Jsem doma na vše sama, manžel nepomáhá, nehlídá

seherezada
22. říj 2007

Mam trimesicni miminko, ktere je hodne neklidne, vlastne skoro cele dny probreci, musim se mu porad venovat, vstavat k nemu v noci, pak ho zase dlouho uspavat, jsem opravdu hodne vycerpana a nevyspana. Ctu vase prispevky o tom, jak vam manzele s miminkem pomahaji a je mi to moc lito. Muj manzel mi s nicim nepomuze, naopak mi jen pridelava praci tim, jaky vsude nechava neporadek, miminku se venuje tak 2 minuty denne, ze se s nim pomazli, ale hned mi ho zase dava zpatky. Kdyz mala na chvilku usne, coz pres den prakticky nedela, tak hned letim poklidit, vyprat, vyzehlit, uvarit. Ze by mi malou pohlidal jen na 15 minut, nez dojdu pro rohliky nenexistuje. Manzel k nam navic velice casto a na nekolik dni bere svoje dve male deti z predchoziho manzelstvi, ktere tu porad jen behaji a krici, takze se staram jeste o ne, protoze manzel na ne nema cas - pracuje. Kdyz si stezuju, tak na me vyjede, jestli ja budu vydelavat penize a zabezpecim rodinu...
Ale to, co delam ja je taky prace a je to ta nejnarocnejsi prace, jakou jsem kdy v zivite delala, bohuzel ji manzel neoceni.

andilek1010
4. srp 2014

ahojky s tim dupnout si bych zase byla opatrna.Ja vim ze je to blby ale dam pr.ziju s pritelem 11 let.po 6 letech jsme meli kluka ted mu budou 4 a mame do toho neplanovane dvojcata tem je 10 mesicu.a u prvniho ditete jsme krizovky meli hodne.a hodne pres vychovu.pak se to zlepsilo a on chtel dalsi.a je to tady zase....vsechno delam spatne vsechno co si jen dovedete predstavit,teda k sexu se nevyjadruje to delam asi dobre...nebo co....ten 4 lety je hodne opravdu narocny vznetlivy a stekly odmalicka takze skrz neho to vsechno vznika...triskat ho netriskat ho,podrazi mo nohy a kdyz mu reknu jak me to dite pak ma respektovat kdyz ty to taky nedelas tak mlci a nebo je uplne zle.a ted si vyberte......odejit?se trema detma?kdyz si dupnu tak mi rekne tak jdi...jdi si to zkusit kdyz si myslis ze to zvladnes....na takovouhle uroven jedneni musite stopro vedet zda o vas stoji nebo by vas klidne nechal jit.....achjo ja byt bohata...tak jdu hned....jeste bydlime s jeho babickou a ta nenavidi lidi vseobecne je to sobec a ta nejhorsi zenska jakou si dovedete predstavit.zakerna,zla....a on jde v jejich stopach.poradite mi?predstava odejit mi uplne znici zaloudek a zacnou mi silene stavy..ja mam kam jit....ale co penize...

andilek1010
4. srp 2014

jo a jeste dodam pritel nakupuje jidlo,kosmetiku proste vsechno koj mleko.plenky atd...dvojcata maj 1bebu na dva dny.tak si to dovedete predstavit....mam tu vsechno ale za jakou cenu.deti se ho dockaji jen vecer pred spanim.jinak mi nepomuze.pomaha mi mamka a on si jede na kseftiky pekne do sve nebo nasi kapsy?a ja kdyz mam zakazku nesmim delat nic jen se starat o deti...zavidi nebo chce abych byla na nem zavisla a on mel o vsemprehled nebo j to proste kretén?porado mi nekdo?

martinalat
16. říj 2014

@seherezada Zdravím Vás, mám také to samé doma, mám už 5 měsíční dcerku,. ale také vyžaduje neustálou pozornost a spí jen když vozím kočár, v noci se také budí a vstávám k ní, no jak u Vás, krom těch dětí navíc. Manžel je neustále v práci a když je doma, tak je moc unavený atd. protože on chodí přece do práce a já mu jen vše vyčítám. tak Vás naprosto chápu. Je to hrozné a sem také zoufalá, nejste sama. Také sem to už obrečela. Už Vám někdo poradil co a jak? U nás zatím nic nefungovalo ☹

wellbeing
17. říj 2015

@seherezada
Ne..ze bych vam to prala...ale jsem ráda, ze na tom nejsem stejne uplne sama...jen s tim rozdilem, ze nema dve deti, ale dicela narocneho konicka..ryby, ktery zabere hodne času a dost penez. Ale stejne asi jako u cas...penize vydelava on.
A nemam male miminko, mam triletou holcicku...a miminko - to se narodi v lednu...a od doby; co vime; ze to bude druha holcicka; je to "dite", ktere jsem chtela ja!!

wellbeing
17. říj 2015

@martinalat
Take mi dejte vedet az budete mit nejakou radu...

shine2015
17. říj 2015

Někdy to s téma chlapama je na hlavu....já bych jim nejraději placla aby se probrali....jako co to je,že když se nrodi druhá holka,že najednou druhé chce jen žena?
@wellbeing ....to je prostě vůl.....že má koníčka je fajn a určité bych ho podorovala ale nemá úkor rodiny. Prostě pomáhat a starat se musí....v klidu ale jasné bych mu dala argumenty a v něčem prostě neustoupila....není možné abych já byla k.o. a on si susmevem chodil na ryby s tím že vydělává.....

wellbeing
17. říj 2015

@andilek1010
Mit penize treba by to bylo jine..oni si totiz mysli, ze tim, ze vydelavaji muzou vsechno!!! Jenze my nemuzeme vydelavat a zaroven se starat o miminko...

shine2015
17. říj 2015

@wellbeing heled ale ani to neznamená že si mas nechat vše libit

wellbeing
17. říj 2015

@shine2015
Nechapu, proc si nekteri chlapi mysli, ze je taaak dulezite mit kluka...a jeste vic nenavidim ty, kteri pak chodi a "rikaji, ze mu poradi, jak udelat kluka" a podobne trapne pripominky
Ale uz to ani neresim, ja jsem rada a hlavne, aby bylo vsechno v poradku..

shine2015
17. říj 2015

@wellbeing heled já bych doma udělala pořádky. Ne křikem,ale jasné,stručně výstižně....jsi pěkná baba. I kdyby odešel platit bude muset a pokud ti nepomáhá a ještě má kecy, tak o co prijdes???? Můj muž doma neumyva nádobí a nepere, občas uvaří, je schopen se postarat od mala o dítě pozdeji dvě děti, a to jsou od sebe o rok...taky máme dvě holky,teď čekáme kluka...ale aby mi řekl že jsem dítě chtěla já jen proto že to je holčička nebo jel na ryby když já bych potřebovala pomoct....to jako promin,to ne....holky v pohodě uspí,vykoupe, pohlida,uvaří....vezme ven.....není to žádná backora nebo podpantoflak,ale prostě inteligentní chlap který i díky mě ví, že pomoc prostě musí a holky miluje a ony jeho taky.....
Být tebou, víc si dupnu, nemyslím to zle,ale nechces litat po diskotékách ani za chlapama,chceš pouze slušné chování a pomoc s výchovou.....nedělala bych scény,ale dala jasné argumenty.

andilek1010
10. lis 2015

Nezbyde nez se nad tím povznést..... 😖
Teda umět se povznést....
Zase jsem rada že nechlastá a je schopen se o deti postarat kdyz omarodím i když to jsou keci neskutečný.... 😠
Musím to vydržet..s tolika dětmi prostě musím...Ted oslavili dvojcata druhe narozeniny....
Holky asi takto..pokud bude baba žít bude tu furt neco....Kdyz to vezu zpetne bylo tolik lidi co mi rikali at k nikomu bydlet nejdeme....ja vul je neposlechla a jeste si klepela na čelo....ALe....bohuzel...Uz se stalo... 😒

nanye
29. lis 2015

Ahoj holky chtěla bych od Vás radu nebo názor. Je mi 26 let s partnerem který má 31, čekám miminko jsem již 9 měsíci ale celé těhotenství je pro mě nejhorší období, když jsem otěhotněla byli jsme spolu necelý rok měla jsem po vysoké škole a začala jsem pracovat v jedné firmě na logistice práce mě nák extra nebavila,ale brala jsem to tak že do životopisu a na praxi je výborná a partner byl bez práce, bohužel co se stalo začala jsem mít komplikace a musela jsem zůstat na rizikovém v práci mě donutili odejít takže se můj příjem rapidně snížil, lidé na malo městě mě začali dost omlouvat že mám neplanované dítě hlavně tzv. mé kamarádky, meze tím si partner našel práci v Praze což je od mého domova několik hodit a já zůstala sama u mamky podstatě ta jeho práce byla nahovno neměl moc peněz a to podotknu že je Ing. nedával mi peníze a jen chodil po hospodách začala jsem mu dělat scény že má šetřit peníze atd když dojel na víkend tak s jen najedl a zase hospoda, nejhorší to bylo když mě vzal na chatu s jeho kamarády a já měla bolesti a krvácela jsem on si raději hulil trávu stím že mi pak řekl že si myslel že si to vymýšlím a že jsem blázen z hormonu, čase jsme se přestěhovali do nového bytu mezí tím odešel z práce byl 2 měsíce doma a neměli jsme moc peněz a zase nastala jeho rutina hospoda pak spát do 12 najíst se jídlem co jsem uvařila jít ven všechný domácí práce mám na starosti jen já a to jsem na rizikovém a bohužel musím i vše živit, týden má novou práci už ted zase na ní nadává, zase chodí po večerech do hospod, ted jsem domov vánočně zdobila a jediný c od něho slyším je že nesnáší vánoce a jak je to hnusný, několikrát jsem se snažila ho opustit protože mám kam jít rodiče mi dali byt, ale on mě vždy přemluví že my jsme priorita a at mu neberu dítě že se změní, jen já tomu nevěřím, ale nejsem schopná mu udělat to že mu ji vezmu..

shine2015
27. pro 2015

@nanye moc nechapu,co resis...mas kam jit....podle me je jasne co mas delat. A sousedy a cizi lidi neres....jo a s timhle chovanim bych ho neuvedla ani do rodneho listu.

ladykate83
13. led 2016

ahoj Seherezadko, naprosto s Tebou soucítím!!!! Nemusím se ani vžívat do Tvé situace, doma to mám uplně stejné ☹ když se ozvu, jsem špatná protože on je ten co nás žívý. Jediny rozdíl, mám DVOJČÁTKA. Rezignovala jsem, co stihnu to stihnu. Zatím se to nějak zvládá, peněz málo, takže mne desí představa jak budu vařit příkrmy a časem obídky. Chlap vyžaduje teplou večeři každý den, a když není, tváří se jako bych byla líná. Možnost jít jinam není, tak přežívám a držím se zuby nehty.

paolapou
13. led 2016

Nevim jak jsi na tom finančně ale já bych s takovym blbcem nebyla! Takovej chlap lepší nebude, našetři si co jde, někam na stranu pak ho vyhoď nebo se odstěhuj, k rodičům ke kamarádce aspoň nebudeš muset dělat otroka! Moje máma žila s blbcem a do dneška jsem jí to neodpustila! Protože jsem trpěla i já! Mám pocit, že to ženský nedělaj kvůli dítěti ale jenom kvůli sobecký lásce k debilovi...

klarisa6
16. led 2016

Ahojky, když to čtu... tak je to sice smutné, ale zároveň mě těší to , že nejsem sama... otec mé dcerky ani nechodí do práce, ani nehledá, doma nepomáhá, nestará se, je přilepený k počítačovým hrám a jen tu a tam komanduje jak si já na všechno stěžuji, že každá ženská se umí postarat o děti, chlapa a domácnost... a já jen kolem sebe vidím, jak to všude v rodinách funguje , jak si pomáhají... a je mi to tak líto, že já to tak nemám... kde je chyba? ...a jen si říkám, kdy seberu odvahu a s dcerou se osamostatníme... ale není to lehké...

amazonka.k
16. led 2016

@klarisa6 Chyba je ta,že jste ho už dávno neposlala k šípku a nenašla si někoho kdo si Vaší péči skutečně zaslouží 🙂 Tak držím palce atˇ je vše brzy tak jak si přejete 🙂

klarisa6
16. led 2016

@amazonka.k Děkuji. Já vím. Ale jsem taková naivka... někdy si říkám - a konec - a pak se mi to rozleží v hlavě a řeknu si, abych se neunáhlila, když je to její otec...

milerska
2. únor 2016

Seherezádko, zajímalo by mě, jak je to dneska, po 9 letech? Když čtu váš příběh, je to jako ten můj životní příběh, který prožívám teď... Zlepšilo se to u vás? Děkuji za odpověď 🙂

kriss9
29. únor 2016

Mám doma to samé, 6 měs dcerku a můj mi vůbec nepomáhá, malou pěstuje tak max pul hodiny denně a to až po tom, co sem ho maximálně seřvala a postezovala si před nim u jeho a naši rodiny, jinak by ji choval tak 5 min nebo vůbec! Je pravda ze ani neprebali, ani nevykoupe. Ale aspoň s ni občas přes ten den chvíli pobude... Zkuste to taky, sice pak bude doma dusno, ale to přejde 🙂

zuzineckah
29. únor 2016

@klarisa6 ty brďo, ten by letel jak namydleny blesk. Holka, je to lepml a už to že jediny argument, kterym ho dokazes obhajit je, že je to otec tve dcerky mluvi za vse! Vzpamatuj se,prosím te. Si sluzka, ne partnerka.

@kriss9 a tebe takovy život baví tak moc, že si si s ním udelala druhé dite?? Tak to drzim palce a premyslim kam si podela rozum. Nic ve zlem, ale tenhle pristup me vzdycky dostane.

bureska
29. únor 2016

@klarisa6 tak to bych mu utla tipec. Nakoupila bych jen pro tebe a malou, uvarila pro vas dve, prestala bych mu prat a zehlit. Anebo bych se na pár dní přestěhovala k rodičům. Nejsi jeho služka...anebo to udělej jak moje kamarádka - prostě ráno oznámila, že si potřebuje něco zařídit a nechala mu malýho ať se postará. Bez navařenýho jídla, nachystanýho oblečení...a musel si poradit. Malej měl v té době kolem 2 let a pomohlo to

kvakuska
29. únor 2016

@klarisa6 v reakci na jiné podobné příběhy píšeš, že je to smutné, ale stejně tak je smutné to co sem píšeš ty ... víš, mezi naivitou a blbostí je jen velmi tenká hranice, sama sobě si odpověz na otázku, jestli už tu hranici nepřekračuješ ... opravdu si myslíš, že tohle je ideální prostředí pro výchovu tvojí dcery? ... opravdu si myslíš, že takový "otec" bude pro dceru vhodným mužským vzorem? ... opravdu chceš, aby se jednou tvoje dcera chovala jako ty (t.j. nechala se sebou zacházet jako s onucí), protože jí to bude připadat normální, když v tom bude celý život vyrůstat? ... opravdu si ani trochu nevážíš sama sebe? ... opravdu si myslíš, že za dětství s takovým "otcem" ti jednou tvoje dcera poděkuje? ... že ocení, že ses pro ni obětovala? ... holka prober se, včera bylo pozdě 😠

kolibricek36
29. únor 2016

@seherezada za prvé rozvedenýho bych si vůbec nebrala - a za druhé člověk má to, co druhému dovolí - tedy bylo potřeba, abyste si sedli a stanovili pravidla - ale na to už je dle mě pozdě....
a že se ohání tím, že zabezpečuje rodinu - tím by u mě neobstál - zabezpečení není vše .... ano, je dobré aby byly peníze ale pokud máte děti tak se má starat i on -třeba bych mu udělala, že bych mu nechala všechny děti a šla někam sama - jemu bych řekla že si musím něco zařídit a šla bych bez řečí ... přišla bych až třeba za 3 hod, abych mohla nakojit(tedy pokud kolíš)

ladykate83
29. únor 2016

@kolibricek36 proc si nebrat rozvedené?? To ma clověk na zbytek života smulu protoze poprvé to nevyšlo....treba moje rodice jsou oba rozvedený a na podruhé jim to vyšlo, letos jsou spolu 40 let.

ladykate83
29. únor 2016

@kriss9 je fajn ze mas aspoň zastání v rodičích....taky jsem to zkoušela prrs tchyni a segru jeho, bylo mi dáno najevo ze je to v poradku, ze jsem zena v domacnosti. V tu chvilku mi došlo ze v této situaci vyrostl a nikdy mu to neprijde špatné.

kriss9
29. únor 2016

@zuzineckah Ale já s nim nemám druhé dítě ale prvni. A hlavně když sem otěhotněla, říkal jak s ni bude každy den na procházce, no nebyl ještě ani jednou :D

kriss9
29. únor 2016

@ladykate83 Tak to je mi líto :( Jestli je k tomu tak vedený, navíc si dostala takovou odpověď :/ Jinak jeho Mamka i segra pravě stojí při mě, dej se co dej..

kolibricek36
1. bře 2016

@ladykate83 já jsem psala že já bych si nebrala rozvedenýho, a hlavně ne s dětmi - protože jinak to dělá paseku, Ale klidně si je berte, když o paseky stojíte .... že jeden pár vydržel, no a co, naši byli spolu 55 let než zemřela mamka - a podotýkám rozvedení nebili - to je ted móda kvůli prkotinám se rozvádět, ale napřed se z blbosti a bez přípravy vzít --- ale to tu nepatří

kolibricek36
1. bře 2016

@nanye nechápu co na něm máš - pokud nejste svoji tak bych radši odešla - to není dobrý příklad pro dítě ... pokud máte kam jít, tím líp
Lidi houby ví jak to je tak kašli na ně ...