Jsem doma na vše sama, manžel nepomáhá, nehlídá

seherezada
22. říj 2007

Mam trimesicni miminko, ktere je hodne neklidne, vlastne skoro cele dny probreci, musim se mu porad venovat, vstavat k nemu v noci, pak ho zase dlouho uspavat, jsem opravdu hodne vycerpana a nevyspana. Ctu vase prispevky o tom, jak vam manzele s miminkem pomahaji a je mi to moc lito. Muj manzel mi s nicim nepomuze, naopak mi jen pridelava praci tim, jaky vsude nechava neporadek, miminku se venuje tak 2 minuty denne, ze se s nim pomazli, ale hned mi ho zase dava zpatky. Kdyz mala na chvilku usne, coz pres den prakticky nedela, tak hned letim poklidit, vyprat, vyzehlit, uvarit. Ze by mi malou pohlidal jen na 15 minut, nez dojdu pro rohliky nenexistuje. Manzel k nam navic velice casto a na nekolik dni bere svoje dve male deti z predchoziho manzelstvi, ktere tu porad jen behaji a krici, takze se staram jeste o ne, protoze manzel na ne nema cas - pracuje. Kdyz si stezuju, tak na me vyjede, jestli ja budu vydelavat penize a zabezpecim rodinu...
Ale to, co delam ja je taky prace a je to ta nejnarocnejsi prace, jakou jsem kdy v zivite delala, bohuzel ji manzel neoceni.

johanda
22. říj 2007

Seherezado, když máš chvilku času neper, neuklízej, nevař, nežehli prostě si udělej chvilku sama pro sebe, sedni si třeba na koníka a pokecej 😉 . Doma bude holt binec, no a co. Třeba si manžel ani nevšimne, že byt není jako klícka, chlapi to tak neprožívají. Pokud bude mít řeči - vždyť to může uklidit sám, žehlení průměrný chlap taky zvládne.
Ad ty děti - proč si je bere, když se o ně nestará? Jsou jeho, ne tvoje. To bych mu důrazně připomněla, můžeš si s nimi pohrát, něco jim uvařit, ale program pro ně je na tvém muži.
Píšeš, že si stěžuješ a on na tebe vyjede. Tak si nestěžuj a postav ho před hotovou věc. Chlapi berou spíše konkrétní řešení než nějaké (pro ně) nejasné stížnosti 😉
Můj manžel mi taky občas (víceméně ve srandě) řekne, že bych se měla více starat, když on teď vydělává více než já, tak mu odpovím, ať dřepí doma on a já půjdu do práce a je klid.

musko
22. říj 2007

johanda má pravdu... Práca Ti neutečie a Ty si potrebuješ odpočinúť - miminko potrebuje pokojnú a nie unavenú a vystresovanú matku... No, u nás sa hovorí - bordel v bytě, chytré dítě 😉

terezkaaa
23. říj 2007

souhlasím s holkama,musíš si nutně odpočinout!Postav ho před hotovou a věc a tak to prostě bude a hotovo!Ty pracuješ stejně jako on,takže jaký výdělávat peníze!!!Příště prostě řekni-jdi s malou ven,jsem unavená a jdu spát.Musíš ale rázně a říkat to příkazem-zní to možná divně ale chlapi jinak neposlechnou🙂Musíš bejt trochu mrcha-těm si nedovolí odporovat

kristi
23. říj 2007

asi bych byla pekne ostra, protoze miminko mate spolu,ne? je to nefer a mel by ti aspon nekdy pomoct, aby sis odpocinula. Takze neuklizej a jeho deti si berte jen jednou mesicne, at mate cas taky na sebe...

terezkaaa
23. říj 2007

jo s těma jeho dětma...to už teda nemám slov.ty tam máš miminko, tak ať si je bere tam, kde si budou moct křičet jak budou chtít a ještě se máš o ně starat jo-holka nebuť tak šíleně obětavá nebo se fakt zhroutíš.musíš si dupnout...

tlapicka
23. říj 2007

seherezado,
ten dnesni svet je smutnej. nechapu,proc se to prepocitava vsecko na prachy? Ja vydelam vic, tak se starat o mimino nebudu. Deti se preci nedaji zaplatit a nekterym lidem nedochazi, ze moralni hodnoty jsou casto vic nez konta plny penez...Dulezity je spokojeny mimi, jak rika muska... Kdyz nechas doma bordel, tak si toho manzel bud nevsimne nebo se bude divit, protoze jak jsem nekde cetla. Prace co ma matka doma je prace, ktera je videt az kdyz se neudela.... takze pokud by si vsimnul, ze je byt vzhuru nohama, tak jestli je to dobrej chlap, mnohem radsi uvidi usmev na tve tvari nez urovnane pradlo ve skrini... Nase prace je stejne namahava, ale je placena jinymi hodnotami, coz nekomu bohuzel nevyhovuje. Drzim palce a preju hodne sily. urcit dej vedet, jak se dari!!!

konoupek
23. říj 2007

Tlapicko to jsi krásně napsala a je to do puntíku pravda. 😉

seherezada
autor
23. říj 2007

Dekuju za podporu. Bohuzel v realu se vse provadi mnohem hur, zvlaste s mym manzelem. On je o tom, ze veskere domaci prace jsou jen a jen zenskou zalezitosti hluboce presvedcen a nikdo ho nedonuti zmenit nazor. Ovsem to jsem vedela uz od zacatku, vzdy jsem vse zvladala sama a ani po nem nic nechtela, protoze jsem vedela, ze tady stejne nic nezmuzu ani po dobrem ani po zlem, ale ted je situace jina a ja nezvladam to, co driv. On potrebuje i pripravit obleceni, kdyz nekam jde, nevi ani o tom, kde ma ponozky nebo dziny. Kdyz nekam jedeme, tak balim pro nas pro vsechny a obcas se stane, ze nejakou malickost zapomenu - treba minule manzetove knoflicky - ten vyvadel 😖 Na odpoved, ze si ma priste sbalit sam, ze neni male dite se neskutecne urazil a pul dne mi delal naschvaly a zkazil tim cely vylet.

Ale nejvetsi pohroma jsou pro me ty jeho deti. To ted absolutne nezvladam. Tisickrat muzu rikat, at nekricej, ze mala konecne usnula a je to k nicemu. Navic pece o tri deti me fakt nici a to totalne. Je to takovej chaos, ze kteryho jsem totalne unavena, boli me hlava a mam depku a manzel se jeste divi, co jsem to za zenskou, ze mam deprese z jeho deti...

lu777
23. říj 2007

teda Šeherezádo, když jsem si přečetla tenhle druhý příspěvek, tak mě mrazí 😲 😲 že máš deprese z jeho dětí? to jsou jeho děti, Ty nejsi ani jejich matka, ani jejich otec! .....nemůžeš si promluvit s jejich matkou a situaci jí vysvětlit? možná by to jako ženská mohla spíš pochopit...

jinak teda postoje Tvého muže mě docela děsí, třeba to s těmi knoflíčky to skoro vypadá, že se vyžívá v tom, když Tě může kritizovat a Ty se cítíš mizerně, to je hodně nebezpečné 😖
ráda bych Ti něco poradila, ale obávám se, že buď se postavíš na zadní jak už tady bylo zmíněno a vybojuješ si respekt svého muže nebo budeš za otroka napořád 😖 😖

petruna
23. říj 2007

seherez : pane boze, co to je za chlapa ?
myslim, ze mas doma vic deti nez to vase a jeho...on sam je dost nevyyzrale dite, kdyz si ani nedokaze sam zabalit...
ja bych od takoveho chlapa utekla, takze ti asi tezko poradim...vsadila bych se, ze z podobnych duvodu mu nevyslo predchozi manzelstvi, protoze tohle maloktera zenska vydrzi....
urcite ho nezmenis...muzes se tu z toho leda vypovidat...

bielanevesta
23. říj 2007

Ty voe čo to je za chlapa 😠 By som ho utopila v lyžičke vody!!!!Arogantný sebec 😠 ...ten sa nezmení podĺa mńa...
Seherez, hodne sily ti prajem v boji 😉

konoupek
24. říj 2007

seherez,prostě si obstarej mimi a na jeho věci se vykašli.Pane bože není snad malej,aby si za něj musela všechno dělat.To bych se mu na to teda pěkně vybodla,ať si nadává,jak chce.Má ruce, mááá!!!Tak ať s něma něco dělá!!! 😠 .A když ne,tak má hodl smůlu.Nedělej ze sebe jeho poskoka.On si na to už zřejmě zvykl,ale řekni,že teď nastane změna. 😉

konoupek
24. říj 2007

Jo ještě bych mu řekla,když si neumí sbalit věci sám,tak hodl bude chodit v tom co má momentálně na sobě,nebo prostě asi nikam nepojede....smůla...jeho!!!

karla6
24. říj 2007

Seherezado, tak to máš fakt těžké. Co tak zkusit kolem něj ze dne na den skákat a pár dní to vydržet. ONvelice rychle zjistí, kde má ponožky. A když něco nebude vědět, může se zeptat. Ty bys u toho měla pohodlně sedět s nohama nahoře, srkat kafíčko a jen slovně poradit.
Já jsem se dnes např. ptala manžela, jestli chce, abych mu taky chystala snídaně, když je stejně chystám dětem, tak jedna navíc už mě nezabije. Podíval se jim na talířky a řekl: "Miláčku, to radši ne." a rychle zmizel do práce. 😀
A když jedeme někam na dovču, tak manžel připraví auto, já lékárničku, pasy, pojištění (to tak napůl, někdy to vyřídí manžel), něco na cestu navařím a napeču, zbytek jídla dokoupíme. Já nachystám kosmetiku a hygienické potřeby, oblečení pro sebe a děti,a manžel si své oblečení a boty nabalí sám + chystá sportovní potřeby pro celou rodinu.
Co mu zksit něco takového navrhnout? Nejsi přece jeho matka, abys kolem něj skákala.

seherezada
autor
24. říj 2007

To, jak je to ted uz je po mem dlouhem a dlouhem snazeni se ho trochu "prevychovat", ale zjistila jsem, ze tohle uz je maximum a dal uz to zkratka nejde.
Driv totiz treba, kdyz prijely jeho deti, tak nehnul ani prstem. Kdyz jsme nekam jeli, tak si sednul za volant a ja rvala obe deti do auta a pridelavala je na autosedacky a tak to bylo se vsim, jen ja je koupala, oblikala, balila jim veci, pripravovala pro ne jidlo, uklizela po nich. Kdyz cokoliv chtely, tak jim rekl, at jdou za mnou. Rano, kdyz jecely, tak na me jeste spustil, at s nima neco udelam, ze chce spat. To ja chtela prave taky...
Neco malo jsem si uz vydupala, takze ted aspon tim jednim prstem hne, ale jak rikam, to je maximum. Mozna je to ale spis tim, ze deti uz trosku vyrostly, tak jsou schopny si aspon neco udelat samy, treba vycistit zuby.

Jinak ale doma mi nepomuze s nicim a to absolutne ne. Prijde zvenci, hodi vsechny obleky nekde po byte, nasype mi popel z cigarety do talire ze zbytkem vecere vedle posmrkanych papirovych kapesniku a bere jako moji nediskutovatelnou povinnost to po nem dat do poradku. Opravdu zadna diskuze neni mozna. Vase rady, co byste mu rekly a udelaly jsou sice pekny, ale na nej to praktikovat bohuzel nejde. Taky mam za sebou spoustu vztahu i dlouhodobych a vzdycky jsem si svou prosadila, respektive vzdy se slo s tim dotycny nejak domluvit nebo udelat nejaky kompromis, ale neznate meho manzela...

karla6
24. říj 2007

Jsi chudák... ☹

bielanevesta
24. říj 2007

Tak to ťa úprimne ľutujem 😖

tlapicka
24. říj 2007

Hodne sily, at neskoncis nekde na psychiatrii a miminko neodveze socialka. Nejsi robot, jak dlouho to budes zvladat? Takhle to preci nejde!!!

knuffel
24. říj 2007

Nic proti, ale jaky si to udelas, takovy to mas...Je rozdil, kdyz prijde domu na smrt unaveny chlap z prace a chce mit klid, to chapu. Ja jsem doma a v ramci moznosti proste delam domaci prace a nechci to po nem. Vim, ze kdyby ten cas mel, ze klidne vytre, poklidi... Ale pokud prijde z prace, sype popel na talir, nechava Ti na krku svoje deti, vyzaduje od Tebe jeste obsluhu, to je silna kava. Muj nazor je, ze Te proste ponizuje a dela mu to dobre. Hod normalne kopyta na stul, starej se o sebe a o dite a treba jenom nenavar, mas hlad? Neco si dej, nestiham. Taky je potreba zvazit, co Ti takovy chlap doma dava (krome financi), protoze se mi zda, ze ma nejak hodne jasno v tom, ze Ty jsi uvazana doma, nikam mu zkratka neuteces, jsi bezradna, ale hlavne na nem ABSOLUTNE ZAVISLA, a to je podle me hodne spatne. Co by asi delal, kdyby citil, ze Te muze ztratit?
Zkus si mozna predstavit situaci, kdy jsi bez nej...

mikca
24. říj 2007

knuffel hezky jsi to napsala...seharez máš to moc těžky, ale nesmíš se dát dítě je obou, tak se oba máte strarat a ne jen o něj, ale i domácnost...ale jsi taky jen člověk a né supoerman..takže bych jak píše knuffel hodila kopyta na stůl a odpočívala, jestrli bude manža remcat, tak ho pošli kamsi...

měla by jsi si uvědomit, že né ty jsi ten, který by z vás dvou byl bez drhého v prd...tvůj manža by se bez tebe ani nezvládl oblíknout, jak to tak čtu--je mi jasný že ho nepředěláš, ale výmluva že on maká a tyne, je dost ubohá, až jednou nastoupíš do práce taky, tak se o dítě postzará kdo...takže trochu přitvrd a neboj bude dobře

knuffel
24. říj 2007

mikca: asi tak, trochu jsem se bala, jestli to nezni moc krute...

konoupek
24. říj 2007

seherezado,možná to bude znít tvrdě,ale buď s tím chceš něco udělat a uděláš,nebo nemá cenu si stěžovat.Potom nemá ani cenu,aby ti holky tady něco radily,když nezkusíš přitvrdit.Každopádně držím palečky,aby bylo líp 😉

johanda
24. říj 2007

Seher, neboj, přitvrď, chlapa si ženská neváží, protože přináší domů peníze, to zvládne kolikrát líp, ale protože se o něj může opřít, pokud na tom nebude zrovna fyzicky nebo psychicky nejlíp. To alespoň u mně vytváří ten pocit bezpečí, bez kterého by můj vztah neměl cenu. Jsi ve strašně zranitelném období a tvůj manžel evidentně na rodinu kašle (včetně těch jeho dětí - to fakt volá do nebe)
Já nevím, pokud to půjde takhle dál, zhroutíš se ty i tvoje manželství. Držím pěsti.

naty
24. říj 2007

tak to je docela síla 😲 ...možná pomohlo ho poslat do určitých míst, jak je tu psáno...se chová trošku jako pán tvorstva...takovýho chlapa bych vedle sebe teda nesnesla... 🙄 ...jinak naprostej souhlas s knuffel... 😔

terezkaaa
24. říj 2007

Seher, ty ale pořád říkáš, že s ním není řeč a tak pořád dokola.Tak se s ním o tom jednoduše nebav!Domácnost už v dnešní době přece není jen na té ženě, ne?Ty jsi stěžuješ, jak jsi unavená-což se ti absolutně nedivím,tak ale něco s tím dělej!Lépe řečeno-nic pro něj nedělej!Tak holt neuvaříš-no.Neboj, on si zvykne.

melanykol
24. říj 2007

Seherezada,je mi jasný,že nějaké domlouvání je o ničem.
Pokud nemáš na blízku své nebo jeho rodiče ,kteří by tě velmi rázně podpořily,tak zabal kufr a odjeď pryč.Cokoli je lepší než být s ním.Já osobně jsem poznala,chlapy kteří si mysleli,že jsem otrok 😠 Všichni u mě zkončili 😝
Nejen,že se nezmění,ale bude to horší a horší až ztratíš veškerou důstojnost .
A když nemáš ráda sebe a je ti jedno,jak se chová k tobě,tak to vyřeš kvůli svému dítěti.Pokud máš kluka,tak ho naučí chovat se k ženským stejně jako on,a když holčičku,tak mu brzy bude dělat otroka i ona. 😠
Popadla bych ty jeho obleky a mrskla je na ulici.I když já jsem poznala jednoho,který by mě za to zabil.Ale je pryč a já jsem Šťastná!!!!!!!!!!!!!

kristi
24. říj 2007

bych se na nej vysrala a utekla

melanykol
24. říj 2007

ASI TAK NĚJAK

konoupek
24. říj 2007

No jo holky,ale třeba není kam jít a to je pak horší... 😖 .

kristi
24. říj 2007

ta at ho vyhodi. Jsou i ty azyl. domy,ne?