Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

jaa
7. zář 2011

Ahojky.
Tak jsme měly tátu na vík.doma.A,přijel i s novým kozlem🙂Návěs nechal na sekuriti parkovišti.Jede Itošu-Řím.Jinak,Rumunsko jezdí také.Ne moc často,ale občas má přímo Bukurešt.V kamíku má na skle kameru,tak nám ty jejich lahůdky pouští...Všude povozy s osly a konma... 😀 prostě jsou o pár století někde jinde a já nechápu,že jako stát nejsou v krachu🙂nikdo tam moc nedělá,všude samý cikán.. 😀 Výhodou je,že on smí stát jen na těch sekuriti a tím pádem mu pokuta za toto nehrozí.A,má umožněn i dojezd přes AETR...Ne,ale hodinu🙂)Pár minut.. 😉 Jinak je holky super ta kamera na sklo.Má vždy důkaz doličný,kdyby něco...Třeba magor v osobáku,co vám to zadupne....

sniperka
8. zář 2011

@mirka200
@lucka1987
@jaa Ďakujem vám, snáď to dobre dopadne.Aj on išiel priamo do Bukurešti.

jaa
8. zář 2011

@sniperka neboj,bude to ok...Ta Bukurešt je jedinné civilizované místo tam🙂))

mirka200
8. zář 2011

@lucka1987 to by neboli nemci aj môj je tam teraz ide tam vykladať,ale je to trochu blbé,že len jemu dali pokutu to by nahnevalo aj mna.

lucka1987
8. zář 2011

@mirka200 no to blbe veru bolo.. ale co uz.. hadat sa s nimi neoplati 😠

jaa
8. zář 2011

Mm dostal za převážení nákladu na jedné nápravě 780E pokutu.Ale platit ji nebude.ten,co to nakládá má vědět,jak rozmístit náklad.takže to ted řeší firmy mezi sebou.

lucka1987
8. zář 2011

@jaa aj moj mm dufa ze mu pokutu aspon z casti preplati firma.. kedze znacka tam nebola a boli tam aj ine odparkovane kamiony... a mm tych pokut za 7 rokov nedostal vela.. ked tak pocitam tak tri a to ani jednu jeho vinou

jaa
8. zář 2011

@lucka1987 Tak u nás to nějaké byly.Ale, takové prkotiny.jako,že nemá boty,když řídí....Jen dvakrát za sebou dostal 11000kč za výšku návěsu.To bylo v CH.Oni vědí,že jsou ty kamiony větší,tak si je pokaždé na clu vytáhnou a firma platí...Se divím,že si neudělají nějakou vyjímku.A,to jde jen o 3cm:-O.problém byl,že to mm platil ze svého účtu a my čekali,až mu to firma proplatí...

sniperka
9. zář 2011

Baby, mňa snáď porazí.Ráno mi volal manžel z toho Rumunska, že síce úspešne dorazil na miesto a vyložil, ale na ceste späť sa mu rozsypalo ložisko v motore či čo to, samozrejme auto nejde a manžel stojí v Rumunsku na kraji cesty. ☹ ☹ ☹ Pomoc- servisné auto mu poslali, ale to než tam dorazí a kto vie ako to pôjde opraviť, no moje nervy, taká som nahnevaná, šéf ich pošle aj s prepáčením do prdele na takých starých šrotoch ☹

lucadra
17. zář 2011

@lucka1987
@jaa
@civediamo
Ahojte, trošku neskoro. Ale predsa odpíšem. Ďakujem pekne za rady, dúfam, že mu to bude ochotný účtovník spraviť, ved od toho tam je. Tak nech robí. A neviete ako to je, keby to chcel spätne? A aké doklady sa musia k tomu doložiť? Aby som bola nachystaná. Asi z upsvar, že poberá rodičovský a rodinné prídavky a ešte niečo?
Moc ste nám pomohli, lebo muž o tejto možnosti nevedel, dosť je prekvapený a už celý natešený, že aj on môže na malu niečo dostať, nie len ja poberať. A ako to riešia vašim mužom? Platia to každý mesiac po tých 20 eur, alebo raz ročne celu sumu? Mojej mame to dávali každý mesiac, tak neviem, či to je podla dohody, alebo podla čoho. Baby dakujem vám ešte raz, ahojte zatial.......

montinka
17. zář 2011

sniperka moj muz mal podobneho zamestnavatela ale uz zmenil firmu. a teraz chodi na mesiac prec. 😒 no co nejako prezijem teda ja urcite len mala uz chodi ze chce volat ockovi a ze jej je smutno a kedy uz konecne pride. teraz je este len prvykrat mesiac prec. no hadam si zvykne aj ona.

nikolka4
17. zář 2011

@montinka ahoj no vidím,že je veľa mamín s detmi doma a muž na kamione ako náš,moj tiež chodil zo začiatku na 3týž na týž doma,potom bol z toho mesiac a 3-4dni doma no a teraz je už tretí mesiac vonku a na mesiac príde domou,síce bol v stredu urobiť doma pauzu 9hod ale bol tak zničený,že som poprala veci a spal jak baranok ale aspon trochu sa nam povenoval.Sme spolu na skype,ale to človeku nevynahradí,ja som si ako tak zvykla ,ale malej statočne chýba se už síce večšia ale tým je to horšie pre u ☹ ☹ ☹ ☹

montinka
17. zář 2011

@nikolka4 no tak nas by mal byt potom tyzden doma. dufam že aj bude mam v plane si pobehat doktorov kym bude doma.no nas zatial ani skype nema ale tak zatial prezivame. fuuuuha a kebyze ma odist na tri mesiace no neviem neviem.boze minule stretol nejakeho sofera co robi u spaniela ale rok je v kuse prec ale zarobil super prasulky. no a uz som videla ako mu ocia svieti ze kebyze sa mu nieco take naskytne mozno by to zvazoval, tak som mu povedala nech si take prasulky necha. sice by boli dobre ale lepsi je ocino raz cas doma.

civediamo
17. zář 2011

@lucadra my sme si to zažiadali prvykrat a vyplatili nam to za cele obdobie,aj na buduce danove si to zažiadame ročne,,,,ja som bola na upsvar-tam som povedala na čo potrebujem potvrdenie a dali mi vypis kolko som a odkedy poberala materku a rodičovsky aj pridavky a muž si v robote vybavil potvrdenie o zarobku a kolko zaplatil dane a všetky zražky,,,ale už neviem či tam bolo treba aj niečo ine,sorry,,,ale oni ti tam poradia,ked bude niečo chybať,,,každopadne to treba využiť 😉

jaa
17. zář 2011

@lucadra Dostává to měsíčně.Ale, 😉 od příštího roku to chci ročně..

zanda78
18. zář 2011

Ahojky holky tak jestli muzu tak se pridam jsem taky manzelka kamionaka a ted je to tezky jzdi domu jednou za 14 dni a vychazi to ze neni vykendy doma mam doma dve deti jedno chodi do druhe tridy a druhy je dcera a je silne astmatik takze mam doma peknou honicku tak koukam ze nas je trochu vic 😒

sniperka
18. zář 2011

@montinka Aj môj muž si hľadá niečo iné, lenže tu v našom okolí je to všade o ničom.Všade ich vyplácajú len na km, diety žiadne, keď niekde stoja, tak zadarmo a na páske majú priznaných len 314 eur ☹ Som z toho sklamaná, toľko nás to stálo peňazí, myslím tie povolenia a karty a nič z toho ☹

nikolka4
18. zář 2011

@sniperka Ahoj tu na Slovensku sa neoplatí robiť kamionistu nevedia to tu zaplatiť viem čo píšem 😉

sniperka
18. zář 2011

@nikolka4 To mi je už jasné po necelom roku, čo to robí ☹

montinka
18. zář 2011

@sniperka to poznam moj muz mal doteraz take zamestnanie a este navyse chodili cez kruzky a cez mikrospanky.

sniperka
19. zář 2011

@montinka Presne tak. ☹ Hlavne že, hneď ako nastúpil, tak ho hnali do Trnavy vybaviť si tú tachografickú kartu vodiča, vyvalil za to 70 eur a dodnes ju nepoužil, lebo stále jazdia na krúžky, lebo tie sa dajú oklamať ☹

montinka
19. zář 2011

@sniperka moja aj tachograficka karta sa da oklamat. 😠 ach ju proste niektori zamesnavatelia- no comment

sniperka
19. zář 2011

@montinka No to je úžasné, čo je toto za štát, šoférom robia stále kontroly a zamestnávateĺov nikto poriadne neskontroluje a ak aj ano, tak to buď uplatia alebo už neviem...je mi z toho na grc 😠 😠 😠

montinka
19. zář 2011

nie si sama. veru kto ma v dnešnej dobe prachy zo vsetkeho sa vymota.... 😠

nikolka4
19. zář 2011

@sniperka moja aj tá karta vodiča sa da oklamať 😉

lucka1987
28. zář 2011

@nikolka4 a ako? teda moj behal na kruzky 4 roky ( to bolo prenho lepsie) a na kartu uz 3 roky a doteraz bud teda si pokazil pauzy ,alebo siel nacisto... mas na mysli pouzitie magnetu a podobnych vynalezov?

lucka1987
28. zář 2011

@nikolka4 a tiez ku komentu ze sa tu neda zarobi ako kamionista t... 😕 tak to mas teda pravdu... moj robi u sk firmy... nad 2 tis nesiel ani raz.. a za tie kilometre by si ich veru zasluzil.. lenze takto ho mam aspon raz za tyzden doma 😅 u zahranicnejj firmy by chodil ozaj na dlhe tyzdne prec

merikac
2. říj 2011

caute slamenne vdovice 😉 ........... raz som sa k vam pridala, no vase prispievanie je velmi triezve.......tak som aj perstala nakukat,,ale je nacase si znovu poklabosit s niekym , kto zdela( predpokladam) rovnaky denny kolobeh..tak ako si tu zijete?

lucka1987
10. říj 2011

zeny hladam nejake piesne o kamionistoch a nikde nemozem najst neviete o niecom? mm pocuva country radio, priznam sa ze aj ja, a raz tam hrala jedna pesnicka no mm si nezapamatal nazov.. len ze sa tam spieva tajfun350... gooooglim a nic 😖

zanda78
14. říj 2011

tak jsem tady zase po dlouhe dobe a nejak to nejde jsme porad sami nekdy me to vadi ale nekdy ne ale nejvic to odnasi deti a nejhorsi je ze po vanocich bude jezdit z nadmernim nakladem a bude to Irsko Norsko Svedcko a to nebude na 10dni ale tak na tri tydny takze to bude dalsi peklo a rana pro nas