Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

lenkavano
19. lis 2009

fakt?no jo ale za kolik?

jola2
19. lis 2009

čauvec holky tak se konečně hlásím 😀 .
Je fakt čím víc má člověk peněz tím víc si dovoluje a pořád má málo! Byli u nás doby když manža vydělával 8000kč já jsem měla nějakých 2,5 tisíce do toho jsme opravovali baráček (pořád ještě opravujem 😀 , holt starý barák je starý barák) a bylo nám dobře!
Na to téma Umřelo mi dítě jsem neměla odvahu to ani otevřít 😢 musí to být hrozné .

jaa:s těma zubama 😀 😀

jaa
19. lis 2009

Leni.Max do 4000.Ale ještě ti dám vědět.Možná i mín. 😉

jola.U nás byla doba,že on 4500 a 800 mateřskou.A to jsem ještě ušetřila a holky chodily jen nově a pěkně oblečené..

lenkavano
19. lis 2009

Jaa tak uvidíme.já bych to ted nechala když jezdí jen vnitro.ale ještě uvidím.a s tím šetřením z toho mála máš můj obdiv,mě šetřit prostě nejde.a štve mě to. 😠 😠
Joli to je fakt čím víc máš ,tím roste chut.manža bral ted o 6000mín než minulý měsíc,to je to vnitro,ach jo.

marti457
19. lis 2009

Leni jaké jste měli přesně problémy u těch neštovic? Já to četla už je to dlouho, jen vím, že u neštovic můžou nastat komplikace. Já budu pořád Kubika hlídat, mám z toho hrůzu 😲 Už měl teď večer 38,8 😝

lenkavano
19. lis 2009

marti přečti si můj příběh na batolatech na tému Už jsou z nás batolata aneb pokec......zakládala to dzej.jinak hlídej malého kdyby ho bolela v zátylku hlavička nebo kdyby zvracel tak hned jedte do nemocnice.u neštovic horečka může být ,ale opravdu ho hlídej.přečti si to tam a pak mi napiš.je to na straně 37.popsala jsem podrobně co se dělo a co jsme zažívali.

lenkavano
19. lis 2009

ale pak je dostal Kuba a ten byl v pohodě jen já byla strašně vystresovaná.takže neboj,hlavně hlídej tu hlavičku.Klárka ji ani pak už nepředklonila nešlo jí to ,to bys poznala.je dobře že nemáš ten pudr.že máš tu vodičku.já ji tenkrát mazala ještě naivně pudrem.

lenkavano
19. lis 2009

jo a ještě bylo to tím že měla oslabenou imunitu,měsíc předtím měla ošklivou virozu,tak byla oslabená no a ten pudr to zřejmě ještě dokonal.nebo onráceně.

marti457
20. lis 2009

Teda Leni, to jste si to pěkně prožili - byla bych taky v pr..li 😢 Teď jsem si to přečetla a pláču 😢 😢 HRŮZA to bude moje noční můra. Už na dnešek jsem si vzala Kubu k sobě do postele, měl v noci 39°C ☹

lenkavano
20. lis 2009

Marti neboj to bude dobré.nebud vystrašená.pokud bude mít teplotu tak to ještě nic neznamená.to u neštovic bývá.u nás to bylo fakt nanic,ale abys z toho ted byla strachem bez sebe to taky není dobré.hlídej jen to zvracení,bolest hlavičky a předklon.ale neboj Kubíka to nepotká.má to prý tak 1 dítě z 10,to nám řekli tenkrát v Hradci.myslím na vás.

martinamil
20. lis 2009

Holky, neštovice? Jej toho se bojím jako čert kříže, protože já je ještě sama neměla ☹ Když jsem byla těhu měla je neteř a já se nesměla ještě měsíc potom ani přiblížit.

Marti (Jaa), se Ti ani nedivím. Ale znám mnoho lidí co musí mít pořád nový a nový mobil apod. Aleš naštěstí ne. Ale mám pojistku 😉 Na jeho účtě je většina trvalých příkazů k úhradě, takže jakmile mu přiteče výplata hned odtéká na složenky, zbývá mu ta jen "kapesné" cca. 5000. Diety odevzdává celé. Stejně vše ostatní platím většinou já, tak víc nepotřebuje 😎

arietiska
20. lis 2009

U každé horečky se musí zkoušet předklánět hlava. To nejen u neštovic. 😉 A zneštovic nepanikařte, zase taková hrůza to není. 😉

arietiska
20. lis 2009

marti: akorát ty neštovice nejspíš chytí i Lukášek. Ale malé děti je většinou zvládají líp jak starší. 😉 Synovec je měl ve dvou měsících, když je přinesla neteř. Ony jsou ty neštovice infekční v té době, kdy jsou ty puchýřky jakoby vlhký. Inkubační doba kolem 14 dnů. Takže většinou odpadne jedno dítě a za cca 14 dní druhé. Loni je měla druhá neteř a synovec, my se k nim naopak přibližovali, abychom to měli z krku, ale nezadařilo se.

arietiska
20. lis 2009

U nás bude manželova výplata každým dnem, to zase bude loterie ... já už jsem skoro na mizině. A příští měsíc, to bude vyloženě Vánoční loterie... naše dárky od rodičů asi budou na přežití ... 😠

lenkavano
20. lis 2009

ari přesně takový názor jako ty na neštovice jsem měla ,než onemocněla Klárka. 😖

arietiska
20. lis 2009

lenka: no jo já vím, že někdy může všechno být dramatický, ale to může být i chřipka ... lepší nepropadat panice dopředu. Normálně jsou neštovice banální nemoc, tak proč si připouštět nějakou katastrofu... 😉

lenkavano
20. lis 2009

jo to bylo přesně moje, neštovice nic nejsou jen se opupínkuješ ,namažeš a za pár dní je po všem.když jsem to říkala i na klinice doktorce,že mě to úplně překvapilo,tak kroutila hlavou,že lidi neštovice moc podcenují.a při chřipce asi zánět mozku nedostaneš.taky nechci nikomu nahánět strach,napsala jsem Marti na co dát pozor a at se nestresuje dopředu,jen at si to ohlídá.až bude mít neštovice Lenička tak si určitě neřeknu,že má banální nemoc.naopak budu ji prostě sledovat a mít větší obavy než třeba u Boba.to co jsme zažili mě přesvědčilo o tom jak strašně banální neštovice jsou..........nechci se s tebou hádat,všichni si tu rozumíme,ale bohužel s tebou nemůžu souhlasit.neštovice jsou vlastně opar a ten pokud si oslabená a o tom ani nemusíš vědět,že jsi tak ti může vlastně napadnout cokoli a ten mozek je nejčastější.ale fakt nechci nikoho strašit je to jen zkušenost a to dost bolestivá.

arietiska
20. lis 2009

ok v pohodě! 😉 Horečka se musí hlídat vždy. Já to samo nechci podceňovat, jako nepodceňuju žádnou nemoc snad, ale prostě myslím to tak, že je lepší ani nemyslet na to co všechno se může stát. Stát se fakt může cokoliv.

hanulik
20. lis 2009

Ahoj holky, koukám, že já jsem tady největší žabař. když manža odjede na dýl než 10 dnů, tak prskám. 😠 A hlavně náš malý, který je na něm maximálně závislý.
Účty za telefeon už ani neřeším, většinou se oba vejdeme do 4 tisíc. Dohromady. Teď mu v práci nabídli výhodnější tarif (pro rodinu volání zdarma), tak snad zas něco ušetříme. Snažíme se našetřit na domeček, ale zatím bez úspěchu. Jen jednou jedinkrát jsem byla naštvaná, když nám přišel účet o 2000 víc za internet. Špatně se domluvil s operátorkou a bylo to hned. Ale když mi pak jeden jeho kolega líčil, jak si aktivoval nějaký super výhodný balíček na net a na konci měsíce mu přišla faktura na 10 tisíc a pak ještě další dvě z různých zemí - jen za týden - byla jsem ráda za tenhle výsledek. 😀
Neštovic se bojím hodně, neměla jsem je, doktor mi doporučil nechat se před příštím těhu vyšetřit na protilátky a případně naočkovat. Kdyby je třeba Staník donesl ze školky.

jaa
20. lis 2009

leni.četla jsem tvůj příběh.když se to tak vezme ,tak ten virus,co je způsobuje je ten samý ,na který zemřela Milenka od mili...Rozhodně to není banalita.proto jsem malou dala očkovat...Nebo teda dám po vánocích.vakcínu už mám... 😉

jaa
20. lis 2009

Jinak jsem ten tvůj příběh stáhla na Fb a můžu říct,že názory některých maminek ,mi přišly,jako názory 15 leté pubertačky...Málokdo to bere vážně.naše holky měly neštovice všechny tři za sebou.Zabralo to léčení 2 měsíce.U těch malých to bylo ok.Ale ta velká má následky v podobě jizev do ted...Fakt není o co stát.Věda jde dopředu a jsem ráda,že to očkování je. 😉

lenkavano
20. lis 2009

Hanulík jo určitě to udělej není to fakt legrace.
Jaa a to Fb je co?ale moc ti děkuju že si to tam dala.já jak to dávala na jiné téma tak mi pak psali že dají na děti pozor a že je dají oočkovat.ještě jsem si psala přímo s mili a ona říkala že už ví o jednom případu jako my a že se jí potvrdilo že se dalo ještě něco dělat,ale neměla štěstí na doktory a malá měla příznaky postupné.kdyby měla klára příznaky tak jako Milenka tak kdoví.měla jsem prostě dobrý pocit z toho že to něco přineslo,že se tomu nikdo nevysmíval.jak si psala o těch co to zlehčují,tak ty by to musely zažít apak by možná psaly příběh jako já.ale to jim samozřejmě nepřeju. 😀 ☹ 😒

hanulik
20. lis 2009

Holky a dá se to doočkovat i pro dítě zpětně? My jsem teď dávali tu vakcínu bez neštovic.

lenkavano
20. lis 2009

hanulík já myslím že určitě.

jaa
20. lis 2009

hanuli,Dá.Stojí kolem 700kč.
A,ještě jedna pelička..Moje kamarádka má 4l holčinu.Ta po neštovicích začala mít opary.nejdříve 1,pak 2.pak celou pusu,pak nosní dírky a ted už museli na infekční,protože to měla už i na krku,bradě...Dostala antivirotika.Než se jí to takhle rozlezlo,trvalo to 2 roky... ☹ Jsem zvědavá,kde to bude mít příště...
Nejhorší na tomje,že ten bacil od ní chytla kaarádka v těhu a malý se narodil s vrozeným tukovým mozkovým nádorem....Tak jezdí stále po kontrolách a MR...Alesnad bude ok.Zatím neroste.Má topřesně uprostřed hemysféry a v druhé má zase MMmok.Místom.tkáně...Měli strach,ab nebyl slepý,či hluchý...zatím se nic nepotvrdilo..
Takže je vidt,jaké je to svinstvo.Jo a naše holky mají po nešt.také opary.Ten vir se totiž uloží ve svalech a cestuje po těle.V případě snížení imunity,či po nemoci o mají...
FB.je facebook.diskuse,fotky,hry atd...

jaa
20. lis 2009

Příspěvek č. 4823
napsal(a) jsiPřed 22 hodinami
Omlouvám se za mega přízpěvek,ale vzhledem k věku našich dětiček se to hlavně nás týká...

Smazat příspěvek

Příspěvek č. 4824
Tereza Pražmová napsal(a)Před 14 hodinami
dobré ránko,

tak dneska padl rekord pepča šel spát v půl 8 a v půl 8 vstával a v noci se ani jednoou neprobudil🙂))

Martino díky za vystrašení,vim měli by sme vědět co se může stát ale jak si myslíš že je ted nám co neštovice píchat nebudou nebo těm co už to maj rozpíchaný bez neštovic.

No nic dneska s pepínem odjíždíme na víkend do černošic za mamkou doufám že se počasí nezkazí a aspon si zamakám na zahradě a mamka bude hlídat pepču.Tak kdybych se už neukázala tak hezký víkend

Nahlásit

Příspěvek č. 4825
Veronika Strnadlova napsal(a)Před 14 hodinami
ahoj holky... noc hrůza... teploty přes 39 po odečtu... :( jsem hotová... naštěstí honzík byl bezvadný.. snáší to hrozně dobře.. přes den mi spinkal 3x a v noci se budil jen když mu to vylítlo... ale měla jsem o něj opravdu strach!

Nahlásit

Příspěvek č. 4826
Hana Šmidtová napsal(a)Před 13 hodinami
Dobré ráno,
Marti, teda taky nic ve zlým...ale tohle být nemuselo 😖 Myslím že každá známe příběh miliharmi a podobných příběhů je stovky, pokud si je budeme připouštět a dopředu se děsit, tak nám akorát šibne, protože není v našich silách děti od všeho ochránit a obávám se, že jedno očkování to nevytrhne. Dám neštovice, nedám něco jinéhp a zrovna to chytne...

Prostě prima ranní příspěvek na páteční den. Děkuju, ionicky samozřejmě, za sebe i za Terku 😝

Všem ostatním krásný den a víkend. Dnes budu až večer.
Příspěvek č. 4827
napsal(a) jsiPřed 13 hodinami
No,nic ve zlým.....Ale je lepší vědět,jaké komplikace se mohou vyskytnou a ,že neštovice není jen zdaleka banální záležitost,jak se všichni domnívají..☹
Navíc se dají zvlášt doočkovat.
Je tam psané hlavně i upozornění pro všechny,že ty komplikace vznikly po mazáním tekutým pudrem!!!!!Tak že očkovat,nebo ne ,je na každým.Jde spíše o to,jak postupovat,když ty neštovice dítko chytí...

Smazat příspěvek

Příspěvek č. 4828
napsal(a) jsiPřed 13 hodinami
A myslím,že lepší vědět,jak se zachovat,než pak udělat něco špatně a celý život si to výčítat...
Jde jen o to ,jak si každá z vás ten příběh přebere,,,.............

Smazat příspěvek

jaa
20. lis 2009

tot reakce tak pubertáků ☹

lenkavano
21. lis 2009

Jaa no nevím co říct k příspěvku od Terezy,je to přece na každém jak se zachová.to je fakt jak od pubertačky a k názoru a Hana -nechápu že tě tak osočuje,vždyt je to jen varování co se může stát.možná by ji pomohlo to co se stalo nám.že bych to taky myslela ironicky?4827 ti dal vlastně za pravdu,jo počkej to už si psala asi ty vid.kdyžtak mi dej odkaz a já se tam podívám.
jinak myslím že když se nad tím zamys 😉 lí aspon jeden člověk tak si myslím že to bude dobře a já věřím že jo.ještě k té Tereze jako mě ten její názor přijde jako že já raději nechci nic vědět a až to přijde tak na to budu koukat jak na drát ale hlavně že jsem nic nevěděla.ale třeba mám dobrý pocit z Veroniky.

lenkavano
21. lis 2009

jo a ještě jsem chtěla k té tvé kamarádce tak to je fakt hrozné,navíc to může opravdu napadnout ten mozek a je to v háji.no a to miminko tak to je snad ještě horší než ta naše Klára ne snad ale určitě.možná tohle by těm výše uvedeným otevřelo oči,ale jim nemá smysl nic říkat. ☹ je to ale prostě to ,co můžou banální neštovice prostě způsobit a dokud to člověk neprožije tak tomu asi neuvěří.

hanulik
21. lis 2009

Kámoška díky tomu, že v těhu chytla neštovice, porodila v osmým měsíci mrtvou holčičku, takže chápu, že to fakt není sranda.
Na druhou stranu chápu, že když někomu dítko neštovice chytne, udělá se mu jen jeden puchýřek a více méně to přejde jen s menší teplotou, přijde mu to jako banalita. 😠

Já se bojím snad všeho, zatím jsem dali alespoň pneumokoka, do budoucna uvažuju o klíšťatech, dost se pohybujeme v lese a máme i plno klíšťat před barákem.