Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

lenkavano
8. led 2010

holky já jsem ráda že má ted manža zrovna tu dovču to jsou kalamity a ty dálnice panečku to je mazec. ☹ 😒

marti457
8. led 2010

Lenko napiš mi obvod hlavičky - psala jsem Ti do IP, píšu Ti to ještě sem 🙂 jaký chceš barvičky čepičky?

martinamil
8. led 2010

Holky slyšely jste to? Oni zavřeli od 14 hodin Rozvadov a Lanžhot. Vůbec netuším co tím chtějí dokázat ☹ jen budou kluci zbytečně stát do večera na hranicích. A večer až to přimrzne úplně na tom pojedou.

jaa
8. led 2010

Chudáci...

singid
8. led 2010

ahojky, svého muže jsem si našla jako kamioňáka a celé tři roky do svatby jezdil (celkem 17 let za volantem), jako svobodné mi to jakž takž vyhovovalo a to hlavně z důvodu studia na VŠ takže jsem měla dost času na učení, ale vcelku to bylo hrozné... tenkrát ještě nebyly otevřené hranice, takže leckdy čekal 9-12 hodin na hranici, kolikrát se místo volna jel domů jen "přebalit" a zase vyrážel... a když už měl volno dva dny, tak to loučení potom, to jsem nesnášela a statečně jsem ho celé tři roky oplakávala.... 😖
nedokážu si představit, že by jezdil teď když máme špunta... potřebuji ho jako citovou oporu každý den, bez něj bych to nezvládla, takže všechny máte můj obdiv 😉 držím palce aby se chlapi vraceli z cest zdraví a šťastní, že se vrací domů...

adelinka
8. led 2010

ahojky muj manza jezdi uz vic jak 10 let..
ted vymyslime jak to udelat aby nikam nemusel a byl doma...chce jit na materskou a ja chci jit makat..ale kam abych nas uzivila...25 ja nevidelam ☹

zuzik31
8. led 2010

Ahoj holky,
taky jsem slyšela, že hranice zavřeli. To zase bude pěknej nátřesk na Folmavě, když budou objíždět Rozvadov. Otázka je, jestli to tam taky nezavřou. Chudáci chlapi. Hlavně, že ČHMÚ vydával výstrahu na kalamitní stav a silničáři to opět podcenili. Kvůli čemu by to jinak zavírali?

jaa
8. led 2010

stejně,když se nad tím zamyslíš...jak můžou zavřít přechco,když žádný není 😅 😅 😅 Kdo to tam hlídá????

zuzik31
8. led 2010

Holky, nevíte náhodou, kde se dá sehnat duplikát evidenčního listu důchodového pojištění? Manžel od předchozího zaměstnavatele nedostal potvrzení už ani za rok 2008 a teď mu ho taky nechce dát, hajzlík.

jaa
8. led 2010

singid.Já mám holky 4.tak se nenudím.... 😉 😉 😉

adelinko.At jezdí dál a ty bud doma.jak jinak to vyřešit. 😉

zuzi.silničáře vypráskat 😀 😀 😀

jaa
8. led 2010

zuzi.Asi na finančáku,nebo sociálce.martimil bude vědět. 😉

zuzik31
8. led 2010

Jaa: s těma přechodama máš pravdu. Nejspíš tam postavili nějakýho policistu za trest 😀 😀 😀 a ten je nechce pustit, protože už tam dávno zmrznul 😀 😀 😀 😀

martinamil
8. led 2010

Zuzi, kopii potvrzení mu vydají na OSSZ. Stačí přít s občankou a pracovní smlouvou.

Prý zavřeli pouze tyto dva, protože je tam dost velká kapacita odstavného parkoviště. Jsou to dálniční hraniční přechody, tak asi jen rozsvítili značky Zákaz vjezdu nad 7,5t. Ale to si myslím, nevím.

Adelinko, ahoj. To Ti moc neporadím. U nás to tak je. Já pracuji a Aleš je na mateřské.

Singid, to bude asi tím, že jsi si odvykla. Aleš jezdil do Kryštofových 7 měsíců´a dá se to. Ale´máš ten život jinak uspořádaný a vysoké účty za telefon, sms a mms 😉

lucisa
8. led 2010

taky jsem to zrovna četla o těch přechodech, tak hned volám manžovi, kde je a on stál zrovna na nalodění v doveru. doufá, že se mu do zítřka povede přejet až přes německo k nám, to snad bude už přechod otevřený a na neděli to zapíchne u bráchy v plzni.
na silničáře bych nenadávala, když to pořád sype, nepomáhá žádná solanka ani drť, jenom plužit a ti chlapi jezdí pořád sem a tam a hned to zapadne, navíc fouká vítr. a na dálnici ve stoupáních tam právě kamiony většinou uvíznou a pak se nedá ani plužit ani objet a zůstane stát celá dálnice.
já dnes jela jenom městskou a dva autobusy měly problém vyjet ze zálivu, kde bylo toho sněhu trochu víc a to byly na rovince a určo nejsou tak těžké jako naložené kamiony. úplně hučely, jak jim hvízdala kola na místě a neuměly zabrat. 😖
jinak ten přechod má být zavřený do 17 hod., pokud se situace nezlepší, tak to prodlouží možná postupně až do rána. a zase je bezpečnější stát na odpočívadle, než uvíznout někde na dálnici nebo bourat. holt je zima.
jdu si pustit nvu, budou odpo zprávy, tak uvidíme, co je nového, u nás v Opavě tedy hrůza.

lenkavano
8. led 2010

ahoj holky teda to je síla chudáci chlapi,ještě že můj je doma. ☹

martinamil
8. led 2010

ma.minko, nechci malovat čerta na zeď nebo něco přivolávat, ale až manžela chytí, tak si nezajezdí miminálně rok + mastná pokuta. Mám taky profesák, takže problematice bezpečnostních pauz trochu rozumím. A to nejdůležitější! Za kartu je zodpovědný řidič. Pokud nesnímá, tak není způsobilá k jízdě a nesmí! na ní jet. Je to i v podmínkách, které podepisoval při převzetí.

Na Alešovo firmě se mi líbí, že toto fakt drží. 561 a AETR tu není proti řidičům, ale pro řidiče!

Luci, máš pravdu, že silničáři asi dělají maximum možného. Bordel ale je, že nemohou dělat víc. S tou jejich starou technikou, kdy může buď sypat nebo plužit (obojí na ráz nesmí) a s tím málem techniky,... kam jdou všechny peníze ze silniční daně, dálničních poplatků atd.?!

marti457
8. led 2010

Můj jede z Rakouska, tam prý nesněží. Jede přez Karlovy Vary tak tam to asi bude hustý. Má být ve 22hod doma tak nevím nevím.
Leni mrkni mi do alba, dneska jsem tam přidala s Peppou pig. Teď jsem ještě koupila na ty čepičky tmavě modrou a takovou růžovou melírovanou - ta by byla jen jednobarevná. Hlavně mi napiš obvod hlavičky.

lucisa
8. led 2010

martinamil: s tou technikou máš pravdu, ale není to jen o ní, i ten stav cest je katastrofa. problém je asi ten, že všechny ty daně a poplatky nejdou zpátky do komunikací, ale do společné kasy a z té se pak něco dá na cesty.... ☹ 😠
a co se týká aetru, tak jsem taky moc ráda, že manžu hned při nástupu upozornili, že tvrdě vyžadují dodržování, čímž manžela předběhli, protože to měla být jeho první otázka, když přišel na pohovor 😉 občas už se stalo, že jej třeba dispečer chtěl ještě někam hnát, jednalo se třeba jen o pár km, ale když si na to manža postěžoval u techniků v garáži, hned mu řekli, ať s tím jde za majitelem, že on musí jednou za čas dispečery "umravnit", že to ví, že občas ujedou a chtějí nesmysly. tak to si myslím, že je super šéf. a manža je fakt spokojený.

zuzik31
8. led 2010

tak jsem koukala na nově, že ty přechody už otevřeli. Manža mi volal, že hodinu a půl cuká na hradecké dálnici, takže všude je to masakr. tady taky silně fučí, jsem zvědavá, kolik kamionů to převrátí.

Martinamil: Kde pracuješ?

Marti457: Ty čepičky jsou fakt moc pěkný, můžu si taky jednu zamluvit? Uděláme ti dobrý kšefty 😀 😀

martinamil
8. led 2010

Zuzi, já jsem kancelářská krysa. Tedy v pracovní smlouvě mám Ředitelka společnosti. Nejezdím, nejsem profík, ale mám papáíry, profesák, kartu a občas jedu s Alešem jako druhý řidič (se souhlasem firmy a na brigádnickou smlouvu) nebo kámošovi autobusem (má autodopravu). Protože mám profesák chodím na školení řidičů. Byli jsme teď na školení.

Marti, to mě právě zlobí. Když vidím, kolik se dí z dopravy státu a....

katarinka1107
8. led 2010

Ahojte, tak ste sa pekne rozpisali. Uf, U vas kalamity, u nas myto, este ze mm je niekde v belgicku snad , neozval sa mi , cakam , marti (mil) ty mas prehlad 🙂 🙂 . Marti 457 pekne ciapocky 🙂 . a chlapcov mi je luto , v takych casoch jazdit brrr, ja som dnes ani nevyliezla a to hlasili len malu vystrahu , sme sa len s detmi uz treti den sankovali a behali po snehu 🙂 . Ze mame auto 😝 sme si ho len trosku odhrnuli, aby sme ho nasli 😀 😀 😀 pekny vecer babulky

jaa
8. led 2010

Ahojky ve spolek.
Holky je zajímavé,že venku ty problémy se silnicemi nemají.tam to zavřou ,uklidí a jede se dál.Mají na to pořádné mašiny a je jich samo víc.Ale sníh mají všude na severu a jezdí tam kamiony taky.To by jinak museli odstavit na 3/4 roku dopravu a vše házet z letadel dolů 😅 😅 😅
Jinak naše malá opice začíná krásně opakovat a konečně trochu kamarádit s nočníkem.

A,musíme spáchat nějaký ten srazík.Alespon ty nejbližší k sobě,at se trochu poznáme. 😉 😉 😉

Martimil.tak jsem sehnala kamarádku a půjdem spolu do školy....kdyby něco...nešlo....můžu se na tebe obrátit???

marti457
8. led 2010

Zuzik určitě, napiš mi do IP jestli pro holčičku nebo chlapečka, jakou barvu a obvod hlavičky 😉

Jinak mě se taťka vrací z toho Rakouska a tam úplně v poho a teď jsem s ním mluvila a říkal tady v ČR nejhorší. Jedou dva za sebou tak ten jeho kámoš to prý už narval do svodidel, ale dobrý jedou dál a ten můj už taky se prý málem vyboural. Prostě tady v čechách jsou vždycky nepřipravený - nebo jestli to je těma hajtrama co používaj ty silničáři 😝 😠

martinamil
8. led 2010

Marti (Jaa) jasně, když si budeš myslet, že toho budu schopná 😉

Marti (457), mám známého - kamaráda, který dělá na Údržbě Mnichovo Hradiště. Od nich vím, že lítají jako fretky, ale mají fakt málo mašin. Potřebovali by 2x tolik a v takovémto počasí ještě víc. ☹

lucisa
9. led 2010

marti457: ty hajtry mě pobavily 😀

marti457
9. led 2010

😀 😀 😀

adelinka
9. led 2010

ahojky
martinamil...no ja chci si otevrit obchudek u nas s oblecenim..nic tady neni..no snad to pujde..a muzik at klidne jde na materskou..on moc chce a ja chci do prace..tak sna nam to vyjde

muj je ve svycarsku na vik ...a rikal ze tam pohoda to jen tady nic moc..spis nic 😝 😠

consti
9. led 2010

Ahoj holky, teda tohle počasí nikomu nepřeji a zvlášť ne profesionálním řidičům. Pracuji jako dispečerka a povolání řidič kamionu vidím jako jedno z nejhorších. Člověk na to musí mít povahu 😎 . Hlavně vám přeji, ať se vám hclapi brzo vrátí, mně taky spousta aut zůstala ve Francii 😝 😅 . Holt počasí je počasí, s tím nic nenaděláme 😔 .

lenkavano
9. led 2010

jé consti to je fajn že tu máme i dispečerku 🙂 a u které firmy jsi?u csc asi né vid? 😉

lucisa
9. led 2010

tak teď jsem domluvila s manžou, právě dojel k bráchovi do plzně (jel ze skotska) a byl celkem překvapený, když viděl v telce, že je všude tolik sněhu. říkal, že jel asi v nějakém mimoprostoru, protože všude bylo jen pár cenťáků, cesty mokré, neklouzaly, nějak nechápal, že se něco takového děje u nás i v evropě. tak nevím, jestli si ze mě nedělá srandu nebo je takový flegmouš, že mu to nepřišlo zvláštní. je tedy fakt, že jeho máloco rozhodí, ale toto.... 😒 😀