Hledám náhradní babičku

slunicko.
17. črc 2009

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá skušenosti s náhradní babičkou.Hledáme s kluky hodnou babičku má rodina je moc daleko a s přítelem jsem se dnes rozešla a klukum babička chybí. ☹

dukie
23. črc 2009

Ahoj slunicko. My náhradní babičku nemáme - máme obě ve stejném městě, kde bydlíme. Ale jedna naše babička už byla (a je) náhradní babičkou mnoha dětem... 😀 Funguje to báječně. Jednomu klučinovi je babičkou už deset let. "Dostala" ho jako šestiměsíční miminko a dneska už je to kluk, co půjde do páté třídy, tuším. Prakticky u ní žije (rodiče jsou Vietnamci, nijak bohatí, živí rodinu ve Vietnamu, kluka si berou domů v neděli večer a v pondělí odpoledne jde ze školy rovnou k ní a je u ní zase až do neděle). Krom toho hlídává další děti, vždycky dlouhodobě, třeba 2 - 3 roky hlídá pravidelně 2 - 3 x týdně nějaké dítko. 🙂 Funguje to, myslím, báječně. Ona je v invalidním důchodu, je klidná, trpělivá, s dětma si rozumí a hlavně je fakt miluje. 🙂 A všechny ty děti jí říkají babi. 😵

Celý to má jedinou chybu - díky tomu nějak nepostrádá muckání se svým jediným skutečným vnukem - naším synem. Za celých 10 měsíců u nás byla 2 x... 😕 Ale což, na to jsi se neptala. Prostě funguje to báječně a babi je u dětí i rodičů oblíbená - respektuje jejich požadavky (stran stravy, oblékání atp.), do ničeho jim nemluví a oni se zdají být také spokojeni. 🙂 Kdyby nebyli, těžko by jí nechávali dítko tolik let, že jo...

mamina
27. črc 2009

Ahoj,taky nějakou babičku sháním.Nevíte o nějaký? 🙂 Písněte mi na mejla,když o nějaký budete vědět,ju?Papa

alifinda
3. čer 2012

Zdravím všecky mamky, které hledají náhradní babičku- jsem zdravotní sestra pracovala jsem v jeslích a hledám dítko, které bych mohla dlouhodobě hlídat. Pro špitál jsem prý již stará a jsem v částečném inv. důchodu. a děti by mě snad z mých chmurů nabily energií. kdo by měl zájem, volejte na tel. 604 908 555. Aja

sarka11
3. čer 2012

@alifinda Škoda,že jste z Brna 😒

babusenka
4. čer 2012

Jsem ze dvora kralove nad labem atraktivní duchodkyně sice mam sve vnucky šikulky ale us chodi do skoly,ta starsi chodí do sedme a ta mladsí do prvni,rada bych pohlidala dítka mam deti moc rada.Mohu třeba pohlidat cely den,muj telefon:733521568

druidee
4. črc 2012

ahoj všem, také jsem už hledala osůbku, co si na nás udělá čas a to nejen kvůli výplatě, ale kdyby přirostla k nám i my k ní... docela to trvalo najít nějaké odkazy, moc toho na netu není, ale snad to někomu pomůže: http://zlin.olx.cz/nf/hlidani-deti-cat-372/pohl...
@sarka11
@mamina

nattob
8. črc 2012

@alifinda juuu brňanda...mi babičku nemáme..teda ano ale stou se vidíme málo ☹

pepibubu
14. črc 2012

asi budu za škarohlída, ale....

První píše "vytáhly mě z mých chmurů" - upřímně, někomu takovému bych děti nedala, nebyla bych si jistá vyrovnanou osobností této dámy.

A druhá? Atraktivní důchodkyně? Možná se paní spletla, ale tohle není seznamka, tady o atraktivitu fakt nejde...

dagina
15. črc 2012

Ahojky maminy, zajímalo by mě, jak se komu osvědčila "adoptovaná" babička. U nás to není moc zvykem, jsme malé město, ale už delší dobu o tom uvažuji, ale asi žádná sranda to není...věřit někomu...ale potřebovali by jsme ji jak sůl. I holky by měli z takové osůbky myslím radost....

xlucka9
2. zář 2012

@babusenka dobry den,mam 7mesicni holcicku,byl by problem jednou tydne dojet do Vrchlabí ?od Dvora asi 40km
kolik by jste si tak predstavovala?

tarra27
2. zář 2012

@pepibubu ony se holky uvidí a uvidí podle situace....určitě se domluví at tak nebo onak 🙂 protože stejně záleží, jak si sednou osobně....

ladiskova
13. led 2013

Zdravím všechny,pokud by jste někdo věděl o hodné babičce..budeme za ní moc rádi...dětem chybí..moje mamka už není ☹ ...manželovo mamka zase není babičkovský typ....mám 3dítka 9,7 a 1leté dítko a hlavně tí starší už po babičce touží.....a já si vzpomínám jak moc to bylo príma babičku mít))))...jsem z okolí českých budějovic....třeba se najdeme....páááá Mája s Vládikem,Karinkou a Laurinkou.

veruska007
13. led 2013

Také bych se nám hodila náhradní babička. Jednu oficiálně máme z projektu Trojlístek v Brně, ale "babičku" jsme od května viděli třikrát. Jinak je pořád na cestách nebo má jiné povinnosti - takže to moc nefunguje. Ale jinak jsem dost bojovala s tím svěřit malého někomu cizímu, staršího jsem dávala na hlídání jen do soukromých školek - ale bylo to fajn. Měla jsem 3x na 2h brigádu, přímo pod oknem jsem měla park, babičku s prckem v parku... když jsem přednášela, tak jsem malýho slyšela, jak venku výská - takže to bylo fajn. Jinak s hlídáním pořád bojuju, svěřit dítko cizímu - z toho mám taky docela strach.

emila2306
13. led 2013

Ja by som tiez potrebovala nahradnu babku ako sol 🙂. Myslienka je to vyborna, len si neviem predstavit realizaciu, ako ju vobec najst a potom zdoverit dieta niekomu koho musim najprv spoznat......Skoda, ze nefunguju nejake projekty an tomto principe.

blahova_andrea
13. led 2013

naše rodina kdysi jednu babičku adoptovala, ale trošku jinak. prostě vedle nás bydlela moc hodná stará paní, která měla děti daleko a spíš dost vyčůrané a tak jsme k ní chodívali a dokonce byla u nás i na vánoce, aby nebyla sama a taky jsme jí nějakou dobu říkali babi...jen tedy pak se přistěhoval povedený synek a babi zchřadla, onemocněla a umřela. (neříkám, že jeho vinou, je to dávno)
my máme oba rodinu velkou, ale všichni jsou tak zaneprázdnění, že nějaké hlídání, navíc pravidelné je skoro sci-fi. jediný, kdo u nás opravdu hlídá (nemyslím tím 10min. při kafi) je moje mamča, které jsme malého svěřili klidně i na víkend a odjeli. ale taky je vytížená a už ne zrovna prototyp zdraví, takže je těžké se domluvit, zkoubit všechny povinnosti a i tak je mi blbé ji zatěžovat a něco po ní chtít...a to vím, že si to oba vždy moc užijí...no nikoho "cizího" si fakt doma neumím představit, když mám problém požádat o pomoc vlastní rodinu.

patty1
19. únor 2013

Ahoj holky, nema nekdo nahodou nejake nove info ohledne shaneni nahradni babicky...? Ja hledam nekoho takoveho v okoli Turnova, nejde mi ani tak o hlidani, jako o to, aby nekdo (jiny nez ja a manzel) stravil nejaky cas s malou, dokazal si s ni pohrat, cist apod. Stacilo by mi treba jeden den v tydnu na 2 hod., proste i malo.
Rodina je daleko nebo zaneprazdnena a kamaradi taktez, ted jsme se sem prestehovali.
Nemate nekdo ciste nahodou tip na nekoho v teto lokalite? Diky, p.

patty1
19. únor 2013

hojda, diky, uz jsem to prohlizela, to prvni je pro Prahu a okoli, druhe Brno, asi na webu uz moc nenajdu, nejlepe pres osobni tip, ale je mi jasne, ze by to musela byt nahoda.. 😒

hojda
19. únor 2013

@patty1 Na nějakých stránkách to bylo myslím pro celou čr, ale nemůžu to najít.

patty1
20. únor 2013

Ahojky, jeste jsem nasla http://www.hlidacibabicka.cz, to je pro okoli prahy a liberec.kraj, takze bychom tam spadly, ale uprimne receno cena mi prijde trosku vyssi, zvlast na to, ze nehledam uplne hlidani, ale spis nekoho, kdo si prijde s malou trosku pohrat a ja budu doma. Maji 90 kc za hod za pravidelne hlidani ve stejnou dobu nebo 100 za hod +50 Kc za narazove hlidani..tak asi budu stale hledat..

jaaro
19. bře 2013

Ráda bych byla někomu ještě platná a hlídala děti jako babička. Nejde mi o výdělek, ale je mi smutno. Měly by i dědečka který je stále vitální a fit. Těšíme se, poraďte nám kde se máme informovat nebo nám dejte tip na koho se obrátit. S PC moc zkušeností nemáme. Je tu jaro a tak bychom braly děti do přírody. Bydlíme kousek od Boskovic.

jaaro
19. bře 2013

@blahova_andrea

ahoj, teď jsem narazila na tyhle vzkazy a píši, ráda bych někomu pomohla s dětmi, odkud jsi? Já od Boskovic a mám na hlídání čas a ráda bych pomohla. Jaaro

blahova_andrea
19. bře 2013

@jaaro ahoj, my jsme z Tišnova. já chtěla dřív chodit cvičit nebo prostě mezi lidi a nebo na nějakou brigádku a proto jsem řešila hlídání, ale bohužel nic z toho teď není možný. spíš jsme společenští a neradi trajdáme věčně sami. cvičit nějak nemám s kým chodit a sama se nedokopu a přivýdělek jsem zatím taky nenašla.

jaaro
19. bře 2013

Milá Andrejko

já jsem z Lysic a moc mi chybí děti, nechceš třebas občas zajet za námi a mít tu třebas někoho, kdo Vás má rád a těší se na Vás?? Slávka

lidulidula
27. bře 2013

Ahojky, jsem komunikativní babča z Olomouce (Hejčín) je mi 57 let a pracovala jsem v MŠ. Vlastní děti a vnoučata mám, ale jsou trochu daleko a mě tu osobní setkávání s někým blízkým chybí. Samozřejmě je to i o vzájemných sympatiích a podobném pohledu na životní hodnoty... Budu se těšit, Lidka 🙂 tel. 739369391

gejbule1
4. dub 2013

Ahoj,taky hledám hodnou náhradní babičku v Praze.Stačilo by jednou týdně.Abych si mohla něco obstarat,zacvičit atd.
Babičky máme ale bydlí daleko.

ludmili
14. dub 2013

@gejbule1
Ahojky,je mi 5O let ,z Prahy,pracuji jako zdrav.sestra,děti mám daleko a moc ráda bych se seznámila s rodinkou,kde jsou malé děti.

nabidka
20. dub 2013

Čtu tady řádky od maminek, které by rády našly náhradní babičku. Já zase zatím marně toužím po vnoučátku, a proto budu ráda, když se ozve maminka, která potřebuje babičku pro svoji holčičku nebo chlapce. Je mi 53 let, jsem nekuřačka, malé děti mám moc ráda. Ochotně a spolehlivě pohlídám, budu jezdit s kočákem na vycházky atp. Jestli máte zájem, napište. 😵

veron05
23. dub 2013

Najdeme Tě?? Zdravím všechny potencionální babičky a dědečky🙂. Ráda bych touto cestou navázala kontakt se starší dámou, třeba i s pánem, se kterými bych ráda se svou téměř osmiletou dcerkou navázala bližší vztah. Chybí nám babička, která občas poradí, pohladí a někdy třeba i pohlídá..a chybí nám i dědeček, který by si s dcerkou hrál a skotačil..Jsme s dcerkou samotné a tak nám bývá smutno:( Najdeme Vás? Bydlíme v Praze 9

karotky
23. dub 2013

My jsme také bez hlídacích babiček a dědečků,ale zatím to bez nich zvládáme.A kdyby ne,je tu spousta možností,ale určitě bych si náhr. dědečka nebo babičku nehledala na vlastní pěst-zvlášť,když je to teď samá pedofilie a zneužívání dětí 😒 Ale našla jsem hodně webů,kde nabízí hlídací babičky svoje služby,tak to snad někomu z Vás pomůže 😉 :
www.hlidacibabicka.cz
www.hlidarna.cz/hlidani-deti/nabidka.asp?npid=1377
www.babickanahlidani.cz/
www.facebook.com/HlidaciBabicka?ref=stream