Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

nikolka4
18. lis 2011

@mbetkova ahoj no ja si nesťažujem je to v poho ale musí dosť makať,čo je doma to zaplatené teda nemá.Ma tak do 3000e

lucka1987
19. lis 2011

@mbetkova a kolko je u teba biednych par eur.... moj je plateny od km... a toci francuzsko cca 4000 tis km + - (tam aj spat) diety nema ani nic fixne.... otoci to za 5-6 dni a potom robi doma pauzu vacsinou... a ide zas , alebo ide len do nemecka cca 2000 km. myslim ze na tych platoch od km nie su moc velke rozdiely....

a tiez zalezi ci jazdia uniu alebo su doma ako moj.... moj sice jazdi FR, SP, DE, ale kazdy tyzden ho mam doma aspon jeden den... teda malokedy sa stane ze je doma len 12 hodin a ide zas prec....

@nikolka4 ale tvoj beha uniu ze? teda my sme taky plat este nemali 😅 asi preto ze nebeha na turnusy ale dvojka uz zarobena bola.... inak ideme taky priemer cca 1500

nikolka4
20. lis 2011

@lucka1987 hej hej uniu

lucka1987
20. lis 2011

@nikolka4 no moj nechcel jazdit uniu aj ked rozmyslal ze pojde s kamosom do belgicka jazdit..... a zas neche ist ked mame maleho drobca.. kukam ze aj ty mas male babatko..... takto ho vidi aspon raz za tyzden ako vyrasta aaj to sa mu zda ako sa zmeni za ten tyzden strasne.. enviem si predstavit ze by bol pred 6 tyzdnov alebo tak..... a to celkom fan zrobi porom, lebo co jazdia unou na 6 tyznov vacsinou vravia ze nad 2500 nejdu...

miroslava111
24. lis 2011

@nikolka4 Presne tak, nie len prežívať...ách ale tá samota je hrozná....

lucka1987
25. lis 2011

heh baby ja som happy... moomu konci karta vodica... a tak si musi poziadat o novu a kym pride to je min 7 dni.. cize bude domaaa 🙂 🙂 🙂 😀

mbetkova
25. lis 2011

Tak to mate ok baby...moj jazdi uniu ale poslednu dobu vacsinou nemecko a plat fixny 800€ !!!! takze myslim ze sa da povedat na to ze biedne € ☹

lucka1987
25. lis 2011

@mbetkova fuu tak to je ozaj par biednych eur ako si napisala 😕 a ako dlho byva doma.. kolko ma km asi za mesiac? to do toho hodne zavisi... aj moj ma tak ked nema vela jazd.. a jazdi len Lipstat, dortmund, biberach, ditzembach a podobne, neviem ci som dobre popisala tie mesta.. ma to otocene za 3 dni a zvysok tyzdna je doma napr.. aj ked to uz davno nebolo... akurat tento mesiac ma 3 nemecka a jedno FR pretoze mal aj tyzden volna (neplateneho samozrejme) .. a nebude mat teda taku vyplatu ako ked mava 4 FR. 😅

montinka
13. led 2012

ahojte baby mam otazocku. ste tu niektore take ktore mate tri deti a muz vam chodi na cca mesiac prec? da sa to zvladnut?

klouiee83
13. led 2012

@blacklyn Ahojky, jak se daří, dlouho jsi se tady neukázala... Mám tušení že i když nemáš muže řidičem kamionu, tak jsi na tom nejhůř ☹

klouiee83
13. led 2012

@montinka Ahojky blacklyn má tři děti a muže jeřábníka, ve finále je asi jedno čím muž je... My terpve čekáme a otázku jestli to zvládnu si pokládám denně a to budu mít teprve první. Mm bude pryč max. 14 dní, někdy bude každý víkend, no necháme se překvapit, co nám osud připraví 😉

blacklyn
16. led 2012

@klouiee83 ahojky zijem zijem 🙂 len som sa zamotala v diskusii s holkama co cakaju miminka v ten termin ako ja 🙂 a bolo toho potom na mna strasne moc,lebo som musela aktivne vsetko upratovat,vypekat kolaciky a este dve deti,stale chore,syn mal este zlomenu klucnu kost,stale cestovanie Brno-Bratislava a spat skrz gynekologa az to dopadlo tak ze 1.12 som zacala krvacat a mala kontrakcie takze ma rodicia previezli do Bratislavy kde som skysla mesiac,lebo ma lekari nechceli pustit do Brna aby som niekde po ceste neporodila a slo i o miminko,takze najstarsiu dceru som vytiahla zo skoly,nastastie ma uzasnu ucitelku,vsetko nam ospravedlnila a posielala ulohy mailom,nakoniec mala bola tri tyzdne nonstop chora takze som behala s nou po pohotovosti a brala ATB,drzal sa len syn.No a 29.12 o 4h rano sa mi narodila zdrava dcerka Sophie 🙂 takze moc casu na net nemam,ale zatial zvladam,manzel je doma raz za tri tyzdne ale asi bude jazdit blizsie domu alebo aspon kratsie sluzobky,lebo je to obcas poriadny zahul,vsetko sa da,pokial jedno neochorie,A co vy holky?jak sa mate co nove?posielam mam fotku malinkej 🙂
@montinka je to narocne ale zvladnut sa to da 🙂

montinka
16. led 2012

@blacklyn ta je kraaaaasna.🙂

blacklyn
16. led 2012

@montinka dakujem 🙂

mirka32o
16. led 2012

Ahojte. Môj chodí tiež na kamióne. Má turnusy 4t+1t. Mám 2 deti a čekali sme tretie. klouiee83 sa pátala, či sa to dá. Popravde si to už inak neviem ani predstaviť. Už keď sme sa spoznali pracoval v zahraničí, nie na kamióne. Začal v r. 2007, takže chodí úniu už 5 rokov. Vždy delím čas na obdobia: je doma, a nie je doma.

lucka1987
16. led 2012

@mirka32o no moj mm aj je doma ale popri tom travi aj tak cas na firme 😅 a je v pohotovosti kedy zas ide prec, kedze nema pevne stanovene jazdy, ide vtedy ked mu sef zavola.. zvycajne tak 4 X do mesiaca Fr. a podobne. takze je doma cca 4-6 dni v mesiaci.. niekedy viac, niekedy menej.
mesiac prec by bolo pre nas strasne vela... akosi som si uz zvykla na tento styl jeho jázd

mirka32o
17. led 2012

@lucka1987 U nás máme výhodu časovania. Plán sa robí vždy v januári na celý rok. Čiže po 4t príde náš ocino vždy v sobotu a odchádza o 1t v noci z nedele na pondelok. Cez ten týždeň sa ho snažím trochu prestravovať, ideme plávať, aby mal pohyb a ja mám vtedy skutočnú dovolenku. Prádla sa ani nechytím, spoločne varíme, ak nie len on, deti kŕmi, kúpe, rozvoz do škôlky a späť, má prehľad čo radi jedia, nosia oblečené a strašne spolu šašujú. Popri tom sa samozrejme venuje aj mne. Na začiatku roka si cez prázdniny nahlási 2t dovolenky kôli deťom. A občas aj nejaká PN.

lucka1987
17. led 2012

@mirka32o tak super.... mate to aspon dobre premyslene.. ked mm pride domov tak tiez si oddychnem, lebo pokial nemusim neperem a neupratujem prilis 😀 on si vezme maleho mareka a hra sa s nim celu dobu, krmi ho kedze nekojim, prebaluje v noci k nemu vstava, ideme k svokre, niekde do hory na polovacku a tak. tiez sa snazi si nas uzit aj ked je doma len den, ci dva... chvalabohu niekedy urobi rychlejsie otoc a vyjdu mu 4 dni doma po sebe.. joj vtedy to je super

mirka32o
17. led 2012

@lucka1987 Každý muž pochopí prácu ženy v domácnosti až keď ju sám začne vykonávať. My už máme väčšie deti, ale keď sa Peťko narodil a v noci plakal, on vstal, posadil ma, umyl mi prsník, priložil malého na kojenie, vzal ho odgrgnúť, uložil ho, no komplet mama. Ja som ani netušila, koľkokrát bol v noci hore. A že to bolo v eľakrát. Aj 15 - 17 krát za noc. Dnes majú možno aj vďaka tomu super vzťah. Kamoške keď odchádza muž na kamión malý reve, nechce ho pustiť, postaví sa pred dvere a hotovo. Chytá hystériu keď id čolen smeti von vysypať alebo pre poštu. Naši sú v pohode. Nikdy som pred nimi za ním neplakala, tak ani oni nie sú smutní. Tvária sa, že to chápu a je to takto úplne normálne. Akurát starší sa už pýta ísť s ním, tak keď vybavíme pasy, mám dvojité voľno. Už sa teším. Máš len jedného chlapčeka? Koľko má?

lucka1987
17. led 2012

@mirka32o mate to pekne vymyslene 🙂 marek ma len 4 mes.. mm beha na kamione uz cca 8 rokov, z toho sme 5 ty rok spolu, ale rok mal pauzu a skusil pracovat doma... rano odchadzal o 7, prisiel sa domov najest na hodinu a prisiel vecer o 6 ( robil na jednom projekte stavebnom u nas v obci) ale zarobil mizernych 600 e . a kedze sme mali aj leasing a ja som vtedy bola bez prace... no to sa nedalo dlho takto zit... a ked siel na kamion aj ja som si nsla pracu. akosi sme si uz zvykli, nastastie ozaj kazdy tyzen je doma aj ked len jeden den. 🙂
niekto to odcuzuje ze ked nam su prednejsie peniaze ako rodina.. ale nie je to tak.. jednoducho nie kazdy ma od rodicov vsetko a nie kazdy ma aj na to byvanie . my sporime na domcek, uz zaciname vybavovat povolenia... inak keby ma byt v ktorom byvame ( obecny, najomny) o izbu viac tak si mozno uzivame dvolenky a kaslem sa na take nahanie sa za robotou.
ty mas ako stare deticky?

mirka32o
17. led 2012

Ty si z Považskej? To mám kúsok. Peťko má za 2t 5r a Dominik má 3r. Tiež máme ocina na kamióne kôli domčeku. Nech by sme sa akokoľvek uskromňovali, nikdy by sme nenašetrili na stavbu. Na kamióne chodí už 5 rokov a v marci sme sa sťahovali do nášho nového domčeka. Počkaj ako si to potom budeš vychutnávať. Prajem ti to z celého srdca. Teraz máte kde ocina? Chodí Nemecko, Francúzko..?

mirka32o
17. led 2012

@lucka1987 Si 1987? Ja som 1986. Možno sa poznáme.

lucka1987
17. led 2012

@mirka32o hej 87 ... ale ja som z PB aj ked teda do ZA chodime casto pomerne

lucka1987
17. led 2012

@mirka32o hej hej DE a FR, kedysi mal sem tam trasu na zaciatok Spanielska...a odkial presne si?

lucka1987
17. led 2012

@mirka32o jeeej tak vy uz aj byvate.. no super.... tak sa tesis z noveho co? 🙂

mirka32o
17. led 2012

Nie som priamo zo Žiliny. Predsalen okres je veľký a cez hranicu je naskok. Občas chodíme na rozkvet. Ocino tam má kolegu. Polovica mojich spolužiakov na strednej bola z Považskej a tak. A ak si niekto myslí, že sú ti peniaze prednejšie, čo ťa ponich. Na takýchto rečiach vôbec nezáleží. Hlavná je tvoja rodina. Ty, tvoj muž a Mareček. Ak je to u vás všetko v poriadku, nemusíš si robiť žiadnu hlavu. Vy predsa najlepšie rozumiete tomu, prečo ste nútení takto žiť. Kamoška má muža doma každý deň. Ráno skoro odchádza a keď príde domov, urobí malej ňu ňu ňu, vezme ovládač do ruky a to je asi tak všetko. Podotýkam, že chodí do práce aj v sobotu. Vnedeľu sa dohrabe návšteva im, alebo musia ísť oni k niekomu. Takmer sa nepoznajú, no v očiach verejnosti je to rodinná idylka.

lucka1987
17. led 2012

@mirka32o ved toto.. take rodiny su akoze fajn,ale na nas poukazuju ze my sa s mm vobec nepozname ze sa nemme kedy spoznat... ale zas ked sme spolu chodili som chodila s nim na jazdy a nie vzdy je tak vytazeny.. stava sa ze je aj tyzden doma.. ked nie je praca.... a zas ked je doma tak sa o nas zaujima na 200% a vsetko robime spolu. tak ako si napisala aj tvoj ked ti pomaha doma so vsetkym... myslim ze take reci maju len take obmedzene zeny co tak trochu zavidia...

pepajr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mirka32o
17. led 2012

Doma sa nám snaží všetko vynahradiť a dobehnúť aj to, čo sa nedá, Potom si toho aj veľa s nami naplánuje, ale naozaj sa to nedá stihnúť. A to odlúčenie nás strašne zbližuje. Zamilovávame sa každý mesiac nanovo. Ešte aj po toľkých rokoch sa viem na neho tešiť ako malé decko.

lucka1987
2. únor 2012

baby len taka otazocka... lezala som v porodnici s jednou zenskou a ona ze kym nebola tehotna chodila s manzelom na jazdy a aj s ich malym 4 rocnym synom... a aj mm mi hovoril ze stretol na cestach velakrat 3 clennu posadku v kabine pre dvoch...

jazdite tak niektora?? no ako nechapem to, mm ma mercedes, jasne znaceny pre dve miesta.. ako tam niektore mamicky daju aj trietieho cloveka a to dieta dokoca?? 😕 ci byva nejaky tuning kde sa toto da prerobit ci co? teda takto by som neriskovala nikdy.... ale tak pre istotu som sa vas chcela na to spytat