Manželé a péče o děti. Pomáhají vám s dětmi?

peetta
16. únor 2011

Teda už mě to fakt štve! S ničím mi nepomůže, malou nekoupal nikdy, ani ji nenakrmí, nepřebaluje, no zkrátka nic! Věřím, že toho má za celý den dost ,odjede v 6 přijede v 7, ale aspoň něco málo by mohl. Hlídá ji všehovšudy 2 hodiny v týdnu když sij du zacvičit ,ale to je všecko!
Jak je to u vás doma?

lucian26
17. únor 2011

@sussanah Tak s tím svobodným mladíkem plně souhlasím. Přijde mi to přesně tak...asi mu to dýl trvá, aby přišel na to, že už má nějaký závazky a povinnosti...No žijeme v zahraničí a zanedlouho jedem do Čech, tak snad v Čechách mu to dojde, nebo ho někdo do té hlavy nakopne 😀

lusi80
17. únor 2011

tak holky já teda závidím 😀 😀 můj manžel doma nešáhne na nic,bere to tak jak tady kdosi psal,ty jsi doma na mateřské dovolené,jsi ženská,a starej se o domácnost,děti,já vydělávám,ale neuvědomuje si,že do práce jednou půjdu,je to za chvíli,a co potom??????to všechno doma bude dělat kdo mu vžycky říkám,to se prej nějak udělá mi odpoví 😠 😠 😠 je tak prej vychovanej,on dělal venku(je z rod.baráku) a jeho ségra doma,doma ho nikdy k ničemu nevedly,a to si myslím že je chyba.Já mám dva kluky,a chtěla bych je teda vychovat tak,aby i doma fungovaly,občas umyly nádobí,uměly vysát a tak,můj taťka to například dělal než jseme to dělaly my se ségrou.A hoooooooooodně velká nevýhoda je,že pod náma bydlí jeho rodiče,bydlíme v rod.baráku nahoře,oni pod námi,takž kdyby byl s klukama sám doma,šoupne je tam a je postaráno,a jeho mama mu to toleruje a přikyvuje 😖 😖 😖 takže chyba na straně rodičů,na tohle téma se fakt už nebavíme.Nikdy nekoupal,když byly mimina,až větší když s něma mohl sedět ve vaně 😀 ,nekrmil,kojila jsem do roka,mladšího syna přebalil jedou,když jsem ho chtěla večer vykoupat,hledám lepítka na plínce,a oni nikde,byly na zadku 😀 😀 😀 a vůbec mu to nevadilo,jeho odpověď zněla,to je tvoje věc,já na to nemám papíry 😲 😢 takže u nás je todle téma tabu.
Ale jedna chyba je i ve mě,nikdy jsem ho k tomu nepustila,to je fakt,ale on nikdy ani sám neprojevil zájem 😒 Od kamarádek vím,že jim taky nepomůžou chlapi,i když oni teď chodí do práce,dokonce si nevzpomenou že by mohly mít i odpoledne svačinu,prej si neřekly,tak na co se ptát!!!!!!!!!!! 🙂 🙂

jajina.c
19. únor 2011

Holky, mně taky doma nikdo nepomůže. Přítel ráno odchází kolem půl 6, vrací se kolem 15h, pak jde do druhé práce a přijde v 19,30, vykoupe se, sedne si k Tv, pak mi napustí vanu pro malýho a pak čeká na jídlo, pak se nají a kouká na Tv a nebo na net ☹ . Každý den je stejný. Vše okolo domásnosti dělám jen já ☹ . Vím, že je unavený, ale to já taky..Celý den okolo malého, vaření, úklid, denně chodím s malým ven 2*, venčení psa ( 45 kg labrador ), noční vstávání cca 5*, 2* za měsíc pracuji celý víkend od 10-18H - hlídá moje mamka, jednou týdně chodím ještě jako přivýdělek na úklid...jsem už k.o. a jeho to nezajímá. Jo a to, že malýho ani jednou nepřebalil, nevykoupal, nakrmil ho asi 2* - to raději nekomentuju. Můžu Vám říct, že občas přemýšlím, jestli to takhle vůbec dál chci.... ☹. Držím palce všem maminkám, které jsou na tom podobně, ať se to zlepší. A přeji všem hodně sil. A holkám, kterým manžové či přítelové pomáhají tiše závidím - v dobrém🙂.

beruska24.9.
19. únor 2011

@jajina.c - prostá otázka - a to má být život nebo hon za penězi??? 😕

Jinak u nás vše při starém, ale už vím, že když se náhodou nečekaně a né vlastní vinou dostanu ´´mimo provoz´´, tak přítel se o malou dokáže postarat. To je pro mě podstatné. Zbytek už radši neřeším.

missymici
19. únor 2011

Tak vidim,ze nas unavenejch maminek z tatinku je vic,...
lusi80 :Tvuj manza alespon skusil prebalit,i kdyz to nedopadlo dobre,...ale ten muj ani jednou,...a kdyz jsem se ho zeptala,co by delal,kdybych byla nekde pryc a malej by se do pliny pokadil /v te dobe mel jeste pliny/ tak me odpovedel,ze by ho nechal s tim,dokud neprijedu,ze by mu to snad neublizilo a dlouho i tak pryc nebudu...

Hrat si s malym? Hm,tak u pocitace a hrat s nim hry,a uz me to nervuje a nechci aby se takhle s malym zabaval...Jo nekdy se stane,ze si hrali i jinak,ale to bych spocitala za ty dva roky asi na jedne ruce,a i to bylo tak 10 minut,max 20.
Nechapu jen jedno,proc takovym lidem,zalezi na tom,zalozit si rodinu,kdyz pak nejevi zajem,...??!!
TAky Vas pak prejde chut na ostatni veci,zajmy,...

beruska24.9. : Tak mas holka,alespon jistotu,ze se tvuj manza dokaze postarat...Zmenilo se tim neco ?Myslim jeho vztah k diteti?
Chtela bych videt v takove situaci toho myho...Asi bych i v te nemoci vstala a skakala,bo by chodil za mnou s vecnyma nervoznima otazkama co a jak ma delat.Doopravdy si ho nedokazu predstavit,...Vim jak reaguje,kdyz po nem neco chci ohledne malyho,...

jajina.c
20. únor 2011

beruška24.9. - jelikož máme Hypo, tak bohužel nyní hon za penězi, pokud nechceme bydlet pod mostem. O životě se u nás moc mluvit nedá... Věřím, že až se vrátím do práce, bude to lepší, ale nevídm, zda to vydržím 😝 .

pavlicka
20. únor 2011

Holky, nepomohlo by těm nepomáhajícím tatínkům "trknutí", kdyby si přečetli tuhle diskusi??

beruska24.9.
20. únor 2011

@missymici - Já myslím, že z jeho strany se k malé nic nezměnilo. On ji má rád odmalička, jen mi přijde, že s tím staráním se a hraním ho musím vždy upozornit 😠 Ať už tím, že mi bylo zle a řekla jsem - jdu si lehnout - nebo říct, ať si s malou chvíli hraje. Nebo malou vypravit, aby šla s tatínkem ven. To zase dělám tak, že se před přítelem malé zeptám, jestli půjde s tatínkem ven (slyší to oba, přítel nemůže couvnout 😀 ). Spíš doufám v to, že malá si k němu vybuduje hezký vztah. Že ho bude brát i jako parťáka do hry (nebo jak to napsat). Jinak maminka stále vede, když mě nevidí, je to v pohodě, ale jak zjistí, že např. ležím, nebo třeba jen přijdu z venku od věšení prádla, tak začne plakat a chce mě. Ale už se naučila mi zamávat při odchodu s tatínkem ven a po hodině při návratu letí, jako by mě neviděla týden 😀 I to je pokrok, že při odchodu (když ji tatínek odnáší ze schodů) už nepláče. To je myslím to postupné budování vztahu a důvěry mezi malou a tatínkem.

beruska24.9.
20. únor 2011

@jajina.c - jsem ráda, že ses na mě za tu otázku nerozlobila 😵 Po přečtení Tvého příspěvku jsem si totiž říkala, že bych tak žít nechtěla, že radši budu mít těch pár špendlíků, ze kterých by málokdo vyšel (život mě naučil), ale uvidím se s přítelem a malá bude ´´mít´´ tatínka. Né někoho, koho uvidí minimálně a prakticky ho nebude znát. To bych radši byla s malou sama. Ale já jsem v některých otázkach radikálka 😀
No, pokud máte hypo, tak to naprosto chápu. Kor v dnešní době. Lukášek je zatím malý, ještě Ti zbývá dlouhá doba než půjdeš do práce (pokud máš na 3 roky)......... Přeji, abyste to s manželem všechno ustáli a abyste pak začali trochu fungovat jako rodina. Určitě by vám to prospělo všem 😉

fiallinka
20. únor 2011

Holky, ale pokud si aspoň teď v začátku nedupnete a nenastavíte doma aspoň trošku vyšší laťku, pak už to nepůjde ☹...

missymici
20. únor 2011

fiallinka: Tak presne tohle rika neustale moje mamka, i kdyz netusi jak to u nas doma je...Rika me to i tchyne,a ja si to myslim taky,...ale nejhorsi je,kdyz te ten dotycny v techto vecech nebere vazne,nebo bere jen na par dni,....pak se brzy vraci ke starym kolejim,...sliby,sliby,sliby

lucy222
21. únor 2011

Ahojda,
mame tedy zatim male miminko,ale uz ted muzu rict,ze muj muz patri k tem svetlym vyjimkam a ja jsem za to moc rada. Pres tyden vidi prcka hlavne po vecerech,ale to je 'jeho'-koupe,prebaluje,..(samozrejme ne furt)-nema s nicim problem. Do toho vozi nakupy, obcas uvari,poklidi...o vikendu mne necha vyspat,tak je to opravdu fajn. U nas se muz takto projevoval uz v tehotenstvi-velmi se tesil a pomahal kde se dalo.
A pro ty co jim partneri nepomahaji-asi nema cenu je nutit. Mozna jemne naznacit,ale pokud se to nesetka s pochopenim,tak bud smula a nebo mu nechat ditko na jeden/dva dny o vikendu.. Pokud ani tohle nepomuze,tak fakt smolik-pro vas to bude narocnejsi,ale on se pripravi o pekne zazitky.

jajina.c
22. únor 2011

beruska24.9. vůbec jsem se neurazila 🙂 . Musím to holt tak brát, že musíme oba pořád pracovat a na sebe máme málo času, máme se rádi, Luky je naše zlatíčko. Koupili jsme starý Rd a opravujem, musí být snad jednou lépe a i když oba pracujeme, tak si nemůžeme dovolit bohužel ani večeři v restauraci jednou za měsíc.. Zase musím mojí polovičku pochválit v tom, že na RD si vše děláme sami, takže na to je přítel k nezaplacení, ale když mu pomáhám já, mohl by i on.
Fiallinka - neuraž se, ale ne každý chlap si na sebe nechá dupat. My když jsme měli byt a byli jsme bez dětí, bylo vše o.k., dokonce i občas utřel prach, ale s koupí RD se to vše změnilo, to v domácnosti - teď myslím pomoc s úklidem atd. a co máme Lukyho, tak je od nevidim do nevidim v práci, aby nás uživil, je to těžký a občas mi to fakt leze na mozek, ale pak si zase říkám, že šikovnějšího chlapa snad neznám...Pevně doufám v to, že bude lépe, až opravíme Rd a začnu vydělávat. Mějte se krásně holky.

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
erin4
21. dub 2011

@pajcula My sice děti nemáme,ale tohle fakt nesnáším a MP si to takhle zvykl říkat už teď, třeba já ti to ustelu(myslí celou postel),já ti vynesu koš, to je na ránu tohle, tak snad vyhazuju odpadky jen já nebo co 😠 .To je samozřejmě nesrovnatelný s dětma 😀 ,ale úplně ho vidím,že by tohle taky řekl.

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
galigula
22. dub 2011

@pajcula Tak to mas dobry, muj manzel neprebaluje vubec 🙂 Za tu dobu, co je prcek na svete, tak prebaloval asi 2x. A nekoupal sam v zivote. S prckem mi vubec nepomaha, vozit sam byl snad jednou. Ale u nas mozna lepsi 🙂 Vubec nejak nevi co a jak se ma delat. Maleho miluje nade vse, ale starost a peci nechava na me. I tu domacnost nechava na me, je fakt, ze uvari, to zase jo a vyborne, ale jinak vse na me, od uklidu, presm vymenu zarovek az po smontovani skrini- ktere jsem mimochodem montovala v 8.mesici tehu, zatimco varil veceri :D Ale jsem rada, protoze kdyz mi jednou jakoze pomahal vysavat, tak jsem to po nem mohla udelat znovu. Jednou kdyz prebaloval, tak mu tu plinku zapnul jen tak, ze kdyz se malej postavil, tak hned spadla, jsem rekla, ze to musi poradne zalepit a on, ze ho nebude preci skrtit, tak to od te doby nedela, protoze se nechce podilet na tyrani :DDD Skvela vymluva...

daisy1
22. dub 2011

na požádání bez problémů vykoupe, nají se s ní, utře zadek, dřív bez problémů přebalil, sice na mé požádání, ale pak jde a udělá 😀

vorllinka
22. dub 2011

Já si na toho svého chlapa nemůžu stěžovat (i když to občas dělám 😅 ) Od příchodu z porodnice je to 100%ní táta. Vím že by se o malého postaral se vším všudy. Krmí, obléká, přebaluje, hraje si, koupe, no prostě úplně všechno. A pomáhá i s domácností, uklízení máme rozdělené. Vařit tedy nevaří a je docela mlsoun, ale nemůžu mít všechno 🙂

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzka72
22. dub 2011

Všem kdo tu psali, že mají tak hodné chlapy co se postarají, mohu jen tiše závidět, můj je hodny, miluje je, ale postarat se nedokáže ☹ a ten od staršík kluků, to je snad bez komentáře 😠 a k tomu bych se nevracela 😀 😝

bertica.h
22. dub 2011

mne velmi,som štastná žena,od mala kupe deti iba manžel,každý den,umýva dlážku,nemá problém s ničím a nikdy,je tak vychovaný,aj jeho brat.Velmi si ho za to vážim,nemá absolutne žiadny problém s ničím,číta detom knihy,hrá im divadlo,robí zo seba šaša..🙂a to má vlemi náročné povolanie(lekár),takže toho času vela nemá,ale ked ho má,tak deti su na prvom mieste.

kristi
22. dub 2011

nepomáhá, ale umí si hrát. Mně to nevadí, jsem doma, udělám si co potřebuju a pohoda....

bertica.h
22. dub 2011

@kristi a ked nebudeš doma?ked budeš chodit do práce?

kristi
22. dub 2011

@bertica.h to bych uz davno mohla, ale nechodim, nechci 🙂

bertica.h
22. dub 2011

tak to máš dobre,ani ja nechcem,ale budem musiet,manžel nezarobí tolko,aby sme mohli žit len z jedného platu

fangi
22. dub 2011

Nemáme ještě děti, ale přítel dělá doma víc než já a to má práci náročnější než já, k dětem se hodně má, co vidím, když jsme u kamarádů, myslím, že u nás tohle problém nebude, ale to jsem napsat nechtěla, spíš to, jak tady už parkrát padlo, že to mají ti chlapi dané výchovou, tak to si myslím, že je 100% pravda, protože přítel doma uklízí, nakupuje atd úplně od prvního dne, aniž bychom to někdy museli rozebírat, prostě byl zvyklý doma pomáhat své mamce, tak teď pomáhá mě 🙂 Kdyby to tak nastavené neměl, tak nevím, co bych dělala, jestli se to dá vůbec nějak změnit 😒

kristi
22. dub 2011

@bertica.h jj, nestezuju si. A kdybych eventuelne nekdy chodila, tak o domacnost se holt postara nekdo jinej. Manzel by stejne nemel cas....

kristi
22. dub 2011

@fangi neda, ja mam doma nejmladsiho ze 3 bratru a neudelas s tim nic....