než můj manžel a taky mu říká tati, manžel to ví a je s tím v pohodě. Taky malá měla období, kdy dělala scény a nechtěla k nám a přešlo to. Nenuť ho, respektuj ho a snaž se ho na tatínka nalákat, kam půjdou, co budou dělat a jak to bude úžasné. Hlavně si nemysli, že bys měla ovlivňovat, jestli se tvůj syn bude vídat i s novou přítelkyní tvého ex, podobné nátlaky by se obrátily podle mě vůči tobě a to by jsi určitě nechtěla...ale chápu, že je to těžké, že do výchovy tvého syna bude zasahovat člověk, o kterém si nemyslíš asi moc dobrého.

klincek
8. črc 2010

@jakoubka, ja som to nemyslela tak, aby sa tvoj syn nevidal s otcovou novou partnerkou vobec, len na nejaky cas, kym ho prejde ta negativna nalada🙂. mozno je to naozaj tak, ako pise marooshka, ze trosku ziarli na nove babo (este deti nemam, tak mi ta moznost nenapadla), ale ved aj my dospeli si tazko zvykame na nove vztahy a velke zmeny..a nie vzdy mame naladu sa tomu postavit. mozno potrebuje len trosku casu, aby si zvykol-ale isla by som na to pomaly. no sama si najlepsie poznas vlastne dieta a vies, co treba brat vazne a co menej, tak to urcite prekonate.

aero
8. črc 2010

@jakoubka - ja by som tomu nechala volný priebeh, uvidíš všetko sa to vykryštalizuje 😉
ked malý nechce ísť k otcovi- nenúť ho , príde čas - uvidíš-- ked ti sám povie : mamka -chcem isť
momentálne to tak citi. 😉

anatanka
13. kvě 2012

@jakoubka Marti, narazila jsem nahodou na tohle tema. Je to sice sto let pred opicema, cos to psala, takze uz moc dobre sama vis, jak to funguje. Jen chci rict, ze to muze byt prave naopak. S mym ex to tak bylo. Mel dve deti z predesleho vztahu a jak se nam narodilo spolecne dite, tak se o ne zajimal jeste vic a snazil se jim to, ze ma dalsi dite vsemozne vynahradit a musim rict, ze to docela prehanel... 😀
Ted jsou vsechny deti v pohode a maji mezi sebou hezky vztah.

barulina
18. črc 2012

muj pritel ma taky dite z predchoziho vztahu, kluka, ted cekame holcicku, jeho byvala ceka chlapecka, a zitra jdem polecne opet do cukrarny 😀 vse jde kdyz e chce

anatanka
15. lis 2014

Tak vida, sama jsem tu kdysi radila a ted jsem ve stejne situaci 😲
Ex taky bude mit dalsi dite. Jenze ne s manzelkou, se kterou zije, ale s dvacetiletou milenkou, se kterou se par mesicu schazi...
Jsem z toho uplne v soku a cim dal vic me to trapi, kdyz si uvedomuju dusledky. Kdyby mel dite s tou manzelkou, tak bych to nejak prijala, s tim jsem vice mene i pocitala (i kdyz on se zaprisahal, ze dalsi dite urcite nechce, i kdyz mu manzelka doma kvuli tomu kazdy vecer place). Ale nechapu, jak mohl ve svym veku sbouchnout milenku. Stve me, ze to se vlastne stat nemelo, ze to je jen omyl a tenhle omyl zmeni zasadne zivot moji dceri.
Psala jsem kdysi, ze nase dite a jeho 2 deti z predchoziho vztahu maji nakonec mezi sebou hezky vztah, ale to jsem vlastne brala jen ze sveho pohledu, resp. z pohledu sveho ditete, to je rado melo, ale jestli i ony jeho, to vlastne nevim... Urcite z toho taky nebyly nadseny, ze maj najednou nejaky "cizi" mimino.

S dcerou si ex dlouho budoval vztah, vlastne az po nasem rozchodu se o ni zacal zajimat a trvalo nejakou dobu, nez ho zacala mit rada. Je to vice mene nakonec jedine jeho dite, co ho ma uprimne rado, starsi se s nim uz temer nestykaji.
On o ni mluvi jako o te, kterou ma ze vsech deti nejradsi, ze ona jedina se narodila z lasky a je to jeho benjaminek. A ted uz nebude ☹
Mrzi me to za ni. I kdyz jako otec za moc nestoji, tak jsem jejich vztah vzdycky podporovala, protoze jsem ji hezky vztah s tatou (ktery ja jsem bohuzel nemela) prala.
Ted se jim to bohuzel zase totalne narusi a to pro hloupej ulet.

tarra27
15. lis 2014

@anatanka holka je to smutny ale s tim nic neudelas....

a jak se to mohlo stat?? Jednoduse, milenka vysadila a nic mu nerekla....manzelka jednala narovinu a v zaveru pro ni jenom dobre, ze s nim neni tehotna,neb by se z toho ted posr....

pro dceru je smutne, ze jeji otec je blb, ale hlavne ze ma tebe, mamu....ktera ma hlavu vporadku a miluje ji. Pokud mas nebo budes mit fsjn chlapa, sice nebude biologicky tata. Ale treba ji mit rad bude moc a i ona jeho...