Jako v pekle - žiju s dcerou u rodičů

kristypetrusevska
9. črc 2017

Ani nevím,jak začít a ani vlastně nevím, proč to píšu zrovna sem. Asi potřebuju vědět, že byl někdo v podobné situaci a nakonec bylo dobře... Žiju s dcerou u rodičů, protože nám to s jejím otcem nevyšlo. Nestará se, neplatí alimenty a mě při pohledu na malou ubíjí to, že musí být bez táty a nemá fungující rodinu. Vím, že svobodných matek je spousta a zvládají to, protože prostě musí, ale já už melu z posledního... Doma je to peklo na zemi, hádky, křik, stres... Malou nemůžu vychovávat podle sebe a vlastně skoro nic není podle mě. Jasně, můžu být přece ráda, že máme kde být, ale kolikrát si říkám, jestli by nebylo líp v azylovém domě... Na pronájem rozhodně nemáme, takže by to byla jediná možnost. Randění už jsem asi vzdala... Jsem sice mladá, ale lidem moc nedůvěřuju a zatím jsem nepotkala nikoho, kdo by se choval opravdu jako chlap a byl alespoň trochu čestnej... Po psychické stránce je to horší a horší... Vím, že kvůli malé musím fungovat, ale mám pocit, že jí nikdy nebudu moct dát to, co bych taky chtěla... Tátu, fungující rodinu, pohodu a náš domov... Asi tenhle román nikdo nepřečte až dokonce... Ale kdyby náhodou, budu ráda za jakýkoliv pokec nebo zkušenost... Jsem bez přátel a s rodiči nemůžu mluvit o tom, jak to cítím já, tak alespoň takhle. Díky..

luciebx
9. črc 2017

Urcite nejsi sama. Jako verim ze rodice do vseho kecaji mysli si ze kdyz vychovali tebe tak maji vic zkusenosti atd atd ale musis si rict ty si mama klidne bezte s malou behem dne ven. namaz chleba zbal falsku vody atd a proste si udelejte hezky den. TEd v lete na to mas prilezitosti kupu ani penize nepotrebujes na to si udelat hezky den v lese s malou jen ty a ona. HOld bydleni s rodici neni nikdy dokonale a dokud jak rikas se nedokazes postavit na vlastni nohy hold zatni zuby - mate kde bydlet s malou. A zkousela si s rodici promluvit? treba ani nevi ze te tohle trapi.
Na to udelat male idealni rodinu s novym chlapem urcite jeste prijde. Sama si rekla ze si mlada a ted nic nehledas ale on to prijde uvidis. A to ze bejvalej neplati alimenty mas to soudne danny ze ma platit? vim ze je to tezke kdyz neposila a mel by ale co zkouset soudy a tak ze by mu to ztrhavali rovnou z platu - zda pracuje teda - a slo by to rovnou tobe. Jsou ruzni zdarma pravnici co poradi a pomuzou. Zkus nejake centrum Urcite do azilaku ne. Vim ze bys mela klid atd ale doma je urcite lepe.
Treba ti tu nekdo napise kdo ma zkusenost. Ja jen muzu hadat. Preji hodne stesti

blahova_andrea
9. črc 2017

vybavuji si tě z jiné diskuse. moc mě mrzí, že ti to s přítelem nevyšlo. tak nakonec měl otec pravdu? ☹ o to horší to teď s ním doma asi máš, co? ☹ jak já ti rozumím. já sice mám pro děti i tátu, ale žijeme dočasně u jeho rodičů a prostě domov, soukromí, výchova po svém...nic z toho to není. je to čisté přežívání, přestupní stanice a dobrotu to nedělá ani u dětí, ani u prarodičů ani v našem vztahu. vím, že to není lehké rozhodnutí, ale zjišťovala sis třeba jaké máš možnosti ohledně toho azylového domu? kde jsou nejbližší? zda mají místo? co a jak by vás tam čekalo? už jsem i slyšela o případech, kdy to hodně pomohlo. ten nový start...

blahova_andrea
9. črc 2017

alimenty rozhodně vymáhej a nechej si je exekučně strhávat 😉

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@luciebx s rodiči se moc mluvit nedá, vím, že mají zkušenosti, ale pořád jim nedochází že je to moje dcera a moje výchova. Jsem vděčná za pomoc a zato že nás tu nechaly, ale už to nejde vydržet... Myslím že ani oni nejsou z té situace zrovna nadšení. A vypadnout s malou někam přes den? Nerealny... Kdykoliv s malou někam jdu, hned je nějakej problém a důvod,proč nemůžeme 😉 ale oni s ní můžou jít kdykoliv, občas o tom ani nevím... A k alimentům,už jsem to k soudu dala, snad se to pohne... Každopádně děkuju 😊

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@blahova_andrea ahoj, ne že nevyšlo, musela jsem tu ukončit.. Doma mi řekli, že by nás vyhodily s malou na ulici, kdybych pokračovala... On chce být pořád v kontaktu, ale bohužel... máš pravdu, nedělá to dobrotu a je to horší a horší... Jinak ano zjišťovala, ale zatím ne nějak moc, pořád si říkám, že ta malá má tady všechno, a tam toho bude mít minimum... Nadruhou stranu ,už jsem psychicky dost labilní a jde to se mnou z kopce, takže tam bych se třeba dokupy dala

blahova_andrea
9. črc 2017

@kristypetrusevska ono právě nejde jen o to, aby měla vše materiálně, ale aby měla maminku v pohodě. to je ten základ a to u rodičů asi nejde. vůbec bych nedokázala akceptovat, že oni seberou bez mého vědomí dítě a jdou si kam chtějí a mě pomalu zamykají! jako jo, malá se s nimi má asi dobře, chtějí jí dopřát, určitě se starají a není v nebezpečí, ale neexistuje!!! si vzít dítě bez vědomí rodiče. a na to, že bys někam nemohla se vykašli, ty problémy si hledají schválně. kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. to by byl člověk jak pes uvázanej u boudy. holt ať si melou, že se někde couráme a proč nejsme doma na oběd atd...jsou to moje děti a já jim udělám program podle svého. kdy a jaký my chceme. tchýni řeknu, že tu třeba týden nebudeme, aby zbytečně nevyvářela, ale to je tak vše. nechci, aby naše obzory končily plotem zahrádky. také si nemohu dovolit moc, ale v rámci toho minima chci dětem dopřát co nejvíc 🙂

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@blahova_andrea U nás to prostě funguje takhle... Cokoliv udělám, je špatně. Moje máma mi už několikrát řekla, že pro ni defakto neexistuju, že žijou jen pro malou. Jsem tady jen od toho, abych se o malou postarala... A ta možnost, že bych si našla chlapa, je vyloženě děsí, nepřipadá v úvahu... Nikoho takhle nemám, a v kontaktu jsem jen s tetou, ségra od mamky... Ta sama mi řekla,že jsem tam jako ve vězení a že mě to přivede akorát do blázince

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@blahova_andrea proboha a abych třeba vzala někam malou na týden, jen my dvě? No to vůbec, už je oheň na střeše, když jsme třeba jen jednu noc přespaly u kamarádky... Tvrdí, že k tomu není důvod..

panickatlamicka
9. črc 2017

@kristypetrusevska jednani tvych rodicu mi prijde pres caru. Byt tebou, jdu radeji do azyloveho domu pro matky s detmi. Je tam sice rad, ktery je nutno dodrzovat, ale nikdo ti tam nebude branit v tom, byt takova mama jaka chces.

blahova_andrea
9. črc 2017

@kristypetrusevska nechápu tvoji mámu. jak ti může něco takového říct?! ☹ já taky podle tchánovců dělám očividně vše špatně, ale je mi to fuk. jsem dospělá, svéprávná, děti jsou moje/naše a ne jejich a nehodlám žít jejich život, ale svůj. jakmile nebude tady, tak si budeme taky dál žít po svém. nevím, proč bych měla veškeré své návyky a názory měnit jen kvůli nim. o hledání chlapa se s rodiči vůbec nebav. to fakt nemá smysl. je škoda, že nemáš ani nějakou tu kamarádku. já pár fakt fajn poznala zrovna díky MK. tobě se nepoštěstilo?

blahova_andrea
9. črc 2017

@kristypetrusevska no já třeba měla děti minulý týden u své mámy. projevila zájem si je vzít na prázdniny, tak jsem oznámila, že tu nebudou, po domluvě s přítelem si vzala auto a odvezla je. včera jsem je dovezla a teď už plánuju od středy týden u kamarádky. tam bude dobrodrůžo už ta cesta. 3,5h třema vlakama 😀 a jak se děti těší! 🙂 podle někoho není důvod. pro nás je důvod změna, touha po společnosti, prostě prázdniny. na rodinné dovolené teď nemá chlap ani čas ani peníze, ale děti jsou malé jen jednou a já taky nebudu mít prázdniny s nimi volné věčně. názory ostatních fakt haž za hlavu. ty jsi maminka, ty rozhoduješ. ty víc nejlíp, co je pro vás nejlepší. moje děti zdědily toulavé boty po mě 😀 tak proč je trápit a držet zavřené doma? zešíleli by jsme tu všichni!!!

blahova_andrea
9. črc 2017

@panickatlamicka taky si to myslím. než ten teror u rodičů, tak asi raději azylák ☹ nějaká pravidla jsou všude. je potřeba nastavit nějaký střed, pro spokojenost a lidské soudné chování všech. a když to doma nejde... ☹

blahova_andrea
9. črc 2017

koukám, že ani nejsi tak z daleka. zrovna v pátek jsme jeli kolem vás...blučina, vojkovice, syrovice... 🙂

kvakuska
9. črc 2017

Tak záleží jak je malá stará a jak jsi na tom finančně, kolik dáváš rodičům a kolik ti zůstává. Azylák by asi ve tvém případě nebyl od věci, rodiče tě psychicky deptají a dítě potřebuje matku v pohodě. Dalším řešením by mohl být pronájem bytu napůl s jinou maminkou. Každá svůj pokoj, kuchyň a případně obývák společný, nájem napůl. Mohly byste si i děti navzájem pohlídat, a to by vám oběma umožnilo mít třeba i nějakou brigádu. Po dohodě i vařit se dá společně, to je také úspora. Začni se po nějakém řešení poohlížet, i když se budete třeba muset s dcerou uskromnit, budete mít ale klid. Držím palce!

odula
9. črc 2017

@kristypetrusevska Hele,vis ze domaci nasili neni jenom zalezitosti paru, ze jo? Promin, ale pripada mi, ze jsi jeho obet. Na tvem miste bych zkusila kontaktovat odborniky, treba bily kruh bezpeci. https://www.bkb.cz/. Nonstop linka 116006.
Holka musis neco delat,vzchopit se. Hlavne kvuli dceri. Tahle situace je patologicka. nech si pomoct. Opravdu. Moc na vas myslim.😘

hz
9. črc 2017

Pane jo... neni co zavidet.. zkus "pohledet"do budoucna a zodpovedet si otazky, co na to tva dcera, zda te vubec bude mit jako mamu..? doporucuji si zjistit veci kolem, pripravit pudu, oznamit a odejit. preji hodne stesti🍀🍀

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@blahova_andrea Já jim rozumím na jednu stranu v tom, že se chtějí zapojit, protože tu žijeme skoro dva roky, a prožívají s malou naprosto všechno, od miminka... Ale, už je to prostě moc, pořád jsem to něčím omlouvala, ale není den, abych nebyla hloupá, a abych něco nezvorala. Jak říkám, hračky, oblečení, jídlo a podobně, to všechno moje dcera má.... Ale jinak je to šílený. Zrovna včera jsem se opět pohádala s otcem, řval na mě před malou a když jsem ji šla uspávat, nevydržela jsem a rozbrečela jsem se jak malá... Malá vedle mě, utírala mi slzy a opakovala mami dobrý... To už je prostě síla, nechci před ní brečet...

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@odula Ahoj, no ano, to vím. Já jsem prostě v situaci, kdy nevím, jak dál a co dělat... Taky vím, že maminek, co jsou zoufalý a neví si rady, je hodně a nechci aby to působilo, že ze sebe dělám chuděru, ale potřebovala jsem to dostat ven

luciebx
9. črc 2017

@kristypetrusevska nekdy se vypsat a dostat to ze sebe opravdu pomuze. Neznam tvoji situaci nebo rodice proc se tak chovaji ale asi si neuvedomuji ze to co delaji jim jen uskodi do budoucna. Pac az se postavis na vlastni nohy tak s nema prestanes komunikovat a malou opravdu uvidi jen na fotkach. Kdyz ti delaji ted takove peklo. A co by se stalo kdybys prose odjela na par dni? volali by policii nebo co? vzdyt je to tvoje dite. Nekteri prarodice nejak nezjistili ze jejich doba na vychovu uz je davno pase.

luciebx
9. črc 2017

Co takhle najit nejakou podobnou maminku se kterou byste sli do podnajmu pomohli si s detma a dostali se pryc z tohohle sileneho prostredi. Vzdyt ti stat musi neco prispivat kdyz budes sama. Na ulici te bez penez nenecha. Obvolej si urady vyzjisti svoje moznosti a jednej.

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@luciebx to by bylo hrozně fajn, ale těžko říct, kde takovou maminku hledat že... No policie, to už tu taky párkrát zaznělo, když mamka třeba hlídala malou, to už je ale nějaká doba, a ja přišla třeba o půl hodiny později, s tím že jsem ji o tom informovala, tak už mi otec vyhrožoval sociálkou a policii 😉

luciebx
9. črc 2017

@kristypetrusevska ale at klidne volaji na policii vsak co ti muzou. si dospela ne? nebo aspon myslim. Priste bych si vzala dceru s sebou a rekla ze proste kdyz delaj melu kvuli pozdnimu prichodu tak bude mala u tebe.
Hele urcite se takova maminka najde. TAdy na foru nebo inzerat. Musis hledat.

kocicinka
9. črc 2017

@kristypetrusevska strašné, volila bych azylový dům, nežli toto. Moc mě mrzí, co prožíváš. Odejdi. Začni hledat možnosti- krátkodobé sociální bydlení, poptat se u vás na úřadě, nebo sociálce, jaké máš možnosti, vylič jim svou situaci. Existují také občanské poradny- zdarma. Web spolubydlení, atd. Moc ráda bych ti nějak pomohla, i když nevím jak☹ Ale udělala jsi dobře, že si sem napsala. Třeba ti tu ještě někdo poradí. Ono i vypsat se pomůže.

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@kocicinka no ideál to není.. Nejvíc mě ale mrzí že je má malá tak ráda a teď bych je měla rozdělit... Ona zatím moc nechápe co se děje, ale cítí ze mě tu nervozitu a stres což ji nedělá dobře. Děkuju moc, mě pomáhají hlavně ty reakce od Všech tady, ať už negativní nebo ne, prostě jsem ráda že mi někdo rozumí

andryyysssek
9. črc 2017

@kristypetrusevska ahoj,je mi líto,čím si procházíš.To už je podle mě psychické násilí.Něčím podobným jsem si prošla s tchyní,a to jsme s ní nebydleli.Měla jsem z ní deprese.Odstěhovala jsem se s dětma,ale peklo dělají dál,nechávají mě i pronásledovat.Došlo to tak daleko,že musím brát antidepresiva.Takže bych ti taky radila ten azylák nebo jít k tetě, abys neskončila jako já.Drž se.

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@andryyysssek Ahoj, no, tak to je síla... Čeho všeho jsou lidi schopní... Antidepresiva? Ty už jsem taky brala, vysadila jsem asi před 3 měsíci, zítra volám doktorovi, chci je znovu, jinak to nepůjde... K tetě to nepůjde, má vlastní rodinu, takže jedině ten azylový dům

andryyysssek
9. črc 2017

@kristypetrusevska Jj,to je.Zatím je neberu,protože psychiatři teď přes prázdniny neberou nové pacienty,tak musím počkat nebo zajít k psychologovi pro žádanku,že je to akutní,protože ty moje stavy jsou už k nevydržení.Určitě zkus ten azylák.A ty AD jsi předtím brala taky kvůli rodičům?

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@andryyysssek no, z poloviny ano, ale i kvůli ex... Myslela jsem že to bez nich zvládnu ale po dnešní noci rozhodně ne

andryyysssek
9. črc 2017

@kristypetrusevska Taky jsem to dlouho oddalovala,protože jsem myslela,že až budu v klidu,tak to přejde.No,přešlo,na chvíli.Pak se to vše vrátilo ještě v horší podobě.

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@andryyysssek přesně tak...