Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

marlenka75
4. led 2014

@merikac Čo sa dá robiť, my sa vidíme od piatku obeda keď príde domov do pondelka rána než odchádza.A to som doma, keby som chodila do práce a náhodou robila aj cez víkendy tak neviem...Ale to našťastie nepripadá do úvahy, mám už teraz toho dosť.

merikac
4. led 2014

@marlenka75 toto by som brala,,,,ale zas to neni ani take zle ako tu pisu niektore baby,,,, nas pride v sobotu rano, a v pondelok odchadza- v horsom pripade pride po 2 tyzdoch v piatok vecer a v pondelok odchadza,,,,,ALe zas tento "prepych" je na ukor zarobku,ale niekolko tyzdnove odlucenie mi za peniaze nestoji,,,,,,resp asi nam,,,,aby som jeho z toho nevynechavala 😀

mrnous81
4. led 2014

Tak můj přítel mi už odjel 2.1. a když se zadaří,tak mi přijede 11.1.,ale to se neví jistě,protože v půlce týdne přijede do Čech vykládat a zpět nakládat,tak záleží kam ho pošlou ☹ takže se může i stát,že mi přijede až 18.1. Tohle odloučení moc nedávám 😖 Snad jednou bude líp ...

vladka1828
5. led 2014

Ahojte baby, až teraz som natrafila na túto tému. Aj môj manžel jazdí na kamióne - cca 6 rokov.......3 roky jazdil pre jednu zahraničnú firmu, bol preč 3 týždne a potom doma 1 týždeň. Tam aj krásne zarobil....teraz robi tu na SK, jazdia vo dvojke smerom na Pobaltské štáty......doma je častejšie ako v tej predchádzajúcej práci a teda aj plat ma nižší........on špekuluje, žeby si našiel niečo, kde by zarobil viac, no tým pádom by sme ho menej vídali a ja mu vždy vravím, že za tie peniaze to nestojí......teraz máme 15 mesačnú dcérku a v marci sa nám narodí druhé bábo. Teraz je tiež na jazde, dnes ráno nám odišiel a mal by prísť vo štvrtok....už sa neviem dočkať 😀

merikac
5. led 2014

@vladka1828 aj ja vravim, ze za tie peniaze to nestoji,,,,,to by musela byt ina lakava ponuka,,,, ze za par mesiacov, cinejakeho roka by sme sa obetovali

vladka1828
5. led 2014

@merikac och neviem, či by som ho pustila napr. na mesiac, to by sme museli byť veľmi finančne zle na tom.........môj oco jazdil na kamióne vyše 20 rokov, teraz v októbri šiel konečne na dôchodok 😉 a ja si pamätám, ako sme sa vždy tešili, ked prišiel po 2 týždnoch domov, aj ked niekedy len na pár hodín - hrozné, vôbec si neužil to ako vyrastáme, teraz mu to vynahradia aspoň jeho vnúčence 😉 a manželov oco tiež jazdil vyše 15 rokov až raz dostal mozg. príhodu - odvtedy je doma, jazdia aj jeho ujovia, bratranec, kamaráti.......mohla som to tušiť, že aj z neho sa raz stane kamionista ☹ no stále verím, že to je len na pár rokov a potom si nájde nejakú normálnu prácu a budeme ho mať doma každý deň 🙂 🙂

marlenka75
7. led 2014

@vladka1828 Aj ja si to hovorím, lenže kde je normálna práca za dobré peniaze ? ☹

vladka1828
7. led 2014

@marlenka75 neviem ......politik 😀 😀 😀 mať ho každý deň doma, by bolo niečo neuveriteľné - no asi by aj trvalo, kým by sme si zas na seba zvykli 😉

lafamme
8. led 2014

ahojte, som tu nová, chcem sa spýtať na pár vecí- muž je kamionista, určite to poznáte-odvíja sa od toho celý váš rodinný život...ide o to, že sme vlastne ako cudzinci v našom meste, teraz sú rozne zábavy, chceli by sme ísť, no lenže nikoho nepoznáme, aspoň teda manžel, nemali by sme sa s kým baviť.. cez víkendy sme si vzácni 😀 a tak sme doma, ako trávite čas keď je muž doma?máme malé deti, ale varovanie nieje problém🙂
a nakoľko som na materskej, nemám kamošky, lebo ostatné lietajú po svete a vzdelávajú sa ☹.
Ďalšia vec, čo robíte, keď sa vám pokazí voda, či kúrenie? sú nejaké havarijné služby? 😀

marlenka75
8. led 2014

@lafamme Ahoj, keď je manžel doma - to je cez víkendy tak chodíme na plaváreň, do aqaparkov, do obchodných domov na nákupy, do prírody na prechádzky, v lete do ZOO, zámky, na kúpaliská...večer na návštevy, my máme veľa prieteľov a ja kamošiek čo sú na materskej, mnoho z nich som spoznala v materskom centre kde sa združujeme a aj doma sa navštevujeme s deťmi, chodíme von, na ihriská na nákupy.Keď sa mi doma niečo pokazí,zavolám správkyni domu, ona sa postará o nápravu.

lafamme
8. led 2014

@marlenka75 my chodíme po výletoch tiež, centrum tu nieje, je v druhom meste, no to chodí menší spať a bývame v rodinnom dome🙂

marlenka75
8. led 2014

@lafamme Aha, tak to je iné, ja mám dvojročnú, potom 14 ročnú a 21 ročného, ten už s nami nebýva.To centrum je super, škoda že nemáš možnosť tam chodiť.S tými službami ti ja neporadím, bývame v činžiaku 🙂

lafamme
8. led 2014

@marlenka75 ok, to nevadí, ďakujem.

merikac
9. led 2014

@lafamme treba zistit, ktory sused je nasikovnejsi a pomohol by, kazda dedina, ci ulica ma dakeho kutila,,,,,to uz k tomu patri 😀 my mame tiez takeho susda, ktory vo vsetkej pocestnosti pomoze ked ja havarijny stav 😀 ...Ja zas neporadim s tou zabavou,,,,,,,my uz na to nie sme, skor ist si niekam sadnut so znamymi,,,,

lafamme
9. led 2014

@merikac ďakujem🙂, no chudák 70 ročný sused by mal čo robiť🙂, my sme taká ulica seniorov, to neva🙂

montinka
9. led 2014

@lafamme ahoj my tiez vacsinou sme sami,muz chodieva na dva mesiace von a na takych cca pat dni dmov. a to akurat stihneme ist mozno tak na vylet,alebo sa s deckami prejdeme do mesa,na vacsie nakupy a tak. o a ked sa nieco pokazi,klopem oproti susedovi.😀 alebo ked je oco doma,dofrci ten. nastastie nebyvaju od nas daleko asi takych 15 minut. No a raz sa mi pokazila pracka,teda nechcela odtekat voda,sused v pracioco tiez a tak mi cez telefon povedal,co mam urobit a opravila som to sama s ocom na telefone.😀 😀 😀

lafamme
9. led 2014

@montinka ďakujem🙂

lucia939
10. led 2014

ahoj aj moj priatel je vodic poradite mi ako travit dlhe vecere ked si sama??

yieseeya
7. únor 2014

Ahoj, tak i já se přidávám 🙂 . Manžel sice nejezdí na tak dlouho, jak většina co jsem tu četla. Jede prostě na 4 dni a tři je doma. Anebo obráceně. Dá se to vydržet, samozřejmě. Ale co mi začíná hodně vadit je, že díky této práci bylo vše na mně. Muž si na to tak zvykl, že už skoro nic nezařídí. Starám se o celou domácnost, finance, úřady, nákupy , děti. Starší už je na intru, takže řeším i případné třídní schůzky, vybavování všeho, co potřebují na intr nebo školu. Musím prostě obstarat totálně všechno. Když jsem po něm chtěla, aby mi skočil na poštu, tak odmítl. Do toho se teď dal k myslivcům, takže ani když je doma, tak ho nevidím. Takže místo toho aby mi třeba doma pomohl, jde se projít do lesa. A já tady lítám jak na šichtě v práci. Rozhovor s ním namá cenu, vždycky to okecá, že v kamionu jenom sedí a nehýbe se skoro. No musím přiznat, že toho začínám mít tak akorát dost. Už jsem oznámila, že když nechce poslouchat, co mu říkám, že aby se jednou nedivil, když třeba odejdu. Jenže ..... snaží se opravdu zabezpečit rodinu(,máme hypotéku, syna na škole, výdaje na měsíc jsou přes 20000,-) , myslí na nás, občas když má možnost, tak nám něco doveze (díky GPS nemůžou ani zastavit a jít na wc 🙂 ) Je pozorný. Vlastně si nemůžu stěžovat. Ale nebaví mě čekat, až si najde chvilku on. Nebaví mě ráno vstát v 8 a makat do tří , a on se plouží kolem baráku a neví do čeho píchnout.Večer vezme flintu a vyrazí do lesa a vrací se kolem půlnoci. Přece nebudu čekat pomalu 24 hodin na manžela. Cítím , že se pomalu odcizujeme, ikdyž se milujeme. A nejhorší je na tom to, že bydlíme v šílený pr...i , kde nikdo nebydlí. A když už mám čas, tak vlastně ho nemám s kým trávit. Za kamarádkami musím jezdit já, většina je nepojízdná. Už nevím jak to řešit.

srdiecko25
7. únor 2014

moj manzel tiez jazdi tiez mesiac je vonku,5dni doma,a to mame 16 mesacneho syna je to dost tazke ale zvykame si☹

keba
12. únor 2014

@yieseeya tak koukám že na tom nejsem stejně................to co jsi popsala s provozem domáctnosti je u nás úplně totožné!Jen s tím že já jsme prozatím doma,takže to mám poněkud jednodušší...starost o děti,domáctnost.....manžel si na to také hodně rychle zvykl..jezdí domů většnou na víkend a to se proválí u telky nebo jedem někam na výlet ,po přípůzných atd.Zatím mě to ani nevadí...jsem doma a defakto mám na vše čas..můžu se věnovat dětem a vše stíhám povyřizovat...horší to bude až bych měla nastoupit do práce,nevím jak bych vše sama zvládala.Jinak na samotu jsem si zvykla a musím přiznat ,že už mě to i jaksi vyhovuje.....přes týden nemusím nikoho obskakovat a ten víkend si jaksi více všichni užijem..pořád je to takové těšení na víkend,jestli mě rozumíš.

yieseeya
12. únor 2014

@keba taky jak jsem doma to zvládám, ale vadí mi, když on si lítá po rodině, kamarádech a já se tady honím. Vždyť třeba oškrábat brambory nebo vysát by taky zvládl. Máme barák jak kráva a než všechno obstarám jsou dvě odpoledne. takže osmihodinovka jak v práci. Po prázdninách už musím do práce, tak jsem zvědavá, jak to bude. Snažila jsem se to s ním řešit a jen mi na to odpověděl, kdo mu bude připravovat jídlo, když to asi nebudu stíhat všechno sama. 😝 Ale že by nabídl pomoc to ne. Je pravda, že si najde čas na rodinu, zajdeme do bazíku, na večeři nebo prostě někam, ale mám prostě pocit, že všechno nechává na mně a on je vlastně v klidu. Myslím, že by dva měli sdílet všechno spolu, pomáhat si a mít to všechno aspoň nějak rozdělené. Né jeden dělá všechno a druhej se kope do pr...ele , že neví co s časem.

Jo a taky jsem ráda sama 😀 , taky jsem si zvykla na to , že je nám i líp, když jsem s prckem sama doma. Mám prostě víc času. 😀 😀 😀

montinka
27. únor 2014

ahojte dievcence,potrebovala by som pomoc. nemate tu niektora manzela zamestananeho v TRANSDANUBII vo Viedni?

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
amba
6. bře 2014

@marlenka75 ahojky, no čo kúpila si vtedy tú kameru, či? a ako sa máváš? 🙂

marlenka75
7. bře 2014

@amba Ahoj moja, nakoniec som ju nekúpila, lebo som to nechala na poslednú chvíľu a potom mi ukazovalo že už do vianoc nepríde.Po dohode si potom muž kúpil motocrosovú motorku 🙂 Ale teraz v júli bude mať narodeniny, tak mu ju kúpim.A ty si ju kúpila? Mám sa dobre, máme novinku: chystáme sa tak za rok odísť bývať do Rakúska už len kvoli deckám, veď tu človek robí ako otrok v normálnej práci a nemá nič.Manžel zostane jazdiť tam kde je,aspoň nejaký čas, do Rakúska to má odtiaľ rovnako domov ako teraz k nám do SI.A ty čo máš nového?

amba
7. bře 2014

@marlenka75 no presne ako ja, ani ja som nestihla, váhala som a potom bolo neskoro... 🙂 a tak, manžel prestriedal tiež robotu, je teraz v rakúsku, ale chcel by niečo bližšie, aby mohol na víkendy chodiť domov, a aj ja som hovorila, že by som sa tam najradšej presťahovala, keby sme nepostavili dom, tak už sme tam.. 😀 , len teraz to je zložitejšie, ale tak uvidíme, možno sa zadarí.....už ma to tu vôbec nebaví... 😠

marlenka75
7. bře 2014

@amba No tak super, že nie som sama, komu to tu všetko lezie na nervy.Moj manžel zatiaľ stále je a aj pravdepodobne zostane v tej istej firme, ako som už písala, takého skvelého šéfa by pod lupou hľadal a aj plat sa mu vyrovná tomu rakúskemu 🙂 , to neviem čo by si v Rakúsku musel nájsť akú prácu aby z terajšej práce odišiel, ale veď uvidíme.Máme výhodu že tak či tak to má necelú hodinku domov, či bývame tu alebo budeme tam.My máme činžiak čiže za tým mi smutno nebude.Čakáme na to čo tu dcéra za rok dochodí ZŠ a potom na strednú už nastúpi tam.Najmladšia má dva roky, s tou som a budem doma, tak to je jedno a najstarší syn je dospelý, ten chce tiež odísť s nami.Má strednú školu zameranú na súkromné podnikanie, ovláda účtovníctvo, PC, strojopis, vie tri jazyky a nemá tu uplatnenie, tak robí vo výrobe za 500 euro, strašné niečo.

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nelinkabublinka
26. bře 2014

Ahoj baby, ani som netusila, ze tu takato mila skupinka je 🙂 tak sa k vam priprajam. Aj ja mam muza kamionistu. Cakame prve babanko a trosku sa bojim, ako to bude... Ako to budem sama zvladat. Moj je vzdy 6 tyzdnov vonku a 2 doma :( je to strasne dlho. Ak sa zadari, tak na vianoce je doma mesiac a v lete mesiac. Inak je to pravidlom. Vidime sa 6krat do roka v podstate :( O preplakanych nociach, ked to na vas vsetko dolahne asi nemusim pisat, to ma asi kazda z nas za sebou. Aj sa tesim, ked uz budeme mat babatko, ze nebudem taka sama, aj sa bojim, ako to zvladnem :(