Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

mirka200
20. črc 2011

@lucka1987 tak to ti trochu závidím,len si to užite,ja už sa neviem dočkať piatka či príde domov alebo nie,ten čas mi ide strašne pomaly 🙂

petulka13
20. črc 2011

@mirka200 taky jezdí jen kvůli penězům a vím že minimálně ještě 5 let bude, než vyřešíme finance, ale pak už ho budu chtít mít doma...tak nějak všeobecně je to z prací hrozné.... ☹

lucka1987
20. črc 2011

@mirka200 no ako som pisala ze dosiel po 4 dnoch... prisiel.. a jazdil v nci tak terat spi... takze si ho moc neuzijem.. a o pol 5 vecer ide zas prec... ale dojde v piatok a bude doma az do nedele vraj... lebo bude tocit pauzu

lucka1987
20. črc 2011

@petulka13 no hej.. nie je to celkom az take zle.. moj povedal keby najde taku robotu, kde by jazdil na 3 tyzdne atyzden doma tak to by bral... teraz je doma len na par hodin a zas ide prec na 3 dni. ale ide vo dvojke tak to bude rychlo... presne.. ved koli nicomu inemu ot nerobi ako koli peniazom... teraz sme dozariadovali nas byt, je to najomny od obce.. takze vlstne nie je ani tak nas az po 20 rokoch. a zacina sporit na domcek.. pozemok je uz len pomaly zacat. a to si bude pytat viac nez 5 rokov na kamione.... 😖

petulka13
20. črc 2011

@lucka1987 no to asi jo, to bude trvat déle jak 5let. a u jaké jezdí přítel firmy? ať se mrkne na net a zkusí emons logistic nebo emons cargo, nevím jak přesně tam jsou, je to holandská firma, slušně platí a opravdu to funguje...přítel dřív jezdil i šest neděl a týden doma, ale teď kvůli mě se tam s nimi domluvil na 3týdnech a deset dní doma... my splácíme 2 úvěry, z toho ten delší na 8let, ale chcem to stáhnout jen na pět aby pak mohl přestat jezdit

domkalaky
20. črc 2011

@lucka1987
aj ja som len kukala na tie zeny a veru videla som jednu,ktora nacuvala lepsie ako chlap 😀 ale ja by som tžo nedokazala robit, hlavne kvoli hygiene a nemala by som na to nervy....a jazdit v noci,to by bol moj koniec 😖 a presne ako si povedala, ja by som sa tiez bala, ved co som pocula aj porihody o chlapoch , tak som mala dost 😢 ....xi, mozno tu taka tema ozaj je 😀

domkalaky
20. črc 2011

@lucka1987 tak to je mile prekvapenie, aj moj sa vrati v piatok 😉 tak konecne prijemny vikend s nim a bez samoty 😎

lucka1987
20. črc 2011

@petulka13 manzel jazdi v takej malej firme kde je par kaminonov.. je tam prifesionalne najstrarsi, a uz maju svoj kolektiv.. to sa mu tam paci... no niekedy sa mu nepaci nacasovanie cesty.. im planuju jazdy jeho sefovia. ten emons pozna z pocutia., len ze to je velka spedicka a to sa mu moc nepaci. no na 8 rokov to nie je az tak vela uver.. ked si vezmem ze dnes su na domy 30 rocne uvery... fuuu to by som nechela.. 😅

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky no ved uz je aj prec.... no ani pre mna by to nebolo... dva mesiace dozadu mu vybuchol motor pod kabinou v nemecku, tak ho hasili hasici, na kamione bola skoda vyssia ako jeho hodnota ( bol uz starsi) . tak som sa vtedy onho bala, ze sa mu nic nestalo... ze to nebol ktovie co v 90tke taka rana v kabine a ked mi tu "akciu" opisoval som myslela ze ho uz nikdy nepusim nikam... a vies co? dosiel domov vecer a na dalsie rano uz bol prec na inom kamione 😠

domkalaky
20. črc 2011

@lucka1987 no a to je to, ja by som v takej situaci nevedela absolutne reagovat..... aj ja som velakrat mala chut draheho priviazat doma, nech nikam nejde.no inak sa necudujem, ze ho hned hodili na iny kamnion, tocia sa v tomto biznise nemale prachy....

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky no ved... on si s jeho sefmi uz tyka.. a ja ich tiez dobre poznam. ked chodim s mm na formu tak mi vzdy uvaria caj a kecame... ale len sa stazujuuu ako krachuju ake to maju tazke :D :D ale po zahranici behaju a na bavoracikoch sa vyvazaju. len keby chcu aj pridat cosi.. mm je od kilometra a diety mu nevyplaca.. takze nic moc 😖

domkalaky
20. črc 2011

no toto je vecny problem, vraj nemaju peniaze, kazdy riadne vyuzil krizu, aj ked bol drahy v byvalej firme, tak im znizil(boli plateni na km) a ze po krize zvysi...hahha, toho sa nik nedockal a co je na tom horsie, pocas tzv.krizy kupoval kamiony ako na pase, no on tvrdil, ze vdaka krize su lacnejsie a kupil si krasne nove auticko, 4 dovolenky pocas roka, no taku krizu by som xcela aj ja... 😠 my by sme teraz xceli riesit hypoteku na domcek ,ale mam velke obavy,kedze drahy dostava zaklad a k tomu diety, lenze banka diety neakceptuje, je tu este sanca, ze v banke, ktorej mame ucet, vidia obrat, tak snad by to mohlo vyjst 😒 . ale mile, ze jeho sefovia ta aspon takto pohostia, teda, ze aspon na ten cajik maju,ked uz krachuju..... 😝

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky no tak ako tí jeho sefkovie su pekne pretvarky v tomto.. tiez len placu ako im je zle 😀 mm zdivhi po krize ale tak stale to nie je ono, ked to porovnava s inymi firmami.. lenze zas je doma obcas aspon.. ja to porovnavam s mojimi kamoskami co su na materskej s dvoma detmi, muz im robi vo fabrike za 600 eur a vyziju a este aj sem tam idu na vylet a tak... takze stazovat si pred nimi mi je "trapne" ale nikto neuzna ze mm je v robote v podstate napr 6 dni 24 hodin denne a dojde na 1-3 dni. keby sa ma jeho plat preratan na hodinovu mzdu tak je to smiesna almuzna

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky inak aj my sme chceli uver.. ale kdeeee by sme ho dostali.. mm davaju na pasku len minimalnu 😠 a ostatne do ruky.. takze nehrozi. preto teraz sporime, a budeme sa snazit co najviac tohopostavit za usprene.. aspon hrubu stavbu.. potom uver by sme zalozili stavbou.

domkalaky
20. črc 2011

@lucka1987 no ,ja obdivujem rodinky, ktore maju na Sk minimalnu mzdu, maju deturence ,platia ucty, musia zaobstarat jedlo a vedia aj tak zit.....klobuk dole,ale je to smutne, ze vsetko neustale stupa,len tie platy stagnuju 😒 a tiez si kazdy mysli, ze ako vam je fajn, ze kamionisti dobre zarabaju...no ako pises , nevidia kolko hodin robia,ale to nie je len o tom, je to aj o psychike a zodpovednosti. neustale musia mat oci na stopkach a davat pozor na ostatnych vodicov,lebo zle sa hned prihodi....

domkalaky
20. črc 2011

@lucka1987 clovek by sa chcel konecne osamostatnit,platit si nieco svoje a nie podnajom,ale v tomto state tazko...smutne, ze pracujuci clovek ma malu sancu dostat hypoteku.....aj ked by ju dokazal platit!!!uff, no vidim, ze este sa budeme nervacit ohlade toho....

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky no asi tak... mne je tak smutno ked mm dojde domov a vidim ake ma cervene oci, casto ide nacierno najma ked mal este kruzky, alebo chodi na cudziu kartu. mesacne najazdenych 14 000 km je u neho normalka.. pricom bezne je od 9-12 tis km. za ten isty a sem tam aj vacsi plat.
minule som to ratala a mi sme si zvykli velmi minat. takze som nasla v rozpocte 300 eur kde by sme mohli usporit.. uz dva mesiace dozadu som utiahla opasok a funguje to. ozaj sa nam da usetrit oveôa viac. vela sme behali po vyletoch, kazdy vvikend a + posedenia s kamosmi... vylety sme z velkej casti obmedzili kedze uz sa necitim tak dobre, a najblizsi rok sa nebude moc dat behat, ale posedenia s kamosmi sme presunuli z pizzerii u ns v dedine a barov k nam na chatu ci do bytu. a ozaj.. clovek si az potom uvedomi kolko sme minali "zbytocne" no ked chceme cosi mat treba kdeis uskrtit kohutik 😅

domkalaky
20. črc 2011

@lucka1987 ja som vzdy stastna, ked dojde drahy domov aj na 24ku,ale je to na ukor spanku a to uz je horsie,ale doma si aspon lahne a potom to dospi,ked je vo dvojke.a o tom minani by som vedela hovorit, ono my este v podstate kompletizujeme domacnost a citit to na penazenke, dalsia palka je auto, potrebujeme vymenit olej, filtre , mozno rozvody, no koniec a vzdy sa nieco pripletie a zas nic neostalo, ja tiez budem musiet nejako uskrtit opasky 😀 a inak ako pises, ze ste sa presunuli na chatku, do bytu a tak, podla mna je to ovela lepsie, pohodlicko a hlavne lacno....ved ,ked si vyrazis do restiky,alebo do baru na pivo,alebo vinko , nejake chrumky k tomu,alebo tak ,az srdce stisne kolko chechtakov tam nechas za chvilu 😠 no mame drahu dobu a bez setrenia a uskromnenia to nejde

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky vidim ze mame veela spolocneho... my sme sa prave dzariadovali 😀 a ziadna sranda teda... hlavne ked sme doteraz platili leasin 300 eur mesacne a k tomu havarijnu 50 eur mesacne a povinnu 20 eur mesacne, cize 370 slo do auta . + na beznin cca 200 eur. mame dvojltra 4X4 tak to zere hodne. a tuto jar sme tiez menili rozvody, ja som mala mensiu nehodu, som zrazila lan , tak tam bola dost velka skoda, a aj nekake opravy popri tom.. aj ked sme mali cosi cez poistku, tak sme zo svojho zacvakali 1300 eur 😅 lebo nie vsetko sa cez nu dalo urobit. a tiez aj filtre a olej sa menil... teraz mame dalsiu opravu ale tu nam ide otec zaplatit.. mala som zaparkovane auto pred rodicovskym domom a otec na velkom aute s navyjakom (ona ma teke velke jeepy) nam nacuval do nasho.. skoda 600 eur .
teraz mm bol u zubara ze si ide dat porobit 6 zubov.. vyvrtat a dat dokopy. (nebol na priehliadke par rkookv) a doki ze nech si pripravi cca 400 eur.. no chapes???? 😅
a aky domcek planujete stavat? uz si po niecom kukala? ja som taka optimistka.. ze ked to kolkym vychaza a maju prijem mensi nez mi a k tomu aj deti.. tak aj my to musime zvladnut, len sa treba naucit utahovat opasky na spravnych miestach

domkalaky
20. črc 2011

@lucka1987 fuuu ani nevrav, my mame platit leasing do r. 2013 na auto- 250 eur, museli sme kupit novu baterku,gumy- proste kupovane auto z bazaru 😒 co ine moze clovek od nich cakat....a inak mozno nahoda,ale aj ja som zrazila zajka,prepelicu...holub mi vrazil do bocnych dveri...asi ich pritahujem,ale pritom dodrzujem rychlost....a aj tak mam na ne stastie 😠 uff,a ni nevrav o zubarovi, ja sa tiez chystam s jednou stolickou-dobre ma trapi a tiez nemam najlacnejsieho zubara 😖 ...no to je to, ze proste stale je nieco co treba vyplatit....no my rozmyslame na d bungalovom-3-4izbovy, uplne jednoduchy, ziadne prekombinovanie,alebo potom starsi dom aspo po ciastocnej rekonstrukcii,nakolko by to drahy absolutne nemal kedy riesit, mozno na dochodku 😀 a tiez zalezi , ze ak by nam uznali hypoteku, tak v akej vyske sa mozeme pohybovat a vy ?vase predstavy? momentalne byvate v podnajme?

mirka200
20. črc 2011

a už po nálade,muž mi volal,že sa šuchol z nejakým osobákom v taliansku s blbým talianom,ešte že sa nič nestalo ☹

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky no u nas na dedine stavali nove najomne byty a ja som tu mala ziadost ked som mala len 18 a mm som ani nepoznala este (som asi myslela na buducnost) bytovky dostavali pred rokom ked som mala 22, tak sme dostali mensi dvojizbak... za 20 rokov by mal byt nas za nejaku zostatkovu cenu.. no neviem... my uz mame aj projekt vybraty... pozemok mame tiez, uz len papiere treba dovybavovat...
chceme bungalov 4 izbovy , s garazou a prekrytou terasou... ani malicke ani velke. mame aj celkom lacny projekt vhodny na svojpomocnu vystavbu.
nechela som 3 izbak lebo by som sa citila ako v byte a su dost male.. na to kolko stoja. to uz obetujem par metrov, a dom bez garaze sme tiez necheli.. auto predca dlhsie vydrzi ked je garazovane, a aj bycykle az je dke dat a tak, a samostatne stojaca garaz je draha sama o sebe. a terasa..... no skor ci neskor by urcote chybala a najlacnejsie vyjde ked sa postavi hned zarovno domom.... mam album na modrej streche.sk tak preklikni tam , mozno sa ti zapaci aj ten nas projekt... cenovo je z tych "najlacnejsich" ale nie z najmensich

lucka1987
20. črc 2011

@mirka200 fuuu no , tak chvala bohu ze je ok... 😖 prave sme sa o tom bavili ze ten strach je tam stale.... 😖 a kedy ti pride domov? moj prave odisiel,a le v piatok doobeda je doma.

mirka200
20. črc 2011

@lucka1987tak to vidím,že do víkendu nestihne prísť,kedže sa teraz zdržal s tou havarkou,takže asi nabudúci víkend ☹ raz už mal taku havarku,že rozbil celý predok kabíny,vtedy som myslela,že skolabujem.

lucka1987
20. črc 2011

@mirka200 no to poznam ten pocit... nikto nam nikdy nepreplati ten strach co mame o nasich mm. vies ako som sa citila ked mi mm volal z nemecka ze sedi v sanitke a vezu ho na vsetrenie do nemocnice? par mesiacov dozadu mu vybuchol motor pod kabinou, hasici mu ho museli hasit.. som to tu vyssie spominala... to uz som bola tehu... ma len brucho rozbolelo.... a ked dosiel som ho nikam uz nechela pustit.
tak ked ti pride dufam ze si pekne spolu uzijete kazdy chvilku... ono si clovek takto uvedomuje ozaj aky je mu ten druhy vzacny a co vsetko zle sa moze stat

domkalaky
20. črc 2011

@lucka1987 fuuu ty si moj clovek, mame rovnake zmyslanie, my tiez potrebujeme nejaky ten "vybeh" 😀 a nie je nad to mat aj zahradku, nejake to posedenie, vlastnu garaz a tak .....a inak aj my sme v najomnych bytoch-plus k tomu mame zahradku 4x8m,ale aspon nieco, je to velky trojizbak a krasne bytiky,ale predsa len sukromie je dost male,ale je to urcite lepsie riesenie ako platit nenormalne palky za podnajom niekde v meste v cinziaku.... a tiez to mozeme odkupit,ale nie je nad rodinny domcek...ej hned idem kuknut vas projektik 🙂 ... a mohla by som sa opytat na cenu ,kolko vas vyjde domcek, bez pozemku(kludne aj cez IP)ak ti to nevadi,lebo ja uz som prevetrala tolko stranok a dobre padne nejaka rada 😅

mirka200
20. črc 2011

@lucka1987 akurát mi volal,že už odstavil pred firmou kde vykladá až ráno,že to tam spísali policajti a všetko ok,až mi odlahlo.no keby mi volal zo sanitky ako tvoj,tak neviem čo urobím,určite sme si viac vzácnejší a dúfam že príde už tento víkend 🙂

lucka1987
20. črc 2011

@domkalaky vies ze aj nad tou rekonstrukciou sme rozmyslali? lebo pozemok mame asi 100 m od svokry a mm tam nechel moc stavat.. dedinka s 100 ludmi a bus tam ide len tak aby sa nepovedalo.... ale ta priroda je kraaaaaaaasna na nezaplatenie, kde kuknes tam pekny vyhlad. a je to len 4 km od dediny kde teraz byvame.
no a k tej rekonstrukcii. sme to nakoniec zavrhli, lebo nevedia niektorí co by si pytali za stare chapupy, teda apson tu u nas... za staru chajdu 4 ozbovu chcu napr 50 tis eur... a investicia do toho minimalne 30 tis aby to ako tak vyzeralo.... no to ozaj si radse postavime novostavbu podla nasho gusta 😅

lucka1987
20. črc 2011

@mirka200 tak drzim palce aby ste cim skor boli spolu... no mne sa rozbuchalo srdce a mohol mi hovorit kolko chcel ze mu nic nie je.. on sa este smial ze nech sa nebojim, a ja som sa rozrevala... to ozaj niektore zeny co maju mm stale doma a kazdy den po sebe kricia nepochopia taketo veci... aspon vidim ze nie som v tom sama, lebo na koli akosi mi len baby vravia ze : aspon si oddychnes od neho, sak ste mlady este si budete liezt na nervy .... " neznasam tieto reci...

domkalaky
20. črc 2011

@lucka1987 inak to ano, nenormalne palky za zdevastovane domy, a to isli ceny nehnutelnosti dole,ale tiez zalezi na lokalite......my by sme tiez radsej riesili novostavbu,ale mi nemame ani pozemok, no a ked pripocitas aj ten k tomu, no uff, zas ti stupne cena, mali sme ponuku od nasich, ze polovicu pozemku si kludne mozem zobrat, ale mne to moc nevonia, su zlatunki, dobrunki,ale 😅 😅 😅