Jaký máte režim u dvouletých dětí?

brunette2014
6. říj 2015

Holky, chci se jen zeptat, jaký máte režim u svých cca dvouletých dětí. Např. v kolik vstáváte, kdy usínáte po obědě, co během dne děláte a kdy usínáte 🙂 My to máme takový divoký a postupně zjišťuju, že to asi není nejlepší. Sice mi dítko nevstává v 6 ráno, ale zase mi někdy dělá problém uspat v 10 večer...Postupně se snažím mu režim upravit, ale nějak se to pořád vrací do stejných kolejí ☹ Je možné mít pravidelný režim pro dítě a stále ho držet? Díky 🙂

allinka_k
6. říj 2015

Dcera 23m vstává okolo 8, po obědě jde spát, je to tak kolem 13, a spí různě, průměrně to tipuju na dvě hodiny. Večer ji ukládáme mezi 20-21, v noci se teď jednou budí na mléko (už spavala celou noc v kuse, tak snad ji to brzo zase přejde). Takhle to máme celkem pravidelně, pokud nejsme mimo domov. Protože to na to má zřejmě vliv, dodávám, že se pokoušíme odplenkovat, ale v noci má plínku vždycky, spotřebuje za noc 2-3. Taky má na spaní dudlík.

barulina
7. říj 2015

je to možné, my jedeme od narození v nějakých čas. intervalech a super. od narozen. jsem. dodržovali v kolik jsem. koupat atd a vyplatilo se. dcerka je jak z učebnice. a když sem tam pokusíme(dovca, oslavy atd.) nebi žádný problém. takz to zkuste dítko se to nauci

ajka198
7. říj 2015

můj syn bude mít za měsíc a půl 2 roky. Ráno vstává před 6, chodí spát dopledne od půl 11 a spí hodinu a půl až dvě. Večer chodí spát kolem půl 8. Tenhle režim máme tak poslední tři měsíce, protože před tím spával dvakrát denně a vše se odvíjelo od toho, v kolik se vzbudil ráno, jak dlouho spal přes den atd. Každopádně od malinka jsme koupali mezi 6 a 7 hodinou, to zůstává pořád stejné. Naštěstí je synek "spací", takže když je jeho čas, tak vytuhne většinou kdekoliv. Pro mě osobně je lepší, když už večer spí. To že vstává před 6 mě trochu ničí, ale je to lepší, než kdyby večer bantoval to desíti 🙂

vrtule333
7. říj 2015

Mám tříletou dceru,tam jsme dělali všechno blbě.Už asi od roka a půl přes den nespí.Blbě naučená na usínání.Co se nám narodilo druhé,tak od té doby jsme zavedli režim,že je v 18 hodin umytá a převlečená do pyžama.Manžel si s ní chodí mezi 19-20 lehat, pravidelně ve 20 hodin už spí.Někdy oba🙂 U té mladší(nyní 10 měsíců) tam jsem to zavedla od narození,nakojila jsem ji a šup do postýlky,když měla spinkat žádné mazlení.Je naučená že vstává kolem 6 hodiny,kolem 9-10 hodiny je unavená,to poznám-mne si oči,položím ji do postýlky a odejdu.Buď usne během chvilky,nebo ji slyším jak si povídá-má tam i hračky.Spí tak 1,5 hod.Odpoledne usíná kolem 14 hod. spí 1-2,5hod. Večer pravidelně usíná do 20 hodin. Před půlnocí se budí,dám ji napít vody a dudlíka a spí do rána.

milmic
7. říj 2015

Moje děti to mají furt jinak. 😅
Děti mi od roka a půl po obědě nespí a není nic, co by je donutilo. A každý má jinačí potřeby spánku.
První chodí spát odjakživa pozdě, deset hodin no problem, vstává tak v 8, někdy dřív, někdy dýl. Prostřední zase má problém udržet v sedm večer oči a vstával by nejraději ještě za tmy. A nejmladší se zatím profiluje někdy mezi nima.

U nás například držet nějaký pravidelný režim nemělo vůbec smysl. Protože ty děti nejsou přesné jako hodinky a já si můžu zavelet ted do postele, ale k ničemu mi to nebude, jestliže nejsou unavení. Každý den máme jiný. Jeden den se vstává v šest a jde se spát v osm, jiný den se vstává v osm a jde se spát v sedm. 😀 A například včera mi prostřední prospal celé dopoledne, což už se mi hodně dlouho nestalo. Tož asi tak u nás s režimem.

No a u dcerky mi na večerní ponocování pomohlo ji přestat dávat po obědě spát. Stejně usnout nechtěla a když už usla jako malá, tak pak šla spát v jedenáct. 😅
U nejmladší dcerky se snažím nějak rozumně časovat spaní, abych mohla jít do školky s dcerkou a aby mi nebyla večer vzhůru do desíti, ale když mi každý den vstane jinak, tak se to blbě časuje. Každý z těch tří je úplně jinačí. 😅

cats05
7. říj 2015

U syna to mám taky tak chodím s ním spát o půl 8 ale usne až tak za hodinku když se přes den vyspí moc tak i hodinu a půl a jeste dělá rambus jelikož nechce spát budou mu 3 měsíce a dokáže byt vzhůru i celé dopoledne

brunette2014
autor
7. říj 2015

Holky, díky. A ještě mě zajímá, jestli máte pravidelné časy jídel. Jestli vase deti jsou navykle na pravidelne jídlo kazde 3 hodiny

siiia
8. říj 2015

ahojky, my už tak od roku máme nejpravidelnější uspávání a oběd, jinak ráno snídaně, dle toho kdy se vzbudí mezi 7,30-8,30. Kolem 10 dávám stačinku a v půl 12 oběd, ve 12 jde spinkat, spí tak do 14-15h, půl hodiny po spaní dostává další svačinku, pak zobe až do večeře vše co potká, křupky, nějaké ty tyčinky, v 18h jdeme do vany, pak večeře a v 19h si jdeme lehnout, půl hodiny zatímco si popíjí z flašky čaj (mlíko už od roku úplně odmítá) ji čtu, vykládáme si atd a v půl 8 zhasnu a nechám ji usínat už samotnou. Jinak pravidelné jídlo, co 3 hodiny (ono by takhle měl jíst i dospělý) no a navyklá je, jak se to veme, jako snídaně, oběd a večeře je jisté, že vždycky sní a hodně se dle toho odvýjí to, kolik toho sní, jestli pak chce svačinku nebo ne, pár lžiček nebo kousků do ní dostanu, ale třeba včera si dala 2x přídavek na oběd tak pak nechtěla moc do večeře už jíst, tak ji nenutím, já taky někdy nemám chuť a to dítě přeci pozná, kdy má hlad nebo aspoň na něco chuť... většinou si otevře sama ledničku nebo špajz a ukazuje mi co by si dala 🙂

sedmiteckas
22. bře 2016

Nám ten pravidelných režim tak nějak snad vyplynul samozřejmě a jsem za něho moc ráda...vstává brzo, kolem 6 hodiny, i dřív, 5:30 není výjimka. Po obědě spava tak 2 hodinky, a večer uspavam v 19 hod, v 19:15 zpravidla spí. Sice to ranní vstávání nic moc, ale večer mám klid. Jsem za ten režim ráda, neumím si představit, že mi bude po obýváku pobíhat ještě ve 22 hod...

vopi001
23. bře 2016

Tak u nás je to takto. Malej vstává v půl sedmé. Umýt, převléct, vyčůrat a pak se nasnídá. Chvilku si pohrajeme. Pak úklid. Vysát, vytřít, ustlat. Jdeme nakoupit. Na procházku se těší. Přijdeme domů. Malý si vezme něco z toho co jsme koupili - svačinka. Uvaříme. Mezi 11 až 12 hodinkou oběd. Jak zrovna stíháme. Pak spinká asi tak 2 hodinky. Vstane, hned svačinka. Pak si až do půl sedmé hrajeme, buď venku nebo doma. Víc ale venku. V půl semé koupání - koupe jen manžel. Po sedmé hodině večeře a v osm už spinkání. Je zvyklý na režim, je to jednodušší. Do postele běží sám. Usínání bez problému. Spinká celou noc.