Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky no to hej... nic moc byvat pri rodicoch... ked tak aspon nie hend nalepeny na ich chalupe... my to mame cca 100 metrov a je to pozemok 45 X 50 metrov take dooost velky, a delia nas dve zahrady od nich, z toho jedna je nasa.. takze to nie je az take zle 😀

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky inak u nas idu pozemky za 15.25 eur za meter.... no by som si mohla vyhodit stavanie z hlavy ak by sme nedostali pozemok... potom by uz aj stara chajda na prerobenie bola dobra 😅

mirka200
20. črc 2011

@lucka1987 vdaka aj vy si to užite tiež 🙂 my sme raz boli celý mesiac v kuse spolu lebo marodil,ale už sme si aj trošku išli na nervy 😒 a potom zase dobre,človek si pomaly zvykne na taký režim,ale ked už odchádzal tak už mi zase chýbal,najhoršie sú pre mňa tie prvé dni ked odíde.mne zase nikto nehovorí,že aspon oddychneme atd,skôr naopak nezávidia mi.

lucinka_jirackova
20. črc 2011

My jsme na tom také stejně, přítel už pracuje 4 roky v benešově u jedné kamionové firmy. Nám se také většinou vrací v sobotu ráno nebo i někdy večer a odjíždí v neděli večer...dokonce měl mít příští týden dovolenou a zrušili mu ji protože je hodně práce a málo lidí, hodně lidí je na dovolené 😢 je to dobrá práce ohledně peněz, ale prošvihnul všechny věci co náš syn udělal poprvé a nebude u dalších věcí které udělá poprvé 😢

lucka1987
21. črc 2011

@lucinka_jirackova toho sa boji aj moj muz... vravi ze ked je clovek prec velmi rychlo uteka ten cas a ani si neuvedomi a nase dieta bude uz velke. a neuvidi riadne ako vyrastalo.. aj ked je doma kazdy tyzden.. niekedy je to ozaj ten den dva malo.. to staci akurat co sa vyspi z jazdy a doma si nieco na aute porobi

andrejka10
21. črc 2011

Aáááhojte manželky kamioňákov. 😉 Prišla som vás pozdraviť. Tak stráááášne dávno som tu nebola pozrieť. Pozerám, že nové tváre. 😉 Musím si vás aspoň priebežne prečítať, nech som v obraze. Tak zatiaľ páá a verím, že tu už budem chodiť častejšie. 😵 😵

petulka13
21. črc 2011

to je asi to co mě na tom nejvíc trápí, přítel má 3letého chlapečka a prošvihl u něj co se dalo, a teď ho to čeká po druhé...ale sehnat doma práci za pořádné peníze je nadlidký úkol 😢

lucka1987
21. črc 2011

@petulka13 no ved to... ono su to roky za ktore netoja ziadne peniaze... ale dnes sa inak neda...
nas rodinny znamy bol 6 rokov v taliansku a robil tam umyvaca riadu, aby prerobili podkrovie u rodicov a nemuseli si brat uver.. za tych 6 rokov bol doma vzdy dva krat do rokaa to tak na tyzden dva... a ma 3 dcery.. 12. 10. a 3. nevidel ako vyrastaju ... a teraz to dobieha... uz nastastie robi na sk.
lenze zas zi tu s tych minimalnych platov... tak by sme drobatku nemohli dopriat nic. a zili by sme len od vyplaty k vyplate.

petulka13
21. črc 2011

@lucka1987 no právě, mám kamaráda, který má syna na Slovensku a jezdí dělat do Čech, kvůli penězům...jenže tady u nás to není taky s prací nic moc... Teď jsme měly dokonce tři práce zajištěné, ale když nám řekli platové podmínky, tak jsme zůstaly u kamionu, dělat za 40 a nebo za 15 je sakra rozdíl 😖

hanuska09
21. črc 2011

Ahojte maminky.dlho som sem nepisala.ale poznate to,niekedy nieje cas na nic poriadne 😒 mame tu prazdniny a to je vzdy o nieco tazsie,manzelik je v praci dlhsie ako zvicajne lebo sa piatky a vykedny skoro nikde nejazdi teraz ☹ tak ta cesta je dlhsia vzdy o 2-3 dni.... ☹ jaaaaj....a toto pocasie este hrozne co je mi na nalde vobec napridava.

lucka1987
21. črc 2011

@hanuska09 s naladou som na tom podobne... hnusne pocasie a cele poobedie som prespala.. a ako mechom prastena som... no tie jazdy su pore mm o cosi zlozitejsie, no moj sa vzdy stiha vratit . teda par km niekedy ide aj cez zakaz aby bol doma. 😅 no inak by sa nedalo.

lucka1987
22. črc 2011

kocky inak mam otazku.. casto vidim ako kamionista si vezme na cesty dieta,napr ked ma prazdniny alebo tak...
od akeho veku moze sediet dieta v kabine? 😕 ci je to ako v aute v predu od niekolko cm?

petulka13
22. črc 2011

@lucka1987 Luci my to doma řešily kvůli malému(tomu jsou 3 a půl) a přítel přišel s tím, že prcka sebou snad od 150cm nebo asi 12 let.... 😒 přitom malej by s tatínkem jet chtěl a nemůže.... je to k vzteku

lucka1987
22. črc 2011

@petulka13 ooch skoda.. my mame krsniatko.. ma dva roky.. ale mm ho chel vziat ked bude mat tak 5 rokov... keby sa to da vyriesit nejakym podsedakom alebo tak. skoda...

ale viem ze na kratku vzdialenost mm nase dieta odveze.... u nich stoja kamiony na kraji mesta a vykladaju z vacsej polovici v nasom meste v strojarnach.. a to je asi kamionom 5 minut cesty... a vela oteckov bere svojich synov malych co ani do skoly nehcodia na firmu a idu vylozit s nimi aj ked len tych 5 minut jazdy.. deti maju z toho radost...

inak tak rozmyslam.. ze v mm firme uz nie je ziaden chlap co by mal male deti.. bud ma uz dospele, alebo su tam 23 rocny kamionisti... cize len moj je taky s mladou rodinou 😅

petulka13
22. črc 2011

@lucka1987 je to škoda, přítel možná vezme na jednu cestu mého brášku, ale tomu je 13 a měří 170 😀 jinak náš prcek se taky na vzdálenost 3 km svezl v kamionu, svezl ho jeden hodný strejda, ale jinak to bohužel nejde, je to škoda... ani já nevím, zda budu moc s přítelem ještě jezdit, sice jsem ještě párkrát jet chtěla, ale už se bojím....

lucka1987
22. črc 2011

@petulka13 no manzel brava aj mohjo bracha alebo svojho tym je 19 a 15 😀 ale tie male deti maju z toho taaky velky zazitok. ja ked som si prvy raz sadla do kamiona tiez si pamatam ake to bolo fajnove 🙂

lucka1987
22. črc 2011

@petulka13 jasne ono je to risk ist teraz.. a v ktorom si tyzdni? som zabudla... 😅

petulka13
22. črc 2011

@lucka1987 právě, malého vezl strejda do firmy a přítel jel před nimi osobákem a malej z toho byl nadšený... taky se mi to líbilo, teď poprvé jsem byla s přítelem a hned jsme si přivezly tenhle malinkatej dáreček 🙂 😉 zatím jsem to orientačně počítala sama, takže 4tý možná 5tý týden, v úterý jdu k doktorce, tak už to snad budu mít potvrzené, jen se modlím aby bylo vše v pořádku 😕

lucka1987
22. črc 2011

@petulka13 neni nad to urbit detom radost.... to mam potom vacsiu radost ja ked vidim ake su stastne.
tak potom napis co a ako. drzim palce 😉

hanuska09
22. črc 2011

@lucka1987 takze aj tvoj jazdi cez zakazy 😅 aj moj...len aby bol rychlo doma riskuje,ale zatial-musim si zaklopat,mu to vychadza bez pokuty 😉 ja by som tiez spala ako mama len co s tymito mojimi deturencami...matko uz nespava po obede len Karinka a kym ta spi musim si porobit nieco. 😒

lucka1987
22. črc 2011

@hanuska09 no moj siel minule ked uz mal odjazdeny vykon 90 hodin.. a mal uz najazdene 94 hodin a bol este len v prahe.. zize este 6 hodin musel tahat aby dosiel domov a nemusel v cechach robit 66tku. (to by pauzoval tam adomov by dosiel vylozi nalozit a zas do fr)
no a on je taky vymyslenik. chodi na kartu a jeho kolega siel na kamione za nim na kruzky a akosi si vymenili kamiony, tak mm karóval ten na kruzky a chytil ich taky mlady policajt...
a mm to zacal zahovarat zacali sa bavil o polovnictve (mm je polovnik) a aj ten policaj bol... a vobec im na tie hodiny nacierno neprisiel...

tak ked boli tak 40 km za prahou im vola sef ze aby sa vratili k tym policajtom ze si tam pozabudali doklady a papiere 😀
chudak mm bol taky zostresovany ze ich tam zabudol 😅
lebo tyzden pred tym tam na tom mieste dostal ejho kolega 9 tis CK pokutu za jazdu po vykone 😖

petulka13
22. črc 2011

@lucka1987 jj, děkuju, příští týden určitě napíšu co a jak.... jsem jak na trní 😒 naštěstí ten můj přes zákazy jezdit nemusí, odjede z domova na firmu, tam nechá naše autíčko, dodávkou je rozvezou na střídání(Belgie, Holandsko, Německo většinou) a pak už jezdí tři týdny kam musí..teď je zrovna v Anglii a jede do Francie... 4.8. ho někdo někde vystřídá a zhruba kolem půlnoci už bych ho měla mít doma...pokud vše půjde, jinak posledně jsme vystřídaly v 11 dopoledne ve Francii a domů přijely druhý den v půl třetí ráno 😖

petulka13
22. črc 2011

@lucka1987 no tak to je dobrý... hlavně že nedostal pokutu, tady u nás jsou ty pokuty fakt vysoký a nemluvím o zahraničí, nejhorší je asi Anglie a Francie, tam jsou docela přísný.... já sama tady v Čechách dělám na přestupcích v dopravě, takže si toho svého hlídám aby přestupky nedělal... 😀

lucka1987
22. črc 2011

@petulka13 ahaa tak on takto jazdi... no my byvame 20 km od mesta kde maju firmu.. tam sa doveze autom, a tam ma kamion zaparkovany stale ten isty svoj, a nikto iny mu na nom nejazdi.. len ked mm nemoze ist alebo ma volno.
ide nalozit, zvacsa do jednej velkej firmy u nas v meste a ide do fr, niekedy po ceste este cosi dolozi... ale 90% nakladok mava u nas v meste a vyklada vo fr v la brufiere. takze taka stabilka... len niekedy mu da cosi ine, alebo ma dokladky

lucka1987
22. črc 2011

@petulka13 jeeej no tak to mas dobre.. mas pekne pod dohladom pokuty a vysky 😀
manzel vtedy ozaj len dakoval ze mu na to neprisiel ten policajt. ale ze bol velmi sympaticky a hodne mali spolocneho..... mozno ten policajt mu na to ani nechel prist alebo prisiel a nepovedal nic... 😅 ze to bol nejaky mladucky

petulka13
22. črc 2011

@lucka1987 přítel jezdí úplně všude, a měněj návěsy a podobně, celá jeho trasa bývá Německo, Holandsko, Belgie, Francie, Anglie, Švýcarsko, Itálie a Lucembursko a ta firma jezdí i Řecko, ale tam přítel zatím nebyl....je dobře že na to manželovi ten policista nepřišel

lucka1987
22. črc 2011

@petulka13 jaaaj tak to sa nabehaaaa. 😖 no ja som rada ze moj jazdi uz 6 rokov priblizne rovnake trasy.. poznam tie trasy a viem kde mava pauzy a kolko mu to presne trva kym sa dostavi od nakladky v vykladke a podobne... sem tam aj oni idu do nejake krajiny kde chodia malicko ked sa naskytne praca .... tri roky dozadu som s mm bola na malej dodavke v taliansku... ale to sme vyrazili 27 dec. a dosli sme 31 dec. 😀 to bola moja prva jadza s nim 🙂
aspon pobeha...
a inak ma cas aj na nakupy ? mylsim ci ti domov nosi nejake potraviny alebo cosi z tej krajiny...

petulka13
22. črc 2011

@lucka1987 votí toho domů neskutečné množství a já to už nemám kam dávat 😀

lucka1987
22. črc 2011

@petulka13 tak moj sa kroti nastastie... kedze beha skoro stale po tych istych mestach.. nuz ma vyhliadnute obchody kde sa co da vyhodne kupit.. 😉

petulka13
22. črc 2011

@lucka1987 jj to znám, z Francie mi vozí pivo(snad jediné které mi chutná), z Belgie víno a pralinky čokoládový a pohobně... no teď už můžu jen tu belgickou čokoládu 😀