Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

zuzik31
25. srp 2010

koukám, jak vám ty dětičky krásně rostou, však ty moje taky - Daneček jde v září poprvé do školky, Karolínka do školy.
Katarínka: jako vyučené prodavačka, čiže obchodnice, přece nemůžeš mít problém sehnat práci. Prodavačky jsou potřeba pořád. Jen ta pracovní doba asi není zrovna nejlepší.
lenkavano: a proč jsi nezatroubila, když jste byli v Trutnově? Koukáme na parkoviště pro kamiony, takže bysme vás určitě viděli 😉

lenkavano
25. srp 2010

@zuzik31 příště zatroubíme... 😉

hanulik
25. srp 2010

@zuzik31, ono bych naopak řekla, že prodavačky se můžou celkem dobře dohodnout o pracovní době. Taky jsem se už po nějaký práci poohlížela, třeba v Jihlavě je to prý docela krize. Obchoďáky se témeř zbavily svých kamenných zaměstnanců, berou jen brigádníky přes agenturu a požadavky v city parku jsou taky krásný. Pět let praxe, dva světový jazyky a DiS.

zuzik31
25. srp 2010

leni: ok, můžeme se třeba spolu dát kafíčko 😉
hanulik: jsme myslela, že ta krize je jenom u nás v podkrkonoší. Tady frčí profese kuchař, číšník, jinak není šance. Být u nás city park, tak se uchytím 😀

hanulik
25. srp 2010

Zuzi, no vidíš. 😀 Tady je krize dost velká, většina lidí tu dělala v Boshi, jak začal propouštět, obravsky stoupla nezaměstanost. Že u vás tyhle profese letí věřím, však to tam je samý hotel a ničím jiným onen kraj asi nežije, co? Jen turistama. Já bych se měla teoreticky uchytit jako úřednice veřejné správy všude, ale opak je taky pravdou.

martinamil
25. srp 2010

@merikac - Kryštof to zvládá možná lépe než já. Je u chůvy spokojený. Těžké je, když odcházíš a slyšíš za dveřmi pláč a křik mamííí, mamíí. Ale věř, že ještě těžší je, když Ti dá pusu, zamává a jde pryč. Prostě klídek, mámo běž si. To my při odjezdu vyhrkly slzy 😉 no jo, si nevybereš.

Vidíte, já jsem sice obchodnice taky, ale šla jsem pryč. V maloobchodě bych asi být nemohla. Šla jsem pak na VŠ na ekonomii na zahraniční obchod. A po 4. semestru jsem si přidala právnickou fakultu Obchodní právo. Takže jsem sice pořád obchodnice, ale od prodavačky hodně daleko.

Marti, Ty jsi taky dělala po matuře zkoušky na DiS? V kterém roce jsi maturovala? Já v 1997 a mám i titul DiS. 2001 promoce na ekonomii a 2003 promoce na právu. Je to zajímavé, když se mám někde podepsat s tituly 😉
Dipl. Ing. Mgr. Martina Xxxxxx DiS. Normálně mi to před rokem chtěla nacpat matrikářka do občanky. Jsem myslela, že mě klepne. A to si představte, že po první svatbě jsem si vzala manželovo jméno s pomlčkou, takže by ten řádek vypadal:
Dipl. Ing. Mgr. Martina Xxxxxxxxx - Xxxxxxx Dis. A takhle jsem měla vystavenou i neschopenku na rizikovce a měla to na posteli ve špitále. No prostě komedie 😉 😀 😀 nevím proč si na tom někteří lidé zakládají. To abych si pořídila razítko na podpis a nezdržovala 😉 😀

marti457
25. srp 2010

@martinamil Marti jestli to bylo na mě, tak já maturovala v r 2000 a maturitou jsem končila 😉 pak jsem hned měla kantýnu v podniku Meva a pak mateřská a nyní železářství (takové malinké) 😎
Asi by mě nebavilo dělat někde v potravinách - třeba Billa, Tesco atd. 😝 Já jsem raději na ty malé krámečky 😅 🙂

marti457
25. srp 2010

@martinamil jinak to s těma titulama je nářez 😀 😀 😀

jiitkka
25. srp 2010

Ahoj, mohu se přidat?? 🙂 Přítel jezdí náklaďákem, doma jsem taky pořád sama a v únoru čekáme miminko - první. Jsme spolu přes 6let.... teď zrovna má 14dnů dovču, protože se stěhujeme do většího bytu v pondělí...Jinak každou neděli večer odjíždí a přijíždí pátek/sobota...jak kdy...Někdy není doma ani 24hodin, však to znáte...

lenkavano
25. srp 2010

ahoj Jíto vítáme tě.... 🙂

marti457
26. srp 2010

Ahojky Jíťo - vítám Tě 😉
Já vždycky taky vyrůstala v " zoo" měli jsme 2 psy (pudla a malamuta), 4 kočky, papouška, bílé mišky, křečky, morčata, snad jsem na nic nezapomněla - jo taky se u nás objevili na chvíli králíci, 2 krůty a brojleři a to máme dvorek tak 5m na 5m, ale ty krůty s kuřatama se prostřídaly a bylo to ještě před tím, než jsme měli malamuta. Jo ten nám ještě zamordoval kozlika, který vystrčil nožičky z chlívku ☹
Fakt si nevymýšlím, tohle všechno jsme měli a to nejsem z vesnice 😀
Teď máme pouze 1 kocoura, měli jsme ho ještě dřív než děti, kluci s ním vyrůstají, spával nám i na posteli a teď Kubovi zjistili alergii na kočky a nesmí mít doma žádná chlupatá zvířeta ☹
Jsem se trochu rozepsala po ránu 😀 😀 😀 😀

jiitkka
26. srp 2010

Díky 😉 Jinak dobré ránko. Já mám doma taky malou zoo = 3kocoury a králíčka. Proto se stěhujeme do 3kk. Kočky+dítě dohromady se nebojím, jen jsme chtěli aby v noci když bude spinkat a já budu spár taky a nehlídám ho na 100% tak aby k němu nemohli. Teď totiž bydlíme v 1kk a to by fakt nešlo... 😖
@lenkavano jinak teď koukám, ty jsi z jičína, nebo někde odsud?? Já bydlím v JIčíně a teď se stěhujeme do Sedliček 🙂

martinamil
26. srp 2010

@marti457 Ano, bylo to na Tebe. Tak to potom to DiS. zrušili, nebo to měly jen některé školy. Já chodila do MB.

@jiitkka - vítej mezi námi. Odkud jsi? Přítel jezdí vnitro nebo mezinárodku? Plachta nebo chlaďák?

martinamil
26. srp 2010

@jiitkka už jsem si to dočetla. Z Jičína. Já tam jezdím s Kryštofem do bazénu.

jiitkka
26. srp 2010

@martinamil - přítel jezdí containery-lodní přepravu = takové ty kovové bedny. 🙂 V čechách nakládá vše možné a skládá hlavně v Hamburgu v přístavu a v Bremenhafenu. Kontík jako chladák má málokdy. No jezdí hlavně do Německa, občas Slovensko, Polsko, Maďarsko... Nakládá všemožné 🙂 No koukám, že jsi z Nymburka, to není daleko 🙂 Já do bazénu nechodím, to není nic pro mě 😀

zuzik31
26. srp 2010

hanulik: pravda je, že to tady žije hlavně díky turistům. Dělala jsem 5 let recepční, takže jsem patřila mezi ty, co živili. Ale bylo to super. Kdybych měla někoho na hlídání, tak jako recepční pracuju dál, ale bohužel nikdo není. A celý dny a noční s dětma dělat nemůžu.
martinamil: teda ty máš titulů. Já myslela, že se píše vždycky jenom jeden před jméno, ten nejvyšší. Samozřejmě, zajménem všechny 😉 . Nevím, jestli jsi myslela konkrétně titul Dis. na prodavačce nebo všeobecně, ale mám pocit, že ty tituly pořád dávají. Taky jsem Dis. ale v oboru Finance a řízení. Hanulík možná tu školu zná. Chodila jsem v Jihlavě na VOŠ, teď je z toho vysoká škola polytechnická.

marti457
26. srp 2010

Tak my žádný titul na škole neměli 😒

lenkavano
26. srp 2010

ahoj holky 😉 konečně jsem se urvala 😝 😅

@martinamil díky za přátelství na fb 😉

@marti457 už mám kamarádku v přátelích ale nestihla jsem se tam podívat....snad večer...

@jiitkka jo mám napsaný Jičín ale jsem spíš u Nymburka...přestěhovali jsme se v lednu... 😉 Sedličky znám,já myslela že se stěhujete do těch novostaveb tam 😉

@martinamil ted koukám teda ty jsi chytrá hlavička ,smekám klobouk.... 😎 🙂

hanulik
26. srp 2010

Ahoj Jíťo, taky pěkný zvěřinec. My byli v 1+1 s dvěma jezevčíkama. No dneska to dopadá tak, že fenky utíkají a Staník je honí a snaží se jim vyvést jen to nejhorší. Bohužel jsem se teď dostali do období vzdoru, takže v ničem neposlechne. 😒
Marti teda, to je fakt pěkná sbírka titulů. Jsi holka šikovná. Strašně lituju, že jsem se po matuře nedala dál, ale dneska už mám fakt hrozně zakrnělý mozek.
S tím křikem máš pravdu. Nedávno jsem probírala s kamarádkou, když její dcera začala chodit do školky. Ve dveřích jí přímo vystrkovala, ať už jde, že si chce jít hrát s dětma. Prý pak chodila do města pěšky a celou cestu probrečela.

Zuzi, znám, taky jsem o ní uvažovala. Hlavně kvůli dojíždění. Pak to nějak nedopadlo. Možná naštěstí, protože akorát můj ročník by se už nedal zakončit. Tenkrát dostali na výběr buď přejít na jinou školu nebo přestoupit na tu vysokou.

hanulik
26. srp 2010

Celkově Vás holky obdivuju, co máte hlavu na jazyky. Taky bych moc chtěla umět, ale nejde to. 🙄

lenkavano
26. srp 2010

my máme doma kocoura ,ale asi půl hodky už máme i dvě andulky....překvapení pro Klárku.... 😉

hanulik
26. srp 2010

Jéé, když jsem byla malá, taky jsem vždycky měli andulky. Mamka pak další nechtěla kvůli bordelu z nich. Dodneška mě trápí, jak jsem si domů donesla krásnou bílou, z krabičky mi uletěla, narazila hlavou do stropu a přerazila si vaz. Tak na to bacha. 😢

jiitkka
26. srp 2010

@lenkavano - ne ne, novostavby ne. Je to tam děsně drahé a ani se mi to tam nelíbí 😉

jiitkka
26. srp 2010

@hanulik - jinak já jsem taky zvědavá,co na to mímo řekne až bude větší...ono opravdu většinou ty děti zvířátka trápí 😖 ☹ A i ti mojikočíci jsou jako děti. Hlavně ten nejstarší co je mu 8, ten jen co mě slyší mluvit na jiného kocoura,tak přijde a vnucuje se = žárlí 🙂 Ale myslím, že nejsou hloupí, aby miminku pak něco chtěli vyvést. Hlavně aby nežárlili, tak se i jim musím stále věnovat 🙂

lenkavano
26. srp 2010

jíto hlavně pak dávej bacha na kočičáky...oni si všeobecně kočky rády lehají k miminkům..myslí to dobře,ale může se stát že mu lehnou na pusinu ......znám takový případ,že kočka skočila do kočárku venku před barákem a lehla mu na hlavičku...... 😒

jiitkka
26. srp 2010

@lenkavano - 😖 jj, přesně tak... proto se teďka stěhujeme aby v noci k miminku nemohly, když budu spát...prostě radši, nic neriskovat...

lenkavano
26. srp 2010

@jiitkka jj 🙂

hanulik
26. srp 2010

Brr, to by mě ani nenapdlo. Naše Arwen chodila ke Staníkovi si lehnout úplně běžně. 😲 U dalšího mimča si to určitě pohlídám. Asi v tom nebude takový rozdíl - jestli kočka nebo pes.

lenkavano
26. srp 2010

hani jj raději mrknout 😉

marti457
26. srp 2010

My jsme taky hlídali kocoura aby v noci nemohl k malému 😉
Ale bylo zajímavé to, že když jsem přišla z porodnice, kocour nám nepřišel tak 2 dny domu - jinak on je vykastrovaný a netoulá se 😕 a když jsem v noci na něho šla náhodou zavolat, když jsem šla zamykat tak přišel a mimís nám spal, takže naprosté ticho a on šel úplně opatrně a zastavil se v kuchyni a koukal dlouhou chodbou směrem k ložnici, kde byl Kubik. Normálně cítil, že je tam vetřelec 😀
Aale zase jak máme kocoura takového hravého, spíš jako vzteklého, že nás vždycky při hře popadnul, zakousl se nám do ruky a kopal nohama 😝 tak na děti si to dlouho nedovolil, ví, že to jsou prckové - ale teď už si taky nenechá od nich všechno líbit - už vyzkoušel jak Kubik tak Lukášek co to je, když se kocour naštve 😀 😀 😀