• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak bydlí svobodné maminky jen s rodič. příspěvkem?

25. září 2016 
jsem svobodna maminka, pobiram rodicovsky prispevek a ocitla jsem se v situaci kdy se musim odstehovat od rodicu. Ale jak vubec bydli maminky jen s rodicovskym prispevkem? Vzdyt ja nepokryji ani najem. To mam s alimentami 11600kc... tady byt at uz k pronajmu ci podnajmu do 7tis nenajdu.
Jsem skromna, takze vydaje jsou jen na to nejnutnejsi a presto to nestaci. Jak to vubec vzladate?
5. led 2010 v 18:48  • Odpověz  • To se mi líbí
boobinka - moje kamarádka je taky svobodná maminka. Alimenty žádné nedostává a byt má pronajatý od sestřenice, takže neplatí tak vysoký nájem, ale i tak to zvládá horko těžko. Mlíko pro malou jí kupují rodiče a i celkově jí hodně finančně pomáhají. Má to těžký, ale všem maminkám, které jsou samy s dětmi patří můj obrovský obdiv. Asi jsem ti moc nepomohla, ale zkus se domluvit s rodiči nebo otcem dítěte, co by mohl malému kupovat. Tím by ti určitě dost pomohli :wink:
5. led 2010 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
můžeš požádat na sociálce o příspěvek na bydlení,teda myslím tak se poptej oni ti poradí
5. led 2010 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
o prispevek na bydleni zazadat nemuzu, nebot nemam soudne stanovene vyzivne, tim padem nemam narok ani na pridavek na dite :frowning2: on dela vse mozne aby nemusel k soudu,atd... sam navrhl castku 4600tis coz si nemuzu vubec stezovat. Takze nejakou dalsi pomoc od nej cekat nemuzu. Vubec nechapu jak muzou zvladat bydleni svobodne maminky natoz s vice ditkami... :unamused:
5. led 2010 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
tak to jsme na tom podobně,také máme vše dohodou a nic soudně.co by svobodná mamka s jedním dítkem jsem zvládala,ale pravda je že jsem měla vlastní bydlení a ze začátku(co se výbavičky týče)mi pomohli rodiče.
a po roce jsem se vdala a je nám dobře.
5. led 2010 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
marselina: o příspěvek na bydlení můžeš žádat pouze v p řípadě, že bydlíš ve vlastním, alespon dřív to tak bylo :confused:
6. led 2010 v 07:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,přesně jak píše konja příspěvek na bydlení dostaneš pouze,když je to tvůj byt :confounded: vůbec si neumím představit být s malým sama,neutáhla bych to.a co si zkusit zažádat o byt od města???sice to trvá nějaký ten měsíc,ale na byt dostaneš dekret,tím pádem by jsi mohla žádat i o příspěvek.jako svobodná matka by ti ho měli přidělit rychleji-teda aspon u nás to tak je :wink: jinak s tím soudem,nepomůže si s ním ani promluvit??že tím strádá hlavně i jeho syn,když je tak nezotpovědný a nechce k soudu.vím že s některýma chlapama není řeč :angry: přeju ti hodně štěstí,at je vám brzo s prckem dobře :dizzy_face:
6. led 2010 v 09:21  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky co já vím, tak nemusí to být přímo vlastní bydlení, ale je potřeba mít tam trvalé bydliště a nebo se pak musí dokládat kolik platí a podobně...zrovna nedávno se to tu někde řešilo :confused:
6. led 2010 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí (6)
Makak my sme žádali minulý rok,když byl přítel delší dobu bez práce a bylo nám řečeno že v podnájmu nemáme nárok,že by ten byt musel být náš,tak nevím :confused: dokládala jsem i kolik platíme podnájem-dostávala jsem každý měsíc stvrzenku a i to nepomohlo
6. led 2010 v 09:58  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
beata tak to je divný. Právě někde se tu nedávno řešilo, že když tam máš doloženo, kolik platíš, zálohy atd, tak prý to dají, ale z vlastní zkušenosti fakt nevím.
6. led 2010 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
A co zkusit nějaký ten startovací byt a nebo různé ty pro matku a dítě? Asi bych zkusila zjistit co je možné přes sociálku nebo nějakou instituci, která blízko vás funguje..
6. led 2010 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
tak nevím jak kde, ale nám řekli, že tady je čekací doba na byt tak 10 let, moje sestra je svobodná matka se třemi dětmi, bydlí ve Zlíně s mámou v 1+1 i s dětmi, požádané o byt má 10 let a zatím jí ho nepřidělili, takže tzhle možnost bych jako reálnou neviděla...
jediné co mě napadá je zkusit zatím nějaké ubytovny pro matky s dětmi
6. led 2010 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Rioko já jsem psala, že nějaký ten byt pro matku a dítě.. a startovací byty jsou taky pro mladé a za míň peněz ne? Mám pocit, že mi právě kdysi známý říkal o někom, kdo bydlel v tom startovacím a jestli se nepletu, tak mluvil o Otrokovicích - ale je to tam jen na určitou dobu.. Fakt bych se nejlíp poradila na socce nebo na nějaké poradně, která radí maminkám v těžkých situacích.
6. led 2010 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Podnájem ještě s někým jiným nebo nějaký domov pro matky s dětmi dočasně...........
6. led 2010 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak píše lenkabu, bych spíš uvažovala o podnájmu s někým, třeba studenti toho hodně využívají. Nevím odkud přesně jsi, ale třeba v našem městě sice funguje dům pro matky s dětmi, ale je věčně plný a dostat se tam je také docela mazec. Moje kamarádka se dostala do velice vážné situace, kdy ji přítel dost brutálně mlátil a začal ubližovat i jejich synovi a nakonec ji jednoduše v zimě vyhodil, zabouchl ji dveře před nosem, ona jen v papučích, kluk v dupačkách :pensive: Tak se na ně obrátila a oni ji řekli, že ji tam tedy můžou nechat jednuu noc přespat, ale že si musí něco najít, protože oni mají plno, mají pořadník a na ni se může dostat místo tak za půl roku :rolling_eyes: Takže doicela mazec, moc bych na to nesázela. Spíš bych volila nějaký podnájem, třeba holky studentky VŠ? :wink:
6. led 2010 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, a nemáš možnost od rodičů hlídání, třeba jen nějaký den v týdnu a zkusit nějaký přivýdělek? třeba práci z domu přes net, nebo nějakou brigádu v blízkosti? vím, že je malý ještě malý, nemyslím odejít od něj do práce, ale pár tisícovek by se dalo takhle vydělat?

S prvním synem jsem od dvou let bydlela sama, v malinkatý garsonce, výdaje jsme stáhli na nejmín možný a když jsem všechno poplatila, nezbylo moc. Ale doučovala jsem při tom angličtinu, mamča ho brala 3x odpoledne ven a já pracovala. Nic zázračného, ale pomohlo to.

Držím palce, at vám to klape.
6. led 2010 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Makaka opravdu mi bylo řečeno tohle :wink: ale nehádám se,ono je prý i rozdíl mezi podnájmem a pronájmem,my měli podnájem a fakt nám řekli,že na to nárok nemáme :wink:

Tady u nás je hodně startovacích bytů,moji dva známí dostali byt do 3.měsíců od města :wink: uvažovali sme taky o tom,ale zatím máme kde bydlet,tak to přenecháme těm co to víc potřebují.jinak ty byty jsou na 2 roky,ale co vím,město tu smlouvy prodlužuje,ale to je asi podle potřeby,když maj bytů málo,tak asi smlouvy po dvou letech vypoví.ale i tak by to pro boobinku bylo řešení,za dva roky se toho stane tolik,že ted byj í to pomohlo a částečně vyřešilo její trápení.každopádně je lepší zeptat se na měst.úřadě co a jak a pak na sociálce,určitě ti poradí
6. led 2010 ve 13:14  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak startovaci byty neznam a co jsem zadala do vyhledavace v okoli 30km nic nenaslo :unamused:
kazdopadne dekuji za rady... napadlo me jit do najmu a pronajimat jeden pokoj treba dvoum studentkam. Vzhledem k tomu, ze uherske hradiste je mesto studentu, verim tomu ze by se urcite nekdo nasel. Ale na druhou stranu bych mela vuci nim neduveru :unamused:
Hlidani od rodicu moc nefunguje, jsou prevazne v praci. Inak bych sla pracovat. Domaci prace - veskera nabidka jsou podvody z kterych uz jsem se ponaucila.
6. led 2010 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Na příspěvek na bydlení máte nárok i pokud bydlíte v podnájmu. V bytě musíte mít trvalé bydliště Zeptewjte se na úřadě tam vám poradí.
6. led 2010 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
8. led 2010 v 17:13 • cinkxa
Přesně tak, jak píše pavlap: příspěvek na bydlení lze požadovat v případě, že máte na byt nájemní smlouvu a máte tam trvalé bydliště. Zakladatelka má bohužel už příliš vysoký příjem na to, aby mohla žádat přídavek na dítě nebo dávky v hmotné nouzi, ale pokud splňuje podmínky pro získání příspěvku na bydlení, tak alespoň něco....nevím teda, jak vysokou částkou by jí případně přispívali...někdy je ta dávka směšná....
18. únor 2013 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
stím bydlením,mužeš zažadat i o doplatek na nájem,tam stačí mít je smlouvu že tam bydlíš na socialce kde žádáš o hmotnou nopuzi dostaneš formuláře,a příspěvek na bydlení musíš mít adresu v občance:frowning2:...ted v týdnu sem se na to ptala a o tom doplatku jsem se dozvěděla od kamarádky jinak by my to tam taky neřekli kdybych to na ně nevybavila.....
23. únor 2013 ve 14:04  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2017 (26. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak zitra jdu na socialku,protoze za 3 mesice se musim se synem vystehovat z bytu exmanzela a nemam kam jit takze budu taky resit zda mi nekdo neco prida protoze syna nevzali do skolky,ja o praci prisla protoze byla na dobu urcitou a pokud nebudu mit syna ve skolce a pracovat nebudu mit penize na byt...doopravdy zacarovany kruh...tak uvidim jak zitra uspeju
10. bře 2013 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@dady84 Ahoj,tak jak si dopadla?Když tak napiš do IP adresy... :slight_smile:
17. bře 2013 v 15:41  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2017 (26. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@boobinka pokud nemáš soudně dané alimenty, budeš na tom při žádosti o příspěvek na bydlení ještě líp :wink: nebudeš uvádět, že nějaké peníze dostáváš a budou ti počítat jen RP
17. bře 2013 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@konja
@beata.n nemusí to být její byt, stačí řádná nájemní smlouva, doložit všechny poplatky, co k tomu platíš a je to ... taky mi tento příspěvek nově pomáhá
17. bře 2013 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@rioko v Brně třeba zase přidělují v podstatě jen vybydlené byty, na které mají udělají rozpočet na obyvatelnost a to musí zájemce doložit, že má. aby ten prostě na svoje náklady spravil a pak tam může bydlet a ceny už se tedy taky dost přiblížily tržním bytům, takže v brně to taky není moc reálná možnost :frowning2:
17. bře 2013 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@boobinka ono v nájmu bys musela mít zase svolení majitelů, že smíš dál pronajímat a nebo by sis taky koledovala o problémy :frowning2:
17. bře 2013 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@dady84 to je taky hrozná situace, tak ať dobře dopadneš :wink:
17. bře 2013 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@beata.n tak to neni pravda, príspevok na bývanie možeš dostat tam, kde máš trvalé bydlisko - pokial si tam v najmu,alebo vlastníš nehnutelnost.
17. bře 2013 v 16:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lucyvivien psla jsem vlastní zkušenost,tak nevím v čem by to neměla být pravda-navíc to bylo před několika roky a né teď :wink: takže nemám ráda když píšeš,že něco není pravda,když píšu zkušenost co jsme měli
17. bře 2013 v 16:25  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek