Mám 6 dětí, připadám si na všechno sama

zuzanalamacova
25. zář 2013

mám přítele nežijeme spolu a budoucnost reálnou nevidím i tak si případám sama , na všechno , finančně se taky starám o vše sama.. jsem takový bojovnik přijede si jen když on chce a relaxuje ve svém bytě.. a takže život na prdd.. je tu maminka takhle z dětičkama

helabella
13. bře 2015

@andrrriiik -- když každý vidí něco jinýho, co jeho dítě "potřebuje" 🙂 🙂

@januchovic -- prosím, neber to jako rýpání, ale není ti to třeba trochu líto, že už nebudeš mít další dítě? I třeba s ohledem na malou, že zůstane bez sourozenců? Chápu, že chceš udělat maximum proto, aby byla zabezpečená, ale není nějaké "zabezepčení" i v tom mít sourozence? Že by nezůstala jednou sama. I když samozřejmě ne všechny sourozenecký vztahy vydrží a jsou ideální. 😒

edeltraut
13. bře 2015

@yamdena Ano, to je také jedna z věcí, kterou řešíme. Začali jsme hospodařit a už je to hodně časově náročné - bylo by třeba, aby se tomu jeden z nás věnoval celodenně. Jenže potřebujeme jistotu a tou pro nás je zaměstnanecký poměr (vím, výpověď můžu dostat kdykoli). Takže manžel jako OSVČ a já zaměstnanec se "svým jistým" 🙂. Babičky sice máme, ale s pomocí moc počítat nemůžeme... 🙂. Řekla bych, že náš život je stabilní a "hlavní" jistoty máme jakžtakž zajištěné 🙂. Tím myslím vlastní bydlení, zdraví, pravidelný měsíční příjem a hlavně stabilní a spokojený vztah 🙂. Manžel je dříč, dovede se uživit v mnoha oblastech, takže o to, že bychom "třeli" bídu strach nemám - pokud budeme zdraví (vím o čem mluvím, loni manžel půl roku promarodil), máme v podstatě všechno, co k spokojenému životu potřebujeme 🙂

januchovic
13. bře 2015

@helabella no právě 🙂 to říká i manžel....
, já sama jsem ze třech detí, máma nás vychovavala sama, táta od nás odešel, a máma měla co delat aby to ustála, jak psychicky tak fyzicky. se sourozenci mám výborné vztahy... ale už mám jiný styl života.
moc jsem chtela studovat rok na střední v zahranicí, ale to nebylo možné,ne proto ze bych na to nemela hlavu, ale proto že maminka na to nemela. ne ze bych si ted realizovala své ambice u mé dcery ale chci aby delala to co chce bez toho ze bych jí musela říci promin na to nemáme. já si musela vse pořídit sama, koupili sme s manželem byt, už jsme ho i splatili, a jakmile nastoupím po RD do práce, kopime další, tento zůstane malé.. tedy pokud budeme zdraví, a vše půjde tak jak má. na dalsí byt v praze bych už asi dalšímu díteti nenašetrila. jinak malá má už ted studijní fond, pokud bude chtít studovat může, pokud ne a bude chtít třeba prodávat kytky bude mít penízky na začátek... asi je to pro nekoho divné, ale ja jsem třeba 20 let nebyla u moře, vystudovala jsem Vš ,pak nasla práci, makala ve dvou pracích, koupila byt, pořád neco a ted už bych taky chtela zabezpečit malou a konečne cestovat a užívat si. jinak se máme moc dobre, nic nám nechybí zijeme si nádherne a nikdy necekám na rodičovský příspevek, druhé dite bychom zvládli ale už mi je 35 a si chci užívat ne jenom se honit.

helabella
13. bře 2015

@januchovic -- já jsem taky ze tří dětí a v dětství ani v mládí jsem u moře nikdy nebyla 🙂 Nebyli jsme nějak extrémně chudí, i když je fakt, že tenkrát bylo všechno trochu jinak 😅 Já jsem pracovala před RD ve dvou neziskovkách, takže jsem zvyklá, že ty příjmy nejsou tak velké a i jako bezdětná bych na ten byt v Praze nenašetřila 😅
Je moc fajn, že chcete dceři poskytnout takový zázemí. Já to jen vidím podle svých dětí, že by jim jako samotným bylo asi smutno. 😅 A mně se hodí, když se zabaví navzájem 😀 😀

januchovic
13. bře 2015

@helabella jako kdybych slysela sveho muze ☺ja mela stestize jsem nasla v praze vybornou praci, jinak mam vystudovanou spec. Pedagogiku a socialni sferu jsem zavrhla, prave kvuli platum. Nasla jsem si praci v obchodni firme a makala abych se vypracovala. Nikdo mi nepomohl, nebo ze bych mela nejakou protekci. No vis my jako deti, to jsme se moc bezabavili samy, spisd same valky,

helabella
13. bře 2015

@januchovic -- já taky kdysi chtěla studovat speciální pedagogiku 🙂 Dokonce jsem se i učila znakovou řeč. Ale pak jsem na rok odjela a po návratu už bylo všechno nějak jinak. První práci jsem měla hodně dobře placenou, ale pak už jsem začala klesat 😅 😀

januchovic
13. bře 2015

no ted je to v této sfére fakt špatné, mám zprávy od bývalých spolužaků z VS. a přitom je to tak těžká práce. jeste v ruzynské veznici je dobře, jako socialni pedagog, ale to je jenom po známosti....
no a další vec je ze já mám profi deformaci, když to 5 let studuješ, pak mas pocit, že tobe se nemůže narodit zdravé díte, i to je důvod proč nechci zbytečne riskovat. máme se fajn a je zbytečné pokoušet osud...
když vidím ze se v mém okolí rozpadá tolik manželství tak si říkám ze když se to stane náhodou i mě (ted nic takového snad nehrozí, ale jeden nikdy neví) zvládnu to v prstem v nose i sama. ne ze bych se na to nejak pripravovala ale moje heslo je doufej v lepší, počítej s horším...
proste pokud bude malá šikovná a bude chtít jít třeba na PORG nebude problém, bude chtít hrát tenis, nebo golf (když bude po mě tak asi ne 🙂))) , tak bude moci cokoliv 🙂
ale zase aby to nevyznelo, že ji rozmazluji, to rozhodně ne, já jsem dost přísná ve výchově...

januchovic
13. bře 2015

@helabella jéé ja jsem te zapomněla uvést, koukni na comment výše

aronek
13. bře 2015

@januchovic koukám, že jsme asi ze stejného oboru. V současné době tedy 🙂 Pracuji taky ve věznici 😉 Akorát píšeš sociální pedagog, není to speciální pedagog? Jinak já mám dva kluky, ráda bych ještě jedno, k šesti jako zakladatelka se nikdy nedopracuji 😀

januchovic
13. bře 2015

@aronek jj spec, ale nepracuji, vzdala jsem to, vystudovala ale nikdy nepracovala... jseš na Ruzyni?

aronek
13. bře 2015

@januchovic ve Světlé 😉 spec ped 😉

januchovic
13. bře 2015

@aronek no já jsem do praxe moc nechtela ani na škole, chtela jsem zůstat na škole učit, ale pak se to všechno zvrtlo a jsem uplne mimo obor, ale taky spokojena, už jsem skoro vše zapomněla, už je to 10 let 🙂)) život je plný změn 🙂))

aronek
13. bře 2015

@januchovic já jsem v oboru desátým rokem a pořád se vše mění 😉 Každopádně to beru jako zajímavou a ne nudnou práci. Není to tedy moc o speciální pedagogice 😅 V jakém jsi oboru?

januchovic
13. bře 2015

@aronek v obchodě, to je co ?? 😀, ted na MD,

aronek
13. bře 2015

@januchovic pokud tě to baví a uživí, tak je to super a MD je vůbec nejlepší trávení času 😵

andrrriiik
13. bře 2015

Holky,trochu mimo téma,ne? 😀

januchovic
13. bře 2015

@andrrriiik hodne jsme odbocily 🙂

zuzanalamacova
autor
14. bře 2015

možná mě život ponaučil a něco málo jsem prožila a tedy i hnusného co nebudu psát ale důvěra mě zlomila . takže jsem sama z dětmi a přítel funguje jen na naštěvu ale asi jemu to vyhovuje mě ne ... tak si žiju svým způsobem života z dětmi ..

januchovic
14. bře 2015

@zuzanalamacova to by pro mne nebylo, ja potrebuji fungujici vztah, ja bych byla nestastna a hledala nekoho jineho...

andrrriiik
14. bře 2015

@januchovic Mám to taky tak

zuzanalamacova
autor
16. bře 2015

samo jsem někdy neštastna , ale kdo by mě normalně chtěl, tolik děti , byt malej, i když do mého hučím pro něj to je takhle vyhovujici :žepry netlač na pillu . a po 4.5letech tohle řekne 😖

januchovic
17. bře 2015

@zuzanalamacova no prave, uplne vam rozumim, je problem najit si noveho chlapa s tolika detmi, to ten novy chlap jenom vidi, ze je bude muset zivit...zkusili jste si pozadat treba o mestsky byt, vetsi????Ja bych osobne chlapa s tolika detmi take nechtela, by jsem si rekla, ze cela jeho vyplata pujde na alimenty a uz bych s nim dalsi dite nemela, bala bych se ze sa nam snizi uroven. Je to hrozne, ale bohuzel je to tak.....

zuzanalamacova
autor
17. bře 2015

ja už rok mam vyřešene bubaky , mam insolvenci, a hledám domeček spláceni v najmu, bohužel muj by chtěl příjit jen k hotovemu on má svůj vetší byt ale já se tam necítim nejlíp, sice má 2+1 ale velke místností. ale žadny pokojik pro děti a bohužel i on má insolvenci.,, to já bych klido měla chlapa z dětmi kdyby byl velky dům, to ja mám velke srdce...... muj má tež syna ,,, a na kluka plati 3t. vyžívne

januchovic
18. bře 2015

@zuzanalamacova no když byste chtěla si koupit domeček tak nemůžete byt na mateřské, taky budou posuzovat ke kolika detem máte vyživovací povinnost, takže byste asi potřebovala dobrý příjem. Můžu se zeptat kolik vám je? o splácení domu v nájmu jsem neslyšela, z mých známých to nikdo takto nemá, takže poradit nemůžu. podle toho co píšete bych se spíše zaměřila na získání většího bydlení od města, podle mě jste sociální případ, co nemyslím špatne, nebo jako urážku, ale tak, že byste měla mít nárok na pomoc od státu. vychovaváte/ nebo už vychovala deti, které jednou budou na tento stát pracovat, a měla byste mít nárok na podporu. možná by některé z vašich už dospělých detí mohli mít nárok na obecní byt. musíte se jenom poptat na sociálce.

zuzanalamacova
autor
26. dub 2016

Dnes je všechno jinak synové bydlí v bytě kde bydlel manžel , my vyřizujeme svůj sen a snad se bude dařit , lip než dřív - takže už je lepší tuhle věc nekomentovat a nechat ji spát , co se tyče spořit na staří by mě nenapadlo pro sebe, třeba jen proto že nejsem 20leta pipka , ale ženska v letech , děti maji sve, spoření ...a já si v letech chci splnit sen - a uzavřenou pojistku kdy něco. urazovku ... takže hlavu vzhůru všem maminkam někde přece na nás čeka štěstí , i když dřiv jsem si myslela že ne...

zuzanalamacova
autor
26. dub 2016

a hlavně z chlapem jsme se vzaly hned v listopadu ...

lajla
9. led 2021

@ilaura100 děti mám 6, závislí na dávkách opravdu nejsme, peněz máme dostatek, a nebereme žádné přídavky na děti, tak jakepak že to není možné..