Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

greta24
16. lis 2008

Moj je teraz doma 4 ! dni, tak si to uzivam, lebo v utorok nastupuje do firmy a doma bude len dva vikendy v mesiaci ☹ ☹ ☹

caruzo19
16. lis 2008

katka ak ta to potesi(ci ako to povedat),tak ten moj sice este pride,ale to hned sada do auta a ide do spanielska odstahovat odtial moju maminu a ked sa vrati,fici prec a snad 24. do vecere pride

montinka
16. lis 2008

hm nas bol teraz doma tyzden aj to trosku zaklamal ze je chory a nie je doma u nas ale u rodicov lebo uz mame byt tak sme tam robili cely tyzden. ale uz je zase fuc a byt nedorobeny.☹

katka755
16. lis 2008

no caruzo tak sme dve,ja dufam ze moj pride aspon 22 ako pred rokom.a zajtra mozno dostane cinana do auta na zaucenie a rozumie len anglicky tk neviem nviem asi sa tam zblazni.

adelinka
16. lis 2008

tak muj prijede snad na mikulase a pak rikal ze jde marodit ze se na me muze vyprdnout za ty prachy..muzu se zeptat jak vasi muzici vydelavaji??

montinka
17. lis 2008

no nas ocino je plateny od km takze zalezi od toho kolko najazdi

caruzo19
17. lis 2008

nas ma fix,menia ho kazde 3 mesiace,je to vlastne priemer km vsetkych aut x 3sk
ale jazdia tam aj od kilometra

adelinka
17. lis 2008

petr maji 44 euro na den ..tak ma za mesic cca 30 az 34 tis.a je 2 az 4 dny doma ☹

jaa
17. lis 2008

Ahojky.
Ten můj má 13000 základ + 2,10 za km +1600 za víkend + 800 za stání. 😉 Celkem za měsíc asi kolem 35-54000kč.Většinou najede kolem 10-17000km+3-4 víkendy.jezdí měsíc v tahu a pak je 3-4 dny doma.

katka755
18. lis 2008

no moj ma zaklad 16000 to az teraz po dvoch rokoch co tam je do teraz mal 10000 a inac je pleteny od dna 50eur vikendy a sviatky tusim 45eur

jaa
18. lis 2008

katka. to jezdí pod slovákama,nebo pod cizí firmou??nemají pobočku v čr????

katka755
18. lis 2008

ahoj jaa nie jazdi za nemca a maju pobocku v bratislave,co malinka ako sa mate?

jaa
19. lis 2008

katka.TO JSEM SI MYSLELA.MĚ TED VOLAL MM,ŽE UŽ JE ZEREGISTROVANÝ V ITÁLII U TÉ FIRMY.TAK JSEM Z TOHO DOCELA VEDLE.NĚJAK RYCHLE TO ROZJEL.BUDE MUSET JEZDIT DO VERONY OSOBÁKEM.TO BUDU TRNOUT HRŮZOU,ABY DOJEL VPOŘÁDKU.BUDE JEZDIT S CHLADÁKEM VE DVOJCE.

JINAK MALÁ ROSTE JAKO Z VODY.A STÁLE NÁS TRÁPÍ NĚJAKÉ BOLENÍ.

katka755
19. lis 2008

jaa takto chceljazdit?moj by nechcel dvojku mal pri sebe raz kamarata co ho zaucal a mal dost,teraz by mal dostat cinana nedobrovolne no mozno stamad pojde prec,nieco premysla.
a malickej je co?brusko?take malinke a uz sa to trapi jeeeeej nieje nic horsie ako ked su deti chore

caruzo19
20. lis 2008

no snad ju to v tych 3 mesiacoch prejde,chudinka malinka ,chvilu na svete a hned taketo bolenia bruska 😒
inak aj moj manzel jazdieval doteraz vo 2,chvilu s kamaratom a potom s brachom,to bolo docela v pohode,teraz je oficialne vo 2 tiez,ale s kamaratom a ten stale niekoho zaskakuje,takze co robi v tejto firme tusim 4,5mesiaca? tak boli spolu rovny tyzden,takze pohoda.tiez jazdi na chladaku.ale robotu si pochvaluje,uz mu to odplachtovavanie a zaplachtovavanie a gurtnovanie liezlo na nervy.teraz sice kazdu chvilu nieco naklada a vyklada,ale nenarobi sa tolko a aj sa viac hybe,schudol 12kg,tak uz ma len 105 😀
sranda,jak sa trasieme ked idu osobakom,ze? 😀 😀 😀 aj ten moj ide za par dni dodavkou do spanielska a ja mam z toho nocne mory 😅 😅 😅

katka755
20. lis 2008

no to je fakt sranda,moj chodi kazdy mesiac no nemecka autom.a celu sestu trpnem.

jaa
20. lis 2008

katka.malá má věčné větříky a ted dostala ještě rýmu.Tak pořád osávám,protože se jí jinak zvedá žaludek. ☹

Chtěla jsem se zeptat,jak je to s placením důchodového,nemocenského a zdrav.pojištění,když dělá v cizině??A,jak je to s poj.odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli?jestli si toto vše platí v ČR??,

caruzo19
20. lis 2008

jaa,ked robi vonku,plati tam zanho zamestnavatel nemocenske a zdravotne.ak je to zahranicna firma ktora v cr nema pobocku,on si tam po podpisani zmluvy v prvom rade musi vybavit formular e 106,aby mu u vas dali karticku zravotneho poistenia.ono totiz nesmie byt zdravotne poisteny vo viac ako 1 state.ak by tak neurobil,musi mat odtial kde bude robit vybaveny europsky preukaz zdavotneho poistenia,ale to potom v cr ma narok na zdravotne poistenie ako turista,cize len v nevyhnutnych pripadoch.ak by ziadal 106,treba aby si ju pytal v style,ze kazdy vikend chodi domov,lebo mu to nevydaju,ak by mal nahlaseny pobyt tam.ked tam ukonci prac.pomer,myslim e 104 potrebuje,to je potvrdenie ze tam bol poisteny a to sa mu rata do dochodku potom a ani zdravotna potom nebude od neho pozadovat vykrytie medzery kedy neplatil nemocenske.toto viem nabeton,mama je 18rokov v spanielsku a teraz je tazko chora a riesime doliecovanie na sk a furt nejaky problem s papiermi,106 jej nedaju,lebo to len tym co denne dochadzaju z ineho statu(ked niekto byva pri hraniciach a podobne.no ved hod do googla e 106 a vyhodi ti to tam debaty o tom
s tym poistenim bude najlepsie ked si zavolas do poistovne,to fakt netusim,ale istota je istota
ja radsej doma a za menej ako toto vsetko obehavat.ale keby tam robil dlho,oplati sa mu neuplatnovat tie roky odpracovane tam ako narok na dochodok u vas,ak by mal v dochodkovom veku odpracovane dostatocne roky na ziskanie dochodku v cr,tak moze ziadat potom dochodok aj odtial.ale to je napr.v spanielsku mozne az po 15rokoch

jaa
21. lis 2008

caruzo.díky. 😉

greta24
22. lis 2008

Aj u nas dnes nasnezilo, tak sa budem o toho mojho bat este viac ☹

caruzo19
22. lis 2008

nas tata sa akurat plavi do anglicka,k pristavu isiel cez snehovu vichricu a tesil sa ako sa dobre napapka a osprchuje a dosla mi sms ze nehoupat 😀 😀 😀
chudatko,je mu zle a uz nakrmil rybky 😀 ze su tam strasne vlny

katka755
23. lis 2008

hmmmm nechcela by som sa tak vlnit asi by som ani nespala

greta24
24. lis 2008

Tak drahy sa konecne dostal do roboty, mali ist vcera vecer, ale prelozili to na dnes rano, uz frci do Belgicka. Lodou sa zatial neplavil, ktovie, ci bude mat prilezitost nakrmit rybky ? 😀 😀 😀

montinka
24. lis 2008

ahojte ako sa mate? ja som chora tak sa liecim a dufam ze mala neochorie.nas ocino je doma uz od piatku lebo nabural. 😒 ale nic sa nikomu nestalo iba auta boli rozbite

caruzo19
24. lis 2008

fujha,no esteze sa mu nic nestalo a dobra poistka to isti.dufam ze robi v normalnej firme kde mu to nedaju platit

caruzo19
24. lis 2008

a ja sa divim ze mu je zle na tej lodi,ved chodieval do maroka pravidelne tiez lodou a tam si pochvaloval ako sa dobre napapkal vzdy...
teraz sa ide nalodit na dalsiu lod do irska...

montinka
24. lis 2008

hm nie nie nedaju mu to zaplatit preboha kde by sme vzali 110 000? 😕 poistka to isti. 😉 chvalabohu

caruzo19
24. lis 2008

no to mate stastie.my sme 100 splacali 😒

montinka
24. lis 2008

cozeeee? to co?to mal taku robotu "uzasnu"?

caruzo19
24. lis 2008

vtedy sme prisli na to,ze ta jeho poistka,za ktoru si plati je mu uplne nanic
ale aj tak,dali mu zaplatit viac nez na co maju narok zo zakona a to boli este akoze grandi ze treba zaplatit 160,ale vramci dobrych vztahov oni zaplatia tych 60.no nic,stoja za nimi nie moc prijemni ludia,tak sme platili,co narobis.... som rada ze odtial odisiel