Jsem doma na vše sama, manžel nepomáhá, nehlídá

seherezada
22. říj 2007

Mam trimesicni miminko, ktere je hodne neklidne, vlastne skoro cele dny probreci, musim se mu porad venovat, vstavat k nemu v noci, pak ho zase dlouho uspavat, jsem opravdu hodne vycerpana a nevyspana. Ctu vase prispevky o tom, jak vam manzele s miminkem pomahaji a je mi to moc lito. Muj manzel mi s nicim nepomuze, naopak mi jen pridelava praci tim, jaky vsude nechava neporadek, miminku se venuje tak 2 minuty denne, ze se s nim pomazli, ale hned mi ho zase dava zpatky. Kdyz mala na chvilku usne, coz pres den prakticky nedela, tak hned letim poklidit, vyprat, vyzehlit, uvarit. Ze by mi malou pohlidal jen na 15 minut, nez dojdu pro rohliky nenexistuje. Manzel k nam navic velice casto a na nekolik dni bere svoje dve male deti z predchoziho manzelstvi, ktere tu porad jen behaji a krici, takze se staram jeste o ne, protoze manzel na ne nema cas - pracuje. Kdyz si stezuju, tak na me vyjede, jestli ja budu vydelavat penize a zabezpecim rodinu...
Ale to, co delam ja je taky prace a je to ta nejnarocnejsi prace, jakou jsem kdy v zivite delala, bohuzel ji manzel neoceni.

bureska
1. bře 2016

@kolibricek36 tak ono taky záleží, proč je rozvedenej. Jestli proto, že mu žena utekla, zemřela, tak je to něco uplně jinýho, než kdyby to manželství nevydrželo kvůli např. jeho záletům nebo mimomanželskému vztahu...u takovýho chlapa bych byla též na pozoru. A že má děti, to by mi nevadilo. Z vlastní zkušenosti vím, že chlap, který nemá děti se mnohdy (neříkám že vždy, určitě se najdou i tací, kteří takoví nejsou) ten chlap na děti žárlí nebo mu po čase začnou vadit. Ti co děti mají, ví, jaké to s dětmi je a mají snad jinak postavené hodnoty. Pokud jsou v tom vztahu ale děti z jiných vztahů, je to vždy jiné. Já bych rozvedený chlapy nezatracovala...to je to stejné, jako bys řekla, rozvedenou nebrat.

zuzineckah
1. bře 2016

@kriss9 jo tak, no až teď koukam, ze ti tam sviti, že cekas miminko 😀 ten rok 2015 jsem prehledla. Omlouvám sa. Nicmene takove chovani je hrozne, hodne bych pritvrdila. To dite neni jen tvoje, je vase a nic na tom nemeni ani fakt, že je to holka.

kolibricek36
1. bře 2016

@bureska neplet si rozvedenýho s vdovcem - vdovce bych klidně si vzala i s dětmi...
Jenže musíš brát v obraz, že si může vymýšlet jen aby tě získkal, když mu žena utekla, tak proč? určitě ti neřekne, že to je jeho vina, ale její, v tom případě bych si to ověřila ....
A ženy nežárlí na děti a nevadí jim děti, to by ses divila .... i také znám případy ...

bureska
1. bře 2016

@kolibricek36 ženy žárlí na děti, to vím a moc dobře. Víš jak nová žena mého ex nemá ráda našeho syna? Někdy se divím, že spíš těm chlapům pak nevadí, že jejich milovaná manželka nesnáší jejich děti...
Tak jinak si samozřejmě může vymýšlet, že rozvod nebyla jeho vina...vymyslet si můžeš cokoli. Ale jak říkám, rozvedenej chlap není zákonitě ten, kterýho nebrat. To já pod nebrat si představuju jinej typ člověka. Pro mě je důležitý, aby měl vyřešenou minulost, jinak ten novej vztah nemá dlouhou budoucnost

bureska
1. bře 2016

@kolibricek36 a jinak koukám, že asi potřebuju dovolenou...rozvedenej a já ho přirovnám k vdovci... 😵 😵 😵

kolibricek36
1. bře 2016

@bureska hápu, ale přece jenom, ty děti pak v tom mají zmatek. A pak které by se líbilo kdyby muž měl dvě tři ženy najednou - a to se děje - pak ta právoplatná se musí dělit s bývalými .... tu chtějí to tu tamto pomoc - jako to by pro mě tedy nebylo. Kolegyně si na to stěžovala, tak si dovedu udělat obrázek ....

bureska
1. bře 2016

@kolibricek36 tak to já bych ex nikdy o nic nepožádala, pokud by se to nejednalo našeho syna. Náš syn má bohužel tento model odjakživa - exmanžel od nás odešel když jsem byla těhotná. A to je právě ten případ rozvedenýho, kterýho bych fakt nechtěla - to si každá ženská umí spočítat, kolik mají děti a kdy se rozvedl...no a další, kterýho bych nesnesla je takový, jaký tady něktěré holky uvádí - nemakačenko, který nepracuje. To by nebylo nic na mě. Proto jsem tady o několik příspěvků výše radila, zaměstnat, klidně pod pohružkou.
Jak to bere žena mého ex nevím, ale nesnáší mě.

kolibricek36
1. bře 2016

@bureska jevanečky, to je mi líto, ale snad si ted štastná. Samozřejmě také co popisuješ bych si nebrala ani kdyby byli svobodní.
Bohudík jsme s manželem "stará škola" i ve výchově od rodičů, tak snad vydržíme do smrti ....
Ale manžela bych neměnila za nic - fakt to stálo za to počkání si ....

bureska
1. bře 2016

@kolibricek36 bylo to náročné, ale dnes jsem šťastná, že to takto je. Já si myslím, že lidé se nemění a když je někdo něčeho takového schopen, proč by to nezopakoval?
Bohužel je to dnes tak, že při sebemenší prkotině se lidé rozvádí a odchází od sebe, hledají si milence a milenky - a jediný, kdo to odnáší jsou ty děti, protože právě ony si to s sebou nesou do dospělosti - takže je pro ně normální, že táta s mámou spolu nejsou, anebo že spolu jsou, ale pořád po sobě štěkají. Dřív k sobě měli lidi prostě větší úctu a jestli se hádali, tak aspoň o tom ty děcka nevěděly...
Važ si toho, že máš s manželem ještě vztah "ze staré školy"...

kolibricek36
1. bře 2016

@bureska no je to o úctě k druhému, a lidi se jen tak nezmění - tedy pokud sami nechtějí.
Ono, máš pravdu při sebemenší prkotině - ale mamželství bez prkotin neexistuje - postačí je kompromisně řešit, a když to nejde, tak jeden musí ustoupit - ale v důležitých věcech mají být za jedno.

bureska
1. bře 2016

@kolibricek36 s tím naprosto souhlasím !proto je potřeba to řešit, když to nejde kompromisem, tak nějakou "násilnější" formou, aby to ten druhý pochopil. Ale neřešit to tak, že se rozvedu nebo si někoho najdu. Dnes ale spoustu lidí k tomu takto přistupuje, když to nepůjde, tak se rozvedeme. Jenže si už málokdo uvědomuje, že bez partnera to není vůbec jednoduché hlavně co se týče takového toho provozu domácnosti, starání se o děti, vyzvedávání ze školky a bohužel, i co se financí týče...proto, když má někdo partnera, který doma nepomáhá a nevydělává, tak ho nějak dokopat aby to dělal. Je to složité radit. Každý by to řešil jinak. Mně se jen prostě zdá, že dnes manželství pro spoustu lidí neznamená to, co znamenalo pro naše rodiče nebo babičky

hi.terry
1. bře 2016

@seherezada někde jsem to tu četla jen si nevybavím autorku..... Je to vaše miminko... To s jakým klidem Vas prehlizi a ohani se povinností zajištění rodiny je sice hezke, ale v dnešní době naprosto laciná výmluva. Chápu,że děti z jiného vztahu jsou starost navíc, ale jsou to jen děti a hl.jeho.... Už jen z principu by jsem dětem řekla, "támhle máte tatínka" ať by se jednalo o cokoliv. Pokud mají k malé sestřičce hezký vztak využila by jsem je. Netuším kolik jim je let, ale i ti maličcí rádi pomáhají.
A co se chlapa týče - žádné výmluvy neexistují. Nevím jaký je váš vztah, ale nepříjde mi, že by tak moc dřel podle toho co říkáš, aby neměl čas na malou. On ji snad nechtěl??????
Zkusila jsi mu říci " ok, tak ja jdu do prace a ty bud doma!" a jdiné co ode mě čekej je mléko pro malou.... Ja by jsem byla radikalní. Máš-li kam jet, k rodičům ke kamarádce.. Stačí jedno odpoledne ho nechat s dětmi a uvidíš tu změnu..... Neptej se "mohu" prpstě oznam " nebudu doma postarej se par hodin o děti" hl.mít pevný nerv a necuknout....a o malou se neboj..... Je to i jeho dcera přeci.... A kdyby vem si ji s sebou a nech mu tam ty dva raubíře....... Neni asi jiná rada než uhodit hřebíček na hlavičku....

kolibricek36
1. bře 2016

@bureska složité radit, ale jak už jsem psala tak opravdu člověk má to co druhému dovolí ....
Tey pokud si zakladetelka už jak spolu začli žít neurčila meze, tak ted ho asi těžko vychová .... ale to je můj názor - můžu si mýlit.
Ano, rodina už není co znnamenala kdysi, i když se najdou lidi pro které je manželský svazek "posvátný" i v dnešní době ...
Já momentálně jsem od prosince "na hromadě" - pořád nemocná, do toho ZT-revize, včera mi ruply nervy, a řekla manželovi, že by mu bylo líp beze mě, a on na to, tak to ne, že by lepší nenašel ... tak mu docela věřím, no snad už konečně nějak přejde a dostanu se do vyjetých kolejí ...

bureska
1. bře 2016

@kolibricek36 máš pravdu, je to tak. Už ze začátku je potřeba si určit hranice a co by mi na partnerovi vadilo do takové míry, že bych to netolerovala.
Samozřejmě, že se najdou tací, pro které je manželství vším, ale ti si ho hýčkají.
Tak to mě mrzí že jsi nemocná, hlavně ať je brzy líp! Buď šťastná, že máš v manželovi oporu!

kolibricek36
1. bře 2016

@bureska taky říkám že bych svého manžela nevyměnila - jsem štastná, že ho mám ....
neříkám, že je dokonalý, ani já nejsem ... ale přesto vše spolu vycházíme docela v pohodě, než bychom se měli hádat tak se tomu zasmějem - pokud to je prkotina.... nač si kazit den prkotinami - protože každý den má svých starostí dost ... 🙂

kvakuska
1. bře 2016

@hi.terry seherezada zakládala tuto diskuzi v roce 2007, takže její malá má skoro 9 let 😎 ... ale třeba sem nakoukne a napíše nějaký komentář ... škoda že se člověk málokdy dozví, jak se nakonec situace vyřešila 😠

hi.terry
1. bře 2016

@kvakuska aj.... Tak doufam, ze se to holčinám vyřešilo a udělali si po letech pořádek... 🙂 a co se stáří přispěvku týče: předpokladala bych od admina větší pozornost aktualizacim... 🙂 aktuálnost evid.neřeší byť by v mnohém mohla být pro spoustu maminek stěžejní nyní.🙂

craki
1. bře 2016

@ladykate83 Dovolím si reagovat na to ze "on v tom vyrostl a je to normální"... Není to az tak pravda... Můj muz vyrostl s maminkou v domácnosti co sla do práce az děti chodily do školy. Chlap mel uz tak 10 let ale všechno si vybavuje... Jak mladší ségra byla zavrena v ohrádce aby mamka stihla poklidit... S našim synem mi tohle dělat zakazal....
Občas mu něco ve stylu ze není vecere ujede, ale to ho uzemnim berou "ja jsem přece taky cely den v praci, ale nezavřu dveře ve 4 jako ty a nejdu domu".... To většinou pomůže... Ono to není sranda s 10m prckem kterému lezou zuby a nechápe ze ted proste ne protože mama vari veceri...
Dělám ro tak ze varim večeři az přijde muž z práce. Odmítám totiz poslouchat rvouci dítě které se mi sape po nohách. Muz hlídá a ja varim. Nebo naopak...

ladykate83
1. bře 2016

@craki to dělám taky, jen se snazím aby naši 5m dvojčátka šli spat ve stejnou dobu každý den, takze po prichodu chlapa domu se konečně koupe a jdou do hajan. Po uspání cca 20.h se jde vařit veceře. Zkoušela jsem varit pres den, ale to se s nima nedá. Bud se nudil jeden nebo druhej. Kazdej má jinej spankovej plán. Ten vetsi se rozhodl ze spanek pres den není treba. Takze vecere okolo 22.h :-/

craki
2. bře 2016

@ladykate83 Tak at koupe muz a ty var? Taky prece ma mit nejaky cas s nimi... Ja zavedla vecerni uspavani s muzem. Mi se to stejne nedarilo, a on je za chvilku hotovy. Ale jaksi k tomu musel dospet. Jednou si to zkusil, maly usnul driv nez se mnou, tak mu to zustalo...
Dvojcatka jsou vetsi zaprah nez jedno, takze muze klidne posli do zadele jeden vecer, a po uspani hod nohy na stul s vetou Ja jsem se ted vratila z prace. Kde je vecere. Uvidis co ti rekne 🙂