Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

martinamil
9. čer 2009

Holky, díky moc. Už přešla moje depka. V pubertě mají hormony prééé, ale šestinedělí, to je mazec. Chvíli bulím jako želva, pak přemýšlím, proč jsem kvůli takové blbosti bulela a začnu bulet znovu, proč jsem tak blbá, že bulím.

Od večera děláme kašičky a krmíme stříkačkou. Zatím nezvracel, ani neměl plnou plínku. Tak doufám, že to bude fakt jen ten relux. Dnes jdeme na ten ultrazvuk.

Jaa, monitor dechu máme od narození i v porodnici i doma. Mám ho i v kočárku. Kryštof občas pípne, ale jakmile to spustí, tak se lekne a začne dýchat. Ale prý je to u těchto předčasňátek normální.

Aleš se nám vrátí zítra večer a ve čvrtek jede hned do Brna, protože končí veletrh. Ale v pátek večer by mělo být vše odvezené a on by měl být doma. Jinak dnes psal sms, že chce skončit na kamionce a být s námi doma (jsem zvědavá, kdy to bude myslel vážně, i když Kryštof je pro něj velká motivace). 🙂

jaa
9. čer 2009

Jsme tu od toho. 😉
marti.já jsem ji dala ten Nutriton jen na prvních pár lžiček a pak jsem ji normálně dokojila. 😉 Ono se to v bříšku smíchá. 😉

Jinak hormony jsou po porodu v hrozném stavu.....Chvíli to trvá,než se to srovná...Ale neboj... 😉 Když jsi zvládla kamion,tak hormony tě přeci nerozhází,ne??

Monitor je fain.My ho teda nekupovali.Máme hodně citlivé chůvy a ty jsme koupili,až když malá začala blinkat.Tak,aby jsme ji slyšeli.A,že teda blindila hodně.Vyhodila mi úplně vše.Ted je to už v poho.

A,myslíš,že by skončil???At si to ještě chvilku užije.pak půjde na mateřskou a bude zase s malým. 😉

Jo a Marti...Chtěla jsem se zeptat...nevíš,jestli má sporták Bebe com...nánožník???

marti457
9. čer 2009

Marti(mil) teď jsem se trochu musela smát, připomněla jsi mi ty přiblblý nálady. Já taky pořád brečela 😢 už jen kvůli kocourovi, že to byl náš mazánek a teď na něj nebudu mít čas atd. 😉

katarinka1107
9. čer 2009

ahojte maminky 🙂 martinka (mil) sme tu vsetky preto,aby sme sa tu polutovali, podrzali a tesili s aspolu, tak ked depky sup sem. Inak martinky obe, ja som revala pri oboch detoch 😀 . A tiez ked teraz rozmyslam preco, tak sa tomu smejem. A ano predcasniatka maju v oblube zabudnit dychat, tak ten monitor mas dobru vec 😉

katarinka1107
9. čer 2009

my sme boli dnes s Jurraskom na urologii na kontrole a ideme casom na obriezku 😒 😕 , ale su aj horsie veci na svete, tak som len trosku v obavach ako to vydrzi. Pojdeme ked nebude mat na noc plienku. 😔

marti457
9. čer 2009

Ahojky katarinka, nám budou v září 3 roky a s pindíkem nevím nevím, vůbec nepřetáhneme, ale ani trošičku a doktorka nám řekla, že zatím žádnou obřízku, že nemá s tím nějaké problémy jako infekci a tak, tak uvidíme, ale myslím, že nás určitě taky čeká. Na noc plenky nemáme už od 2 let 😉

martinamil
9. čer 2009

Tak my jsme zpátky z ultrazvuku. Vypadá to, že má "jen" špatný tvar žaludku (to samé co Aleš) a proto je zvýšený tlak na tu záklopku, kterou nemá. Pan doktor si myslí, že to alergie nebude, ale stejně se teď budu vyvarovat mléčné bílkovině.

Jaa, paní doktorka poradila "kašíčku", tj. 60 ml mateřského mléka + 3 odměrky Nutritinu. Vypadá to pak jako řídká krupicová kaše a krmíme stříkačkou. Zatím je to v pohodě, od včerejška nezvracel.

Že by Aleš skončil? Tak tomu nevěřím. I když nadává, tak tu práci má rád. Je to řidič srdcem.

Hele, nestrašte mne! 😀 Předkožka, přetahování... no snad to tatínek zvládne, protože pro mně je to španělská vesnice 😀 😀 😀

jaa
9. čer 2009

marti.Tak to je fain.jen si ho po té kašičce ještě přilož,aby sám pil.Mohl by ti pak prso odmítat a to by byla škoda.předčasně narozené děti se mají,co nejdéle kojit.A,pokud máš mlíčka dost,tak by to byla škoda,aby nepil.

Jinak ,obřízka.javascript:addEmoticon(':-D','vBody')..ta se nás díky bohu netýká. 😀 😀 😀

katarinka1107
9. čer 2009

martinka (mil) ty mas na pretahovanie cas 😀 😀 marti457no u nas to bolo tiez bez problemov, len v marci mal jurko zapaleny pipik a preto sme teraz v obraze co a ako. Aj nas doktor je za to, ze kym nie su problemy obriezka neponahla. Tvok Kubik je sikovny, ked nenosi na noc plienku, nas jurko v noci cura, ako keby mu za to platili 😀

jaa
9. čer 2009

katarinka.neboj.On na to přijde taky.nevím,jestli mu dáváš na noc ,nebo v noci pít....???Pokud ne,tak se odnaučí na pleny brzy. 😉

marti457
9. čer 2009

Katarinka mýmu synovečkovi jsou teď v červnu 3 a taky v noci čůrá a jaaak do plenky - má i dudinku 😉

Náš Kubik, když se narodil Lukášek (bylo mu za 2 měsíce 2 roky) když byl jen v tričku bez kalhot, tak si hezky řekl čůrat a sedl si na nočník a čůral, ale jak měl kalhoty, sedl si na gauč a čural 😀 a když mu byly 2 roky, z ničeho nic si začal říkat pořád a i v noci ke mě přišel, že potřebuje. Tak jsem mu chvilku dávala tu přebalovací podložku pod něho a od té doby nemá plenku 🙂 taky díky Bohu ! mít dvoje pleny a přebalovat 2 děti to je něco 😀 Já tak moc obdivuji ty, co mají dvojčátka, nevím jak to mohou zvládat 😕

katarinka1107
9. čer 2009

jaa jurko v noci nepije, on vecer kakavecko 😀 , Ale do janura sa kojil tak to mala ko keby pil 😝 teraz cakame , kedy dojde na to, ze plinka bude sucha. Inak v septembri mal obdobie, ze sa pytal aj v noci, to sa vycural a potom povedal dam ti cecenik, cize sme vstavali cikat apotom som kojila 😝 . Dufam , ze mate pravdu a prejdeme na to ze budeme bez plienky aj v noci

martinamil
9. čer 2009

Holky, Kryštof má od včerejška o 105 g více 😀 😀 😀 a to byl nenajedený a před koupáním. Včera ho doktorka vážila najedeného. Ten Nutriton snad opravdu pomáhá! Jen ho lituji, protože Rennie bude jeho nejlepší kamarád.

Katarinko, já vím, že je čas, jen jsem si uvědomila, že o tom vůbec nic nevím. 🙂

S tím kojením je to horší. Zkusila jsem to, jak jsi Marti psala. Dát polovinu dávky v "kašičce" a dokojit. Bohužel mi to hned všechno vyhodil. Zkusila jsem to 2x a pak vzdala. Mám z toho trochu hrůzu, ale když přemýšlím co je důležitější, zda kojit nebo zda to aby přibral a prospíval, tak mi vychází B), i kdybych měla přejít na Nutrilon.

jaa
9. čer 2009

Marti.No tak to je super.On to dožene. 😉
S tím kojením je to škoda.Ale pokud máš dost mlíčka,tak si kup elektrickou odsávačku a můžeš mu to mlíčko odsávat a bude mít hlavně tvé. 😉 Kamarádka má dvojčata a takhle jim odsála denně 2l mlíčka a krmila je z lahve,až do roka. 😉 To zvládnete. 😉

martinamil
9. čer 2009

Marti, já mám el. odsávačku MEDELA Swing a odsávám. "Kašičku" dělám z mateřského. Malého krmím stříkačkou, uvidíme.

jaa
9. čer 2009

Tak to jsi supervybavená. 🙂 Zabere to teda nějaký ten čas navíc,ale ono se to úsilí 1000x vrátí. 😉 Myslím,že to zvládneš a Kryštůfek bude krásně přibírat 😉 Těch 100g je super.Do pátka to bude 300 a bude z něj za pár dní budulínek. 🙂

Naší malé opici je 8m+2t a dneska mi stála sama u pračky a vyndavala mi z koše prádlo a rozhazovala ho kolem sebe.Pak ho zase sbírala a uklízela.A nikdo ji nedržel. 😲 😲 😲 Tak si myslím,to s tím chozením nebude dlouho trvat. 😅

katarinka1107
10. čer 2009

martinka(mil) to si ozaj super vybavena 😀 S tym kojeni je to ine ako si si predstavovala, ale ide o to , aby bol krystof spokojny, tak ine sa asi robit neda. Casom uvidite. Hlavne ze pribral trosicku 😉 a nezvracia tolko

martinamil
10. čer 2009

Dobré ránko, tak hlásím naprosto klidnou noc. Žádné zvracení. Snědl ve 22hod 60 ml, 24hod 70 ml, 3:30 hod, 60 ml, 7hod 70 ml, 9hod 60 ml = úplná senzace !!! 😀

Jaa, tak to se fakt brzo rozběhne sama 🙂

Jen to řekněte rovnou, že jsem šílená 🙂 Já jsem snad nakoupila úplně všechno co bylo možné. Tedy alespoň mám ten pocit. No jo, starší matka vymodleného dítěte... Už jsem přemýšlela o tom, že určité věci vůbec nevyužiji...

katarinka1107
10. čer 2009

martinka(mil) mne osobne sa to paci co vsetko mas nakupene. keby som ta poznala v obdobi ako som cakala deti, a ty by si bola cakatelka tiez, berim ta ako vzor , lebo to ani nenapadne tehulu kolkorat co treba , ale 2 rozumy vica dokazu 😀 😀 😀 . A to je dobre, pekne ste papali, .blahozelam

martinamil
10. čer 2009

Katarinko, to bude tím, že jsem vlastně 3/4 těhu ležela u netu, četla a četla. Ale počítala jsem to a vyšlo mi, že miminko je hezky drahá záležitost. Jen výbavička stála více než 150tis. Tedy je pravda, že i s nábytke do dětského pokoje a se sádrokartonovou příčkou, ale stejně... ☹

marti457
10. čer 2009

Ahoj marti(mil), gratuluji k té vaší noci 😀 , ale taky se moc nevyspíš, co 😒
Aspoň, že máš tu elektrickou odsávačku - mě v porodnici řekli, že je nejlepší ta ruční pístová ( možná tak před 30 lety ) a já jim na to skočila 😀 a měla jsem ji pořád dokola u prsa a tahala a tahala 😅

Je dobře, že jste se vším počítali a vše jste si nakoupili - určitě ten monitor dechu je dobrý, když jste předčasně narozený 😉 a hlavně, když na to jsou penízky tak co by vše člověk neudělal pro své ještě k tomu vymodlené miminečko 😎 😎 😎

Tak ať dál hezký baští a moc toho nevrací, ať je z něj pořádný chlap po tatínkovi 😉

katarinka1107
10. čer 2009

caut eholky, marti prajem dalsiu pokojnu noc . Marti 457 ja som mala piestovu, celkom mi robila radost 😀 😀 ale niekedy som to radsej rucne a bolo to lepsie . Mala som mlieka a mlieka a pripadala som si ako Milka alpska kravicka 😀 😀 😀 Pekny vecer, som vesela, volal 🙂 🙂 i sme s tatinom

jaa
10. čer 2009

martinam.
Marti tak to je skvělé.Krásně to dožene.Baští menší dávky,ale zase častěji.Můžeš mu zkusit udělat i víc.Třeba to sbaští. 😉

My jsme teda byly v jídle rekordmani.Mlíko jsem měla za 33h po porodu a pila mi hned 90.a,to hned první krmení .Pak,už jsem ji neměla vážit.Že prý baští strašně moc. 😅 A,čtvrtý den měla víc g,než porodní váhu. 😅

Jinak výbavička je drahá věc.My jsme ted za malou utratili víc,než za všechny tři předtím. 😅

marcela79
11. čer 2009

Ahojte, ja som tu už dlhšie nebola, a veľmi sa teším... Martinka, gratulujem k synčekovi... 😵 😵 😵 Marti, nechce sa mi úplne všetko čítať, tak napíš - aký bol veľký...

martinamil
11. čer 2009

Holky, Kryštof už zase nechce papat. Měl by už mít v sobě 180 ml a má jen 100 ml. ☹ Nejsem schopná to vzbudit a mám strach, abych ho neutopila.

Marti457, máš pravdu. Přeci jen už mám výhodu, že je něco našetřené a člověk si může dovolit koupit to, co se mu líbí.

Marcelo, Kryštof měl 2720g 49 cm. Narodil se 35+5tt. 26.5. v 10:38 hod. císařem. Teď bohužel hodně hubne. V pondělí měl na poradně 2370g a z porodnice nás pouštěli 2490g. Hodně zvracel a měl průjem. Teď zahušťujeme moje mléko svatojánským chlebem a už nezvrací. Tak uvidíme. Zítra jdeme na kontrolu do poradn y.

jaa
11. čer 2009

marti.To je trápení.Nebud ho.Nech ho spinkat.Tím také sílí. 😉 On se ti rozjí.neboj.Je ještě malinkej. 🙂

martinamil
11. čer 2009

Tak já psychicky nevydržela, sbalila Kryštůfka a jela k doktorce převážit. Od pondělka přibral 90g. Není to sice nic moc, ale už má 2460g. Tak snad to bude ok a já jen hysterčím. Ale mám na to nárok, pořád ještě šestinedělí 🙂

U nás se přehnala pořádná bouřka s lijavicí a kroupami. K doktorce to máme jen cca. 1500m, ale když jsem viděla ty mraky, tak jsem raději jela autem a dobře jsem udělala. Už tak jsme museli čekat jakou dobu v čekárně, než jsem si troufla přeběhnout do auta. Doma už je to ok, přistali jsme rovnou v garáži (ve sklepě). Ale nezavřela jsem větračky v pracovně a v dětském pokoji, tak mi hezky nateklo na plovoucí podlahu. Bohužel ne poprvé, tak podle toho už vypadá ☹ Brzy ji budeme muset vyměnit. 😖

marti457
11. čer 2009

U nás je to počásko nějaké všelijaké - chvilku sluníčko, najednou se to zatáhne a prší...

S tím buzením na jídlo nevím nevím, je pravda, že když spinkaj tak sílej, ale mi měli taky žloutenku a to jsme museli budit a vůůůbec to nešlo. Prý je to začarovanej kruh, oni spinkaj, protože jsou "žlutý" ale musej papat, aby se to z nich vyplavilo 😖
Mě se kvůli tomu ani nepřisál jak pořád spinkal, jednou jsem ho v porodnici nechala spinkat asi 5 hodin a dostala jsem pěknýho sprďana ☹
Jinak s tím průjmem, miminečka jen se napapaj, hned to pošlou do plínky 🙂 to se pořád jen přebaluje a krmí 😀

marti457
11. čer 2009

Jo a náš Kubik byl na stovce (100ml) pořádně dlouho 😉
Šly jsme z porodnice a pil 60ml, pomaličku vypil víc a víc, ale na stovce jsme se zastavily, akorát večer dokázal vypít 160ml. Taky se mi zdálo, že přibýrá malinko, ale doktorka řekla, že mu to stačí, hlavně že přibýrá 😉

ma.minka
11. čer 2009

ahoj holky nějak nestíhám sem chodit tádu chytli zuby tak celé dny probrečí ted máme tatku doma ale jeto stejný jak když tu není kouká na telku a tak a nějak nejsem svá když tu je dělá bordel a to mě štve akorát se člověk nervuje a zlobí nějak víc jak normálně takovej nějakej nezvyk když tu je