Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

martinamil
13. dub 2009

Ono vám nic jiného nezbyde, než si zvyknout. Bohužel. Já dnes s hrůzou zjistila, že na ty Azory odjíždí už za 14 dní. Tkže pak bude 5 týdnů pryč. Tak doufám, že mimís vydrží v břiše ještě 7 týdnů, ale co tomu nedávám 😲

marti457
13. dub 2009

Ahojky, tak jak jsem předpokládala, v poledne manža přišel s Kubíčkem po koledování, přivedl pár kamarádů, něco popili,pojedli, kamarádi se začli rozcházet - některý domu, jiný do nedaleké hospody, taky se mu chtělo, ale usnul a kamarádka nás zvala na grilování, tak jsem ho budila a prej že nejde tak jsem vyrazila s dětma sama a cestou zpátky, když jsem šla okolo tý hospody, koho jsem tam nepotkala 😲 prej "já se vzbudil, nikdo doma tak jsem šel"
Taky to nemáme, že by byl furt v hospodě, ale když ho to popadne tak to stojí za to a umí jít 3x do tejdne (ale pořádně) a na to už nejsem zvyklá ☹ . Jinak taky třeba půl roku nejde, ale jak je takle hezky tak ho to láká sednout si na zahrádku a to je pak průšvih - neumí si říct dost 😖

martinamil
13. dub 2009

Musím se pochlubit. Aleš se probral a dodělal tu pracovnu. Mám z ní velikánskou radost. Kuk: http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb...

Zbývá už je dodělat 1x zásuvku, pověsit 1 polici po čela gauče, která bude složit zároveň jako noční stolek pro návštěvu a 1x polici nad stůl, protože se kamiony už nevejdou. A je hotovo. 🙂

martinamil
13. dub 2009

Marti, tak to je případ i Aleše. Neumí si říci dost ☹ Nedokáže si říci po 3 pivech - končím. 😖

exjanka
13. dub 2009

AHOJTE
Tak mame po sviatkoch.Nam dnes na obed aj ocik odisiel,tri tyzdne bol doma takze tazky odchod.
My sme malovali spalnu a skrine prekladali,boli na severnej stene a spravila sa za nimi plesen 😠 ,aspon tak som sa zabavila :roll: ,dva tyzdne som doma a porazit ma ide.Martinka pekne mate porobene,super.Waw uz si 30tt len tak dalej.
Aj my sme vacsinou von a vecer rychlo dohanat zameskane ,potom daco pozriem a vacsinou aj zaspim pri tv.
Mame novy net konecne tak sa tesim,konecne som sa zbavila slimacieho pomaranca :lol: :lol: .

marti457
13. dub 2009

No tak to je fakt super ta pracovna 😉 ☹
A ty naši chlapi jsou případi s tím pitím, co? Ale jinak jsou fajn. Akorát mě přijde, že to berete nějak víc s nadhledem a mě to pití mrzí hlavně kvůli klukům, vždyť je vidí tak málo a oni jeho 😨

martinamil
13. dub 2009

Marti, možná to beru víc s nadhledem, protože ještě mimíse nemáme. Třeba se to změní, tedy můj přístup, protože si nedělám iluze, že se změní on. Z toho už jsem dávno vyrostla, abych věřila, že se někdo může změnit. 😒

Zítra jedu na kontrolu do Prahy, jak do porodky, tak na hematologii a ve středu do Metaboliké poradny. Tak doufám, že bude vše ok. Cítím se tak nějak stejně. Určitě se zítra odpoledne ozvu. Zatím se mějte fajn, pa a dobrou 😵

katarinka1107
13. dub 2009

zdravim pekny vecer mamulky. K tym pivnym osialom nasich manzelov: aj mne lezie na nervy ked je tyzden doma a jeden den prezenie na druhy je ako lazar 😢 😝 . Ved sa pozrite na nas byvame chore a fungujeme ako hodinky 😀 . Ale zas ked to nie je casto , neriesim to. Martinka drz sa este aspon 6t a bude to ok. Maminky pekny vecer vsetkym 🙂

marti457
14. dub 2009

Dobré ranko, Marti ať je vše ok - určitě je 😉

marti457
14. dub 2009

Ahojky Marti, jak jste dneska dopadli? Myslela jsem na Vás a zarazilo mě, že jste nenapsala. Tak snad jste v pořádku 😉

marcela79
15. dub 2009

Ahojte dievčatá, dlhšie som tu nebola, a čítam, čo ste popísali 😉 S tými manželmi je to také-všeliaké ... Môj manžel nevypije absolútne nič, ani nealkoholické pivo, a vôbec si ho neviem predstaviť sedieť v krčme 😀 😅
Milá martinamil, prajem ti, nech ti to u lekáára všetko dobre dopadne 😵

greta24
15. dub 2009

Ani moj drahy sa neopija denne v krcme, sem tam si da pivo, alebo nieco na navsteve, je to OK

martinamil
15. dub 2009

Ahojky, tak já jsem zase tady. Dnes sem ještě ráno byla na hematologii - na kontrole a zítra musím do Prahy zase pro změnu do Metabolické poradny. Tento týden mám vyloženě doktorský ☹

Vše je snad ok a my chvíli vydržíme.

Otázka úplně z jiného soudku - vaříme partnerům na cestu? Zavařujete? Jak to udělat, aby to vydrželo, když kapacita ledničky je omezená. Přemýšlím co s jídlem, když teď jede na 5 týdnů na ty Azory. Klasicky se dělají "Rozstřílené španělské ptáčky", Pečené maso - vše zavařeno v lahvích. A co jiného?

marti457
15. dub 2009

Jéé Marti, to já neporadím ☹ mě jezdí tak max na 4dny - jezdí teď jen Německo. Udělám mu sváču - nějaké housky namazané a třeba gulášek do kastrůlku, takže pohodička 😝 Neumím si představit vymýšlet něco na 5 týdnů 😒

martinamil
15. dub 2009

On se nají na lodi, na autohofu, ale vůbec netuším jak to bude na těch Azorech. Aby to nebylo s "vysokohorskou přirážkou". Přeci jen, tam jezdí hlvně turisté. A on je i trochu mlsný. Mořské stvůry, ryby, atd. nepapá. A jazyková bariéra. Portugalsky nemluví 😉 tak aby si neobjednal třeba chobotnici s hranolky 😀

montinka
16. dub 2009

ahojte tak nas ocino je od dnes na skusobnej jazde joj super.🙂 sa vytesujem ako mala dobre ste drzali palce.

hanka.h
16. dub 2009

marti - pracovna je super 😉 A s tím jídlem moc neproadím, protože manžel jezdí jen u nás a většínou si někde dá oběd... Ale zavařit se dá cokoliv - maso, omáčky,....a stačí si pak jen dovařit třeba těstoviny, rýži. Může si sám vařit v autě? Manžel má nějaký vařič a uvaří si - teda to bylo když jezdíval mimo ČR. Spíš to bude horší třeba s pečive...

Jinka, Karolínka má všechny testy v naprostém pořádku 🙂, na začátku května mám přijet na převážení a pak se uvidí co dál..... třeba se do té doby rozjí. Zatím by to doktorka nemocnicí neřešila (protože nehubne) a vypadá to, že má nějaký blok.... V listopadu jsem se totiž stěhovali a ono to začalo zhruba měsíc po přestěhování.... a je pravda, že první 4 dny se jí tu vůbec nelíbilo a byla umrčená a pořád někam chtěla jít.... Zkouším nabízet "normální" jídlo, ale stále ho nechce. Budeme chodit ven a na výlety... začalo pěkné počasí a Karolínka se snad brzy umoudří.

martinamil
16. dub 2009

Hani, to je super, že je Karolínka v pořádku. Ono se to podá. Objevíte nějaké suoer dětské hřiště či něco podobného a ona přijde na jiné myšlenky.

Aleš si v autě vaří - ale ty sáčkové polévky a konzervy jsou nic moc. Vozí si třeba naložené maso v oleji a pak ho osmaží. Ale teď je to na dlouho, tak přemýšlím jak to obměnit.

Monti, stejně dál držíme palce!

montinka
16. dub 2009

dakujem marti hm prva den bez ocina po dlhej pauze mam za sebou no baby poviem vam ze som si veru dobre zvykla na tu jeho pomoc ked bol doma joj prave pri vareni by sa mi hodila.ale zvladla som no som unavena ako kon.😀

katarinka1107
16. dub 2009

ahojte mamulky 🙂 montinka, blahozelam, ze sa vam tak postastilo, hanka, no chvalabohu, ze testy su v poriadku a ty nasa martinka ako sa citis? 31ttje fajn este vydrzte. Ako si dopadla v tej Prahe? Pekny vecer 😉

martinamil
17. dub 2009

Katarinko, v rímci možností je vše ok. Pan profesor si na příští týden pozval i mé rodiče, sourozence a partnera, aby zjistil zda ta moje metabolická porucha je dědičná a zda by jí mohl zdědit mimís. Ale vzhledem k tomu, že jsem úplně stejná jako můj táta - jako přes kopírák a to nemluvím o vzhledu, ale o nemocech, tak určitě ano. Oba jsme měli první trombozu ve 25.letech, atd. Takže táta tu hyperhomocystémii bude mít určitě taky a teď je potřeba zjistit, zda jí mimís podědí. Naštěstí jí už trochu umí léčit, takže by mohli u mimíse zabránit už včas všem komplikacím. Na jednu stranu jsem moc ráda, že pan profesor přemýšlí o problému, dříve než přijde a snaží se ho řešit, na druhpu stranu mě trochu vyděsil. Už teď se díky "mým" problémům zjistilo, že neteř nesmí nikdy brát hormonální antikoncepci.

Normálně si začínám připadat jako hypochondr! Já naprosto zdravý člověk 😅

marti457
17. dub 2009

Marti jak se jde k doktorům tak oni vždycky něco najdou 😅

Hani aspoň, že máte vše ok, ona se rozpapá 😉

katarinka1107
17. dub 2009

zdravim maminky 🙂 😉 Tak martinka neboj, urcite bude vsetko na poriadku,je dobre, ze profesor rozmysla ako rozmysla, neboj. 😉 Ako maminky, cakate svoje polovicky? nas tato este tyzden 🙂 . Tesime sa na neho 😉

martinamil
17. dub 2009

Marti máš pravdu. Ale já jsem teď docela ráda, že to ti doktoři řeší. U mě se to všechno zanedbalo (nebo to neznali) a proto to takto vygradovalo. Kdyby věděli tenkrát to co dnes, tak by prý tu jednu ledvinu zachránili, atd. Teď jsem ráda, že to řeší a náš mimís bude mít víc šancí.

Katarinka - já mám Aleše ještě doma. Ale v úterý mi odjíždí na ty Azory. 😖

martinamil
18. dub 2009

Ahojky, úplně z jiného soudku. Já jsem si docela "sedla na zadek"

https://www.youtube.com/watch?v=143IVp14GaM
marti457
18. dub 2009

Páni, to jsou dneska vynálezy 😲
A jak je Marti? Teď je trochu lépe - pročistil se vzduch tím deštěm.

martinamil
20. dub 2009

Tak já dnes měla poradnu. Nic moc výsledky. Krček skoro žádný, jsem otevřená. Další kontrola přísčtí týden a 4.5. nástup s taškou.

Jinak u nás víkend na palici. V sobotu ráno jsem jela na pohotovost se zubem - zánět zubního nervu a v noci ze soboty na neděli znovu - tentokrát to nechal raději otevřené. Dnes jsem ještě byla u svého zubaře. Takže dnes doktorský den.

Aleš byl dnes ještě v práci, zítra jede na technickou a ve čtvrtek odjíždí směr Španělsko, Portugalsko, Azory 😖

hanka.h
20. dub 2009

Ahojky,

marti - je mi líto, že musíš nastoupit do nemocnice, ale manžu budeš mít stejně ve světě a tak budeš jen odpočívat a prcek to snad vydrží až se vám taťka vrátí 😉 S tím zubem buď ráda, že sis to vybrala teď a nechytlo tě to třeba u porodu 😉
A jak jste to nakonec vyřešili s tím jídlem?

montinka - taky džím palečky 😉 a s tou výpomocí tě chápu. Manžel teď bývá o víkendu doma vždy a já nevařím, nechystám žádné jídlo a to je pohodička 😀

martinamil
20. dub 2009

Ahoj Hani. Vyřešilo se to jednodušše. Konzervy. Já teď nemůžu už vůbec nic, tak nebudu zbytečně riskovat. Ať si nějak poradí 😉

hanka.h
20. dub 2009

Marti - ale však on to nějak přežije 😉 Ty jsi teď DŮLEŽITĚJŠÍ a musíš se šetřit 😉