Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

viktoria0303
22. lis 2013

@jani74 v akej firme robi vas manzel? moj tiez tak ma ze len min.mzda a platene kilometre....nic viac a to je dakedy aj mesiac vonku a 3-4dni doma len teraz mal take obdobie ze asi mesiac chodil na vikendy domov....inac je stale prec...niekedy mu vinde aj dobra vyplata ale to musi cely mesiac jazdit vkuse a vela kilometrov mat....najvyssiu co mal je 1300e a najnizsia 900e...on povie ze: tak on robi aby sme sa mali dobre ale ze nevidi svoje dieta vyrastat a ja som stale sama to tiez nieje dobre

eliska31
22. lis 2013

@amba no vsak to, ze vela ludi si toto mysli. A ze kolko vela zarobia kamionisti na dietach a neviem co este. A ked ma chlap stastie na "uzasneho" sefa, tak ten ho tak zderie ze az...

eliska31
22. lis 2013

@marlenka75 a tak tiez viem ze ked je spolahlivy, tak si aj sama viem vypocitat kde asi je a po vzajomnej dohode mi predsa nebude volat, jedine ked je nejaky pruser...a ked potrebuje spat alebo ked ja spim, tak nebude otravovat a ja ho necham spat 😀 😀 este su pripady ked mame za klienta nejaku hysterku, no tak vtedy to je o nervy na kazdej strane 😠

jaa
22. lis 2013

Holky.co máte chapy měsíc venku..KOlik vám utratí peněz?Ten můj cca 200-300e.Jídlo má z domu zavařené k tomu má nákup za 2tis..

marlenka75
22. lis 2013

@jaa No moj si berie 50 euro na týždeň, no skoro vždy mu z toho dosť zostane, lebo skoro každý večer zaparkuje na Autohofe, tam zaplatí firemnými peniazmi za parkovanie + je k tomu zdarma večera a sprcha.Svoje peniaze používa len na naše nákupy a jedlo si berie aj z domu.A keď v Nemecku tankuje, dostáva kávu zadarmo.Samozrejme má aj bankomatovú kartu ak by sa niečo prihodilo a šéf má rovnakú banku, takže kedykoľvek pošle peniaze, moj muž ich má hneď k dispozícii.Ale má aj firemné peniaze u seba vždy tak cca 150 euro, vždy keď minie, šéf mu ich doplní.

jaa
22. lis 2013

@marlenka75 U nás je ten problém,že on chorobně utrácí..Chtěl jídlo z dmu a sliboval,že nebude utrácet.Na prvních 14 dní má jídla dost a dost..Max si druhý týden koupí pečivo..A za dalších 14 dní je schopen utratit těch 200-300e.Je to dle mě hodně..

marlenka75
22. lis 2013

@eliska31 Moj muž to tak mal v bývalej firme, teraz je jeho šéf sám špediter, má len dva kamiony a dvoch šoferov, len mu pošle nakladky a vykladky, moj muž mu vždy len napíše keď vyloží a naloží a funguje to.Teraz si aj v pohode nakúpi medzitým.
Inak baby aj vaším mužom sa stáva, že ich chcú vykradnúť? Moj máva sem tam rozrezanú plachtu čo skúmajú čo vezie, že by ukradli.Platíte si niekto DAS poisťovňu ?Nám to veľmi pomohlo, hlavne na tých nezmyselných pokutách čo stále dostával, teraz ho už ani nezastavujú keď vidia na kamione tú DAS nálepku 🙂

marlenka75
22. lis 2013

@jaa No tak to asi ano, moj je každý víkend doma, tak si neberie čerstvé.Ináč je to hrozné s tou stravou keď je tak dlho šofer preč.

marlenka75
22. lis 2013

@jani74 Bože to je hrozné, moj to tak podobne mal v bývalej firme, víkendoval hocikde u cesty, nervy v kýbli, teraz je cez víkendy doma, to je pohodička.

jaa
22. lis 2013

@marlenka75 Já ho mít přes víkendy doma,tak není z výplaty za dva víkendy ani koruna:_( Navíc on jezdí sekuriti zboží a nesmí stát,kde se mu zachce.Mají většinou jen velké autohofy.

jaa
22. lis 2013

@marlenka75 také máme DAS

marlenka75
22. lis 2013

@jaa Prosím ťa a čo také stále nakupuje ?

jaa
22. lis 2013

@marlenka75 cigára,chlast,navigace,koberečky,potahy,měniče,kraviny...

marlenka75
22. lis 2013

@jaa No našťastie moj nekupuje ani cigarety, ani alkohol a to ostatné čo píšeš platí šef 🙂 Pozerám, že máš 4 deti, hm, to by nemusel tak utrácať ☹

jaa
22. lis 2013

@marlenka75 utrácí fakt hodně..ted mi říkal,jak začal šetřit,že utratí jen ...200e...To nemám ani já na celý měsíc..Jen zepomíná,že k 200e je ještě za 100 e nákup sebou+ 50e benzín na cestu a tak 50e co projezdí doma..Tak nás celý měsíc s jeho návšzěvou vyjde s klidem na 10 a víc tisíc.Proto ho doma nechci.

jaa
22. lis 2013

@marlenka75 Víš,kolik měl už navigací??6 + další dvě má služební a další SW má v NTB..koberečky..kapitola sama pro sebe..Je to cvok..Koberečků měl už nespočet.Snad každý měsíc nové..Nádobí..to si kupuje pořád něco a pak mi řekne.. to nebylo drahé.. jen 10e...Atd..Prostě ,já tu s holkama nemám co jíst a on si žere jao král..Když pak líčí,jak měl steaky ap.. obrací se mi kudla v kapse..Sebou má domací zavařenou stravu..Cca 20 sklenic..

amba
22. lis 2013

@jani74 moja, tak to ho fakt zdierajú.... jazdiť na km je to najhoršie čo môže byť, ale asi jazdí u Slováka, že? tu chce každý rýchlo zbohatnúť, ja ti poviem za to by môj muž tiež jazdiť nechcel, síce chodí na štyri týždne, teraz by mal len na tri, ale potom je celý týždeň doma.....

@marlenka75 a tvoj robí u Slováka ? nezdá sa mi taká štedrosť 😀 .....

marlenka75
22. lis 2013

@amba Ano u Slováka, je to mladý 29 ročný chalanisko , predtým robil dlhé roky špeditera v Rakúsku.

marlenka75
22. lis 2013

@amba A prečítaj si moj príspevok zo začiatku novembra kopírujem : marlenka75 @lucka1987 No veď to, aj môj muž to robí pre peniaze a má aj výborného šéfa.Minulý rok mal v marci havárku, bol hospitalizovaný v Brne, tak ten šéf jazdil pre mňa domov a vozil mňa za ním, potom keď bol doma na PN, dopredu nám posielal peniaze,aby nám nechýbali.Kamion bol na totálku, bez slova mu kúpil uplne nový.Proste nikdy som sa nestretla s takým ustretovým jednaním, veľmi si ho vážime.Môj jazdí len 3 roky, musela som si na to zvyknúť, predtým bol denne doma, no ako píšeš, také peniaze nikde nezarobí.

Ono keď si niekto zaslúži pochvalu, tak si ju zaslúži 🙂

amba
22. lis 2013

@marlenka75 no dúfam, že mu to dlho vydrží..... aj môj mal takého v podhode šéfa a po troch rokoch mu stúpla "sláva" do hlavy..... 😎

marlenka75
22. lis 2013

@amba On má firmu už dlhšie, ono to je chalanisko z dediny, je to dobrák od kosti, no modlím sa, nech to vydrží 🙂

amba
22. lis 2013

@marlenka75 no tak to hej, taký šéf sa tak ľahko nenajde.....môj už postriedal za tých 10 rokov firiem.....

marlenka75
22. lis 2013

@amba No aj my sme ho hľadali pod lupou 🙂 Muža tam dosadil jeho terajší kolega, je zo vzdialenejšej rodiny, inak by sa tam nedostal.

amba
22. lis 2013

@marlenka75 no veď jasné, dobré miesta sa nedávajú na internet... 😉 aj môj je väčšinou na odporúčania.... ale on už je asi rozmaznaný... 😉 tak stále hľadá niečo lepšie a lepšie, momentálne je priamo u Nemca na nemeckú zmluvu, tak uvidíme, je tam len druhý týždeň.... 😢

marlenka75
22. lis 2013

@amba Tak snáď to bude mať tam lepšie, nemci majú pekné platy 🙂

amba
22. lis 2013

@marlenka75
@jaa
@eliska31
baby, poraďte chcem kúpiť pod stromček môjmu kameru do auta, nemajú Vaši mužíčkovia? neviete o nejakej dobrej?

marlenka75
22. lis 2013

@amba Ja už som niekde na MK čítala, že to niekto zháňa, aj som sa chcela na to spýtať, no bolo mi to blbé, prosím ťa na čo to je dobré? Keby ho akože prepadli ?

amba
22. lis 2013

@marlenka75 nie, volá sa to aj čierna skrinka, ako v lietadle, nahráva to cestu, je prichytená na predné sklo kamiónu, ide o to, že keď je nehoda, dokáže to jeho nevinu, už sa parkrát stalo kamošom, že náročky im vbehli do cesty autá, že veď kamionisti zaplatia, ale ako zbadali kameru a nahrávku s nehodou, už ani policajtov nevolali... 😀 😀 ich to chráni a v poslednej dobe sa rozmohol nový národný šport: "dobrzdiť kamión"... aj v správach bolo pár videí, potom sa stávajú strašné nehody....

marlenka75
22. lis 2013

@amba No vidíš, že sme to nevedeli skor, než mal muž tú haváriu, tiež to tam bolo všelijaké, takto by bolo vidieť ako sa to naozaj stalo.Ak niečo nájdeš, hoď sem link, aj ja ju objednám.

marlenka75
22. lis 2013