Jak na režim miminka a na poporodní splíny

aneta49
23. říj 2017

Ahoj holky,mame sestitydenniho chlapečka a přemýšlím o nastolení nějakého režimu. Nějak se v tom placam..jediná pravidelnost je kojení po 2-3 hodinach,v noci ho nechám spinkat,někdy vydrží 3 někdy 5 hodin. Jinak vždy po kojení si ho nechám chvilku na sobě na prsou a většinou usne,prendam ho do postýlky a spinka až do dalšího kojení nebo se vzbudí dřív,většinou kvůli prdikum a to je Pak řev a křik a nejde utisit než mu dam zase prso:..a takhle je to den co den,v noci musí spinkat se mnou,protože jakmile ho polozim do postýlky,tak začne chrcet,brucet a tlačit a já se vůbec ale vůbec nevyspim. Možná jsem to nastavila od začátku špatně a měla ho dávat po krmeni vždy do postýlky a nedávat si ho na sebe,ale byl nedonoseny,takže takhle jsme se mazlili vlastně..a mazlime doteď,jindy mi přijde,ze není kdy,protože buď spinka a nebo křičí a brečí:...já kolikrát brecim s nim,zkratka nějaké poporodni spliny u mě přetrvávají dodnes...do toho mám pak problémy,ze se mi snižuje laktace,mám z toho stres,tak prikladam častěji a pak se zas vše rozjede,ale za par dni je to znova,..no proste se do toho neumím pořad dostat. Cely den vlastně trávíme s malým v jeho pokojicku,když usne,tak jdu obstarat domácnost.ale nemáme postýlku na den s postýlku na noc,jak tady často čtu..máme jen jednu postýlku a u ni postel,na které v noci spím,protože do ložnice se nám dětská postylka nevešla. Takže jsme s manželem vlastně oddělení a strasne těžce to nesu..každé ráno,když osk jde do práce,tak mám slzy v očích a je to proste hrozne..jsem zavřena sama s malým v bytě..když chci jít ven,potřebuji pomoc s našim pejskem,který nedokáže být doma sám,ale zároveň ho neutahnu na vodítku i s kočárem,takže musí jít vždy někdo se mnou a to také nejde dělat každý den...
To jsem se rozepsala..ale trápí mě to vlastně všechno a už několik tydnu ☹

brendamonique
23. říj 2017

Já bych tě konkrétně chtěla jen uklidnit, sama už mám děti odrostlé, nejmladšímu jsou 3 roky, ale na tyhle denní-noční stavy si vzpomínám dobře. Náš nejmladší se budil co hodinu na mlíčko ( i běhen noci ), což jsem u staršího neznala, byl šílený jedlík a přitom to na něm nebylo znát a to ho prdíky netrápili Prostě jakmile dostal prso nebo flašku k puse - bylo dobře. V šestinedělí, jak ty píšeš jsem se nedostala pomalu s kočárkem dál jak před barák - hrozné, když si na to vzpomínám, protože jakmile se po hodině cca vzbudil hned chtěl zas jíst a to hned, jinak po vteřině řev na celé kolo. To jsem již nekojila. Čirá hrůza, sama jsem z toho byla hotová, přitom starší by tak klidné dítě, také se častěji budil v noci, ale tohle ? Přes den už od miminka vzhůru hodinu co hodinu a pořád jen jíst a jíst - jinak jekot a řev. Nechápala jsem to ... ale víš co ... a to je podstatné i přes veškerou snahu a zkoušení i různých sytících mlék na trhu ... čas pomohl - vyrostl z toho, takže bych řekla, že tvé snahy jsou dostačující. Láska, tu on potřebuje a pozornost v každém okamžiku, vím je to někdy na makovici v těch začátcích, kdy máš pocit, že nestíháš ostatní věci, ale zlepší se to neboj ... už brzy ... ten režim přijde sám a vše se uklidní a ustálí ... říkej si, že do roka a do dne, už budeš mít maličkého, co kolem tebe bude běhat, bude mít zájem i o jiné věci než jen o jídlo, bude už jíst i pevnou stravu a budete se spolu smát. Vydrž "holka" ... uvidíš. 👍

fallingstars
23. říj 2017

@aneta49 Moje zkušenost (neber to, prosím, jako nějaká fakta, ale třeba pomůže): podle mě je na režim brzy. Já jsem žádný režim malé nedělala a až teď (bylo jí půl roku) pozoruju, že chce spávat ve stejných časech. Když byla menší, byl prostě každý den jiný, já jsem si jen řekla, že koupat budu jak to vyjde, ne dřív než v šest a ne později než v devět. A bylo to úplně v pohodě. Ale někdo režim chce a nastavuje ho, já to neuměla.
K tomu mazlení - na tom není nic špatného, jen ho mazlete, co to dá, tím se nedá nic zkazit.
Jestli je plačtivější, tak se musí zatnout zuby a vydržet, přejde to, uvidíš. Jestli ho trápí prdíky, zkus probiotika (já dávála BioGaia) nebo Espumisan. Jestli máš problém s laktací, nemůže mít i hlad? Pozvala bych si laktační poradkyni, dá Ti tipy a podpoří, abyses s tím tak netrápila 😉
Co bych ale fakt pořešila, jen ten pes. Být s procházkama závislá na někom jiným, to by mi upřímně houklo. Ideálně ho naučit, aby sám doma vydržel, takhle to stejně není možné dělat dlouhodobě a může nastat situace, kdy to bude nevyhnutelné. Jak jste to dělali, když jste chodili do práce? 🤔
Jinak se neboj, to šestinedělí je psychická nálož, ale bude líp 😉

aneta49
autor
23. říj 2017

Moc děkuji za odezvy..hlad nemá,na to,ze přišel na svět o mesic dřív a vážil 2380 gramu,teď na konci sestinedeli má kolem 4 kil..laktacni jsem doma měla,protože mi trápilo prave to,ze tolik nabírá a ze doktorka už měla takové poznámky,ze je to až moc atd..přitom kojim jen 10 minut a musím jo odtrhnout,je schopny vypít i 100 ml za tuhle dobu,když mám hodně nalita prsa..ale ta laktace je teď vážně nějaká úplně jiná,prsa Mekka,no nevím,jestli tam to nemůže i ten stres....
S pejskem to bylo na palici pořad,mame ji 4 roky,vzali jsme si ji z útulku už jako dospělou,když jsme doma,tak o ni nevíme,když jsme ji nechali samotnou,tak zničila na co přišla...když jsme chodili oba do práce,tak nám ji hlídala tchyne,která je v invalidního důchodu..bylo to něco..každý den vyjít z bytu o půl hodiny dřív a odvést ji ke tchýni a zase po práci pro ni zajít..premyslela jsem už,ze ji budeme muset dat pryč,ale je mi ji líto...a tchyne si ji vzít nechce..

karlajasmine
23. říj 2017

@aneta49 šátek nebo ergo nosítko a budeš mít volné ruce pro pejska.

zdenkaell
23. říj 2017

@aneta49 dceri je 7 tydnu a myslim, ze rezim uz jsme jaks taks vytvorili. Neji teda pravidelne kazdy den v presnou hodinu, ale rano komel 8-9 se vzbudi, vykaka se do kyblicku, prebalim, nakojim. Bud si ji dam do satku a nasbnidam se, poklidim, uvarim, vyzehlim, nebo kdyz jr manzel doma, tak si ji vezme do kocaru. Cca za tri hodky opet na kyblicek, prebalit, najist, chvili si pohrajeme, vetsinou usne, za tri hodky znova, jdeme s kocarkem, kolem 6.vecer vykoupu nebo ji jen otru, nakojit a spinkat do postylky. k tomu chrceni a tlaceni- nam ty hrozny zvuky dela taky. Pry to kolem 6 mesicu vymizi. Spi v postylce v pokojicku a my spime v loznici. Je tam takhlr uz od prichodu z porodnice a nemenila bych. Nerusime se, vyspime se vsichni. Manzel dela na smeny, takze bud bysme museli spat oddelene abych mohla mit podtylku v loznici a nebo by malou rusil kazdy den v jinou dobu.vytvoreni rezimu je na tobe. Snaz se kazdy den delat stejny veci ve stejnou dobu, ono se to casem zajede.

mrskato
23. říj 2017

@aneta49 ahoj, já myslím, že to, co popisuješ, zažila téměř každá z nás. Mám teď ročního chlapečka a bylo to to samé, u dcery to bylo taky podobné, akorát ji to břiško nebolelo tolik. U Toníka to přešlo tak v 5 měsících, otřesný 😀 😀 Přesně, jak píšeš, když ležel v postýlce, břiško ho trápilo uplně nejvíc. Zkus se s tím smířit a uvědomit si, že to přejde, ne za týden, ale možná, že za měsíc bude lépe. Bohužel u některých dětí začíná "bolet bříško" až třeba od 2. měsíce...u syna to tak bylo, večer vždy šílený pláč, než usnul, byla jsem uplně hotová. Asi to ale k tomu patří. Dej tomu čas, myslím, že takhle malýmu dítěti ještě režim nenastavíš...
Mmj. já chodím s kočárem, s 5tiletou dcerkou i se psem, a to nemáme žádnýho drobečka, ale 40ti kilový telátko, pořid si vodítko, který přes sebe můžeš hodit.
Držím palce, určitě se to brzy poddá👍
PS: zkus brat malýho do klubíčka nad umyvadlo, u syna to moc pomáhlalo na bříško.

fallingstars
23. říj 2017

Jak radí @karlajasmine , to je super, s nosítkem máš vyřešené procházky s hafanem a malý, jestli je spíš kontaktní, bude taky spokojený. Nosítko taky máme a je to super 😉

g_m
23. říj 2017

@aneta49 Naprosto tě chápu a rozumím, zažívala jsem podobné stavy, kdy mi přišlo, že malá jen spí a pláče, ale mám dobrou zprávu - ono se to zlepší!!! 🙂 Na prdíky je spousta přípravků, ale nám pomohlo přežít ty první tři měsíce, pak to přestalo.
Na režim rozhodně brzo není, my ho máme od začátku pevně nastavený a nemáme problém. Co se týče spaní a toho, že miminko musí spát s tebou - proč pak teda nespíte s manželem, když malé nespí v postýlce? Pak budete i vy dva spolu a ty nebudeš i v noci jen pořád sama s miminkem. A já jsem teda proti spinkání s miminkem v jedné posteli a dělali jsme to od začátku tak, že jsme na ní při uspávání měli položenou ruku, aby nás cítila a to samé jsem dělala i v noci, když se začala vrtět.
A co se týče nervů ze snížení laktace -měla jsem něco podobného, akorát malá vůbec nechtěla pít, po šestinedělí jsme přešli na UM a vše se najednou zlepšilo - moje psychika, spaní miminka a vůbec náš vztah. Nechci tě přesvědčovat o tom, že bys měla přestat kojit, jen tím chci naznačit, že se svět nezboří a nejsem sama, komu přejítí na UM prostě pomohlo.
Tři měsíce mám v mlze a od 6. už to začalo být boží 🙂 Malá bude mít rok a konečně jsem si to trochu začala užívat, takže vydržet, vydržet!

shine2015
23. říj 2017

Podle mě se to změní neboj nic. My máme deti tři a vyplatilo se nesnazit se o žádný režim i když třeba někdy se probudila dcera 3,30 a byla vzhůru do půl sedmé nebo někdy sla spát ve 22h nebo i 23h ... všechny spaly s nami v posteli...nevím jak moc je to reálné u vás....
A řeknu ti jedno - když spí dítě bez spát taky.... v první radě musíš odpočívat.....
s manželem bych se snažila být ráno když vstává do práce a odpoledne o víkendech .... ono si to sedne neboj nic.
Nejnáročnější jsou první tři měsíce pak se to zlepší 😉

shine2015
23. říj 2017

A já bych po 10ti min nepřestala kojit... i když to doporučuji .... někteří jsou jedlici....a i se uklidní....
A taky jsem měla občas pocit ze tam nic nemám ale chce to vydržet a mléko bude taky 😉

zdenkaell
23. říj 2017

@shine2015 souhlasim. Me rekla doktorka zkratit kojeni na 15minut. Ze moc pribira. No jen jsem se usmala a podekovala za radu. Kdyz ji odpojim driv nez je najezena, tak se vzteka, breci... a stejne nakonec skonci znova u prsa. Akorat by to pro nas bylo zbytecna stresova pul hodina, hodina... ty jejich tabulky

smudlinka24
23. říj 2017

Taky doporucuji nositko, pejsky mam tri a vencim 4x denne, je to mazec😝

kocka_on_the_road
23. říj 2017

@aneta49 Ahoj Anet, nečetla jsem všechny komentáře, tak se možná budu opakovat. Nebo taky ne, ale všichni se z mého pohledu budete držet za hlavu 🙂 Anet, Ty jsi skvělá máma, protože hledáš, jak se postarat o svého mrňouska, o jeho spokojenost, o rodinu (a zbytek vesmíru). Jenže: víš, že TY jsi stejně důležitá jako všechno ostatní? A že záleží nejenom na jejich spokojenosti, ale i na tom, abys TY, máma, byla v pohodě? Je jasné, že péče o miminko je nonstop, 24 hodin denně, furt. Ale aspoň občas, když se s mrňouskem mazlí tatínek - mohla bys mít chvilku sama pro sebe? Bez vaření, žehlení a starosti o domácnost a ostatní? Abys vypnula, vyčistila si hlavu, dala si oraz? Naši kluci už jsou starší, ale pamatuju si na vlastní začátky, kdy procházka bez dětí, třeba deset minut venku, sama, byla pro mě skoro jako prázdniny 🙂 Nebo v klidu vypité kafe nebo kus přečtené knížky. Protože není to tak, že by všechno kolem Tebe bylo důležitější než Ty. Miminko je důležité, Tvůj manžel, pejsek, ale TY taky! Na Tvém místě bych teď vůbec neřešila režim, protože Tvůj chlapeček je ještě malý a potřebuje hlavně Tebe, bezpečnou náruč, spokojenou maminku.

pikl
23. říj 2017

@aneta49 neboj, ono se to srovná 🙂 moje malá asi od 3 týdnů nechtěla přes den spát v postýlce, takže jsem ji třeba hodinu neúspěšně uspavala, do toho poslouchala řeči starší generace o tom, že jsem ji rozmazlila, protože mi občas usnula v náručí. Taky jsem měla pocit, že za den absolutně nic nestíhám. Teď má skoro 3 měsíce a režim trochu máme, přes den spokojeně spinká v hojdavaku a v noci s jednou přestávkou i 10 hodin v kuse 😎 myslim, že nám pomohlo pravidelné koupání mezi 7 a 8 (vždy s manželem), při nočním přebalování se na ni snažím nemluvit a nenavazovat oční kontakt, bílý šum na usínání a neposlouchat rady starších a "zkušených"

blackhole
23. říj 2017

Ahoj, mně pomohlo udržovat fyzický kontakt s přítelem. Sice nemáme tolik času na intimní záležitosti jako předtím, ale snažím se na to nezapomínat a využívat chvil, kdy malý spí. Co třeba před spaním strávit nějaký čas společně?
Jinak souhlasím s holkama, nezbývá než vydržet. Syn má 3 a 1/2 měsíce a stále jsme se zcela nezbavili prdíků. Předtím jsem zkoušela různé kapky, kmínový odvar... Nic nezabralo. Trochu pomohlo nasadit si bezmléčnou dietu. Ono se to prostě pomalu zlepšuje a navíc každý den vidím, jak dělá pokroky, víc interaguje, objevuje nové věci... Dokonce jsou dny, kdy skoro nepláče, byť to předtím bylo nemyslitelné. Zatím bydlíme v garsonce, ale naštěstí se brzy budeme stěhovat do většího. Takže si dovedeš představit, jaké to bylo v létě s novorozencem v třicítkách v jedné místnosti, navíc orientované na jihozápad. Šestinedělí bylo pro mě slušné peklíčko a myslím že to tak má spousta matek. Taky jsem někdy brečela zoufalstvím, když ho nešlo utišit. Já bych se na tvém místě řídila intuicí a s režimem to zatím nehrotila. Na ten bude času dost. Hlavně využívej volné chvíle k odpočinku a pokud to jde, zapoj co nejvíc manžela.

vladienka
23. říj 2017

V skratke-
1. vsetko raz prejde a bude lepsie
2. koj kolko maly chce, proste je jedlik, bud rada, nasa ma v 4 mesiacoch 7 kil a nikto s tym nema problem, len kojim..
3. Na rezim sa teraz vyprdni, staci krd budete kupat v podobnom case a je fajn zaviest ritualy (rovnaka pesnicka pri masirovani bruska, kupel a nasledne kojenie a uspavanie)

Drzim palce, u nas prve dva mesiace horor

janulkakraniska
23. říj 2017

Jeje...to je jak u mě při prvním prckovi😀
I když pěkně malý spaval,skoro neplakal stejně jsem byla na houby.Manžel jezdil na týden za prací a ja doma v malym bytě,s miminkem a psem.
Pamatuj si,že je tvoje věc,jestli dítě krmis tak nebo onak.Já nekojila vůbec (vpacene bradavky),takže co jsem odstrikala dostal z flašky,jinak uměle.
Se psem jsem chodivala s malým v nositku.A to i několikrát denně.Prospeje to mimcu,tobě a o psovi nemluve.Z prochazky nespechej,nasavej cerstvy vzduch a protahni se.
Jak říká moje kamarádka: "Hlavně se z toho nepo**!"😉
To je v hlavě.Za pár týdnů se budeš smát,jak jsi z toho plakala.
Když není dobře tobě ani malý nebude ok!
Popros chlapa,ať ti pomůže vymyslet,jak dát něco kde by mohlo spát mimco s vami u postele.Košíček nebo zavesne lůžko,...
Bude líp neboj,já to tak taky měla!!!
Dokonce přesně tak,jak popisujes!

kocka_on_the_road
23. říj 2017

@aneta49 A při procházení emailů se mi pod ruku dostala pozvánka na zítřejší nevýchovný webinář, mohla by se Ti hodit: https://www.nevychova.cz/online-workshop/?il=menu

efa1
23. říj 2017

Rady ohledně miminka a režimu tu už zazněly. Já se přidám se psem. Máme také fenku z útulku, menší voříšek . Byly s ní velké problémy. Vyjížděla na psy, lidí, chovala se moc teritoriálně. Kombinace povahy (příliš vůdčí), předchozích zkušeností a našeho přístupu. Byla jsem zoufalá, už jsme nevěděli, co s ní. Doporučuju jednoznačně najít a navštěvovat odborníka na psí problémové chování. Stojí to za to, z našeho satana se začíná klubat oddaný rodinný pes. Stojí to ale dost času, peněz i úsilí. Bez podpory manžela bych to nezvládla. Máme také malé dítě. Chování vaší fenky bude řešitelné, když budete přesně vědět, jak na to. Držím palce. Taky mě to hrozně deptalo.

janulkakraniska
23. říj 2017

Jak je napsáno výše i pejsek se dá naučit.
Náš štěkal,když byl sám. My jsme se snažili ho naučit tak,že jsme si vyhradili čas a odešli na chodbu,chvíli počkali a jak začal,vrazili jsme zpět a dostal vyhubovano.Celý den a dokola.Chlapík na to přišel a je klid.Když rozkousaval věci,zabrala ta koule s otvorem na pamlsky.Jenže jsem mu tam ukrojila kus speku,který se přilepil a on ho ven nedostal,takže mu to opravdu zabralo celý dopoledne.Jak spek oschl,vypadl a bylo.Nebo taky pomáhá velká kost z nohy z řeznictví,to nerozkouse snadno.Jen je třeba ji měnit,za chvíli to není vabna zalezitost.
Vyzkoušejte,náš pes nám za to stál.Pak mi hlídal miminko😘

janulkakraniska
23. říj 2017

Mě pomohl v té době synuv pediatr.Ptal se mě,jestli je všechno v pořádku.
Já na něj vybalila všechno,včetně toho kojení.
Úplně stačilo,aby mi řekl,že mám krásné,zdravé,prospivajici miminko,takže to znamená,že je všechno správně.Že je moje věc,jestli budu dítě kojit,tak nebo onak,jestli dostane moje mléko nebo uměle.Že se mám uklidnit,pozorovat ho,že na to přijdu,co po mě chce.Že to bude jistě spokojené dítě tak jako tak.
Doktorka tě možná jen nechtic vyděsila,ale pokud tvému dítěti něco vyhovuje jinak a tobě to pomůže ke klidu,je to dobře.Moje děti pribiraly neuvěřitelně,nejsou tabulkové a nikdy nebudou.Kašli na tabulky,na řeči a udělej si všechno podle sebe.

aneta49
autor
27. říj 2017

Holky,dostali jsme trochu zprda na sestinedelni kontrole,ze malej přibral 650 gramu za 14 dni a má přibrat přitom max půl kila..ze mu mám dávat jist až po 4 hodinach..a ze ho prejidam a bolení bříška má kvůli tomu,ze nestihne vytravit..tak ted co mám dělat? Přibírá hodne,to je pravda..porodni váhu měl 2380g a teď měl v sestinedeli cca3980g(po jídle)..ale kojim ho chvilku 8-10 minut...a vytáhne dost..mám váhu,takže občas zkontroluji a pohybuje se to kolem 90-100 ml na jedno kojení..ale udržet ho 4 hodiny,to bohužel nejde...OD včerejšího odpoledne se budí dokonce po hodině a křičí a rve a když ji zvednu,tak mi cuca triko,kůži,dudlik nechce,musím ho tu chlacholit aspoň ještě hodinu a to už moje nervy nevydrží,brecim tu s nim a to prso mu pak proste dam,napapa se a je klid,když ho nechám na sobě spinkat na bříšku,tak vydrží 3 hodky,když ho polozim do postýlky,tak silene tlačí a do hodiny je řev...kaka už jen 1-2xdenne..dost řídké takové hnedooranzove to má a když už se mu to podaří vykadit,tak to je nálož,přijde mi,ze to tam proste má a nejde mu to ven a pak de mu to podaří,ale vždy během kojení,mimo skoro nikdy,je to normální? Naše doktorka mi na vše řekne,ze to je normální a ze musíme vydržet..až na tu hmotnost,to mi řekla,ze normální moc není..přitom za ty dva týdny vytáhl o 3 Cm...jsem bezradna..dnešní den jsme oba probreceli...

sassanca
27. říj 2017

@aneta49 no doktorka ma svoji tabulku a te se asi drzi co? Po sestinedeli malá vyrostla o 9cm a přibrala 1,7kg. Proste kojim, jak si řekne. Někdy i co hodinu a půl. Dokud nema dost. Přece ji nenechám rvat hlady😢
Ted dva dny nekadila a dneska to byla brutalni nálož, ale to je taky normalni. Nemusí kadit třeba deset dni.
Doktor naštěstí v klidu.

aneta49
autor
27. říj 2017

@sassanca my celkem 6cm a 1600 gramu no..malého kdybych nechala peicucleho dyl,tak pije dokud se nepoblinka..a taky ji bolí bříško a kroutí se pořad?

evee24
27. říj 2017

Žádný režim sem nedělala. Sama si ho časem vytvořila. Jinak poradim šátek a nositko. Volne ruce a spokojene miminko. Prdiky časem přejdou. Masírovat a nahrivat pupík. Ono i to noseni v satku trosku pomáhá. Chce to prezit 🙂 jinak bych dávala jak si řekne kojení. Přijde mi blbost ho trápit hlady. Jen u UM musí byt časový odstup. Přikladala bych dle potřeby. Dr a jejich tabulky 😒

morningstar
27. říj 2017

Mozna se budu opakovat, ale neprocitala jsem komenty vyse. Podle me nedelas spatne nic. Pokud na nějakém režimu vylozene trvas, zkus zavést nějaký rituál typu koupani a večerní spinkani vždy ve stejnou hodinu, ale s takto malým miminkem to vzdycky dodržet nejde tak aby tě to nějak nestresovalo, ze musis. Ale stejne se nedoporučuje koupat každý den. Ohledně laktace, myslím si, ze se ti mozna ustaluje množství a prizpusobuje se potřebam miminka. A ty stavy, které mas, neboj, ty casem prejdou, ono to je ze začátku náročné, ale sedne si to. A ohledně pejska neumím radit.

karlajasmine
27. říj 2017

@aneta49 na doktorku se vyprdni a koj jak si dítě řekne. Je malý, potřebuje to dohnat. Hlavně bych si fakt poresila nějaký to nosítko, ať s ním můžeš ven i se psem, nebo výcvik psa, aby vydržel doma chvíli sám. Sedět s dítětem doma na zadku není dlouhodobě možný ani pro tebe ani pro dítě.. Unudite se a děti se nejvíc unaví a nejlíp spí venku nebo po nových zážitcích. Kdybys mohla někam na prochazku, na kafe, na nákup, hned by ti bylo líp!

sassanca
27. říj 2017

@aneta49 blije jak amina😀Bříško bolelo jen, když jsem snedla neco blbeho. Jinak hodne nosím v šátku. Taky mam psa a takhle je to k nezaplacení.

wenduliks
27. říj 2017

@aneta49 co to je za nesmysl,ze moc přibírá!? To by nemela zadna spudna Mudr.vyslovit! Syn.pribral na konci 6nedeli 2kg a dr.z toho mela radost. Kojila jsem ho porad.v noci chtel pravidelne po 2hod,přes den 1-2hod. Spal s nami jedine v posteli,postylku nesnasel.Prožívas to,co spustu novych maminek.Poslouchej svoje srdce a plac sveho ditete,ten chce jen maminku,prso a pochovat.Delas to dobre! 🙂 Na nejake casove intervaly se vykasli.Ja se je taky ze zacatku snazila drzet,ptz.se "to vsude pise a radi" a je to blbost.Nejvic se nam obema ulevilo,kdyz jsem zacala poslouchat sve miminko a prestala koukat na hodiny! Ono si to sedne,jen to chce chvíli jeste cas. Neboj.🙂

karlajasmine
27. říj 2017

Jinak jestli jsem něco dělala u prvního dítěte blbě tak to, že jsem s ním do jeho čtyř měsíců seděla doma kromě procházek po okolí. Nejlíp je člověku když se má čím zabavit. Doma člověk s miminkem řeší každou prkotinu a zároveň se nezastaví. Teď to vidím u druhého, že si řeknu "hmm, když se mi někde vzbudí, tak ho někde nakojím" a prostě není čas nic řešit a tím pádem je mi i mnohem líp..u prvního dítěte jsem měla kolikrát dost deprese, tak tě chápu..bude líp ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru