Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

civediamo
30. kvě 2011

tak to už celkom nepojdeme🙂)moj muž na take nema čas chodit,lebo malokedy ma net,a ja zas popri malej ani nemam čas,no nevadi,,možno raz🙂

cikitka79
16. čer 2011

Ahojte babulky dúfam že sa môzem pripojiť tiež mám manžela kamioňáka už jazdí desať rokov a ja sa točím doma okolo dvoch pokladov a som rada, že som našla takéto spriaznené duše,ktoré vedia o čom hovorím
🙂

civediamo
22. čer 2011

@cikitka79 ahoj vitaj v klube🙂)no sme tu spriaznene duše,len už sem tolko babeniek nechodi ako kedysi čo je mi luto ☹

lucka1987
28. čer 2011

ahojte, kedysi som sem uz pisala, no potom som akosi prestala 😅 tiez mam mm kamionistu. 🙄 nic moc povolanie veru, som doma uz pol roka na pn a taaaak nam je s drobcom v brusku smutno ze az..

momentalne mm zhana info o sviatkoch v eu a zakazoch jazd cez prazdniny... nemate niektora o tom nejake info? lebo jeho sefko to vsetko nechava na soferoch nech si zistia 😠 , kukam aj na nete nejaky zoznam , kde by boli vypisane obmedzenia pre kamiony v eu pocas praznin a sviatkov ale nic normalne som nenasla 😅

schnucki
29. čer 2011

@lucka1987 a kde v eu myslis presne, ja ziju v nemecku a mm jezdi taky kamionem, tak bych mohla podat info odtud 🙂

jinak vim jak ti je, me bylo taky smutno a je tak nejak stale ... kdyz jsme byli jen sami dva tak to slo, byla jsem hodne pryc a tak, ale co jsem byla tehu a ja byla skoro cele tehu doma, tak to na me casto padalo ... pak kdyz se mala narodila to bylo casto hodne narocne, ale asi si uz pomalu zvykam ....

jinak obdiv ze se nechate prekvapit, ja bych to zvedavosti nevydrzela 😀

lucka1987
29. čer 2011

@schnucki a ako stare mas dieta? a mm mavas ako casto doma? ci tiez beha do inych statov? ako to zvladate teraz ked nie si uz sama ale s drobcom?
no hodili by sa mi sviatky v nemecku. uz som si nasla nieco na jednej stranke, no v DE mate aj nekake oblastne sviatky nie?
ja som si tu samotu tak neuvedomoval kym som chodila do prace aj ja, tahala som nadcasy a doma som bola minimalne... no teraz to na mna akosi dolahlo... dufam ze ked sa drobec narodi, tak to bude ine... vsetok cas pojde jemu a nebudem mat kedy myslet na to ako mi ten cas ide pomaly kym je manzel prec.
ja som to tiez strasne chcela vediet, no u nas bolo narocnejsie aj otehotniet a ked som otehotnela tak sme potratili a akymsi zazrakom sme otehotneli 4 tyzdne od potratu, kedy sme sa ani nesnazili, a vela casu som stravila v nemocnici , a tak ma na pohlavie ani nenapadlo sa pytat..je to take vzrusujecejsie cakanie, a pri porode to bude prekvapko take pekne.

schnucki
29. čer 2011

@lucka1987 18. ji bylo 9 mesicu 🙂
u meho mm je to nekdy tak a nekdy tak ... normalne jezdi nocni, coz znamena ze kolem 5h odjede, prijede tak kolem 6 rano a tak do 1-2h spi, takze z nej moc nemame ... pak jezdi za sefa dalku, ale jen po nemecku, takze v pondeli odjede a v patek ho mam doma ... posledni dobou ale jezdi za sefa casto, takze jsme casto pres tyden sami doma ....

ono v nemecku je to tak kde, jsou svatky ktere plati pro cele nemecko a pak jsou svatky ktere plati jen v urcite oblasti ... sepisu ti to do IP ju ... dneska vecer, kdyz mala usne mam pak klid 🙂

presne tak, jak jsme byli sami tak mi to tak nevadilo ... ale co je mala je to narocnejsi .... ono jsou dny kdy je vsechno v pohode, ale pak prijdou dny, kdy je protivna, spatne spi a to jsem pak nastvana ze tu neni se mnou, nevyspala, protivna .... ono i ty hormony na zacatku mco nepridaj .... me co hodne vadi je ze tu jsem v noci sama, pres den mi to nejak nevadi, to mam furt co delat, jsem hodne s malou tak na to tak nemyslim, ale pak mala usne a to je mi hodne smutno ....
spousta lidi rika ze si casem zvyknu, ale ja si asi nikdy poradne nezvyknu ... ono vlastne skoro cela vychova je na me a to je nekdy taky narocne ....

tak to me mrzi, ale vidis jak rychle to klaplo, super 🙂
my cekali na malou dva roky, dokonce jsme byli i v centru a tam nam po vysetrenich rekli zeto sami nezvladneme, ze musime na umele, takze jsem se dlouho smirovala s tou myslenkou a s tim ze si budem muset dlouho pockat no a jednoho krasneho dne to klaplo bez pomoci, takze jsme za malou taky strasne radi 😀

je to s ni sranda 😵

lucka1987
29. čer 2011

@schnucki tak to sme na tom podobne my sme tiez cakali dva roky.. otehotnela som testne pred tym ako sme mali ist do centra... to su len hlupy ludia co povedia ze si casom zvyknes.. ved ako sa da zvyknut na to ze si sama a manzela mas pri sebe len malokedy. ze nie je pri vas v tych najpeknejsich chvilach, ked mala robi prve kroky a podobne... zvyknut sa na to neda, len to skusit vydrzat. kludne by sa mohol mm zamestnat aj na sk, ale to by uz nezarobil tolko, a planujeme stavat, takze sa inak neda.
budem ti vdacna za tie oblastne sviatky 😉 mm chodi do francuzska, spanielska a nemecka, najcastejsie prechadza cez Numberg, mannheim, frankfurt, a potom si to vali az niekde do fr do bordeaux a o dtial zas do zaragozi do SP. no ako kedy. niekedy ide len nemecko a spat, a to je doma za 3 dni ked je rychly a niekedy je prec 7 dni ale to je take maximum.. momentalne ho dost vytazuju, kedze dvaja striedaci dali vypoved a nema im kto jazdit
tak pevne nervy zelam, je ich treba ked sme na to sami

misela24
29. čer 2011

ahojte ,môj mangel je tiež kamionista sme spolu už 7 rokov a z toho 5 rokov manželia a na kamione jazdí od kedy sa poznáme,takže mne to príde uplne normalne,,ked sme spolu chodili jazdieval mesiac vkuse a 2 tyždne doma,,a začiatky boli ťažke kym som si zvikla teraz mame dve deturence chodí preč na 3 tyždne a tyžden je doma ,a vôbec mi to nepríde že je dllllho preč nie že by som sa netešila ked pride ale dievčata ja mam taky klud ked nieje doma a hlavne poriadok 3 tyždne a s detmi to zvladam super ked pride domov tatino všetko je hore nohami,,staršia dcerka sa nevie vpratať do kože 😀 lebo jej je ocinko vzacny ,,ale musim povedať že detom sa venuje maximum ten tyžden čo je doma ja nekupem nevstavam k deťom,pretože všetko robí ocino.a vždy ked je preč tak si aspon 1x v tyždni skypujeme on zabava deturence cez skype a ja upratujem 🙂 😉 🙂 😉

lucka1987
29. čer 2011

@misela24 ahoj, no to chodi nadlho... moj tiez chodi odkedy sme spolu ( 4 roky) ked sa dalo som casto chodievala s nim. kedysi chodieval tak 3-5 dni prec a 3 dni doma tak to bolo uplne v pohode.. no akosi sa ta frekvencia zmenila, ale zas aj plat musim uznat.. no ked si to clovek prerata na hodiny stravene v praci ( v podstate su tam 24 hod denne) tak je to nic moc.
tak ta obdivujem ,lebo neviem ci by som si zvykla aj ja aj manzel na to ze by bol 3 tyzdne prec a tyzen doma.. minule sme sa o tom bavili.. ze uvazoval by o tom ak by mu ponukli nejake pekne peniaze.. vtedy ano.. ale co ma znamych tak jazdia za par drobnych takze to odmieta.
super ze si ich aspon ten tyzden uziva na maximum. 😉

lucka1987
29. čer 2011

zabudla som dodat.. ked sme sa cerstvo vzali tak si dal pauzu od kamionov a takmer rok, mal pracu hned v nasej dedine.. odchadzal z domu o 7 a prichadzal o 5 vecer a aj na obed bol doma.. tak to bolo super... neliezli sme si na nervy a uzivali si toho ze je doma.

misela24
29. čer 2011

@lucka1987 no moj muž nechce ani len počuť o tom že by sa zamestnal tu a za taky plat povedzme si na rovinu skoro žiadny,,ja si nesťažujem zarobí pekne,,nič nám nechyba ale tak zas na druhej strane peniazmi nevynahradíš to že nevidel maleho prve kroky,a ine pekne veci spojene s našimi deťmi 😒 zatial nam to takto vyhovuje,uvidíme čo prinesie čas 😉

lucka1987
29. čer 2011

@misela24 no asi tak nejako... on robi na kamione teraz uz 8 rokov.. ma 29, takze skoro inu pracu nepoznala chel nieco ine skusit... ale ked videl tie vyplaty... no mal 700 eur.. 😅 ako susedky co su na MD a maju manzelov im v zavode zaranaju aj menej.. ale my sme platili drahy leasing a podobne veci.. a clovek si chcel aj cosi uzit nie od vyplaty do vyplaty.. tiez si nestazujem zarobi fajn. keby nejdeme stavat asi by siel len sem niekde na kamione vozit slovensko cechy.. mal jednu taku pracu na ruke ale ponukany plat 1000 eur... no keby nejdeme stavat tak to staci, kedze aj ja mam stale prijem, ale takto to budeme musiet zopar rokov este potiahnut.
no co uz, ono ked clovek chce nejake koruny zarobit alebo nieco nadobudnut tak to inak nejde.

lucka1987
29. čer 2011

@misela24 ja mam manzela taku "citlivu dusu" na taketo veci ako je odlucenie od rodiny, aj ked byva prec len tyzden vidim ako ho to trapi a neche sa mu ist prec z domu. no viem ze keby je doma a nema robotu by sme sa zacali skor ci neskor koli financiam hadam tak ako to poznam z inych rodin..
takto ste si aj vy urcite vzacny a nie je cas na hadky 😉

misela24
29. čer 2011

ved to je to môj muž to tiež horšie znašal ked mala dcerka rok a pol a ked v sobotu v noci odišiel a malá mi celu nedelu preplakala pri dverach volajuc ocinka tiež nam to nebolo jedno,,som zvedava ako to bude malý znašať onedlho,,ale tak ked chceš v dnešnej dobe niečo zarobiť a dať deťom všetko čo im na očiach vidíš musíš aj niečo obetovať,,a vždy ked je doma sa snažime isť na nejaky výletík alebo stráviť s deťmi pekny den niekde vonku

stelika
30. čer 2011

ahojte baby, dlho predlho som tu nebola musim pocitat co mate noveho 😉 my sme ako inak bez tatika doma pride az na konci júla a v auguste šup na svadbu 😒 a potom zase tyzden na to sami ☹

lucka1987
30. čer 2011

@stelika ahoj a na ako dlho chodi mm prec? to chodi na akosi dlho ci?

jaa
30. čer 2011

Tak náš táta byl nyní pryč 6.týdnů a tři dny byl doma... 🙂 Někdy dorazí po 4týdnech,ale doma je jen na víkend a to někdy ani ne celý...Do práce jede 5 hodin.Ale my už si zvykli a je to celkem ok..

jaa
30. čer 2011

byla jsem s holkama sama na dovče.MM nesnáší teplo.Prý ho má dost v kamionu.. 😀

lucka1987
1. črc 2011

@jaa kraasne fotecky.. jeej to byvate spolu ozaj malicko 😖 ani moj neznasa teplo... mesiac jazdil v lete bez klimatizacie.. nstastie uz je to opravne 😀 do prdele ja sa stazujem ze ho mam doma po 6 dnoch na 1-2 dni... a vidim ze to moze byt oovela horsie... no dakujem teda za to ze je doma tak casto ako je....

stelika
1. črc 2011

@lucka1987 chodí 4-6 tyzdnov pred Vianocami obcas vida aj viac ked chceme, aby bol na sviatky doma a doma je necele dva tyzdne tak ozaj ty sa nemas prečo sťažovať.....a ludia nie su hlupi ked Ti hovoria, že sa zvyknut da, je to pravda da sa, podalsie ste si vzacnejsí, aj ked je to niekedy veľmi ťažké, ale musime sa s tým vyrovnať a prijať tak ako to je, ty teraz prijem máš, ale onedlho ho startíš tak ako my všetky na MD 😒 a tatkovia sa stavaju na dlhsi cas zivitelmi rodiny... ale zvladneme to ved nas v tom pohanaju nase deturence 😎

lucka1987
1. črc 2011

@stelika no ja neviem. ja som si za 4 roky nezvykla 😅 neberiem to ako samozrejmost ze je prec.. ale da sa to vydrzat.. to je jasne.. napriklad teraz ani neviem ze je prec.. akosi mi to rychlo leti.. no su dni a casy ked ho potrebujem pri sebe, napriklad ked som potratila a nemal ma kto zaviest do nemocnice.. alebo ked som v tomto tehu lezala par krat v nemocke a mm bol celu dobu prec , takze ani na navstevu neprisiel...vtedy mi to naozaj ide hore krkommomentalne aj ten den ci dva ked je doma ,musi ist na firmu , auto si upratat nalozit alebo vylozit.. cize z tych dvoch dni nema nic volna, kedze aj tak do pobedia ich travi na firme...
ale tak viem ze su na tom horsie.. ale stale mam aj ja aj mm sen ze ked uz budeme mat postavene tak kasle na kamiony a bude si nas uzivat doma...

stelika
1. črc 2011

@lucka1987 no ked si nebudes chciet zvyknut tak si nezvyknes nikdy, je ťažké žiť s takou myšlienkou, že tvoja opora je niekde stovky až tisice km daleko 😠 nas tatik ked prvykrat po porode odchdzal vtedy mu dali z firmy vydychnut tri tyzdne, cize dva sme uz boli traja tak strasne plakal plakali sme obaja, nikdy na to nezabudnem ani on ako tazko sa mu od nas odchadza keby sme vedeli najst pre neho dobre platenu pracu tu na sk nemusel ist nikam 😢 , tak to este hodnu chviľu potrva kym si budete aj vy aj my takto pekne uzivat na sk 😢 😢 😢

lucka1987
2. črc 2011

@stelika tak to mas pravdu.... treba chciet... ako mne to nevadilo doteraz... kazdy naokolo len muzovi ze preco odchadza stale od rodiny (boli sme len dvaja vtedy) ale tak chybali sme si, ale vedeli sme ze ked clovek chce nejake peniaze zarobit ,musi aj cosi obetovat, a ja som tiez pracovala, a brala som si nadcasy, takze ten tyzden mi ubehol ako voda. horsie bolo ked mm prisiel nie na vikend domov ale na dva dni v tyzdni a to ja som zrovna tahala 12stky v praci. no terat na mna dolieha akasi samota... uz pol roka som na Pn, doma lezim... a teraz mi tu chyba.... zas ked bude drobec, tak si myslim ze mi to bude rychlejsie utekat a nebudem mat kedy mysliet na to ako to pomaly bez mm ide 😉
no manzel planuje potiahnut este tak 5 rokov minimalne... ale viem ze to bude viac.. kedze budeme stavat.. vzdy sa najde nieco na co treba zarobit.. a tu sa to ozaj neda. pokial by sme teda nezdedili od niekoho nieco.. co vylucujem 😀

katarinka1107
7. črc 2011

ahojte 🙂 dávno som nebola... nakukla som a vidím aj nové maminky, kt. vítam 🙂
@misela24 presne ako si napísala... aj môj chodí na 3t preč a 1t doma, a zvykol si... nie je to že super život, jasne, že chýba, ale dá sa to....
@lucka1987 tvoje pocity chápem , keď som ležala v porodnici.... bolo mi smutno....nejao nám to nevyšlo.... a synáčik s narodil, keď tato nebol doma,a le sme ženy , mi vydržíme všetko 😉
@jaa parádne fotky.... ako vždy 🙂 🙂 ... my sme teraz až do 6. augusta bez tata.... ale potom ho máme tri týždne doma,,,, ideme na Liptov ,,, tak sa tešíme... inak predtým jazdil 6t a 2t doma , toto je lepšie..... Prajem pekný deň🙂

jaa
7. črc 2011

@katarinka1107 3 týdny?Pane jo....To mě stačily v zimě🙂)))Ted přijel po 6 týdnech..To je na ten zmatek až,až... 😀 Užijte si pak pěknou dovolenou.Hlavně,at vám vyjde počasíčko.. 😉

lucka1987
10. črc 2011

taaaak sa hlasim zas... mm prisiel na 5 dni domov.. po 5 mesiacoch bol doma takto dlllllho 🙂 🙂 a sme si ich teda uzili naplno.. dnes som ho viezla na firmu a siel do spanielska.. ale zas v pondelok ho mam doma.. aj ked len na den max 2.
takze depka s odlucovania odisla.. asi ozaj stacilo len kratke volno a moze sa ist zas do prace...
@katarinka1107 no ved jasne... myslim ze niekedy vydrzime psychicky viac ako chlapi 😀 mm je to luto ze tak beha... mozno by som to tak tragicky nebrala keby na nom nevidim ako sa nuti ist an tu jazdu.. aj ked ho teda kamion bavi.. ale nie takym stylom ze je 6 dni prec pride na 7 den (aj to pol dna vyklada v nasom meste kamion) a vecer ide zas prec na 6 dni.... 😠
mm uz povedal na firme ze chce dva tyzdne volna ke dpojdem rodit.. ale ze nevie kedy to bude presne.. povedal len predpokladany termin porodu.. ale myslim ze mu vyjdu v ustrety... lebo teda aj on im mnoho krat vysiel.. 😕

martinamil
10. črc 2011

Zdravím vás děvčata. Dovolená bez tatínka je za námi. Bylo super. Byli jsme v Beskydech a tatínek je na Azorských ostrovech.

Zatím to vypadá, že vzhledem k tomu, že pořadatel Rally Madeira nesehnal dostatek peněz a tak se letos na Madeiře nepojede. Tzn. že snad by měl být na konci srpna doma a tedy stihne s námi odjezd do Chorvatska. Budu doufat 😉 🙂

nikolka4
11. črc 2011

Ahojte mamičky no vidím ako to tu niektorá máte,ja sa tiež pridám môj ťahá už 8rok kamionista.Mala mala šťastie o som ho chcela mať pri pôrode a akurát bol vtedy doma a ráno odchádzal na cetsy vtedy nie na mesačné,ale kratšie.Nuž videl iné firmy a korunky tak odišiel do Talianskej a ide z jednej do druhej a čo je teraz tak je aj mesiac aj vyše vonku dojde na 3-4dni domkou a opäť von.Teraz nám pred týždnom odišiel a dojde až koncom septembra ked pojdem rodiť aby bol domka potom mesiac v kuse ho nikam nepustíííme hehe 🙂 Ale pochopí vás v tomo ozaj len taký človek,ktorý to má doma takto.papa

lucka1987
12. črc 2011

@nikolka4 ahoj, no to si mala ozaj stastie ze stihol byt pri porode.... ja som sa tu rozplyvala ze moj chodi na tyzden prec a je den ci dva doma a aj to musi ist na firmu a robi si z autom poriadky... ale ozaj ako vidim mozem este si gratulovat ako sme na tom dobre...mm si berie dovolenku 2 tyzdne ked budem rodit.. len nech to vystihneme.. aby som rodila ozaj v temrine... ale oni su mala firmicka, takze ak bude doma a aj bude mat naplanovanu jazdu a ja zacnem rodit tak ju moze odmientut... vlastne aj preto sa teraz nahana a beha ako divy aby mu dali sefkovia na september viac menej volno...
inak si vobec neviem predstavit ci by som ja otehotnela, ak by mi chodil prec tak ako napriklada tebe.... koli tomu si dal aj rok pauzu, aby bol doma, ked sa nedarilo, behali sme po lekaroch trochu a tak...
tak nech tileto rychlo ujde, a uz ho mas doma. a pekne tehulkovanie, kukam ze mas o necely mesiac neskor termin ako ja 😉