Mám 6 dětí, připadám si na všechno sama

zuzanalamacova
25. zář 2013

mám přítele nežijeme spolu a budoucnost reálnou nevidím i tak si případám sama , na všechno , finančně se taky starám o vše sama.. jsem takový bojovnik přijede si jen když on chce a relaxuje ve svém bytě.. a takže život na prdd.. je tu maminka takhle z dětičkama

kureeli
22. črc 2014

@evicka_kr To samozřejmě ne, pořídím si tolik dětí, na kolik se cítím, finančně a hlavně psychicky. Děti nejsou pro bohaté, ale pro všechny. Tyhle děti nevypadají, že by strádali, hladověli a v zimě si půjčovali kožich a sněhule. Asi záleží jak si kdo postaví priority, jak moc dokáže obětovat ze svého života a jak moc nebo málo si chce sám brát od huby. Já mám děti dvě, krásný zdravý....... a do dalšího bych nešla - skončila bych v blázinci. Nezvládla bych to , @zuzanalamacova to zvládá ..... jen si chtěla pokecat.

kass86
22. črc 2014

Myslím, že zakladatelka nebyla správně pochopena 🙂. Pokud tomu dobře rozumím, hledá kamarádku a diskuze se poněkud zvrhla. Přeji, ať se nějaká brzy najde.

dezyre
22. črc 2014

To je zase moralizování v jednom tématu 😀 😀 😀 Fakt to žeru,když se zakladatelka chce svěřit a hledá podobně založenou maminku, kamarádku a místo toho se jí ze 75% dostane plno rad co měla dělat, co by měla dělat a že takhle se fakt žít nedá a nejlépe takhle radí 25ti leté maminy jednoho dvou dětí 😀
A fakt držím pěsti ženám, které můžou se stoprocentní jistotou tvrdit, že je manžel, nebo ony sami manžela nikdy neopustí. I když jsem se svým manželem už 13 let a prošli jsme si opravdu hodně zkoužkami, které nám život připletl pod nohy, vždy jsme to ustáli, tak nikdy bych netvrdila, že to je "navždy". Ale to jen naokraj, fakt jsem si to nemohla odpustit 😝 😝 😝
Zakladatelce přeji jen to nejlepší a aby už byla jen a jen spokojená a i když si teď unavená z toho všeho, že si na děti sama, bude jednou líp. Děti pomale odrostou a ty se jednou budeš radovat z vnoučátek a sledovat celý ten kolotoč pěkně z povzdálí a nebudeš sama... . Hlavně ať jste všichni zdraví 😉

zuzanalamacova
autor
22. črc 2014

holky všem vám moc děkuji ktere jste mě pochopili, a držite mě palečky, a tim co maji plnou pusu nenavisti a blbejch kecu na ně přijde řada také,,, a do dvou let budem bydlet ve svém ,a to diky me trpělivosti a OCHOTĚ SYNA KTERY DĚLA JEN RADOST I KDYŽ CHTĚL ODEJIT, uvědomil si že jsem pro něj suprova mama z chybami.. JA HLEDALA KAMARADKU NA POKEC A NE MEDIALNI KAUZU,,, a to proto že nejednou jsem tv byla... takže holky diky,,, nejhorši jsou nemoce i to mám zasebou a kluk je nemocny na cely život ☹

zuzana_ka
22. črc 2014

@zuzanalamacova
Máš moc hezké děti🙂
Určitě je moc těžké dělat mámu i tátu zároveň a dělat rozhodnutí sama a nemít se s kým poradit...
Člověk až na dětech pozná, že zdraví je to nejdůležitější🙂

zuzanalamacova
autor
22. črc 2014

zuzana_ka @ děkuji za lichotku ... rozhodnuti vždy ze vším bylo na mě ano jsem zároveň máma i táta v jedné osobě a nejednou jsem měla blbou náladu ., ale snad nic horšího mě už snad nečeká, ale neříkám nikdy osud třeba ještě zatočí semnou ale snad jen v dobrem smyslu...už mě dost potrestal... ale vždy moje děti budou ty nej... a komu vždy dam přednost jenom dětem na kterých mě zaleží..plným ji pomalinku přaní ,syn dostal motorku , dcera dotykáč druha dostane o vánocích,,, a malej má ledacos... 😕 😕 😕 😕

rao
11. únor 2015

Píše li to tímto stylem, nemůže se divit že se někdo ptá proč nastala taková situace.
Vzhledem k určité...nespokojenosti z příspěvků autorky je jasné, že asi nepřijme kladně otázky, ale musí si uvědomit, že popsala svůj život a že lidé, žijící podobně nebo chtějící jí pomoci, logicky hledají pomoc právě v otázkách proč je to takhle.
Kdyby to takhle nebylo, mohlo by být autorce o mnoho líp, to jí nedošlo?

rao
11. únor 2015

@kureeli nesouhlasím. Děti dnes nejsou pro všechny. Jsou pro ty, co na ně mají .
A kupovat si je jako autorka hmotnými statky jen aby od ní neodcházeli mi nepřijde jako rozumná věc.

marsrutka
11. únor 2015

normální muž si nezačne nic s ženskou, která má 6 dětí, to bez debaty...

luj89
11. únor 2015

@marsrutka To by mě docela zajímalo, komu říkáš ,,normální muž" 🙂

marsrutka
11. únor 2015

rozumný 😉

zuzanalamacova
autor
11. únor 2015

ale máme se fajn, synove se rozhodly , ano psala jsem příspěvek ale to mě bylo těsno, na srdcí...., takhle jsem hledála kamaradka,, ja si splnila sen , a o nic nešlo...přestante mě odsuzovat, diky za pokec

luj89
11. únor 2015

@marsrutka Já si myslím, že rozumný muž si vybírá ženu podle jiných měřítek než podle počtu dětí. Třeba jestli je milá, veselá, umí řešit problémy atd. Kolik dětí by teda max. podle tebe ,,normální muž" ještě měl zkousnout?
Upřímně řečeno, já bych si 3 a víc dětí nepořídila, umřela bych strachy, že je neuživim, ale to mi ještě nedává právo odsuzovat někoho se 6 dětmi. A to i proto, že neznám příběh Zuzky, nevím co se stalo, že má tolik dětí, nevím, jestli to tak bylo plánované nebo ne. Každý jsme jiný a máme jiné priority. Pro mě je to mít max 2 děti a dopřát jim víc, pro jiného čím víc dětí, tím líp.

marsrutka
11. únor 2015

@luj89 tak pozor, já jí neodsuzuji, ale trochu reality mám natolik v sobě, abych věděla, že to bude mít sakra těžké si takového najít, chceš snad tvrdit opak?

marsrutka
11. únor 2015

a promiň, já bych do vztahu s chlapem, který by si udělal 6 dětí taky nešla...i když by byl milý, jak říkáš..

marsrutka
11. únor 2015

ono sakra se rozmýšlí spojit život s někým, kdo má šest dětí a de facto je živit pak ze svého platu, čest vyjímkám

luj89
11. únor 2015

@marsrutka Já ale neříkám, že to bude mít jednoduché najít si chlapa se 6 dětmi, ani nevím, jestli to zakladatelka chce. Diskusi asi chtěla mířit trochu jiným směrem.. Opravdu neznám všechny ženský, který jsou samy se 6 dětmi, takže nemůžu říct, jestli to pak automaticky bude znamenat, že je případní partneři budou všechny živit nebo jestli jsou na tom finančně tak dobře, že se bez cizí pomoci obejdou.

sedmiteckas
11. únor 2015

Zuzi nebudu tady nic psát, jen, klobouk dolů, 6 dětí...držím palce, ať se daří. Já osobně bych se zbláznila 🙂

marsrutka
11. únor 2015

nedivím se, že se cítí sama, když její přítel nestojí podle toho co píše taky za nic, určitě to musí být náročné

janiseq97
11. únor 2015

Omlouvam se vsem maminkam, ktere tu urazim, ale furt lepsi mit 6 deti nez jit na potrat kdyz pani pise ze deti nestradaj a akorat potrebuje spriznenou dusi tak nechapu jak ssi muzete do nekoho dovolit rejpat. Pisete jak jsou vam manzele verni jo treba 20let a na stary kolena budou chtit zmenu ( nikomu to nepreji, ale smat se nekomu koho ani neznam ze nepotkal lasku na cely zivot taky nebudu). Sem ze 6ti deti a mama na nas bylo vzdycky sama vzdycky ji nejakej desne vernej chlap zahnul (byly dva) a ani svatba nic nezachranila takze pani chapu ze se cejti sana ja mam jedno dite a tez si prijdu jak z marsu a potrebuju nekoho kdo mi porozumi komu se muzu vyzpovidat ale urcite ne aby si do me nekdo rejpal.. Takze se slecny, damy, pani zamyslete zamette si koberecek prede dvermi a nechte toho rejpani.. Jinak jak se rika potrefena husa nejvic kejha ze ano.. 😒

ilaura100
11. únor 2015

@janiseq97 Promin, ale pises, ze matce chlapi zahybali, to uz je pak jen jeji hloupost a nezodpovednost, ze si s takovymi poridi sest deti.Je to i jeji vizitka.
Deti nepotrebuji iPhony a nejmodernejsi obleceni, ale pokud jim nekdo pocita rohliky, nemohou jet na lyzak a vybrat skolu dle sveho vyberu, protoze rodina na to nema, neco je spatne.
Planovane rodicovstvi je totiz rodicovstvi bez celozivotni zavislosti na davkach a solidarite druhych.

zuzana_ka
11. únor 2015

@marsrutka Chytračky nemám ráda. Akorát tu moralizujete svým "reálným" pohledem na věc!

P.S. Můžete prosím napsat maximální číslo dětí, které může ženská mít aby si našla chlapa? 🙄 🙄 🙄 🙄

marsrutka
11. únor 2015

@zuzana_ka napsala bych slušnou odpověď, kdyby jste ke mne nebyla drzá, necítím se býti chytračkou, ale trochu rozumu mám, to je pravda, abych viděla realitu, nechápu, proč se rozčilujete, pořiďte si šest dětí a pak zkuste najít chlapa...vaše zkušenosti mne pak budou zajímat, p.s. žena může mít dětí kolik chce, je to na jejím rozhodnutí, jako celý její život

luj89
11. únor 2015

@ilaura100 Takže když chlap podvede ženskou, je to její chyba, že s ním má děti. super názor, opravdu.. Ono se nedá všechno naplánovat. Někdy je všechno jinak, než si člověk přeje.

janiseq97
11. únor 2015

@ilaura100 aha jasne, takze podlevas skola ktera se plati musi byt nejlepsi.. Nemusi sourozenci jsou ve vysokem postaveni a nemaji placenou skolu.. A ano treba sme museli pocitat rohliky, ktere sme nekupovali mi radsi chleba ten byl levnejsi.. Ale co aspon si umime vazit penez a nerozhazujeme za blbosti ktere nepotrebujeme nejsme rozmazlebi protoze mama musela vse delit 6ti ne jednou ani dvouma.. Jo treba ma 6 deti ale kazdy miluje na stotisickrat co muzou rict ostatni jak je tezky zit s jednin ditetem dobre a co maminky ktere maji jedno dite ale postizene rejpnee si do ni taky? A ano zahejbali nejdriv udelali deti a byly ty "nejlepsi, nejhodnejsi" a pak sup nekam kde se nemusi starat ale vy budete jedna z tech 100% vztahu ktere nikdy nezkonci budou jedno dve deti protoze jeto in a ani by se o vic nedokazali postarat.. Kurnik takovyhle remcalky mi chybeli. Dekuju ze sem se mohla vyzpovidat,ale priste uz pujdu do kosstela tam si aspon budou myslet svy a drzet hu.u a krok

ilaura100
11. únor 2015

@luj89 Kdyz ji podvede tak to neni jeji chyba, chyba je, ze si porizuje bez rozumu x deti, ktere neni schopna uzivit.
@janiseq97 Ja jsem nekde mluvila o placenych skolach?Zjednodusujes a ver, ze zivot neni jen o lasce k bliznimu.Ja planuji deti tak, abych nebyla zavisla na davkach, coz se sesti deti opravdu nejde.Deti mam dve a vedu je k zodpovednosti a k tomu, aby se spolehaly na sebe, ne na solidaritu danovych poplatniku.A jen blazen si muze myslet, ze sest deti uzivi sam a bez chlapa.A prave v tom je urcita davka zodpovednosti, ze clovek premysli, co by eventualne delal, kdyby ten scenar nastal.Ne uvazovani stylem ja ho taaaak miluju a holt se to nejak udela a v nejhorsim pomuze stat.

zuzana_ka
11. únor 2015

@marsrutka Nemám totiž ráda, když se tady někdo naváží do někoho a akorát má přiblblé komenty. Vaše komenty stylu "a co si čekala za život, když sis nasekala šest děcek?" stejně nikomu nepomůžou. Pokud máte život jednodušší než paní Zuzana, tak vám gratuluju, ale neznamená to, že tu musíte moralizovat!!!

dracula
11. únor 2015

Celá tato diskuze zase na mě působí nevěrohodně. Asi se tu zakladatel diskuze baví.

marsrutka
11. únor 2015

@zuzana_ka já zase nemusím lidi, co se neumí ovládat a podsouvají druhým myšlenky, které ani nemají, a hlavně přiblblé komenty? aha, tím končí má diskuze s Vámi, o toto opravdu nestojím, já nemoralizuji, neodsuzuji, pokud by jste četla to co píšu a ne to, co chcete číst!!!!! nepsala by jste to, ale opakuji, prostě takového chlapa , který je charakter a půjde do vztahu s ženou s 6 dětmi a obdivuji a hlavně velice, velice těžko se najde, Vaši gratulaci nepřijímám, protože o ní po pravdě nestojím, ano mám dobrý život, ano vážím si toho

luj89
11. únor 2015

@ilaura100 A jak to jako asi mohla dopředu vědět, že ji muž podvede, když to asi ani on sám nevěděl?? Jak jste vy zajištěná, že váš muž vás nikdy v budoucnu nepodvede? Tu rodinu neznáte, tak ji neodsuzujte.. On i člověk bez dítěte se může ocitnout v situaci, kdy bude potřebovat soc. dávky, od toho tu taky jsou. Nebo vy jste na mateřský nedostávala peníze od státu?