Jak bydlí svobodné maminky jen s rodič. příspěvkem?

boobinka
5. led 2010

jsem svobodna maminka, pobiram rodicovsky prispevek a ocitla jsem se v situaci kdy se musim odstehovat od rodicu. Ale jak vubec bydli maminky jen s rodicovskym prispevkem? Vzdyt ja nepokryji ani najem. To mam s alimentami 11600kc... tady byt at uz k pronajmu ci podnajmu do 7tis nenajdu.
Jsem skromna, takze vydaje jsou jen na to nejnutnejsi a presto to nestaci. Jak to vubec vzladate?

vercak.
5. led 2010

boobinka - moje kamarádka je taky svobodná maminka. Alimenty žádné nedostává a byt má pronajatý od sestřenice, takže neplatí tak vysoký nájem, ale i tak to zvládá horko těžko. Mlíko pro malou jí kupují rodiče a i celkově jí hodně finančně pomáhají. Má to těžký, ale všem maminkám, které jsou samy s dětmi patří můj obrovský obdiv. Asi jsem ti moc nepomohla, ale zkus se domluvit s rodiči nebo otcem dítěte, co by mohl malému kupovat. Tím by ti určitě dost pomohli 😉

marselina
5. led 2010

můžeš požádat na sociálce o příspěvek na bydlení,teda myslím tak se poptej oni ti poradí

boobinka
autor
5. led 2010

o prispevek na bydleni zazadat nemuzu, nebot nemam soudne stanovene vyzivne, tim padem nemam narok ani na pridavek na dite ☹ on dela vse mozne aby nemusel k soudu,atd... sam navrhl castku 4600tis coz si nemuzu vubec stezovat. Takze nejakou dalsi pomoc od nej cekat nemuzu. Vubec nechapu jak muzou zvladat bydleni svobodne maminky natoz s vice ditkami... 😒

marselina
5. led 2010

tak to jsme na tom podobně,také máme vše dohodou a nic soudně.co by svobodná mamka s jedním dítkem jsem zvládala,ale pravda je že jsem měla vlastní bydlení a ze začátku(co se výbavičky týče)mi pomohli rodiče.
a po roce jsem se vdala a je nám dobře.

konja
6. led 2010

marselina: o příspěvek na bydlení můžeš žádat pouze v p řípadě, že bydlíš ve vlastním, alespon dřív to tak bylo 😕

beata.n
6. led 2010

Ahojky,přesně jak píše konja příspěvek na bydlení dostaneš pouze,když je to tvůj byt 😖 vůbec si neumím představit být s malým sama,neutáhla bych to.a co si zkusit zažádat o byt od města???sice to trvá nějaký ten měsíc,ale na byt dostaneš dekret,tím pádem by jsi mohla žádat i o příspěvek.jako svobodná matka by ti ho měli přidělit rychleji-teda aspon u nás to tak je 😉 jinak s tím soudem,nepomůže si s ním ani promluvit??že tím strádá hlavně i jeho syn,když je tak nezotpovědný a nechce k soudu.vím že s některýma chlapama není řeč 😠 přeju ti hodně štěstí,at je vám brzo s prckem dobře 😵

makak21
6. led 2010

Holky co já vím, tak nemusí to být přímo vlastní bydlení, ale je potřeba mít tam trvalé bydliště a nebo se pak musí dokládat kolik platí a podobně...zrovna nedávno se to tu někde řešilo 😕

beata.n
6. led 2010

Makak my sme žádali minulý rok,když byl přítel delší dobu bez práce a bylo nám řečeno že v podnájmu nemáme nárok,že by ten byt musel být náš,tak nevím 😕 dokládala jsem i kolik platíme podnájem-dostávala jsem každý měsíc stvrzenku a i to nepomohlo

makak21
6. led 2010

beata tak to je divný. Právě někde se tu nedávno řešilo, že když tam máš doloženo, kolik platíš, zálohy atd, tak prý to dají, ale z vlastní zkušenosti fakt nevím.

jaspina
6. led 2010

A co zkusit nějaký ten startovací byt a nebo různé ty pro matku a dítě? Asi bych zkusila zjistit co je možné přes sociálku nebo nějakou instituci, která blízko vás funguje..

rioko
6. led 2010

tak nevím jak kde, ale nám řekli, že tady je čekací doba na byt tak 10 let, moje sestra je svobodná matka se třemi dětmi, bydlí ve Zlíně s mámou v 1+1 i s dětmi, požádané o byt má 10 let a zatím jí ho nepřidělili, takže tzhle možnost bych jako reálnou neviděla...
jediné co mě napadá je zkusit zatím nějaké ubytovny pro matky s dětmi

jaspina
6. led 2010

Rioko já jsem psala, že nějaký ten byt pro matku a dítě.. a startovací byty jsou taky pro mladé a za míň peněz ne? Mám pocit, že mi právě kdysi známý říkal o někom, kdo bydlel v tom startovacím a jestli se nepletu, tak mluvil o Otrokovicích - ale je to tam jen na určitou dobu.. Fakt bych se nejlíp poradila na socce nebo na nějaké poradně, která radí maminkám v těžkých situacích.

lenkabu
6. led 2010

Podnájem ještě s někým jiným nebo nějaký domov pro matky s dětmi dočasně...........

konja
6. led 2010

Jak píše lenkabu, bych spíš uvažovala o podnájmu s někým, třeba studenti toho hodně využívají. Nevím odkud přesně jsi, ale třeba v našem městě sice funguje dům pro matky s dětmi, ale je věčně plný a dostat se tam je také docela mazec. Moje kamarádka se dostala do velice vážné situace, kdy ji přítel dost brutálně mlátil a začal ubližovat i jejich synovi a nakonec ji jednoduše v zimě vyhodil, zabouchl ji dveře před nosem, ona jen v papučích, kluk v dupačkách 😔 Tak se na ně obrátila a oni ji řekli, že ji tam tedy můžou nechat jednuu noc přespat, ale že si musí něco najít, protože oni mají plno, mají pořadník a na ni se může dostat místo tak za půl roku 🙄 Takže doicela mazec, moc bych na to nesázela. Spíš bych volila nějaký podnájem, třeba holky studentky VŠ? 😉

berenika39
6. led 2010

ahoj, a nemáš možnost od rodičů hlídání, třeba jen nějaký den v týdnu a zkusit nějaký přivýdělek? třeba práci z domu přes net, nebo nějakou brigádu v blízkosti? vím, že je malý ještě malý, nemyslím odejít od něj do práce, ale pár tisícovek by se dalo takhle vydělat?

S prvním synem jsem od dvou let bydlela sama, v malinkatý garsonce, výdaje jsme stáhli na nejmín možný a když jsem všechno poplatila, nezbylo moc. Ale doučovala jsem při tom angličtinu, mamča ho brala 3x odpoledne ven a já pracovala. Nic zázračného, ale pomohlo to.

Držím palce, at vám to klape.

beata.n
6. led 2010

Makaka opravdu mi bylo řečeno tohle 😉 ale nehádám se,ono je prý i rozdíl mezi podnájmem a pronájmem,my měli podnájem a fakt nám řekli,že na to nárok nemáme 😉

Tady u nás je hodně startovacích bytů,moji dva známí dostali byt do 3.měsíců od města 😉 uvažovali sme taky o tom,ale zatím máme kde bydlet,tak to přenecháme těm co to víc potřebují.jinak ty byty jsou na 2 roky,ale co vím,město tu smlouvy prodlužuje,ale to je asi podle potřeby,když maj bytů málo,tak asi smlouvy po dvou letech vypoví.ale i tak by to pro boobinku bylo řešení,za dva roky se toho stane tolik,že ted byj í to pomohlo a částečně vyřešilo její trápení.každopádně je lepší zeptat se na měst.úřadě co a jak a pak na sociálce,určitě ti poradí

boobinka
autor
6. led 2010

tak startovaci byty neznam a co jsem zadala do vyhledavace v okoli 30km nic nenaslo 😒
kazdopadne dekuji za rady... napadlo me jit do najmu a pronajimat jeden pokoj treba dvoum studentkam. Vzhledem k tomu, ze uherske hradiste je mesto studentu, verim tomu ze by se urcite nekdo nasel. Ale na druhou stranu bych mela vuci nim neduveru 😒
Hlidani od rodicu moc nefunguje, jsou prevazne v praci. Inak bych sla pracovat. Domaci prace - veskera nabidka jsou podvody z kterych uz jsem se ponaucila.

pavlapap
6. led 2010

Na příspěvek na bydlení máte nárok i pokud bydlíte v podnájmu. V bytě musíte mít trvalé bydliště Zeptewjte se na úřadě tam vám poradí.

cinkxa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
speedygon
18. únor 2013

Přesně tak, jak píše pavlap: příspěvek na bydlení lze požadovat v případě, že máte na byt nájemní smlouvu a máte tam trvalé bydliště. Zakladatelka má bohužel už příliš vysoký příjem na to, aby mohla žádat přídavek na dítě nebo dávky v hmotné nouzi, ale pokud splňuje podmínky pro získání příspěvku na bydlení, tak alespoň něco....nevím teda, jak vysokou částkou by jí případně přispívali...někdy je ta dávka směšná....

hanacek
23. únor 2013

stím bydlením,mužeš zažadat i o doplatek na nájem,tam stačí mít je smlouvu že tam bydlíš na socialce kde žádáš o hmotnou nopuzi dostaneš formuláře,a příspěvek na bydlení musíš mít adresu v občance☹...ted v týdnu sem se na to ptala a o tom doplatku jsem se dozvěděla od kamarádky jinak by my to tam taky neřekli kdybych to na ně nevybavila.....

dady84
10. bře 2013

Tak zitra jdu na socialku,protoze za 3 mesice se musim se synem vystehovat z bytu exmanzela a nemam kam jit takze budu taky resit zda mi nekdo neco prida protoze syna nevzali do skolky,ja o praci prisla protoze byla na dobu urcitou a pokud nebudu mit syna ve skolce a pracovat nebudu mit penize na byt...doopravdy zacarovany kruh...tak uvidim jak zitra uspeju

hanacek
17. bře 2013

@dady84 Ahoj,tak jak si dopadla?Když tak napiš do IP adresy... 🙂

blahova_andrea
17. bře 2013

@boobinka pokud nemáš soudně dané alimenty, budeš na tom při žádosti o příspěvek na bydlení ještě líp 😉 nebudeš uvádět, že nějaké peníze dostáváš a budou ti počítat jen RP

blahova_andrea
17. bře 2013

@konja
@beata.n nemusí to být její byt, stačí řádná nájemní smlouva, doložit všechny poplatky, co k tomu platíš a je to ... taky mi tento příspěvek nově pomáhá

blahova_andrea
17. bře 2013

@rioko v Brně třeba zase přidělují v podstatě jen vybydlené byty, na které mají udělají rozpočet na obyvatelnost a to musí zájemce doložit, že má. aby ten prostě na svoje náklady spravil a pak tam může bydlet a ceny už se tedy taky dost přiblížily tržním bytům, takže v brně to taky není moc reálná možnost ☹

blahova_andrea
17. bře 2013

@boobinka ono v nájmu bys musela mít zase svolení majitelů, že smíš dál pronajímat a nebo by sis taky koledovala o problémy ☹

blahova_andrea
17. bře 2013

@dady84 to je taky hrozná situace, tak ať dobře dopadneš 😉

lucyvivien
17. bře 2013

@beata.n tak to neni pravda, príspevok na bývanie možeš dostat tam, kde máš trvalé bydlisko - pokial si tam v najmu,alebo vlastníš nehnutelnost.

beata.n
17. bře 2013

@lucyvivien psla jsem vlastní zkušenost,tak nevím v čem by to neměla být pravda-navíc to bylo před několika roky a né teď 😉 takže nemám ráda když píšeš,že něco není pravda,když píšu zkušenost co jsme měli