Jsem doma na vše sama, manžel nepomáhá, nehlídá

seherezada
22. říj 2007

Mam trimesicni miminko, ktere je hodne neklidne, vlastne skoro cele dny probreci, musim se mu porad venovat, vstavat k nemu v noci, pak ho zase dlouho uspavat, jsem opravdu hodne vycerpana a nevyspana. Ctu vase prispevky o tom, jak vam manzele s miminkem pomahaji a je mi to moc lito. Muj manzel mi s nicim nepomuze, naopak mi jen pridelava praci tim, jaky vsude nechava neporadek, miminku se venuje tak 2 minuty denne, ze se s nim pomazli, ale hned mi ho zase dava zpatky. Kdyz mala na chvilku usne, coz pres den prakticky nedela, tak hned letim poklidit, vyprat, vyzehlit, uvarit. Ze by mi malou pohlidal jen na 15 minut, nez dojdu pro rohliky nenexistuje. Manzel k nam navic velice casto a na nekolik dni bere svoje dve male deti z predchoziho manzelstvi, ktere tu porad jen behaji a krici, takze se staram jeste o ne, protoze manzel na ne nema cas - pracuje. Kdyz si stezuju, tak na me vyjede, jestli ja budu vydelavat penize a zabezpecim rodinu...
Ale to, co delam ja je taky prace a je to ta nejnarocnejsi prace, jakou jsem kdy v zivite delala, bohuzel ji manzel neoceni.

kalerat
11. lis 2008

Holky obnovuji toto téma. Neříkám, že jsem doma na všechno sama, manžel pomáhá. Z práce přijde kolem 17 hodiny, dnes má třeba volejbal, tak přijde až v 19 hodin. A do toho mi včera oznámil, že bude chodit večer cvičit.
Máte to taky některá tak? Mě přijde, že pro chlapy se narozením potomka nic nezměnilo ☹

marci
11. lis 2008

Manžel chodí z práce taky za tmy, 2x týdně pak jezdí ještě na fotbal, ale od chvíle co přijde domů se o malého nestarám a je jeho, hlavně večerní uspávání jde mimo mě🙂 Ale jinak jsem celý dny sama doma a taky to na mě občas padá🙂

plechajda
11. lis 2008

Kal u nas je to to sami, manza z prace prijde az tak po 18 a pak si vetsinou stejne sedne k PC kde pari...kdyz mu vyslovene nereknu tak taky s nejakou pomoci ci jeho aktivitou nemuzu pocitat...ale obavam se ze jaky jsem si to udelala takovy to mam 😅 😠

kalerat
11. lis 2008

Marci manžel malýho každý den koupe a pak uspává. to je jeho. Samozřejmě, že se někdy stane, že není doma a tak to dělám já. Ale přijde mi hrozně nefér, že oni si můžou dělat co chtějí. Prostě to na mě dnes nějak padlo a jsem z toho smutná. ☹

kalerat
11. lis 2008

Holky já myslela, že je to tak jen u nás, ale jak zjišťuji, tak je to skoro v každé rodině. Já jsem mu říkala,že ho nechám jednou samotnýho s Kubíkem a že bude muset uvařit, vyprat, vyžehlit, uklidit a samozřejmě se mezitím starat o malýho.

marci
11. lis 2008

Kal tak to udělej, já myslím, že by to zvládl ne? Já mám ještě hodně malý miminko, takže od něj někam daleko ještě jít nemůžu, ale až nebudu tak často kojit tak taky vypadnu někam cvičit a nechám malého manželovi. On s tím souhlasí, sám mi to navrhuje, ale říkám zatím je to brzo🙂 On ho prostě nenakojí🙂

marci
11. lis 2008

Jinak já když jsem sama doma tak nevařím, pere pračka, nežehlím, neuklízím - dělám to až když se manžel stará o malého nebo to děláme spolu nebo máme prostě bordel.....neřeším to 🙂

ia.
11. lis 2008

ahoj holky, tak asi je to všude stejné, manža chodí okolo páté, do šesti se věnujeme spolu malému, pak koupeme, já nakojím a manža uspává, po večerech ještě pracuje na PC, v úterky má taky sport, to chodí až na koupání, v noci vstávám k malému zásadně já, abychom manžu nebudili, ale o víkendu mi pomáhá, nemůžu si stěžovat i když automaticky bere to, že uklízím celý barák, peru, žehlím, vařím, prostě 100% servis jako před narozením malého, min. týden byl poprvé od narození mimo domov přes noc, měli akci na již-moravě ve sklípku, a v prosinci letí na dva dny do Finska na vánoční večírek. Ale jinak si myslím, že si nemůžu stěžovat..

kalerat
11. lis 2008

Marci říkala jsem mu, že půjdu chodit někam cvičit a že se bude muset postarat o Kubíka, souhlasil. Doufám, že tu péči zvládne..

kalerat
11. lis 2008

Io tak u nás se v noci o malého stará manžel 🙂

marci
11. lis 2008

Tak to máš kal super, v noci vstávám zásadně já, jenom v kritických okamžicích (třeba když mě malej celou poblil, atd.🙂 budím manžel🙂

ia.
11. lis 2008

kalerat, tak to teda klobouk dolů před manžou, já vstávám k malému celou noc a při jakémkoliv kňournutí, aby manžu nevzbudil a každé ráno se manži ptám, jestli se vyspal a jestli jsme ho nerušili...a to není manža druhý den v práci unavený? já manžu občas vzbudím v noci o víkendu, když se malý budí často a mě se chce fakt spát, tak třeba tak ve tři ráno když kojím, tak do něho šťouchnu, ať ho nechá odbrknout a dá spát, no a někdy v neděli je vyženu v sedm do obýváku a spím do devíti..

marci
11. lis 2008

U nás to funguje stejně jak píše ia🙂

kalerat
11. lis 2008

marci, ia- malej se moc často v noci nebudí, občas chce jen dát dudlík. 🙂 On si sám řekl, že se o něj v noci bude starat.
Já nevím, na mě to dnes nějak padlo a prostě mi přišlo, že jsem na všechno sama i když to není pravda. 🙂
Jinak o víkendech se o něj převážně stará manžel. Vyženu je dopoledne na procházku..
Takže si vlastně nemám na co stěžovat, že ano 🙂

suki
11. lis 2008

Tak MP chodí na směny, takže to taky není zrovna lehký, když příjde po noční, musíme brzy vypadnout někam ven, aby se vyspal i když se nám třeba zrovna nechce, ale to zas tak nevadí, dá se to zvládnout. On jinak totiž pomůže, jak se dá. Jdou ven, přebalí nakrmí,ale samozřejmě jen tak často, jak dovolí práce. Ale nemůžu si stěžovat, s úklidem je to teda horší, ale i to se občas snaží 🙂 🙂

petule.h
12. lis 2008

i,taky mi přijde , že jsem na vše sama, ale nemám toho zdaleka tak moc, jako mé kámošky, takže jsem v klidu...
odmala jsem s malým spala sama, tak od 3m úplně...vaření obden či den(to mě ale baví, tak si na něj čas najdu), úklid baráku, máme 5 místností nahoře a 4 dole v baráku, takže je toho požehnaně(ale úklid je na etapy), do toho mám starší dítě o 2r a 4m. Už nekojím, takže spaní s malým je pohoda, jen 1x za noc a s větším spí manžel..manžel vstává okolo 5-6h, pokud se do té doby tom vzbudí, tak se o něj postará, nakrmmí...když né tak vstanu, pak vstane lukášek...no hoňka, úklid, praní, vaření, nákup...manža chodí okolo 18-19h domů, tak pakk se stará on o tomíka, já o lukáška, takže s tím mám pohodu...nestěžuju si pač mmi to nějak přijde v pohodě, paní na úklid či na hlídání bych si nikdy nevzala, zvláádám to..
víkend zase to samé chodíme na procházky společně, nebo se stará o toma...holky já mám kamarádku co i maluje...apod, naštěstí technické závady řešit nemusím 😀
jo a s tím pc večer mě taky štve, tady ještě maká a nebo čte noviny...pak jdu spát já jak jsem utahaná, taskže věřím, že to vše do roka zkončí a my budeme spolu v ložnici, budeme sai dělat zase ty kecací večery a taky někam vypadnu...žehlím po večerech 😖

janeyzelvicka
13. lis 2008

My jsme už naštěstí měli tu příležitost vyzkoušet, jaké je to nechat mimčo taťkovi, když bylo malé 6 týdnů, musela jsem zajet do školy - tzn. celý den pryč. Taky ve mě hlodalo, jak to ten chlap asi zvládne, on zas zděšený, že beztak nebude umět ohřát mlíčko na správnou teplotu (měla jsem odstříkané).
ale nakonec jsem si říkala, že snad není blb, vyhlásila jsem ať volají jen kdyby hořelo. Večer přijedu, malá spokojená, taťka spokojený, dokonce stihl udělat výkresy na počítači, opravit trochu spáry kachliček v kuchyni a uvařit večeři.
Což tedy paradoxně jako demonstrace toho, jak to mají ženský doma těžký, vůbec nebylo. On to bral opravdu jako vítanou dovolenou a teď si musí myslet, že se tu celý den prostě flákám. 😅

petule.h
13. lis 2008

no tak celý den neřeším, pač mu vše připravíš řekneš, ale jde o to všechno...chlap se postará jeden den o dítě, nakrmí ho, max přebalí a je to...já už mám děti 2...když jsem se vrátila z porodnice tom(2,4) byl samo v pohodě, manža ho hlídal od 8m, když jsem někam šla, ale bylo tady uklizeno po 3 dnech, ale jídlo vařili babičky, přes den ho hlídali na střídačku....

tlapicka
15. lis 2008

u nas to stoji tedka vazne za prd... na Manzu je navalena prace uz pres rok takovym zpusobem, ze uz na nej nejsem ani nastvana, ale spise se bojim o jeho zdravi.... maka normalne do 10, nekdy ma sluzbu a kdyz se neco zhrouti, tak jede tagem do banky opravit dany problem treba o pulnoci... ani si uz nepamatuju ktery vikend byl s nami cely doma.... kdyz je klid, tak jde alespon rano neco nahodit, aby se tim nezdrzovali v tydnu, bo by nemohli dal vyvijet.... vzdycky rika, ze kdyz ten den obetuje on, tak dalsich 10 muze vyvijet dal... porad jsou ve skluzu, no des. kdyz uz se nahodou vecer vidime, tak jen rika, jak je to hrozny, ze se musi vyskolit dalsi lidi, aby si ty pohotovosti hohli stridat. mne na tom depta, ze nikdo z kolegu nema rodinu. Eli se na nej dycky tak tesi a casto ho ani nevidi, protoze kdyz vstava, tak uz je pryc a kdyz jde spat, tak jeste neni doma. kdyz jdeme ven, tak se pta, jestli deme za tatkou, kdyz slysi, ze nekdo de, tak nadsene skanduje tatka tatka. Tohle je pro me na tom vsem nejtezsi. domacnost neresim. Vareni jak se mi chce.... kdyz nezvladam kosile, tak se proste zanesou do cistirny... hrozny jsou jen ty plany sliby, po tomdle deadlinu uz se to uklidni a bude klidek.... klidek se dostavi na tyden a zase tri mesice samy.Mrzi me, ze nema zadny svuj osobni zivot... nemuzeme jet na kolo, fotit, na vylet...
kdyz uz je nahodou o vikendu doma, tak musi byt na telefonu kdyby neco...

jak dlouho vydrzi byt clovek tak svedomity, aby odevzdaval vykony za 3 lidi? porad si rikam, ze uz je rozumnejsi, ze si uz umi dupnout, ale je vedouci tymu, ktery musi odvest slibenou praci ve slibenem terminu a on kdyby mel chcipnout, tak to proste ohlida, aby se to udelalo...
je to normalni?

katiisek
17. lis 2008

Ahojky maminky,chtěla bych se taky podělit o pár větiček.Jsem vdaná a mám holčičku 2,5.Manžel je v práci od pondělka do neděle od rána do noci.Jsem doma na vše sama.Jsem už tolik unavená,že ani nevím co je to smích a radost v očích na to ve tváři.Nevím co je to jet s rodinou na výlet nebo jít třeba na procházku kolem baráku.S manželem ani netrávíme společné večery,protože sedí u pc nebo knihy a když na něj mluvím ani mě nevnímá.Jsem z toho tolik utrápená a nevím co mám dělat.Nikomu bych toto nepřála,protože tohle není fér-rodina jsme jen na papíru a na dveřích,ale co se týká ostatních věcí je to katastrofa.Pa Katka ☹

marselina
17. lis 2008

ahojky,i já válčím doma sama samotinká.manža je od rána do večera v práci a to kdž to taak vezmu tak od pondělí do neděle,má jedno zaměstnání a druhé jako brigádu,dřív mi to moc nevadilo,ale ted když už mám necelý měsíc před porodem ho pořád prosím at je se mnou doma,že bych chtěla vymaloat domeček než se nám narodí tobiášek,tak jsem zvědavá jak to u nás dopadne,zatím chodí do práce pořád.včera začal líčil chodbu,dnes by ji měl dodělat,ale kdo ví kdy se vrátí z práce,navíc je pořád unavený,tak že se okoupe a hned usne. ☹ ☹ ☹

agatka77
17. lis 2008

seherezado,je mi te moc lito,ale ty se fakt tvrdě postav a prď na něj! tohle se nedá,budeš totál vyčerpaná.Prostě se vyprdni na úklid,vaření a připravování mu oblečení.Možná bude naštvanej,ale vydrž,podle mě naštvanej dýl jak týden přece nevydrží a dojde mu to,ne? nebuď měkká!!!!!!!!!! 😉 ☹ .Držím moc palce

tlapicka
17. lis 2008

agatko, myslim, ze seherezada uz od manzela odesla pred nejakou dobou 😕

pikusa
17. lis 2008

Ahoj holky,
tak mi mimi ještě nemáme,ale bude tady v dubnu.A přítel má 2 holky,co sem jezdí docela často.Ale většinou jen když má volno,to jsem si prosadila.A to je pravda,že krom praní a nějakého jídla se o holky skoro nemusím postarat.teda jistě,že mi to nedá,jdu a udělám to,ale pokud jsem unavená a nebo mám svůj program,vše je na něm.A to,že to dělá rád a naopak se snaží,abych měla práce co nejmíň,když tady jsou holky na něm velice oceňuju.přece jen,za pár měsíců tady bude miminko a vím stopro,že to zvládne,už se prý těší,jak bude hlídat a nejvíc na to,až budu moct jít ven a on s prckem bude sám doma 🙂
Je to asi v něm,bylo jich doma hodně a odmala se staral o sourozence.
Takže vyžehlí,uvaří,vyluxuje,vytře............není to pro něj problém.
A moc by mě zajímalo,jak je na tom Seherezada...............

tlapicka
17. lis 2008

Mazel taky bravurne zvlada veskera strarani a kdyz ma nejaky cas, kdy je doma pri smyslech, tak taky pomaha (v nedeli si vyzehlil 10 kosil a dvoje kalhoty🙂 v praci sedel do noci jen v sobotu... jenze jak ho prace soustavne zavaluje, tak je to tezsi a tezsi... nejak se jim meni priority. system hasic: resi, co hori ☹

pikusa
17. lis 2008

No přítel mi týden dělá a pak má týden volno.....tak ve volníčku doma pracuje 🙂 jinak jezdí dom až večer.
Ale mě se líbí,že jde sám a udělá to sám,bez toho,abych sama něco řekla.když vidí nádobí,jde a umeje ho(myčku nemáme),prádlo pověsí..............
Neříkám,že to dělá pořád,hlavně ted pomáhá hodně,když jsem těhotná,na miminko jsme čekali 3 roky a nakonec to vyšlo uměle,tak se taky strachuje,aby bylo vše OK.

kveta
18. lis 2008

No, ke´d manžel vníma, že ženské práce má robiť žena a on zarába na domácnosť... tak nech Ti zaplatí gazdinku. Štyri hodiny do týždňa sú dostatočné, aby si mala doma komplet upratané. Za šesť hodín týždenne stihne urobiť aj veľký týždenný nákup. A Ty ju manažuj ako domáca pani. Pokiaľ viem, tak používanie gazdiniek nie je pre blízky východ cudzia idea...

pikusa
18. lis 2008

jo ještě jsem našla,jak Seherezada psala na foru-manželovi příbuzní mne ničí,opravdu to nemá lehké......tak by mne opravdu zajímalo,jak je na tom.

petule.h
19. lis 2008

no manžel taky pracuje ještě po večerech, když přijde třeba v18h z práce, tak místo aby sei se mnou sedl tak pracuje...když teda už vypěním, tak si poočku čte noviny...jinak u nás to tak nějak jde, já teda dělám všechno, ale on vynese koš..nádobí do myčky dá...pověsil by i prádlo 🙂 , ale to já ho nenechám, mám svůj systém, ale když jsem byla po porodu, nebo těhotná ke konci, tak vytíral, nakupoval a staral se...
spíš si myslím, že to funguje tak, že když něco chci,musím to říct, samo by se to neudělalo 😀

agatka77
21. lis 2008

tlapi:to jsem asi přehlídla 😕 .Každopádně takovéhle chlapy to je fakt neštěstí mít doma.Ten můj pomáhá hodně,dokonce i žehlil po porodu,páč jsem byla grogy.ale je hrozně utahanej,furt v práci,do toho rekonstruuje domeček a pak my 😔