Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

martinamil
16. bře 2009

Chersi, vítej mezi slaměné vdovy 🙂

Katarinka, no snad to vše v pohodě je. Zítra jdu na hematologii, tak uvidíme co a jak. Ve 12 týdnů ani nedoufám, ale za 8 bych byla strašně vděčná. Uvidíme co bude. 😉

dandulik
16. bře 2009

chersi....no vitaj medzi nami................. 🙂

katarinka1107
16. bře 2009

martinka, ja som Ti tam trochu pridal, lebo ked vies, ze sa malicjy narodi skor, neviem ci mas planovanu sekciu, tak nech sa drzi do 38t. Nie ? Kam sa bude ponahlat 🙂

exjanka
16. bře 2009

Ahojte
No ved uz zubarka povedala ,ze ked pride ze ma zavolat 😀 😀 ,uz pochopila.
Chersi vitaj 🙂
No Martinka tak to bola riadna smola,aj to stava.
Ja musim s Adamom k doktorke zajtra boli ho hlava,usi ☹ ma sople,kasle.

kburgerin
16. bře 2009

ahojte

katarinka1107
16. bře 2009

tak citam mamule, ze same "dobre veci" 😔 sa Vam deju. Tak aspon dobru nocku a pekne snicky. Ahoj kburgerin 🙂

martinamil
16. bře 2009

Katarinka, císaře mám plánovaného od začátku, ale nějak se to komplikuje. Mimísek je našpěstí v pořádku a dle UTZ je prý obřík, ale jinak je to všechno hodně na pikaču. Profesor se mě dnes zeptal, jestli už mám sbalenou tašku. Když se nestane zázrak, tak už za 2 týdny ☹ ☹ Tak se začínám modlit v ten zázrak

martinamil
16. bře 2009

Kburgerin - vítej mezi nás slaměnné vdovy

Exjanka, držím palce, ať to není zánět středního ucha. Chůdě malé,že na něj koníkovská teta myslí, aby to brzy přešlo!!!

katarinka1107
16. bře 2009

martinka, neblazni, co by tu ten maly este robil? Nech vydrzi. Ako si to napisala exjanke? Konikovska teta? Tak povedz malickemu, ze konikovska teta mu odkazuje, nech sa este ohrieva u maminky. JA som mala obe deticky cisarskym. Barka sa rodila tvarou -nosom a Jurasek bol 4200g 50cm dlhy a moja astma a predchadzajuci cisar to nepustili. Inak Barca mala o 1000g menej ako Jurko. Dobru noc 🙂

martinamil
17. bře 2009

Katarínka, když ono to moc nezáleží na mimískovi. Ten je v naprostém pořádku a je o 14 dní větší. Průtoky jsou taky zatím v pohodě, ale můj organismus to přestává zvládat. Je moc problémů, z kterých si můžu vybrat: 1) praská břišní svalstvo, 2) kolabuje moje jediná ledvina, 3) srážlivost je v pr... hrozí tromboza (tromb může ucpat pupečník, způsobit plicní embolii či něco ještě lepšího). Já jsem zralá na mašli!!! Jsem strašně ráda, že mám vás tady a můžu se svěřit. Alešovi jsem samozřejmě řekla, že je vše v pořádku, protože co by udělal? Nic, jen by se stresoval. A našim taky raději nic neříkám. Oni ví, že situace není jednoduchá, ale taky to neovlivní, tak ať alespoň oni spí v klidu.

katarinka1107
17. bře 2009

ahoj mamule 🙂 🙂 martinka, tak Ti aspon budeme straaaaaaaaasne drzat palce a "udrziavat" vsetko v poriadku s tebou. 🙂

hanka.h
17. bře 2009

Ahoj, manžel je taky kamioňák. Můžu se občas přidat? 😵

martinamil
17. bře 2009

Hani, vítej mezi slaměnné vdovy 🙂 . Kde jezdí manžel, v ČR nebo Unii?

hanka.h
17. bře 2009

martinamil - no teď zas jen ČR a tak je docela dost doma. Skončil 15.prosince 2008 a pořádně začal jezdit tak v půlce února 2009. Jsem ráda, protože se na něj Románek hodně upnul a tak jsem byla ráda, že si ho trochu víc užije. Ale je to zas nahouby s penězma ☹ už třetí měsíc máme o "dost" míň a zaměstnavatel je na ........ špatně platí, neustále se musím doprošovat výplaty... hrůza už to tak trvá 5 let, ale konečně od 1.dubna půjde jinam.

A kde jezdí tvůj manžel? Četla jsem tvé problémy v těhu. Držím palečky ať je vše v pořádku.

hanka.h
17. bře 2009

martinamil - dívala jsem se ti do albíčka a teda povím ti máš vybrané náááádherné věci. Kočárek jsem měla taky MUTSY, ale až jako sporťák a byla jsem s ním maximálně spokojená. Kdybych Karolínka už nebyla tak veliká tak ji ho ještě koupím 😅 i ty flašky NUK jsou super. Karolínka z ní doteď pije mlíko.

martinamil
17. bře 2009

Hani a to je 5 let u stejné firmy, když jsou problémy s penězi? Teď je krize, já vím, ale ještě v létě byl nedostatek řidičů s praxí.

Aleš jezdí všechno. Má speciální návěs na auta -výstavy, testy, závody, focení, novináři, takže bohužel víkendy hodně. Doma je v zimě a v létě minimálně, ale zase ho to baví.

My si na peníze stěžovat nemůžeme. Výplata je přesně na den na účtě a vše je na pásce. K tomu diety. Samozřejmě by mohlo být více peněz, ale... Hlavně, že ho to baví!

hanka.h
17. bře 2009

Jo,jo 5 let v jedné firmě 😠 Už z něho taky vředím, ale je to marný.... xkrát jsem mu říkala ať odejde. Už to párkát i vypadalo, že končně odejde a nic 😠 Ono je to těžné, zaměstnavatel je můj strejda, ale zas když si člověk řekne, že je to rodina.... manžel je jeho jediný řidič - má jen jedno auto. No do dubna je relativně daleko, ale snad to konečně klaplne 😔

Manžel by taky nic jiného nedělal, taky ho to baví... a to je dobře 🙂 Už se taky těšim až budu mít výplatu pravidelně na účtě každý měsíc 😀 😀 😀

martinamil
17. bře 2009

Tak to je to nejhorší - v rodině. Ale i tu novou firmu si prověřte. Bohužel od Aleše slyším hodně o tom, jak si řidiči na parkovišti stěžují.

Aleš nikdy nechtěl být kosmonautem či popelářem, ale řidičem, tak to bylo jasné. Jsem zvědavá, zda se mimís potatí, ale on to může zdědit i po mě, taky mám kladný vztah k autům a motorkám.

Aleše teď hodně baví, že se dostane na zvláštní místa, např. pravidelně jezdí do Finska 200 km za Polární kruh, či stojí v depu Ferrari Challenge, či Rallye. Dnes se vrací z Ženevy, kde nakládal na konci autosalónu. Ale ty víkendy ☹ A s mimísem to bude ještě těžší. Zatím platí dohoda, že půjde na rodičák, alespoň na půl roku. No uvidíme 😉

hanka.h
17. bře 2009

Jóóó rodina.... o té druhé firmě ví vše. V podstatě pro ně jezdí už teď, ale se strejdovým kamionem. Je to možné, že se mimísek potatí 😀 Románek teda neříká, že by chtěl jezdit kamionem, ale když je manžel doma tak si do kamionu chodí hrát, uvaří si "kafe".... jsou tam kolikrát i půl dne 😕 Už se těší až bude teplo, protože v něm chce spát 😵
To jo, to by se určitě líbilo i mýmu 🙂 .
Je to těžké s výchovou... manžel taky někdy byl i 2 týdny pryč ☹ Teď je to horší, protože jak už je Románek větší tak mu tatínek chybí 😢 😢
Půjde na rodičák? A to jde? No vím, že to jde, ale ty budeš dělat co, když za tebe bude manžel na rodičáku? Aspoň si miminka užije 😉 a pomuže ti.

martinamil
17. bře 2009

Tak to je dobře, že ví do čeho jde. Románka chápu. Já jsem občas taky moc ráda jezdila s ním. Musím pozjistit jak je to s dopravou dětí v kamionu. Když se použij autosedačka, tak by to snad neměl být problém 🙂 Už vidím, jak spolu jezdí skládat apod. 😉 Ale to je hudba daleké budoucnosti. Budu ráda, když teď v klidu přežiji do června 😒

Já bych se měla od ledna vrátit do práce. Je víc důvodů a to odloučení je jeden z nich. Ať si malého taky užije. Je to vymdlené mimi.

hanka.h
17. bře 2009

Románek byl taky s manželem na vykládkách, pomáhal vykládat... byl šťastný jak blecha a dostal i "výplatu". Nevím jak je to dopravou dětí v kamioně, ale měl autosedačku a nikde žádný problém nebyl, ale je pravda, že to bylo je v ČR. Nevím jak je to třeba přes hranice.

Tak brzy jdeš do práce? Mě v prosinci končí mateřská a práce.... doufám, že nějakou najdu, ale ještě nemám jistou školku pro Karolínku, tak že se to bude vše odvíjet až jak se dozvím zda ji přijmou nebo ne 😔 Jsem z malého města a tady je to s prací špatné a navíc teď když je ta krize ☹ ☹ ☹ je to ještě horší.

Jak už jsem jednou psala, moc držím palečky... určitě to bude vše OK 😉

martinamil
17. bře 2009

Když se mimísek narodí v termínu, tak mi mateřská končí 14.12., mám 45 dní dovolené, takže bych se 3.1. vrátila do práce. Po více než roce. Ale v mém případě to neznamená na 8hodinové směny. Mohu dělat práci z domova apod. Zároveň mám i určitý podíl v té firmě, takže i zodpovědnost za firmu. Už teď se mi po kanceláři stýská. Jsem s nimi sice denně v kontaktu, pracuji pře email či telefon, ale to není ono.

Koukala jsem, že jsi z Bruntálu. Tam je to s prací fakt o moc horší než tady u Ml.Boleslavi a Prahy. Já si jakékoliv plány na školku mohu nechat jen zajít. Tady jsou školky naprosto narvané. Mám registrované soukromé jesle od června příštího roku a pak asi i soukromou školku. Ale to je strašlivě moc dopředu. Teď budu ráda, když se mimísek narodí "až" v červnu a bude v pořádku. A já taky trochu 😉

katarinka1107
17. bře 2009

vitaj hanka. Mas rovnako staru Karolinku ako my Jurka. teda Jurasek je o 2dni starsi. sand sa ti bude u nas pacit, my sa podporujeme,rodime , kojime a sme bez nasich poloviciek smutne.Zo asi ty tiez a preto si tu s nami 🙂 😉 🙂 😉

hanka.h
17. bře 2009

marti - práci máš dobrou 🙂 a opravdu si můžeš dovolit pracovat. Je to o něčem jiném, když to jde i z domova... hlavně když bude mimčo malý... pak občas bude v jeslích a jak přijde školka už je to "v pohodě". U nás nejsou sokromé jesle ani soukromá školka, ale stejně by jsme na to neměli.
S prací je to tady opravdu špatný. A navíc, když si ani nemůžu dovolit dělat někde na směny je těžké nějakou práci sehnat. Můžu chodit jedině na 7 do 15, abych oba odvedla ráno do školky a odpoledne si je stihla vyzvednout. No zatim to nebudu řešit, uvidím jak uspějeme při zápise do školky. Pak můžu nad něčím přemýšlet.

katarinka - díky 🙂 Už jsem si tak nějak "zvykla", ale i tak se občas cítím sama ja je mi smutno 😢 😢 hlavně teď, když byl manžel skoro 2 měsíce doma.

martinamil
18. bře 2009

Hani, my tady přímo jesle nemáme, ale jsou v MB což je 25 km. Další jsou v Praze. Taky se dívám po možnosti soukromé chůvy, ale mám dost času.

Školky jsou v Milovicích min. 3, ale jsou úplně nacpané, takže berou hlavně předškoláky, takže ve 3 letech nemáme šanci. Proto to asi budeme muset řešit soukromými.

Tvoje pracovní situace je tedy opravdu těžká. Já si to moc u sebe neumím představit, ale taky znám tyto situace. Obě budoucí švagrové (z Alešovi strany) jsou na tom podobně. Končí jim rodičák a práce tam 0,0 nic a natož ještě na směny. Ale ony mají výhodu - babička jde v prosinci do důchodu, tak bude chůvou. 😉

hanka.h
18. bře 2009

marti - u nás jsou taky 3 školky a narvané "po strop". V profilu mám okr. Bruntál, tam by se ještě možná nějaká práce našla, ale já jsem z Rýmařova je to 20km od Bruntálu. A tady ta práce opravdu není 😒, ale snad se to nějak zlepší 😵

A hlídání bohužel nemám. V krajním případě bych mohla poprosit sestru, je na mateřské s ročním prckem. Moje mamka pracuje a druhá babička (manželova mamka) se o vnoučata nezajímá... už je neviděla 3/4 roku, ani na svátek, narozeniny a vánoce nepřišla ani jem nic nekoupila.... ale to by bylo nadlouho. Je smutné jak se chová, ale je toho trochu víc 😒

martinamil
18. bře 2009

Hani, já to pochopila, že okr. Bruntál. Já jsem z Milovic takže okres Nymburk, ale do MB to mám 25 km po dálnici a do Prahy 30 km. Takže naprosto v pohodě. Většina Milovic dělá v Praze. Tady je ta situace s prací úplně jiná. Naštěstí. Ale Aleš pochází z rozhraní Benešovska a Příbramska - Křečovice (Vesnička středisková s Otíkem) a tam je to taky bída. Práce snad jen v zemědělství nebo 50 km do Prahy, ale žádná dopravní obslužnost.

Já mám rodiče v MB, ale máma taky dělá a ještě k tomu na směny. Tak třeba by mohla po ranní vyzvedávat z jeslí či školky, ale to je tak všechno. Druhá babi je naštěstí v pohodě, ale 120 km daleko. Takže...

Ono příbuzné si člověk nevybere. Ber to tak, že vy si ber ní poradíte, ale ona bude brzy potřebovat vás. Prostě neřeš, nemá to smysl! 😉 Ale vím, že to mrzí!

katarinka1107
18. bře 2009

ahojte mamule 🙂 My riesime skolu tiez, ale kedze ja nemam robotu zatial a do predoslej sa nevratim este z toho hruzu nemam, az ho neprijimu. A inak mam doma maminu tak je to v pohode. Ale ako pise hanka, ked nasi tatinkovia takto brazdia EU nevyberieme si asi nic moc, lebo kto bude s detmi 😔 . Ale ostava dufat, ze koniec niovembra je daleko, tak sa hadam nejake stastie usmeje 😉

hanka.h
18. bře 2009

marti - vím, že si člověk příbuzné nevybere. Ono ty jejich rodinné vztahy jsou nějak nepochopitelné 😖 . Manžel má ještě staršího bráchu - na vozíku - bydlí v Bruntále v chráněném bydlení o toho mi přijde, že nemá zájem vůbec 😒 pak je manžel a nejmladší je dceruška, která je její "jediné" dítě 😒 Vím, že to zní hrozně, ale je to tak 😒 Má taky dceru o 2 měsíce mladší než Karolínka, tak že oni vnučku mají a tak jim to tak asi stačí 😒

Už si z toho nic nedělám, ale ty začátky (před necelým rokem) byly hodně těžké. Špatně jsem to nesla, že se k nám začala hodně škaredě chovat. Když jsem ju potkala tak se raději otočila a dělala, že nevidí, pak jsem se dozvěděla, že prý já jim nechci půjčovat vnoučata..... je toho moc, ale jsem ráda, že manžel je při mě 🙂 a ví jaká je pravda 😵 Navíc v podstatě za vše může manželova sestra.... no dnes je mi už fajn, tak že to neřeším 🙂 ať si říkají co chtějí a snad na to jednou přijde, ale to už asi bude pozdě... už teď je pozdě 🤐

katarinka - s tou prací je to opravdu těžké 😠 já klidě půjdu pracovat i rukama do fabriky, protože být doma bez peněz si opravdu nemůžeme dovolit 😔 Ale jak píšeš prosinec je daleko a snad se situace uklidní 🙂

martinamil
18. bře 2009

Hani, nic si z toho nedělej, vy je evidentně nepotřebujete, jen by vám kazili náladu. Nech to jak to je a ať se babka klidně vztekne. Důležití je, že je manžel na Tvé straně.

To dilema s prací vám fakt nezávidím. Ale po pravdě já bych si nemohla dovolit zůstat 3 roky doma. Z Alešova platu bychom těžko vyžili (hypotéka a pod.) a to ho má přesně na účtě na rozdíl od jiných řidičů. Brr, už ta představa 😝 😠