Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

lucka1987
5. srp 2011

@mirka200 no to ti verim... to hojdanie nie je nic moc.. ja idem len na par hodinve jazdy ze do BA alebo teraz do zlina len kusok za hranice.... lebo stale beham na vecko.. strasne mi puchnu nohy a nevydrzim dlho sediet... 😅
inak moj mm ani dovolenku ako taku platenu nema... no mala firma, velke spekulacie zo strany sefov ako usporit... aj tym ze mu dava na pasku len minumum.. ostatne do ruky, aj tym ze oficialne im pripisuju diety ale nedostavaju ich vyplacane, a aj tym ze dovolneku maju... ale nezaplatia im ju (maju cosi ako neplatene volno) a dovolenky preplacaju vzdy v januari ...

mirka200
6. srp 2011

@lucka1987 a nakoniec nepríde ani tento víkend ostal trčať v Krakowe a nemá sa ako dostať domov,asi ma porazí 😠

lucka1987
6. srp 2011

@mirka200 😖 chuda.. no nezavidim... poznam tie vikendy sama doma... mas nieco na plane?

mirka200
6. srp 2011

@lucka1987 sedieť doma ako vždy a oddychovať,som na pn-ke takže flákať sa velmi nechcem a ked urobím si nejakú prechádzku,tak ma bolia zase nohy 😎

lucka1987
6. srp 2011

@mirka200 aj ja som na pn.. teda bola som od zaciatku tehu.. uz som na MD . no tak asi tak.. flakas sa na koniku... ja som zvykla kukat vybavicku na nete porovnavat ceny... kukala som ako sa vyvyja babo v brusku a vseliake info o tom ako sa stara o babatko po porode.... apson mi cas usiel... vdaaaaaka Bohu za konika 😀 😀 😀

mirka200
6. srp 2011

@lucka1987 ved to,že ten koník existuje 😀 inač by som neviem čo robila,vela som sa tu dočítala čo som vtedy vôbec nevedela.

lucka1987
6. srp 2011

@mirka200 no ja aj na inych forach studujem.. ale tam sa tolko nedozviem ako tu.. 😅 sak nikto uceny z neba nepadol.. tak sa pytam na kazdu kravinu co ma napadne.. leb 😅 ked sa drobatko narodi tak nebudem mat kedy moc vysedavat na nete a studovat co a ako

mirka200
6. srp 2011

@lucka1987 no ved to potom už tolko času nebude,ale určite tu sem tam nakuknem 😅

jaa
6. srp 2011

tak už máme tatku 3tí týden venku.. 🙂

lucadra
7. srp 2011

Ahojte. Neviete náhodou ako to je s daňovým bonusom na dieťa, keď muž je kamionista? Má právo uplatnit si danový bonus na našu malu?
Ako má o to požiadať zamestnávatela?
Poradíte mi?

lucka1987
7. srp 2011

@lucadra no ved to je jedno ci je kamionista alebo minister .. danovy bonus si ma narok uplatnit ak je zamestanec, dieta s nim zije v spolocnej domacnosti, a mat aspon 6 nasobok minimalnej ňmzdy zarobene za cely rok (co urcite ma) a mat podane danove priznanie...

mirka200
8. srp 2011

@jaa aj my budeme mať 3 týždne 😉

jaa
9. srp 2011

tak nám už ted ten čtvrtý týden asi dorazí domů...

jaa
9. srp 2011

@lucadra nevím,jak je to na Slovensku.Ale tady je to celkem na hov...Manžel má životní, důchodové i penzijní a díky nízkému základu si neuplatní skoro nic.Firmu mu dává danový bonus 3000kč měsíčně na všechny 4 dcery dohromady..

chaluska
12. srp 2011

@lucka1987 Ahoj, díky za radu. Zkusila jsem zvařit a zatím se to nekazí. 😉

civediamo
12. srp 2011

ahojte dievčence ako sa tu mavate dlho som tu nebola,MM je preč už 8tyždňou,je to na nervy,ale teraz ked konečne pride ideme sa troška okupat kym bude par dni teplo,jemu sa sice nechce,že on ma ciest plne zuby,ale v ramci zachovania spokjnosti v rodine ide🙂))jaaaj tešim sa jak male decko,neverili by ste🙂tak dlho sme už spolu nikde neboli,pripada mi to večnosť,,,,
@lucadra -samozrejme že ma narok na danovy bonus na dieta,zamestnavatel mojho muža sa s tym "nebude zdržovať"to je jeho vyrok tak som si to obehala sama priložila som k danovemu všetky papiere čo bolo treba a dostali sme okolo 260eur,čo ma aj dost prekvapilo,lebo ked som sa na to pytala bolo mi povedane"už len ty to potrebuješ tych par šupov!"je to pre dieta a prečo by si to nemohol vybavit každy komu to patri,ved ty hnedy spoluobčania si vybavia všetko ,,takže aj my si možeme nie? 😉

mirka200
16. srp 2011

tak môj starý by sa mal konečne dotrepať koncom týždna domov po štyroch týždnoch,len som zvedavá na ako dlho 🙂

sniperka
17. srp 2011

Žienky, pridávam sa k vám, môj manžel síce jazdí na 7,5 t. nákladnom aute, ale jazdí po celej Europe, tak je to v podstate to isté.Väčšinou za týždeň otočí dve cesty, jazdí vo dvojke takzvané rýchle vykládky.Momentálne je v Anglicku.Na konci augusta bude mať hotové E-čko a chce prejsť na kamion.Robí túto prácu jeden rok.Zvykla som si, ale nakoľko nepracujem býva mi smutno.Dúfam, že drobček mi zaplní voľné chvíle. 🙂 🙂 🙂

petulka13
21. srp 2011

ahoj holky, tak jsem tu zpátky, byly jsme na dovče, to byla krása bez počítačů, televize a práce té mé drahé poloviny.... doufám, že jste všechny nastávající maminky v pořádku... My jde na kontrolu příští týden v úterý a pak odjedem s tatínkem do práce...vyzkoušíme to na 3-4 týdny podle toho jak mi bude, bych zatím jezdila s tím mým zlatíčkem. tak na se be dávejte pozor :o)
@lucka1987 a Lucí už se to krátí viď :o) buď na sebe opatrná

lucka1987
24. srp 2011

@petulka13 ahoj a ako satehulkuje? nebyva ti zle? ja uz som otvorena skoro na dva prsty , tak uvidime kedy to pride. som nedockava ako male dieta.
mm bol a pol tyzdna doma.. tak sme si uzili veru.. fabriky mali volno, boli celozavodne dovolenky a menej prace, , skoda ze tak doma bol dlho... mohol byt v septembry ked ho budem viac potrebovat. ale ovplyvnit sa top nedalo co uz.teraz siel do fr, a dojde asi v utorok. aj ja idem v utorok na kontrilu.. uz si ktory tt?

enio
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
enio
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petulka13
26. srp 2011

@lucka1987 Lucí zatím to vypadá že je vše v pořádku, končíme 11 tt, dneska jsem dostala konečně průkazku... 🙂 jinak tatínek ve středu odjel na 5 týdnů. ale beze mě, protože jsem dnes byla na krvi a 14.9. mám další kontrolu... tak na sebe dávej pozor, už se asi nemůžeš dočkat viď.... taky už bych chtěla mít toho drobečka u sebe, ale my si ještě počkáme 😒 😉

lucka1987
26. srp 2011

@petulka13 tak super ze ste ok len tak dalej 😉 5 tyzdnov, noto je dost... ale 😉 boj ujde ako voda, aj cele to cakanie...

lucka1987
27. srp 2011

ahojte..
tak moj mm je uz v praci.. akosi sa im to rozbieha... super hlavnme ked mam tesne pred porodom. dufam ze mu to vyjde a bude vtedy doma. ale volno si moc brat neche, lebo bol teraz 4 tyzdne doma. ved sa uvidi...

mirka200
28. srp 2011

@lucka1987 aj môj odišiel v piatok,ale bol doma 5 dní rekord 🙂 tak to ti nezávidím,že ho teraz nemáš pri sebe,ale nič nenarobíš ešte,že máme keby niečo kto by nám pomohol. 😉

lucka1987
28. srp 2011

@mirka200 no ze rekord.. juuj, si si ho isto riadne uzivala co? to ej take vzacne.. moj bol doma teda skoro mesiac a to som bola v 7 nebi.. sme sa od seba nepohli... ale ku koncu uz sme boli nervozny, lebo sak nie su klilometre, nie je vyplata.. takze aj na nieco dobre ze siel uz teraz.. lebo by sme museli zacat cerpat zo zasob napsorenych na domcek a to nie je bohvieco,
no vcera ma chytali v noci akesi divne krce.. pocitam ze to boli poslickovia ale teda uz dost riadny.. v noci.. tak som si priala aby bol mm pri mne.. ale dnes v noci dojde nastastie. a nakolko siel tvoj prec? co zas tak na mesiac ako pisala ze chdi?

mirka200
28. srp 2011

@lucka1987 tých 5 dní prešlo tak rýchlo,len sme boli v polsku a pomaly už kupujeme nejakú výbavu a tiež sa ani nepohol od nás,chudáčik trpel s nami ked som mala takú zápchu že až tak ma bolelo brucho,on by si to radšej zobral na seba,ale tiež sa mu v piatok nejak nechcelo,ale ako hovoríš kilometre treba,aby bola nejaká výplata.no mal by byť 2 týždne vždy von,tak to záleží na firme tak dúfam,že dlhšie nebude.tvoj ako dlho bude von?

lucka1987
28. srp 2011

@mirka200 moj nebyva dlho vonku.. on ma firmu v meste u nas, a naklada vacsinu tovaru u nas vo fabrike a vozi do fr. a ten otoč mu trva tak 6 dni , potom je den napr doma a na dalsi den ide zas. niekedy je vsak doma aj viac niekedy je doma medzi otocmi len par hodin

lucka1987
28. srp 2011

@mirka200 teda mm nema firmu, som to zle napisala, ale firma kde pracuje sidli v meste rovno