Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

lenkavano
5. led 2010

martinamil 4roky už se dají zvládnout 😉

zuzik31
5. led 2010

jsem ráda, že jste mě přijaly mezi sebe 😉 Bydlím v Trutnově a jsem tady strašně osamělá. Manžel jezdí ven a celý týden jsem s dětma sama doma. Je to na palici, být s nima pořád sama.Starší dcera naštěstí chodí do školky, takže je v kontaktu s ostatními dětmi, ale mladší syn, ten by jiné děti vážně potřeboval. Nejhorší je, že tady llidi těžko pouští někoho nového mezi sebe. Měla jsem tady kamarádku se stejně starými dětmi. Manžel pro ně jezdil, ale jakmile dal výpověď, kamarádství se pomalu rozpadlo.

lucisa
5. led 2010

ahoj, zuziku!! 😉
holky, tak my máme taťku od pondělka na cestách, vyrazil prý kolem 10, protože ještě dokládali kamion do plna. míří do anglie, resp. dnes mi volal, že je někde za frankfurtem a první vykládku má někdo u Bristolu a zbytek až ve Skotsku. a teď jsem si na netu přečetla, že v anglii mají kalamitu, museli zavřít asi 3 letiště a v některých školách se ani neučí, a prý i ve Skotsku. tak jsem celkem hotová, hned to musím chlopkovi zavolat, ať s tím počítá. kdo ví, jestli bude takové počasí, že budou moct převážet přes la Manche.
to by taky mohl venku zkysnout na delší dobu a v těchmrazech.
ale od dneška v noci u nás na Moravě a ve Slezsku a o víkendu i Čechy trvalé husté sněžení, 10-15 cm sněhu a teploty pod nulou. nemohl být ten sního o vánocích a hlavně o prázdninách?!?!?!

marti457
5. led 2010

No jo, přesně na Vánoce a Silvestr byla obleva 😝
Nám taťka vyrazil včera, jeli ve dvou (se svým tátou) do Německa a teď mi psal, že maj první nakládku a hned o 400kg jsou přetížený a maj jet ještě na dvě nakládky 😒 😖 😲 no snad si to ta dispečerka rozmyslí a pošle tam ještě někoho 😠

katarinka1107
5. led 2010

Ahoj babulky . zuziku vitaj 🙂 Tak nam manzelici odcestovali , zacal novy rok a ideme odznova , Marti(mil) tak ako v praci? Asi mas zas po case nieco ine, ako doma 😉 A ako pises , nie sme zvyknute, travit s manzelmi 24hodin v kuse, . ale teraz ako bol mm doma od 12.12 mi aj tazsie bolo ako odchadzal, ale teraz len na 2t tak to zas vydrzime 😀 😉

andrejka10
5. led 2010

Ahojte 🙂
Rada by som sa k vám pridala, teda ak môžem. 😉 Aj náš tatinko jazdí na kamione a ja sem tam prídem a prečítam si vaše riadky a namôjveru srdce mi bije ako zvon. Myslím, že patrím tu. 🙂

martinamil
5. led 2010

Zuzíku, tak to taky dobře znám. Okolí si myslí, že když manžel jezdí, tak jste v balíku a peníze přehazujete vidlema (že děvčata 😉 ) a o to hůř se mezi někoho dostává. Odkud pocházíš? Ty jsi do Trutnova přivdaná?

Andrejko, jasně vítej!

Katarínko, v práci je fajn. Je to divné, ale už mi to workoholikovi dost chybělo. A jak jsem měla výčitky, že malého budu okrádat. Ale už dnes mi je jasné, že je to lepší než bylo. Protože teď se v klidu věnuji jen práci a pak jen Kryštofovi. Přes den se mu naplno věnuje Aleš. Takže to je pro něj lepší a já jsem víc v klidu.

Dnes se dostavila první rýma. Asi to chytil ode mne. Od Silvestra do dneška jsem s tím bojovala ☹

lucisa
5. led 2010

ahoj, andrejko 😉
Tak mě zprávy v telce moc nepotěšily, Británie i Skotsko ochromeno sněhem. jedna uživatelka koníka, která bydlí u skotských hranic, mi na jiné diskusi potvrdila, že mají dost sněhu, dokonce jim dnes dali v práci volno, protože pořád sype.....
a taťka mi psal kolem sedmé, že už je na lodi, tak snad to bude ok...... 😒

zuzik31
5. led 2010

Holky, vám všichni manžílci jezdí unii nebo se vrací po týdnu domů?

Martinamil: Pravda je, že okolí závidí, že "máme" peníze, nejvíc je to paradoxně rodina. Jenže už nevidí to, že z těch vydělaných peněz nám toho moc nezůstane. Z rodičáku zaplatíme nájem, koupili jsme si byt na hypotéku - musím podotknout, že kdyby nejezdil, tak vlastní byt nemáme, a potom spousta dalších splátek. Ale pořád slyším, jak se máme dobře, že manža vydělává dost peněz. Jenže taky za jakou cenu, že? To už neřeší.

katarinka1107
5. led 2010

vitaj andrejka, krasne albumy 🙂 Zuzik veru mas pravdu, kazdy vidi, ze jazdia a doma sa v tych eurach snad valame, ale co uz 😠 My viem ako a co to obnasa, my sa tu jedna druhej vyzalujeme , pochopime sa a je nam lepsie . A inak v Europe snehu a u nas myto 😀 😢 zuzik mm jazdi B a F a domo chodi po troch tyzdnoch a tyzden je doma 😉

katarinka1107
5. led 2010

Marti( mil ) tak super, si spokojna a sikulka , pekne stihas, maleho jasne ze neokradas, ak prides z prace si spokojna a nie nervozna a venujes sa mu, nemas s tym problem . Mnoho je aj takych co do roboty nechodia a na svoje deti nemaju cas vobec, A ty??? pani sak sme tu s tebou lezali a rodili a tesili sa s tebou, si dobra mamina ne?? 😉 😉 😉

andrejka10
5. led 2010

Ďakujem vám babenky za privítanie. 🙂 Aj tebe katarinka ďakujem, takže sa ti páčia moje albumy??? Jéééj, tak to sa teším. 😀
Inak sa tiež pravidelne stretávam s "názormi", koľko máme peňazí....... Zrejme preto si ťažko hľadám spriaznenú dušu. Ale už nikto nevidí, že keď máme deti choré, tak musíme šlapať samé non stop 24 hodin. Nemáme si s kým vypiť poobede kávu, večer si líham do postele, kde nie je tatinko, ale nasáčkované moje detváky ..... No mohla by som písať ešte celý večer. Ale to nechcú ľudia vidieť. Oni len vidia, že vláčime plné tašky s nákupom ☹ Ešte, že ma takí ľudia nerozčulujú. 😀 😀 😀
Náš tatino je v Čechách. Včera nám odišiel. Bol dlho doma a tak nám je teraz stráááášne smutno. 😢 A keď si predstavím, že príde až za 6 týždňov a bude doma len víkend. No som zúfalá.....
Som rada, že som vás našla. Že sa mám kde posťažovať a budem aj pochopená. 🙂

lucisa
6. led 2010

andrejka, to má tvůj manža fakt dlouhé štreky. můj vyjede př. do německa, buď naloží tady v okolí, případně po cestě přes republiku. postupně vykládá nebo vše najednou a otáčí to zpět, nakládá tam, kam ho dispečer pošle, ale pořád směr domů. takže taková jedna otočka, pokud jde dobře a je kratší třeba do německa, tak je tak na týden a pak je tak dva dny doma.
když je delší trasa, jako teď anglie a skotsko nebo nějaké komplikace, vychází to tak na 10 dní, to se vrací třeba uprostřed týdne, ve čt, tak většinou bývá doma do neděle, pak zase vyráží.
jinak máte pravdu s penězmi, není to špatné (ale zdaleka to není tak dobré, jako před krizí), ale většina padne na splátky, všechno doma táhnu a obstarávám sama, školka, škola, domácnost, nákupy, nemoci, blablabla...však to známe všechny 😖

andrejka10
6. led 2010

To máš super Lucisa, že ti nechodí na tak dlho z domu. Náš tatinko nemá dobrú firmu. Pred krízou to bolo ako tak, ale teraz aj výplaty zabúdajú posielať. Ku dnešnému dňu nemám vyplatené diety z októbra. 😠 a to, že znížili aj diety to nehovorím. Ale dnes si zrejme nenavyberáš. Ale keď to tak bude pokračovač, bude musieť zmeniť prácu. Aj keď si neviem predstaviť, čo bude robiť. Lebo on jazdí rád. Túto prácu musí človek milovať, inak by ju nemohol robiť.
A čo to máte za počasie v Čechách?? 😀 😀 Taťko zúfalý, išiel na nákladku prázdny a že šmykľavoooooo. Ale už je naložený a ide do Nemecka.
Babulky čo dnes budete robkať??? Ja som hotová. Mali sme strašnú noc. Malá nie a nie spať. Až nad ránom aj to v autosedačke. 😖

marti457
6. led 2010

Ahojky Andrej, máme tady zasněžíno, -2st a klouže se to tu teda pěkně 😉 Ato jsem pěkně škrábala a nic moc to nešlo 😒
Jinak mě MM jezdí taky převážně jen Německo, ale je tam tak 2-3 dny a máme ho zase doma. Někdy se jen vykoupe a jede nanovo a někdy ho máme třeba dva dny doma a jede... Jezdí malým náklaďákem 7,5tun a někdy jede i jen tranzitem a to je doma ještě dřív 🙂 alwe zase nic moc na dietách 🙄
Mě malej taky moc v noci nespí, už to bylo jednu dobu lepší a už se zase furt budí - leze mu stolička. Tak třeba se vám taky klube už zoubek. Náš Kubik měl v 5ti měsících 4 dolní zuby 😀

marti457
6. led 2010

Auto jsem škrábala 😀 😀 😀

zuzik31
6. led 2010

Holky, tak já jsem si říkala, jaká jsem chudinka, když manžel nepřijel 14 dnů domů, ale koukám, že většina z vás je na tom podstatně hůř. Jak změnil zaměstnání, tak jezdí každý víkend. Je to mnohem lepší. Ale před nedávnem z něho vylezlo, že by chtěl začít jezdit británii, skotsko ..., prostě ty delší cesty. Jendak proto, že v červnu bych měla nastoupit zpátky do práce, ale na prázdniny se nikam nepohrnu, kde bych měla děti, jenže se mi tam ani nechce. Nevěřím tomu, že něco seženu. Tady je převážně pracovní doba 12 hodin a se dvěma malými dětmi si to dovolit nemůžu. Karolínka nastoupí v září do školy, Daneček do školky a myslím, že to bude velký záhul. Takže jsem přemýšlela buď o podpoře nebo o dalším studiu a živit nás prostě někdo musí 😉 . No a taky proto, že si chceme konečně pořádně zvelebit byteček. Nedovedu si představit, že ho 3 týdny neuvidím. Možná jde o zvyk. Na začátku ježdění jsem se nemohla dočkat, až přijede, čas se vlekl, jak šnek a teď si říkám, že to nějak uteklo, že už je pátek. Děsím se hlavně těch víkendů, ty jsou nejdelší. V týdnu máme různé aktivity, takže to letí, ale ty soboty a neděle............

jola2
6. led 2010

čauvec holky tak mi máme taťku ještě do konce týdne doma , pak už bude končit kampaň tak už pojede prič od komína. Jsme se namlsali 😀 .

Martinamil:tak to je skvělé že to zvládli počkej za pár dní tř. dojde i k nějaké pochvale jak jsi to vše mohla ty doma zvládat atd..... i když chlapi si z roho moc hlavu nedělají když není vše tip top.

Holky a jak je to teda s tou mateřskou??? Já jsem tomu nevěnovala nějak pozornost bo jsem si myslela že to je jen pro maminy které porodí po Novém roce.

Jaa:napíchali jste málo vlásků jo???? 😀 😀 😀 dobrý

hanulik:to je mi líto že jste měli tolik smutku ale uvidíš teď už dlouho nic škaredého nebude a bude to už jen lepší 😉 . Nám taky před vánocemi umřela babička ono je to oto horší když je to v takový vánoční čas.

marti457
6. led 2010

Jola s tou mateřskou jsem to jen zaslechla a asi tak : Mateřská je těch prvních 6 měsíců, co se platí z práce a toho se to týká, že např. když má někdo v práci 22tis tak z té částky se to vypočítává a teď ty maminy s touhle částkou budou mít asi o 4tis méně než měli min. rok. A pak se bere rodičovský příspěvek a ten zůstává na ty dva roky myslím nějak 11tis, na tři roky 7600 a ta čtyřletá je přeci 21měs 7600 a pak 3800 😉

andrejka10
6. led 2010

Fíííha, tak vy to tam máte zaujímavé s materskou a rodičovským. Aj u nás sa zvyšovala od nového roku, ale škoda, že nie každému. Ja som išla z materskej na materskú a mne nezvýšia ☹ Tak budem dostávať len nejakých 164eur, čo jest cca 4.900,-- Sk.

lenkavano
6. led 2010

ahoj holky jdu vás jen pozdravit 😉 je nádhera jak se to tu zase krásně rozjelo.pak si vás dočtu a určitě písnu 😎

adricc
6. led 2010

ahoj holky muzu se k vam pridat muj manzel jezdi taky kamionem uz 8 let ☹

lenkavano
6. led 2010

adric ahoj jen se přidej,to je fajn jak se rozmnožujem 😀 😀

adricc
6. led 2010

jeste jsem vas necetla koukam ze se vam to tady fakt rozjelo nejsem sama kdo to zkusil se k vam pripojit lenko koukam ze mas 4 deti to musi bejt obcas mazec kdyz manzel jezdi kamionem me to nekdy hodne stve ze jezdi hlavne ted co se narodil adamek jsem na to sama ale zase jsem uz zvykla a kdyz je pak dyl doma tak me chvilema stve

lenkavano
6. led 2010

adri jo tak je to i u nás a čím je to delší dobu tak je to snad s tím lezením na nervy pak horší 😉

lenkavano
6. led 2010

a manžel jezdí cizinu nebo jen čechy?

katarinka1107
6. led 2010

vitaj adricc 😉

marti457
6. led 2010

Ahoj adricc 😉

martinamil
6. led 2010

Holky, tak už změna. Aleš v úterý bude odjíždět do Švédska - brigádně. Tak si zase užiji malého dosytosti 😉 Tak si chvilku od toho rodičáku odpočine 😉 Zatím to vypadá, že si na 2 dny vezmu malého do práce na 2 dny přijede tchýně, pak je víkend a zase 2 dny v práci a pak by se měl už vrátit.

Jolo, pozor mění se jen mateřská, nikoliv rodičovská. Takže se Tě to už netýká 😉

Adricc, vítej! Kde jezdí? ČR, cizinu nebo Unii?

martinamil
6. led 2010

Jo a zapomněla jsem. Zítra jdou kluci poprvé spolu plavat to bazénu. Tak pak dám info, jak se jim líbilo 😉 🙂