Jak bydlí svobodné maminky jen s rodič. příspěvkem?

boobinka
5. led 2010

jsem svobodna maminka, pobiram rodicovsky prispevek a ocitla jsem se v situaci kdy se musim odstehovat od rodicu. Ale jak vubec bydli maminky jen s rodicovskym prispevkem? Vzdyt ja nepokryji ani najem. To mam s alimentami 11600kc... tady byt at uz k pronajmu ci podnajmu do 7tis nenajdu.
Jsem skromna, takze vydaje jsou jen na to nejnutnejsi a presto to nestaci. Jak to vubec vzladate?

beata.n
17. bře 2013

@blahova_andrea tuhle zkušenost co jsem psala jsme opravdu měli 😉 měli jsme řádnou smlouvu na podnájem a stejně nám nic nedlai že nemáme nárok 😉 ale je to diskuse několik let zpět,když se podíváš,třeba je to teď lepší-nám musela pomoc rodina a né stát

hanacek
17. bře 2013

@blahova_andrea když sem se byla ptát na tu hmotnou nouzi a na ten doplatek tak my ta paní řekla jestli sem do toho návrhu o alimenty napsala svojí částku nebo to nechala na soudu,a já na soudu a řekla my že sem udělala dobře,že na to přihlíží jinak než kdybych tam napsala kolik my má dávat,tak sem zvědavá až tam pujdu v dubnu co my řeknou....Jinak už čekám skoro 2měsíce na rozhodnutá soudu,fakt děsně jim to trvá ☹ ...

lucyvivien
17. bře 2013

To je v poriadku , skusenost je jedna vec a realita ako to naozaj funguje , je druha vec 😉

beata.n
17. bře 2013

@lucyvivien tak tohle byla vlastní zkušenost i realita 🙂 ono asi i záleží na koho se na úřadě natrefí.

lucyvivien
17. bře 2013

@beata.n a mali ste na tom prenájme trvalé bydlisko ? 🙂

beata.n
17. bře 2013

@lucyvivien Ano měli,ale měli jsme nájemní smlouvu a to mi paní řekla že se to nevztahuje 😉

blahova_andrea
17. bře 2013

@hanacek jj, soudy u nás opravdu nespěchají a je jedno kvůli čemu se rozhodnutí vydává ☹

blahova_andrea
17. bře 2013

@beata.n paní se asi nechtělo pracovat, papírovat a zabývat se vámi a prostě vás odbyla. tak to bývá bohužel často. člověk dojde pro radu a pomoc a kašlou na něj. než by se zamysleli a pomohli a museli zadat pár dat do pc, raději řeknou, že není na nic nárok a jdou si uvařit kafe ☹

beata.n
17. bře 2013

@blahova_andrea přesně tak 😒 my tenkrát měli 11500.- a z toho jsme 7500.- platili nájem,nebýt rodiny tak jsme byli asi pod mostem-nerada na tu dobu fakt vzpomínám.Co já se naběhala po úřadech a jediné co nám přiznali bylo 500.- přídavek na dítě,fakt smutný

blahova_andrea
17. bře 2013

@beata.n to jsem ráda, že jsem dopadla líp. slečna mi sice nebyla schopná říct, jestli nárok mít budu nebo ne, ale ochotně mi dala všechny formuláře ať to tedy zkusím vyplnit a uvidíme, vysvětlila mi na co jsem se ptala a když jsem došla s papíry a nevěděla si rady s vyplněním, tak mi s tím pomohla, aby to bylo správně. sice to dost trvalo a věčně něco chybělo, ale nakonec to prošlo a k příspěvku na bydlení jsem se probojovala. je fakt, že jsem ale měla dopředu nastudováno z internetu co a jak, předběžně jsem si zkusila i tu kalkulačku, kolik bych mohla dostat atd, takže jsem šla prostě s tím, že to vyplním a něco prostě dostanu a nenechala jsem se odbýt. některé úřednice se chovají jako by nám to měli platit ze své výplaty a neporadí. odbydou s tím, že nemáme nárok a nenavrhnou jiné tři příspěvky, na které bychom třeba dosáhli ☹ pravidla pro přiznání jsou sice všude stejná, bohužel záleží víc na úřednici než na zákonech a vyhláškách ☹

beata.n
17. bře 2013

@blahova_andrea no u nás bylo blbé i to,že přítel než přišel o práci tak pracoval a jelikož hodně příspěvků se posuzuje 3.měsíce zpětně tak prostě smůla.Já jen doufám že už se do takové šlamastiky nikdy nedostaneme,prootže to bylo opravdu šílený

blahova_andrea
18. bře 2013

@beata.n no to je pravda, je potřeba to za ty tři měsíce zkusit znovu. já taky čekala tři měsíce, protože s mateřskou by mi to nevycházelo, ale s rodičovskou už pak ano.

stopobezite
11. kvě 2013

u nás ve vesnici se zrušila kdysi školka a udělaly se z tzv. sociální byty, jsou to 1+kk nebo 2 + kk. kamarádila jsem se se svobodnou maminkou, co tam 1 rok bydlela a příspěvek na bydlení si vyběhala a dostávala ho. Myslím si, že ten trv. pobyt stačí na to, aby byl příspěvek přiznán. Cikáni také dostávají příspěvky na bydlení a myslíte, že všichni vlastní byty?

blahova_andrea
11. kvě 2013

@stopobezite však byt vlastnit žadatel nemusí, stačí trvalý pobyt a řádná nájemní smlouva a vše poctivě placené. cikány bych sem netahala. těm dávají vše přednostně jen, aby si na ně po práci nepočkali. i ty papíry za ně vyplňují, protože většina neumí ani pořád číst a psát a nebo chápou co čtou ještě míň než my 😀

kikimaruska
11. kvě 2013

My měli uplně stejnou zkušennost jako beata.n. Ještě k tomu podnájem a ne pronájem, trvalé bydliště nepřipadalo v úvahu (málokdo vám ho dá), takže nám nepřiznali nic a bylo. Byt jsem našla nejlevnější za 6500 Kč, i s Alimentama jsem měla přesně 10 tis+další pravidelné platby a dost výdajů za nemocného synka, takže nám na jídlo, oblečení, Um, dopravu....a cokoliv navíc zbývala nula...Pomáhali nám rodiče s příspěvkem na nájem do doby, než příspěvek na bydlení schválí (údajně). Čekalo se na soud ohledně výše alimentů, pak jsem šla na sociálku už se vším a vylili mě, že mi do podnájmu nic nedají, at si koupím byt svůj nebo jdu do městského (ha ha ha, tam jsem šla logicky žádat jako první cestu, zda nemají nájemní byt volný). Takže nedali nic, naši to táhnout celé nemohli...takže jsme byt stejně museli pustit a nastěhovat se se synkem k nim...

kikimaruska
11. kvě 2013

@beata.n to je dobré, že aspon u Vás má svobodná matka přednostně nárok na byt..já když sem žádala před lety, paní se na mě koukla a řekla mi narovinu, že nemám šanci, že se jede podle pořadníku a na městský byt má žádost přes 500 žadatelů s tím, že město jich 90%již prodalo a těch zbývajících se současní nájemníci nechtějí vzdát a téměř se tyto byty neuvolňují. Pak že mají pár bytů pro nenadálé příhody jako povodně atp.a ty že nabídnout nemohou. Jediné co, tak mi nabídla za nájem 8 tis.byt neobyvatelný v cikánském domě, že prej když si ho sama zrekonstuuju, tak tam mohu jít 😖 😠 ...no to byl docela výsměch.

kikimaruska
11. kvě 2013

Vlastně když si vzpomínám, nebylo to 10 ale 9 tis...započítala sem navýšené alimenty....tekrát byly o tisícovku menší 😉 . A to že v dnešní době akceptují úřady i podnájemní smlouvu je velký krok dopředu. Nechápu, proč to byl před lety tak děsný problém, když má matka řádnou smlouvu, platí a i příp.kontrola by mohla dokázat, že tam opravdu žije jen sama s dítětem.

levandule_vanilkova
11. kvě 2013

Dobrý den maminky, omlouvám se, že narušuji vaší diskuzi, i když bych na toto téma mohla také přispět své 😉 Ale sháním ještě jednu moderátorku k vytvoření nové skupiny - Maminky samoživitelky. Nechtěla by se některá z vás přidat? Děkuji a ještě jednou se omlouvám...

neurcena
11. kvě 2013

@beata.n
@beata.n
@konja jsme v podnájmu a máme tu trvale bydliště a bereme příspěvky na bydlení. A než jsme se vzali měla jsem tu trvalé bydliště jen já a když sem vyplňovala ty papíry na to tak se mě ptali jestli něco dostávám od otce na malou a já řekla že na a dál se ti netešilo. Tak myslím že když to rekneš i ty tak to těšit nebudou. 🙂

kasparkovci
25. kvě 2013

Ahojky. Jsem taky sama se synkem. Po pobytu v azylovém domě jsme chvíli pobyli u babičky a pak našli byt 1+kk a šlo to do jeho 1 roku, pak už nám bylo těsno a hledala jsem prioritně byt s trvalým pobytem kvůli žádosti a příspěvek na bydlení (okolo 5000Kč) a na hmotné nouzi pobíráme ještě příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení. Na netu jsou kalkulačky a myslím, že by jste na to dosáhly. S kaucemi mi pomohla Nadace J&T a matka, ktere to splacim.

kasparkovci
25. kvě 2013

Jinak kdzy jsem dostalavalo hmotnou nouzi,prispevek na zivobyti,tak mi davali i doplatek na bydleni na azylovy dum a potom byt v najmu bez trvaleho pobytu, pak az to preslo pod urady prace, tak ty pani nebulu ochotne a nedovolily mi znovu zadat. nenechte se odbyt a vezmete si potvrzenou kopii formulare, ze jste to podaly, tim jsem je asi fakt nastvala, ale pak makaly.

luciusek
27. říj 2013

Ahoj holky, opustil mě manžel....mám dvě děti a jsem ještě na rodičovské dovolené. Bydlím v družstevním bytě, který je můj. Nájem platím 5732 kč. Zatím nejsme rozvedení...odešel před pár dny. Vůbec nevím, kde co mám vyřídit a na co vše mám nárok. Můžete mi prosím některá poradit? Výživné stanovené nemáme, ani netuším kolik bude chtít platit. Děkuji moc

holesov
21. led 2014

Holky poradte prosím,kdybych bydlela sama s dětmi máme tři,měla bychnárok na příspěvek na bydlení a živobytí? Beru jen rodičák 7600kč a přídavky celkem 1600kč.Prostřední dcerka je nemocná pobírá PNP to se ale jako příjem nepočítá.A jsme s mým manželé jak by to bylo kdybych bydlela sama,dali by mi něco když by jsme si částku kterou by platil na děti stanovyli jen mezi sebou nebo to musí být soudne?

kristynat
23. bře 2014

ahoj taky sem ted v podbne situaci pritel se na nas doslava vysral sem u rodicu ale je to tu maly tlaci name at se odstehujem mam jen rodicak 7100kc alimenty mi zatim neplati v azylovym dome je tu plno opravdu je to hodne tezky nevim co budem delar a na socialce toho moc nereknou a nepomuzou teda aspon u nas je to hrozne hlavne ze cikani dostavaji byty a mi mame smulu pevne nervy

kikimaruska
23. bře 2014

@levandule_vanilkova ahoj, všimla sem si až nyní Tvého příspěvku. Taková skupina tu již existuje, založila sem ji před lety já : Maminky samoživitelky a jejich dětičky je ale uzavřená. Pokud by měla nějaká maminka samoživitelka zájem, kontaktujte např @anatanka ....já tam už nechodím tak často... 😉. Členové jsou ale skupinově omezení, jelikož tam probíráme dost citlivé otázky aj. Pro všeobecné rady ohledně sociálních dávek, výživného atp.doporučuji tady projít fora zaměřená konkrétně na tyto problémy ve forech-peníze a úřady, je tu toho spousta...

postfach
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lindaka
8. bře 2015

Dobrý den, maminky!
Ráda bych se touto cestou obrátila na maminky, které vychovávají své děti bez tatínků. Momentálně píši diplomovou práci, která se zaměřuje na problematiku osamělých maminek nesoucí název: Rodičovství očima osamělých matek. Cílem této práce je nahlédnout na rodičovství osamělých maminek z jejich vlastního pohledu. Abych k tomuto cíli dospěla, potřebuji uskutečnit několik rozhovorů. Pokud byste měla některá z Vás čas a chuť mě i mou práci obohatit o Vaše životní zkušenosti spadající do zmíněné problematiky a bydlíte v Kutné Hoře a okolí (Kolín, Čáslav, Pardubice), mohla byste se mi prosím ozvat? Jednalo by se o rozhovor (zcela anonymní). Kontaktujte mě prosím na e-mailové adrese: st33127@student.upce.cz
Předem děkuji! Linda

vefie
25. srp 2015

Určitě doporučuji zajít si na sociálku a zažádat si o již zmiňovaný příspěvek na bydlení, také jsem matka samoživitelka, bez alimentů (otec není uveden v rodném liště) a příspěvek na bydlení pobírám, po předložení najemni smlouvy (musi byt trvalý pobyt), vydajů za bydlení (nájem) a služeb (elektřina, plyn-tam se musí předložit smlouva s dodavateli a při dalším žádání už štačí pouze vypisy z účtu).Jen musíte mit odbydlene tři měsíce, jelikož o příspěvek na bydlení vyplácí tři měsíce zpětně.

serega
27. srp 2015

Hledám pokoj pro tři měsíce, který může pomoci otozvites ... moje telefonní číslo 722416733 😎