Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

bocinka
19. črc 2012

@jaa no xenony má, ale auto je bílé, což mě štve, a jeho už taky, jde viděť každá rozpláclá moucha 😅 😅 S tím utrácením je to divný, málokterý chlap to tak má... no jsem z toho vykolejená 😅 😕 snad to nechytne i MM....

@monrei MM mi taky vše dává a bylo to tak vždy, já se starám o účty o všechno, on to dělat nemůže, když není doma a ani kdyby byl, tak by to nedělal 😅

@lucka1987 no to je.... zaměstnavatelé jsou taky jen lidi a ti umí být dobří a zlí, no jsem zvědavá jaká bude ta "naša živitelka" 😀 😀 ještě ji moc neznáme....

jaa
19. črc 2012

@monrei mm jezdí pod německou firmou,co má jednu pobočku v ČR.

jaa
19. črc 2012

@bocinka to utrácení mě přímo se...e.

andreah25
19. črc 2012

@jaa No tak to obdivujem, že chlap a chodí rád nakupovať 🙂. To sa často nevidí.
Ale skús mu spraviť tak, ako som to urobila ja - síce máme s manželom každý svoj účet, ale jeden sme dali spoločný, z ktorého chodia všetky platby a nákupy za domácnosť, kým som robila, každý sme z výplaty posielali rovnako, teraz keď som na rodičovskom, tak povinne musí 800 eur poslať na spoločný (z toho platím nájom, energie, poistky, nákupy do domácnosti a ešte mesačne ušetrím tak 100-200 eur, ako kedy, niekedy nič, keď urobím veľký nákup oblečenia 🙂..., ale aspoň občas ušetrím), potom som mu nastavila na účte 200 eur šetrenie na sporiaci účet, s tým, že ak bude nutne potrebovať, tak si vyberie, ale len fakt nutne, odíde mu ešte jeho poistka a mobil a ostane mu 100 eur, ak zarobí viac, tak mu ostane viac a neboj, by si bola prekvapená, že si na to pomaly začína zvykať a pracuje len s tými peniazmi čo má, lebo keď mu ostávali na účte, tak tiež nemal problém oplieskať aj 300-400 eur na hovadiny - je motorkách, takže hlavne veci na motorku a pod. Ja si z rodičáku poplatím svoje poistky, dva mobily a internet, ešte 50 eur odložím a sem tam si čosi kúpim alebo malého hračky a pod. z toho, čo si privyrobím sama 🙂
Takže treba mu obmedziť prístup k peniazom a potom toľko neminie 🙂. Môj muž vie, že z toho sporiaceho si to môže hocikedy vybrať, no už mu to akosi srdce nedovolí na to šahať, lebo šetríme, čoskoro dúfam začneme stavať, tak sa každé euro zíde 🙂

jaa
19. črc 2012

@andreah25 to bych mohla zkusit..Já mám svůj. pak jsou dva společné.. Asi to tak udělám.

monrei
19. črc 2012

No povím vám že nemoct věřit chlapovi ve financích by mě užíralo.Jsme dospělý tak zodpovědnost musí mít každý z nás.
Asi bych s s ním nebyla......lež a podvod bych neodpustila

terkat22
19. črc 2012

No 300 e na mesic ze utrati mi neprijde tak hrozne teda! Tak snad vydelava tak si muze taky neco doprat nez jen pracovat ne?ono jidlo je drahe a ze si koupi nejake obleceni no a? 🙂

mourovata
19. črc 2012

Ahoj holky, taky se přidávám do diskuse. Manžel je taky kamioňák a jezdí Rusko, takže je pryč skoro pořád ☹

bocinka
19. črc 2012

@terkat22 jídlo má, jak psala @jaa takže mi to přijde dost!!! nevím, kolik vydělává, ale pro mě je to prostě hodně peněz a taky by se mi to nelíbilo....

mourovata
19. črc 2012

tak můj manža utratí tak 1000kč na 3 týdny za komplet včetně jídla a něco málo má zavařeno. Takže mám doma asi skvělého chlapa, to utratím já víc doma 😀

jaa
19. črc 2012

On přijede domů. A je jedno,jestli po 2,4,6 týdnech. Pokaždé si nakoupí tak za 2tis sebou. Doma utratí tak 2-4tis. Sebou má zavařeno tak 20 sklenic. Když méně,tak jsou zase dvouporcové.Hlady teda nestrádá.Hodně si dříve vozil i polotovary,nebo si uvařil celé jídlo. jenže,když viděl,jak si nakupují ostatní,tak už to začal dělat taky..☹.
A,jako 300e za měsíc je celkem palba. Já se třemi dětmi na dovolené bez jídla vyšla s méně..On prostě utrácí za kraviny.Aby se blýsknul před ostatními. Vyfasoval originál Mercedes potahy a co myslíte. jsou hozené doma a on si musel v PL koupit jiné lepší,pohodlnější...Koberečky mění,jako ponožky. Navigací měl už haldy..On má v rodině dědičnou nakupovací úchylku. jehod děda nakupuje na těch předváděčkách také kraviny.Utratil za to mailant. Jeho strýc také. jeho táta také.. Nákupní magoři..

monrei
20. črc 2012

@mourovata to skoro nejí ne 🙂? Manžel má 1000 na týden.....400 je benzín,musí dojíždět cca 40 km,pak si nakoupí,uvaří a ještě mu kolikrát zbyde 200 kč a to má když dělá pauzu po návratu v čr,aby si zašel s chlapama napivo na parkovišti a když ne tak mi je dá nebo za to koupíme co potřebujeme pro malou.Takže já si také nestěžuji. 🙂 🙂 🙂

terkat22
20. črc 2012

No holky ja bych vas hnala bejt tim chlapem .-) urcovat kolik muze a nemuze utratit a nebo si vozit svacinky z domova,treba mu to nechutna proto utraci 🙂

lucka1987
20. črc 2012

@terkat22 tak tak .. no ja mojmu varim, chodi na max 8 dni .. ale tak on si to " vyzaduje" na vela miestach sa ani moc nema kde a ani nema cas sa ist najest a tak mu navarim, a nakupim do chladnicky kamionovej.. ale to co minie ked je prec.. nad tym sa napozastavujem a ani sa ho na to nepytam, kedze vzdy mam kartu ja akurat sa ho spytam ci ma prachy, lebo on je taky zabudko, a bez penazi ho nechem pustat, keby nieco... kupim mu aj pivo na jazdu, vzdy si daju s chlapmi a tak... tiez sa mi nestalo ani raz aby som kontrolovala kolko utraca ked je vonku.. vyplatu nosi, za slapkami nebeha, zaraba pre celu rodinku, a aby som ho este aj buzerovala ? to nie veru .....

lucka1987
20. črc 2012

inak baby. ked ste chodili s vasimi mm na jazdy, aj vy ste stretavali kamionostov, ktory behavali za tymi polahsimi dievcinami ? 😅
pretoze ked som s mm jazdievala sme nejeden razt stretali chlapov, co mali namierene za babami.. dokonca, ked som bola v 4 tom mesiaci a boli sme na parkovisku v Nyranoch, tak jeden mladik / bol v mojom veku/ siel vo dvojke s tatom jeho a obaja chlastali v sobotiu vecer a este aj mojho potom vbyvolavali , ze maju niekde akesi ku-vy . 😨
mm mi povedal, ze casto sa stava, ze mu nejaka holcina zaklope na parkovicku na okienko, ale ze 30 % z nich ani nie su slapky, len kradnu kde sa co da a potom ujdu . no fakt z tohot so mala kedysi strach strasny, ked som este nevedela ako to chodi a s manzelom som sa cerstvo zoznamila, lebo od vsadial mi bolo povedane, co a ako vsetko robia ti chlapi vonku .....
ale tak.. ak chlap chce podviest, podvedie aj doma a ani o tom nemusime vediet.... a to iste aj zena 😅

bocinka
20. črc 2012

@mourovata Mira utratí taky měsíčně tak tisícovku, z domu má navařeno a nakoupeno, je to žroutík, ale s tím už jsem si ho brala 😀 😀

bocinka
20. črc 2012

@lucka1987 taky kupuju všechno, pivko, kokinka, masíčko na grilování s chlapama, proto neutratí, má vše, pití, jídlo, kosmetiku, prostě vše, tu tisícovku má tak, když mu pochybí pečivo, nebo pivko, jinak mu ještě zbývá.... zatím si víc nežádá, vezme si ji a jak nemá, tak řekne, že chce..... nekontroluju ho, ale vědět, že mi venku utratí pomalu 7 tisíc za kraviny, tak zuřím teda, když tady to mám celou mateřskou, nebo víc jak půl hypotéky....

bocinka
20. črc 2012

@terkat22 neurčuju, ale bohužel, kasu mám já a vím, co si můžeme dovolit s hypo a vším dokola, holt, šel jezdit, aby vydělal peníze a pak mohl být už v klídku - třeba za menší peníz - s náma doma.... 😉 😉

lucka1987
20. črc 2012

@bocinka no ak niekto muzovi nevari vobec , tak je to realna suma.. moj si mimo toho navareneho chodi nakupovat / je velky jedak/ nakup za 15 - 20 eur na tyzden + odomna navarene .. alebo ked nevarim tak si nakupi aj za 30, ako kedy. niekedy mu pochybaju veci a musi toho kupit viac...
ja kupim napr bravcove, dva dni vopred mu ho napacujem a to si ugriluje ked je pekne 😉 niekedy sa stane ze aj 3 tyzdne nepotrebuej si nic okrem peciva ist kupit, lebo vsetko mu navarim . lenze ja tiez nestihnem vzdy, ked pride domov a mysli si ze pojde do prace napr o 3 dnia zrazu sefko zavola ze ide hned naspat .. takze niekedy je nemozne stihnut navarit, alebo ked mame cely den pracu na zahrade a ja vtedy tiez nemam cas a vecer ide 😒 ale vzdy aspon jendu polievku do obedara sa mu snazim urobit, alebo do cesty oblozeny chlebik a kavu do temrosky k tomu

bocinka
21. črc 2012

@lucka1987 no jasné, když nemá z domu, tak utratí 🙂

mourovata
21. črc 2012

@bocinka jj, ten můj hlady taky netrpí. Je to takový "větší otesánek" 😀 Proto kynu i já, páč co nesním hned mi sežere 😀

mourovata
21. črc 2012

@monrei on nejí, on žere 😀, ale už ví kolik si čeho koupit a kde se zastavit na jídle aby moc neutratil, něco má navařeno a pokaždé mu to vyjde akorát, že přijede s prázdnou lednicí a nic nevyhodí. Samozřejmě má i sebou kreditku, kdyby měl málo aby si mohl nakoupit 😉 V penězích o neomezuju, spíš on mě musí trošku občas krotit 😅

andreah25
21. črc 2012

@jaa nám to tak funguje, zo začiatku síce trochu flrflal, no keď si chcel kúpiť napr. čižmy na motorku a som mu povedala, že veď si vyber v pohode zo sporiaceho účtu, tak bol milo prekvapený, že koľko tam má našetrené 😀 , odvtedy sa nesťažuje a zvykol si na to.

@monrei ono to nie je o nedôvere vo financiách voči manželovi, ono ide o to, že chlapi síce majú zakódované, že sa musia pracovať, lebo sa treba postarať o rodinu, no už nevedia, ako naložiť s financiami tak, aby skutočne o tú rodinu postarané bolo. A keďže čoskoro ideme stavať a čoskoro nastúpi splátka hypotéky, tak to šetrenie je v podstate príprava na splátku, aspoň to potom nebude taký šok a samozrejme budú dovtedy aj nejaké peniažky. A taktiež, neberiem mu všetky prachy, šetria sa na jeho sporiaci účet, t.j. môže si ich hocikedy vybrať, ide len o ten psychologický efekt, ktorý zatiaľ funguje, že ak mu zostane na bežnom účte, kde má prístup s platobnou kartou málo čo, tak hospodári s tým zostatkom a viac neminie. Ak ich mal totiž všetky na účte, tak ich minul, takto ani nevie ako a šetrí.

@terkat22 vieš, minúť 300 eur za mesiac na blbosti nie je hrozné vtedy, ak netrpíte finančnou núdzou, si predstav, že niekto tých 300 eur zarobí za celý mesiac a musí z toho vyžiť a poplatiť účty. Takže ako sa to vezme - každá minca má dve strany - netvrdím, že máme finančnú núdzu, to nie, ale načo ich míňať, ak netreba?

@lucka1987 no ja môjmu nevarím. On to nechce, vždy si pred cestou nakúpi čo potrebuje a varieva si keď niekde stojí. Že tak aspoň vraj zabíja čas. Neriešim, aspoň sa vždy doma potom teší na domácu stravu, kde ja si myslím, že som navarila na tri dni, no mm keď príde z cesty, tak druhý deň musím variť znova 🙂 . A tiež, môj chodí na max. tak týždeň v kuse, štandardne tak na tri-štyri dni, tak nejako si ani to varenie nežiada. Alebo mu možno odo mňa nechutí 😀
A tie šľapky? No mne hovorí hlavne o tých v IT, kde v podstate ani nie, že šľapky, ale buzeranti v tutu sukničkách chodia otravovať 🙂

jaa
21. črc 2012

@andreah25 Tak hlásím jeden úspěch. Šel do sebe a přestává pít pivo,když je v práci. Tzn.to,že bude pít jen doma a to max 3..nebo pito.. Už to je krok vpřed..

lucka1987
22. črc 2012

@andreah25 tvoj zabija cas ? 😀 a moj niekedy nevie kde mu hlavas toji a nema cas si nic navarit.. niekedy ano, ale niekjedy fakt ze nestiha.. ked som s nim chodila a jazdy / vtedyna kruzky/ tak fakt sme nemali dlhe pauzy na varenie..
ja mojmu napacujem napriklad nejaku morcacinu, do cesty mu urobim obalovany chlebik vo vajicku, do obedara mu urobim dve rychle polievky , + niekedy nejaky mucnik. nie vzdy, ved tiez nie som robot, ale snazim sa.. mm ked jazdi vo dvojke, tak vzdy sa podelia. ked aj druhemu zena navarri a upecie a tak nejedia cely tyzden to iste, pretoze z kazdou porciou sa podelia a ponuknu sa navzajom 😉

lucka1987
22. črc 2012

@andreah25 hej hej aj o tych buzikoch som pocula aj v spanelsku tak otravuju kamionakov 😀 😀 nastastie mm sa len raz stretol s tykm 😀 raz mi hovori : " vies, prsdalo tak riadne, a taka slabo oblecena zenská vyklopkavala na okienka kamionov, asi sa chcela schovat,a lebo ju pasak vyhnal aj teraz robit, normalne mi jej bolo tak luto ... "

no ja som chytila taky zachvat smiechu spojeny s mensim nervom 😀 tak ja som doma sedela na rizikovom, hovorila mu ako mi bolo zle a ako sa uz nechem vratit do nemocky a tak.. amm, ze sak ja to zvladnej.. lebo sak som silna nie.. a podobne veci.. a nejaku z parkoviska 5 minut na to bude lutovatz.. no vtedy mi to prislo strasne smiesno 😅 hadam jej neotvroil z tolkej lutosti ??? 😕 😕 😕 😅 😀 😀 😀 😀 zartujem, ja mu verim.. sak preto som si ho brala 😉

@jaa aj tvoj je pivkar ? kedide mm na jazdu (tyzden ) si vezme 4 flase 1,5 l. piva a ide sa 😅 ked dojde domov to iste.. no ale poslednu dobu akosi nic... 😀

mirka200
22. črc 2012

@lucka1987 som počula aj ja o tých otravách čo klopkajú na okienka kamionistoch tiež som sa nasmiala 😀 😀 môj si zoberie asi 4 kartony malinoviek on pivo nepije skôr ja 😀 ale radler 😀

lucka1987
22. črc 2012

@mirka200 tak mm ked idu cely knvoj / napr trasa do Avalonu / idu z firmy 3 kamiony, tak si vezmu aj vino alebp nejake domace 😅 😕

jaa
22. črc 2012

@lucka1987 jj,kupoval si třeba 3 kartony piv. A pak zbytek dokoupil v D,nebo NL.Ted nic. No,konečně,že by už dostal rozum??Bylo by načase.. 😉

mirka200
22. črc 2012

@lucka1987 aj to sa dá,ale išla by som sa povoziť niekde dlho som nebola 🙂 možno ked bude drobec väčší,tak pôjdem 😀