Manžel "kamioňák"

kudrlenkaa
20. črc 2008

Právě nám zase odjel, tak se chci milé maminky zeptat, zda-li jste na tom některá stejně ☹ . Poslední dobou se vrací v sobotu ráno a odjíždí v neděli večer. Celý víkend se nám sice věnuje, ale co je víkend o proti celýmu týdnu. Dneska na mě padl asi nějaký splín ☹

soucke00
2. únor 2012

@lucka1987 Ahoj, taky jsem byla s přítelem párkrát na jízdě, ale jen ve dvou. Dítě může být na posleli, co teď ty kabiny mívají. I když z hlediska bezpečnosti to není zrovna ideální.

lucka1987
2. únor 2012

@soucke00 na posteli??? fuuha.... no ved ako sa tam priputa?? asi si nepocula co sa stalo rok dozadu na sk jednemu kamionistovi.. vzal dvoch synov do kabiny jeden sedel a druhy stal pri nom a,ebo sedel na posteli neviem presne vsade sa pise inak.. zrazu auto osobne dostalo smyk, kamion sa mi chcel vyhnut a chlapec co nebol priputany vyletel z kabiny a ta ho pritlacila do vykpopu vedla cesty.. takmer to neprezil a dnes nehybvne lezi doma v posteli , nekomunikuje a jedine co vie robit je zmurkanie oci... 😔 ani 10 rokov nemal.. tak sa mi zda... neriskovala by som to ako niektore maminy... preto som sa pytala ci existuje nejaka akoby tretia sedacka co sa da dorobit...

simisi
2. únor 2012

@lucka1987 Lucka,aj poznam jedneho,ktory tak vozi priatelku s dcerkou...urcite sa to nesmie,su tam len dve miesta a lehatko sluzi na spanie 😠
inak,aj mm je kamionista 🙂

andrejka10
3. únor 2012

@lucka1987 , viem, že chodia manželky s jedným dieťaťom a to bežne. Ževraj na tú posteľ sa dá pripevniť detská autosedačka. Neviem ako to robia. Ja osobne by som to neriskovala, aby sa náhodou nestalo to, čo si písala. Dokonca viem, že aj policajti nie sú z toho nadšení a manželov kolega dostal pokutu za to, že ich bolo viac ako dvaja. Auto je dvojmiestne.

soucke00
3. únor 2012

@lucka1987 Já bych se bála vzít tam někoho třetího. Ve firmě u přítele jsem se zatím nesetkala s tím, že by někdo jel ve třech. Většinou tam brávají šoféři jen manželky nebo ti starší jedno vnouče.

lucka1987
3. únor 2012

@simisi
@andrejka10
@soucke00 no jasne ze by som tak neriskovala.. len ma to tak napadlo. rozmyslam ako upevnit sedacku o postel.. 😕 teda mm tam nema ziadne nejake bezpecnostne pasy... a aj keby mal. pokial by to nebolo certifikovane na prevoz 3tej osoby tak by som veru dieta nebrala.... no dik baby teda.. 😉

simisi
3. únor 2012

@lucka1987 tiez by som to nikdy neriskovala,ja som kedysi s muzom chodila,aj mal nehodu/do navesu mu zozadu nabural iny kamion/...detska sedacka a male dieta tam jednoducho nepatri 😉

lucka1987
3. únor 2012

@simisi no mojmu zacala minuly rok horiet kabina... dialnicna policia v nemecku mu zavolala sanitku az ho " osetria" a preventivne pozru ci mu nic nie je . aj ked nastastie mu nic nebolo, len husty cierny dym a potom aj plamene... neviem si predstavit zeby som vystavila nasho drobca tamu comusi.. 😕

simisi
3. únor 2012

@lucka1987 presne,o tom to je...nehladiac na to,ze asi na svoju pracu potrebuje svoj klud....co pri dietati nie vzdy ma a na naves ho asi nemoze posadit 😀 😀 😀
tahac ma dve miesta,tak nech tam sedia dve osoby,najlepsie dospele 😉

mirka32o
3. únor 2012

Náš ocino chodieval doteraz sám a 2x som bola s ním aj ja. No tento rok bude mať náš Peťko 5r a v máji sa chystáme spolu. Robí v belgicku a veľakrát mu to vyjde až na firmu, kde je pre nich ubytovanie, spoločenská miestnosť, kuchynka a hygienické zariadenia. Preto keď mal krátku trasu na otočku som tam zostala. Čiže som nebola v kuse s ním v kabíne. Ale zatiaľ sa nám ešte nikdy nič nestalo, nechcem to zakríknuť. Menší Dominik pôjde ku krstným rodičom na prázdniny a Peťka vezmem so sebou. Plánujem ho pripútať na sedačke spolujazdca a ja budem sedieť na zloženej posteli. V noci bude mať malý hornú posteľ a my budeme na dolnej. Možno je tam to riziko nehody, ale také isté riziko podstupujem aj keď idem osobákom, ak nie väčšie. Pokiaľ je manžel opatrný, je už iba o nešťastnej náhode ak sa nám niečo stane. Manželovi tak bežne brávajú kolegovia deti a stretla som sa aj s takými, čo vzali 2 deti a ženu akože na prázdniny. mm si jedného chlapčeka vzal k sabe na jazdu, ale bol už väčší a rozumný a ubehla mu s ním rýchlejšie cesta. A jeho žena previdelne zostávala na firme a varila pre všetkých a potom im na stravu prispeli. Peťko chce ísť s ocinom už dávno, no nepustila som ho pre celkom iné dôvody. Býval často chorý a ak by tam ochorel, bolo by to s lekármi komplikované. Teraz je už v pohode. Preto sa už teší, že pôjdeme.

andrejka10
3. únor 2012

Jáj baby som taká napaprčená...... 😠 Manžela dnes zastavili rakúski policajti a dali mu 220 ečiek pokutu. Že včera mu neodrátalo cej jednu bránu diaľničný poplatok. Hlavne, že ďalších sedem, po tej jednej mu odrátalo. Nedali si vôbec vysvetliť, že musel byť niekde problém, za čo on vôbec nemôže, pretože nabitý bol. A teraz večer mu telefonoval kolega, ževraj vypínajú brány, aby schválne neodrátalo. Ja nechápem, ako sa môže také niečo stať....... vrrrr.....

mirka200
6. únor 2012

čaute baby už som tu dlho nebola určite aj vám chýbajú polovičky ako mne 🙂

kika050
6. únor 2012

Ahojte baby ako sa Vám darí?
Tak isto aj môj manžel chodí na kamione teraz robi 3 týždne vonku a 1 doma. Myslim že tak je to najlepšie už posledne čo robil že výkend doma a cez týžden vonku nebol ani poriadne doma. To prišiel piatok alebo sobotu rano a nedelu už šiel čo sme si ho vôbec nužili. Teraz ked takto chodi je to omnoho lepšie 😉 Len chcem sa spýtat ja nerobim,len on kedže mam dve detičky musim byt doma kedže praca na jednu smenu tu neni:-/ A svokrovci a tiež moja mama vôbec nepomahaju ☹ Je tu nejaka mamina čo ma tiež takýto problém. Už sa mi nechce byť stale doma,ale ina možnost neni☹ kedže tažko moj manžel našiel pracu tak platenu aby sme vedeli s toho vyžit a bol doma a ja by som mohla byt v robote tiež...

mirka32o
7. únor 2012

@kika050 Náš ocinko mal rovnaké turnusy a teraz má 4+1, aj keď si to neželal. Mám tiež 2 deti, ale aj rodičovský príspevok, čiže nie som bez príjmu. Mm má tiež kolegov, čo majú ženy doma a aj viac detí, takž asi je to v tejto dobe aj normálne. Jeden jeho kolega má 3 deti, ženu bez práce už roky, žijú na odľahlom mieste pri dedine, takže spoločnosť jej môze robiť akurát ich pes a svokrovci s rodičmi už nežijú. Výdavky majú každý mesiac rozpočítané do posledného eura.Asi sa tak žiť dá, no ja sa pýtam, ako dlho.

vicki75
7. únor 2012

Čaute kočky, pridávam sa do diskusie aj ja, aj keď vidím, že začala už dobre dávno, ešte v roku 2008 🙂
Môj priateľ jazdí tiež na kamióne, chodieva 4týždne + týždeň doma, ale nemá to presne na deň vypočítané, čiže +/- zopár dní. Netušila som, že na aké problémy narazím už len pri plánovaní našej svadby, ktorú by sme chceli mať v máji, mala som vymyslené na jednej teraske v našom mestečku, mala som vybratú už aj poslankyňu a matrikárku, ktoré nás oddajú, keď mi bolo povedané, že tieto veci sa zariaďujú aspoň dva mesiace vopred. To znamená, že to celé padlo, pretože kvôli nepresnému príchodu domov nevieme presne vypočítať, na ktorú sobotu by to padlo, aby bol doma aj on. ostáva nám teda úplne obyč. civilný obrad na mestskom úrade, ktorý stačí nahlásiť aj s potrebnými papiermi v pondelok a v sobotu nás môžu sobášiť. So šatami teda tiež nemôžem veľmi kombinovať, musím si zohnať také, ktoré budú mať v ten aktuálny týždeň "na sklade" 😒 To len na ozrejmenie, že ide len o svadobný obrad, neviem, ako to bude s nami ďalej, už teraz cítim ten tlak, keď som na všetko sama, máme psíka, o neho sa starám ja, na jeseň plánujeme začať pracovať na bábätku, dovtedy je potrebné prerobiť byt, ten jeden týždeň, ktorý po mesiaci trávi doma, je pramálo, ale ako čítam, veľa rodín takto funguje a tie ženy si na to zvykli. Ja znášam samotu čoraz horšie, aj psíka sme si kúpili preto, aby som v byte nebola celkom sama a keď prídem z práce, aby sa mi niekto tešil, ale to milujúceho muža nenahradí. Určite sa dá zvládnuť všetko, aj keď je žena sama, ale keď si predstavím to množstvo vecí, s ktorými sa žena stretne počas obyčajného dňa, a čo všetko musí poriešiť, nie je mi všetko jedno. Ale bohužiaľ finančná situácia je taká, že ak chceme žiť troška lepšie, musíme žiť týmto spôsobom a v našom regióne sa mu nečrtá žiadna iná výnosnejšia práca, ktorá by mu umožnila z kamióna zosadnúť.

kika050
7. únor 2012

Ahojte kočky no mirka32o ja tiež neplanujem stále byt doma. Uvažujem o nejakom kurze,alebo niečom. Pokým su deti male veľa možnosti nemám,ale hádam sa mi podari niečo najst nejaku pracu alebo tak. Viem že donekonečna to tak nebude!
vicki75 neviem koľko ste spolu,ale všetko sa da zvladnuť. Inak s tou svadbou každy zamastnavateľ musi dat zo zakona volno na svadbu myslim 3 dnove? Len treba nahlasiť dopredu takže myslím tam problém nie je! A ak budete mat babatko bude to ine ako psík určite!Viem ťažké to je byť na všetko sama,ale da sa to! Ja tiež všetko vybavujem obehám ale tak my takto žijeme spolu pomalinky 10 rokov. Sa to ani nezda. Boli pokusi že ostane doma chcel zo svokrom včelárčiť :-/ No akurat bol taký rok že bol problém aby sa svokor uživil nie my☹ A to človek potrebuje mať aj vzťah ku včelám čo môj mm nemá 😀 No po pár mesiacoch musel ist na kamion. Ale zase tak sa vždy tešim ked pride domov není čas ani na hadky tomu sa nič nevyrovná 3 týždne čo je vonku je dlho,ale inak to nejde..

vicki75
8. únor 2012

@kika050 To chápem, že má zo zákona trojdňové voľno, ale asi som to nenapísala presne - nevieme nikdy vopred, že kedy príde presne domov, čiže sa posúvajú dátumy príchodov a odchodov, preto nie je možné nič plánovať vopred, nieto ešte dva mesiace. Takto sme zmeškali vlani aj dovolenku, toľko sme to posúvali, až sa vypredali všetky last minute zájazdy a dovolenka do Grécka padla 😒
Teraz odišiel v utorok nadránom, tie prvé dni sa dajú ešte ako tak vydržať, ale keď nadíde víkend, tak je to zlé a hlavne keď začnem počítať dni, že ešte koľko víkendov budem sama. Jedine pomyslenie na to, že on je tiež niekde sám a zavretý v kabíne, mi dáva silu, aby som ja nepreplakala celý víkend. Sme spolu už rok, on jazdí už 13 rokov. Na začiatku mi povedal, že uvidím, aké to bude zlé, že tú odluku budeme znášať stále horšie a horšie, som mu neverila, ale teraz už viem, o čom hovoril.

eliss2
8. únor 2012

Ahoj holky, mohu se k Vám přidat. Přítel jezdi na kamionu.. pondeli az patek pryč a v patek odpoledne jezdi a do nedele je doma, nastesti jezdi az v pondeli rano. Pracuju jako obchodďák, tak jezdím taky na služební cesty, tak jsem si dnes vzala dovolenou ab yjsem se viděli., měl si vyzvedavat nove auto a tak měl dnes být doma.. a veče rmi napsal sms, ze jeho šef bude chtít aby jeste večer jel dál :(.. tak ze jsem nastvana.. jsem cca v 6tt tehotenstvi, a nevim jak to zvladnu pak.. mame společne bydleni s tchyni, ma pod nami svuj byt. Tak ze si pripadam ze ziju s ni a ne s pritelem .. A chtěla bych se zeptat, jestli chystate svym milačkum jidlo a co se da dělat jim do auta aby nejedli jen ty pytlikove nesmysli.

simisi
8. únor 2012

@eliss2 ahoj,ja som vydata 13 rokov a cely ten cas muz jazdi na kamione,mame dve deticky,ani pri jednom nebol doma ked sa narodili,dokonca sme prisli skor mi z porodnice ako on z prace 😒
ja mu obvykle varim aspon na par dni,to co ma rad,a co si moze ohriat,na stave,niekedy na studeno fasirka,gulas,polievky...zasterlizujem do poharov 😉

eliss2
8. únor 2012

@simisi tak děkuji za typ.. on jezdil kazdy den domu, jezdil v lomu, ale teď začal jezdit i za hranice a tak to musim nejak vymyslet, tak že das do zavařovaci sklenice a povaris ve vode?

simisi
8. únor 2012

@eliss2 aspon na par dni aby mal domacu stravu.Ano dam to do poharov este horuce,necham ochladnut a potom na cca 30 minut povarim,davam do 0.7 dcl,ma to vacsinou na 2krat 😉 gulas,masko na stave,so zeleninou,obcas si na 1 den zoberie aj to co mame doma aktualne navarene,len to cim skor zjest
pecene masko ci mlety rezen,ci klasicka rezen v trojobale jedava s chlebom na studeno 😉

eliss2
8. únor 2012

@simisi juu dekuju.. ja mu prave davam to co je od vikendu a to ma na pondeli a utery.. a pak zas musi ty pytlikovky.. tak to udelam jako ty 🙂

simisi
8. únor 2012

@eliss2 rado sa stalo,hadam bude spokojny 🙂

merikac
8. kvě 2012

ahojte kocky po dlhom case som vas prisla mrk,,,,,,,,,,,ale ako vidim, tu sa to hybe slimacim tempom, to, ze su polovicky stale na cestach vam asi nedovoluje mat nazvys cas a klabosit,,,,,,,,,,,,,,,, ale obcas nenazskodi sa niekam zasit a zistit co noveho 🙂 ( to som prave ospavedlnila svoje flakanie aj ked mam kopec prace 😀 )

lucka1987
9. kvě 2012

@merikac ahoj no ja som tu fuuurt, no ked vidim, ze tu nie je nikto, tak ani nepisem do tejto temy 😉

holesov
5. čer 2012

ahojte holky chci se zeptat nekupovala jste některá bodyčko nebo overálek neboněco takového s logem scania nebo s obrázkem kamionu? 🙂 scháním a marně nemužu nikde sehnat nevíte kde bych ho sehnala?

jojolander
5. čer 2012

Ahojte kočky,

nemám síce manžela kamioňáka....ale práve som stratila super človeka...:0(
Sesternicin muž 34 ročný ...otec dvoch maličkých detičiek mal tragickú dopravnú nehodu ako vodič kamionu...:0(
Nehodu zavinil niekto iný.... a zahynul človek s veľkým srdcom......
Bude nám všetkým chýbať......!

Všetkým kamioňákom....zdar! a šťastlivý návrat domov.....! :0)

jaa
5. čer 2012

@jojolander tak tohle je má noční můra☹

bocinka
13. čer 2012

@jojolander to je hrozný.... ☹ ☹

@jaa Tak od pondělka je to i má noční můra, MM začal jezdit kamionem, předtím dělal střechy a měla jsem strach, že spadne, teď se bojím, páč bude pořád na cestách.... jenže je to jeho vysněné povolání a je dobře placené, což je pro nás momentálně důležité.... 😒 😒

staronova
13. čer 2012

@bocinka dobre platené????