Manželé a péče o děti. Pomáhají vám s dětmi?

peetta
16. únor 2011

Teda už mě to fakt štve! S ničím mi nepomůže, malou nekoupal nikdy, ani ji nenakrmí, nepřebaluje, no zkrátka nic! Věřím, že toho má za celý den dost ,odjede v 6 přijede v 7, ale aspoň něco málo by mohl. Hlídá ji všehovšudy 2 hodiny v týdnu když sij du zacvičit ,ale to je všecko!
Jak je to u vás doma?

missymici
16. únor 2011

Ahoj peetta.... u nas je to uplne stejne,s jedinym s cim mi s malym pomuze,je ze si s nim hraje,ale na pocitaci.Nekdy i s hrackama,ALe uz ani nepamatuji kdy to bylo naposledy.Jinak zadny prebalovani,oblikani,koupani,krmeni,,....nic.Pri koupani je jen tehdy,kdyz na nej houknu,ze si musim na chvili odskocit,...krmi jen tehdy,kdyz je to nevyhnutne,a to bylo asi 2x, kdyz jsem byla u zubara v ambulanci a kluci cekali venku a malej mel uz hlad,tak mu dal.Jinak ani N.
A nehlidal ho nikdy,....jako uplne sam,a ja ze bych byla nekde pryc.
Jsem tehoz nazoru,ze by mel se klukovi venovat a tym staranim se o nej,ho i poznava,...atd a vytvareji si k sobe blizsi vztah...tod muj nazor,...ale muzsky mysli jinak nez mi.

lendaw
16. únor 2011

Já mám teda asi štěstí, ale doma to máte rozdělené tak, že já jsem 2 dny v týdnu v práci a muž doma s malou. Zvládá se o ní postarat už od narození. Navíc koupání je jenom jejich společná aktivita - já mám kojení on koupání 🙂 Ale co mi tak muž říká, v jeho okolí moc pochopení nemá. jeho kamarádi se chovají přesně tak, jak tu popisujete, že je to u vás. Občas na chvíli pohrát, ale tím to hasne. Je to škoda. Připravují se o nádherný okamžiky. Možná je to u nás jiné proto, že je to tak trochu vymodlené dítě po dvou potratech. Manžel se na malou hrozně těšil a je vidět, že si to s ní teď užívá. První 3 měsíce po porodu byl hodně v práci, malou viděl třeba jen pár hodin týdně a bylo na něm vidět, že je z toho špatnej. Malá na něj nebyla zvyklá, když třeba kýchnul, tak se rozbrečela. Ale od nového roku je doma a je to super. Malou nosí v klokance, jezdí s ní na procházky s kočárkem, blnou spolu na dece...párkrát už jsem ho nachytala, že spolu koukají i na televizi 😕

mamkamarketa
16. únor 2011

tak u nas je tata na hrani a cteni pohadek. to mu jde perfektne 😀 je to i tim,ze je tomis ''velkej'' a pri hrach spolupracuje. kdyz mu reknu, tak ho vykoupe. ale cinnosti jako krmeni, cisteni zubu, strihani nehtu nechava zasadne na me. (teda pokud treba nejsem na cviceni a musi mu ty zuby vycistit 😅 ) ale jako pochvalu mu davam,ze si malyho vzal na vikend s kamaradem co ma stejne starou holcicku. Verim,ze nejedl bio maso a jablicka,ze nebyl v posteli v 19h ale pry si to uzili 🙂 ale urcite neni dokonaly. celou domacnost mam na starosti ja. nikdy nevysaje, ani nevynda mycku,kdyz nevarim, tak si da max. do trouby pizzu,aby si sam neco ukuchtil nehrozi 🙄 nebo ze by nakoupil o tom si muzu nechat ledatak zdat 😒

pehaka
16. únor 2011

já mám doma asi světlou vyjímku! 🙂 tatínek přebaluje, koupe, krmí hraje si večery jsou v jeho režii ,aby si malýho užil když je přes den v práci a ještě aby ne malýho jsme si udělali 2 ne jen jeden!!! Doma taky pomůže nemůžu si stěžovat 😀 mimochodem nechápe chlapy co to tak nemají páč tohle krásný jim prostě uteče hlavně te´d je ta správná doba na budování vztahu! jsme spolu 9 let a 3 roky máme po svatbě..jestli to takhle bude za 20 let nevím - jediný co vím, že takovejch moc není a já jsem měla sakra kliku, že chtěl prostě mě..😀DD

babulinkab
16. únor 2011

mně manžel taky pomáhá - přebaluje, koupe, hraje si s dětmi
domácnost jsme si taky rozdělili - manžel jezdí na nákupy a luxuje a umývá země, já dělám zbytek, když je potřeba umí velmi dobře vařit

pavlicka
16. únor 2011

Taky chválím!!! Můj muž se taky automaticky hned od příchodu z porodnice staral o oba kluky. Koupal, nosil, přebaloval, pak krmil, ale hlavně si s nima moc hraje. V noci teda vstávám k dětem já, protože chápu, že taťka je hlavní živitel rodiny a musí se vyspat (když je nejhůř, já se vyspím po obědě...). Když přijde z práce už se na kluky moc těší a až do večeře si s nima hraje. Jinak běžně se v normálních denních činnostech střídáme. Jsem taky moc ráda, že si je užívá i teď, když jsou ještě relativně malí. Jinak taky jsem se setkala s maminama, které se bály třeba to koupání tatínkům svěřit... pak se nemůžou divit, že táta se přestane zapojovat. Domácnost mám teda na starosti já, včetně nákupů, manžel se spíš stará o technický věci, jako auta, sekání zahrady a zahrada vůbec a různé opravy... a to s ním taky moc rádi kluci dělají

missymici
16. únor 2011

Muzu vam trosku zavidet?

k.ate
16. únor 2011

Záleží na tom, jakej má den 😀 Dokud jsme oba studovali, bylo to půl na půl,teď je ta péče (pochopitelně) víc na mně... Občas mě štve, že vážně jen přijde domů, sedne k počítači, a nic neřeší... Ale zase když mu řeknu, tak (pokud vnímá) mi pomůže s tím, s čím potřebuju. Dost často mu to secvakne i samo, ale už ne tak často, jak když jsme studovali 😀

peetta
autor
16. únor 2011

@missymici
ahojki,a nepřemýšlela jsi že si spolu o tom povykládáte?
já už jsem manžovy naznačila že s ním mám řeč takže se možná trochu posunem dopředu ,tak uvidíme snad rozmluva zabere 🙂

k.ate
16. únor 2011

@pavlicka u nás po příchodu z porodnice koupal, stříhal nehty atd. V podstatě jen manžel, já měla šílenej strach malýho vzít, abych mu neublížila, manžel se nebál, tak tohleto bylo na něm 😀 (a co tak slyším, nejsem jediná ženská, co to tak měla), teď, jak je Kuba už velkej řeším koupání atd. v podstatě zase jen já 😀 Jsem zvědavá, jak to bude u druhýho mrňouse, jestli už se budu bát míň ho chytit nebo stejně jako s Kubou, ho budu do určitý doby nosit jen v zavinovačce a koupat a stříhat nehtíky bude manžel 🙂

missymici
16. únor 2011

rozmluva zabrala tak na jeden den

missymici
16. únor 2011

proste manzel,je toho nazoru,ze ja jsem doma a on chodi do prace,...a moje prace je starat se o domacnost a dite.
Ja s jeho nazorem nesouhlasim,...a tak se ne a ne s nim domluvit...Je fakt ze chodi z prace dom u dil,tak kolem 5hod,...ale na tom to predci nezalezi,..jsou tu i vikendy,...a ja bych si po dvou letech taky rada oddychla,...malej odemne jeste nebyl ani na hodinu nikde a s nikym

sussanah
16. únor 2011

u nas jsme si rekli jeste pred narozenim, jak to bude a teak to i je. Maleho temer od narozeni koupe manzel, ukazala jsem mu jak me to naucili v porodnici a od te doby to tak je. Doporucili nam o na jednom predporodnim kurzu ale stim, ze maminka se do koupani proste nemicha a vsechno s duverou nechava na tainkovi, vsak deti to nejak prezijou. Takze ted maly ukaze, ze se jde koupat, da mi pusu a odvede si tatu do loznice, volaji az kdyz jsou hotovi a chce mlicko. Jinak kdyz je doma, tak vetsinou ma maleho na starost muz, ja se staram o domacnost, vareni, uklid apod.

@missymici je sice moc hezke, ze on chodi do prace a ty se mas starat o domacnost a dite, ale zkus mu to vysvetlit tak, ze prece on chodi do prace "jen" na 8h, ale dite a domacnost je prace na 24h. U nas jsme si to vyjasnili tak, ze pres den mame kazdy svou praci a vecer si maleho a domacnost delime. Stejne jako on ma pravo po praci "vypnput" tak i ty mas pravo po celem dnu s malym taky lehnout a dat nohy nahoru. O vikendech ani nemluve, to je jednoznacne pul na pul. Muj muz chodi domu vetsinou kolem 6, ale proste do vecera je uz maly s nim. Navic oni si tak vyhovujou, ze to skoro ani jinak nejde, protoze kdyz je v dohledu tata, tak maminka je uz jen na pripravu vecere 😀
Byt tebou tak fakt pritlacim, protoze jak to bude vypadat za rok, az budes pracovat??? To budes mit "klasicke" 2 smeny, budes v praci 8h a pak budes mit na starost kluka a domacnost proste proto, ze si na to tvuj muz zvykne. Nedej se!

sussanah
16. únor 2011

@missymici jo a v jine diskuzi jsem zahledla krasnou vetu, ktera jedna maminka ma dny, kdy preda deti do pece tatovi, sbali se a proste odejde na cele odpoledne pryc. Akce se jmenuje "Jdu vam zachranit maminku" 😀 Neni v lidskych silach jet nonstop, kazdy potrebuje jednou za cas oddech, oto vic se potom budes na maleho a rodinku tesit a i maly uz by si mel pomalicku zvykat, at ve 3 letech nema ze skolky sok 😉

missymici
16. únor 2011

holky,ja vim,ze bych mela o tom neustale s nim diskutovat,ale je me dosti trapne ho premlouvat k tomu aby se vice venoval svymu jedinemu diteti.Jedine s cim konci nas rozhovor o tom,je,ze mu reknu,ze mu to jednou jeho syn oplati,...Ten cas pro sebe bych potrebovala jako sul,...

breberka
16. únor 2011

@peetta ahoj, tak já mam manžela pohodového, od malička se moc staral a pomáhal - koupal i přebaloval (dokud byl kojený, tak bez problémů, ale pak už jen vyjímečně, protože se mu zvedá kufr 😀 😀), vstával a hraje si s malym moc rád - dělaji takový ty blbosti, co se mnou ne 😉. Jsem ráda, že ho mam

lenkabu
16. únor 2011

Manžel je hodně málo doma,ale když už je tak věci kolem dětí jsou to jediné co dělá 🙂

hannah23
16. únor 2011

@missymici je mi tě líto a souhlasím s tebou můj chodí domů taky v pět z práce a s malým si hraje, někdy ho krmí někdy já a každý den ho koupe, já jsem za ten rok málokdy koupala, když neberu v potaz to, že byl manel pracovně v Americe pět měsíců

manžel je úžasný, hraje si s malým, nakrmí ho, mnohdy mu to jde líp jak mě, malý u toho tolik neblbne, okoupe ho, několikrát už byli spolu sami doma i přes noc, já totiž jezdím jednou za čas do školy a ted jsem začla chodit cvičit, tak jsme domluvení, že manžel když je doma tak já jdu, vlastně mě k tomu manžel dokopal a na začátku března mě čeká operace, tak bude doma s malým manžel navíc babičky a příbuzenstvo máme na severní moravě takže nemáme kdo by hlídal

hannah23
16. únor 2011

jo a v noci taky občas vstává, je to tak, že kdo se vzbudí tak jde, ale ted už se v noci skoro vůbec nechodí

a taky když byli kluci sami doma já byla ve škole a přijela odpoledne tak mi kluci uvařili svíčkovou

missymici
16. únor 2011

hannah23 : tak to mas pohodu,...mi mame pribuzne tady daleko,jak z moji tak i z manzelovy strany...takze jine hlidani nez od manzela neni,a toto hlidani nevim jestli nekdy bude.
Jeee ,pres noc vstavam od malinkata jenom ja,manzel k nemu jde jen kdyz se vecer sprchuji a slysi chuvicku,a to je malokdy...Kecam,jednou k nemu vstal,kdyz malymu bylo 1 tyden,ja mela 40 horecky,zanet prsou,vstavala jsem taky k nemu,ale uz jsem opravdu nemohla,tak jednou vstal a houpal ho,...rano vstaval do prace. 😠
Tak moc bych si prala,aby to bylo vse jinak,...Manzel tvrdi ,ze syna zboznuje,verim mu,je to jeho syn,...ale nedokaze dat sve city najevo a chovat se jako Tata,...on se spis chova jako bojacnej kamarat. Tchyne mi na zacatku rikala,kdyz jsem ji rekla,ze manzel mi s nicim nepomuze kolem malyho,tak rikala,...ze to prejde.ze nekteri muzsky se malych mimin boji,aby mu neublizili a atd,....ale nepreslo.
Prekvapeni: Dneska teda si sednul vedle nej a alespon si s nim povidal a hrali se s autami...Vypadalo to divne,jako kdyby si cetl co jsem sem napsala anebo mel zrovna naladu si hrat,...zajimave

sussanah
16. únor 2011

@missymici mozna uz to jde na tobe opravdu poznat, ze ti to vadi. Doporucuju kazdou takovou aktivitu hlasite chvalit. U nas tohle hodne zabira, proste chvalit, chvalit, chvalit a chvalit. Kdykoliv si s nim bude hrat, rict mu, jak je to fajn, ze si to maly uziva, ze mas z toho radost atd.. Mmojeho muze vzdycky potesi, kdyz mu reknu, ze se po nem maly pta apod. Od te doby, co jsem tehu k malemu v noci vstava manzel a kdyz byl ted pred tydnem na sluzebce, tak maly v noci plakal a volal tatu. No a kdyz jsem to potom rikala, tak se nafukoval jako pav 😀 Treba jen tvuj muz potrebuje podporit v tom, ze i on je pro maleho nepostradatelny a ze i on se dokaze o maleho postarat. Treba potrebuje i vice prostoru 😉

simonceli
17. únor 2011

Ahoj holky, tak já musím taky našeho taťku pochválit! A to teda toho má docela dost v práci. ALe malou každý večer koupe, nebo se koupou spolu a já příjdu pak na mazání, nakrmí, přebalí, pohlídá. S malou chodí sám pravidelně plavat a cvičit. Bere si ji do dětského centra. O víkendu mě kolikrát nechá dospat a s malou si jde hrát mimo ložnici a tak. A dělal to už od úplného miminka. Takže já jen chválím. Kolikrát dojede z práce domů, že se mu moc stýská a jdeme krmit kačenky a tak......

pattie
17. únor 2011

Taky musím našeho tátu pochválit jak se stará. Je fakt, že kromě dítěte doma povinnosti nemá (samozřejmě, vynese koš, umyje vanu, občas vyluxuje), ale o domácnost se starám víceméně já. Na druhou stranu, bere si naší malou a chodí s ní na dlouhé procházky, střídáme se v uspávání, když někam jdu, tak nemá problém jí nakrmit, uložit, pohlídat.... Malýho zatím jenom chová, ještě nepřebalovat (jsou mu 2 týdny), ale o dcerku se fakt dokáže komplet postarat. A ráno mě nechá prospat a vstává s ní a dělá jí snídani, čehož si teď fakt cením 🙂
Ale vím, že to není samozřejmost, vážím si ho za to, v okolí znám spoustu tatínků, kteří s dítětem stráví 5 minut a dost ☹

beruska24.9.
17. únor 2011

Tak já si ještě nedávno ´´stěžovala´´, že to u nás také není ideální. Přítel tedy umyje nádobí (většinou když požádám), nakoupí (někdy sám, někdy jen napíši seznam), chodí venčit hafušu, ale do péče o malou (16m.) se nikdy moc nezapojil. Teď mi bylo 2 dny hrozně zle, sotva jsem stála na nohou, nezvládala jsem se ani pořádně postarat o malou..........no a najednou to šlo a tatínek se postaral 😀 Jeden den jsem celé odpoledne spala a tatínek zabavoval malou, dal jí najíst (radši jsem nezjišťovala co 😉 ), uložil ji k odpolednímu spánku, večer připravil koupání, vykoupal, já jen dala mlíčko a uložila. V noci jsem nebyla pořádně schopna vylézt z postele, tak jsem vždy jen šťouchla do přítele, vzbudila ho a on šel malou uklidnit. A dokonce mi pak druhý den řekl, že nemusím mít strach, že kdyby bylo třeba, tak to tu chvíli s malou zvládnou sami 😵 Jsem ho moc chválila, že jsou oba velcí šikulové a moc nepřemýšlela, jak to tu vlastně celé odpoledne vypadalo a jak by to vypadalo, kdyby spolu sami byli týden 🙂 Hlavní, že vím, že by se dokázal o malou postarat 😎

dendaz
17. únor 2011

U nás tatínek funguje na 100% od příchodu z porodnice až do dnešek kdy jsou malé 3 roky... 😵 Jsem ráda, že je takový jaký je, šel do všeho a o to mají teď s Vaneskou hezčí vztah. 😵 Nerozlučná dvojka... 😀

lucian26
17. únor 2011

Malému bude v pátek 7 týdnu a přítel ještě ani jednou nekoupal, nepřebaloval, hrál si s ním dohromady za těch 7 týdnů tak hodinu. Přijde mi, že se nechce odpoutat od svého pohodlí. Každý den přijde z práce a sedí cca 4 hodky u laptopu. Když mu to začnu vyčítat, tak mi poví, že je malej ještě malinkej, že s nim není žádná sranda, že se těší až bude tak dvouletej a pak si s ním začne hrát atd...No chápete to?Já už to vzdala mu to pořád dokola vyčítat. Je na pěst! 😠

k.ate
17. únor 2011

@lucian26 já sama z naší zkušenosti vím, že jakmile začnu vyčítat, je to cesta k hádce 😀 Takže spíš se snažím manželovi vždycky říct, co bych byla ráda, aby udělal (je fakt, že když si něco u pc čte a je zažranej, kolikrát mi to odkejve a udělá prd 😀 ), přebalil, posadil na nočník,... Dřív to dělal v podstatě automaticky (třeba v šestinedělí jsem nemusela s malým dělat skoro nic jinýho, než kojit a občas přebalit, ale v noci ho přebaloval on, abych já mohla jen ležet, nakojit a spát dál...), tak mi chvilku trvalo si zvyknout na to, že už to pro něj není úplně samozřejmý 😀 A taky bych mu řekla, že vztah si k němu buduje už takhle malý mimčo a když se mu začne věnovat, až když "s ním bude sranda", bude jim to tvoření vztahu možná o to víc trvat...
Malej manžela miluje, tak mi o to víc přijde líto, když má občas den, že přijde z práce a moc se mu nevěnuje...

sussanah
17. únor 2011

@lucian26 nekteri chlapi to fakt takhle maji, ale zkus mu to vysvetlit tak, ze opravdu ty si s nim pres den super zabavu taky neuzivas a ted jde spis o tom, aby sis ty odpocinula a ne aby si oni dva uzili super legraci (budme uprmine, on ten zacatek moc k popukani neni..). A ono to fakt nekdy trva, ze nekteri chlapi i prijmou to, ze proste uz nejsou svobodni mladici, ale meli by z nich byt zodpovedni otcove. A nekteri holt potrebuji nakopnout do hlavy 😀
@beruska24.9. my jsme tohle zazili taky, ale mnohem mnohem driv. Kdyz mel maly 3m, tak me odvezli na akutni slepak a manzel najendou byl s malym ssam doma, v lednici 2 davky odstrikaneho mm a musel se postarat. No zvladli to, prezili to oba dva i bez ujmy, dokazal jit a koupit UM, pripravit a proste maleho plne zaobstarat. A teda od te doby jsem proste vedela, ze kdyby cokoliv, tak se s tim manzel nejak popere a i od te doby meli s malym k sobe bliz, navzajem se vice poznali. Nehlede na to, ze manzel se zacal uplne jinak divat na starani se o maleho. Zjistil, ze to neni az takova legrace na vsechno myslet a vsechno zajistit k jeho spokojenosti 😎

lucian26
17. únor 2011

@k.ate No my se hádáme už skoro pořád, jeden den si to uvědomí, že se o malého nestará,druhý den je jak andílek a třetí den už je to zas u starejch kolejí... 😖 A nejhorší je to, že jsem rodila v Irsku, daleko od rodiny a jsem na to úplně sama, mám tu jen jeho. A to bylo slibů, když jsem byla v devátým měsíci, že se bude starat, že bude pomáhat, aby mi mléčko nevlezlo do hlavy...jak se říká 🙂 ...No a skutek utek...Už nevím jak na něj...a hlavně v dubnu jedu s malým do Čech a budem tam několik měsíců, a on zůstane v Irsku. To se mu maličký úplně odcizí 😒 Opravdu závidím tobě a ostatním mamuškám co mají tak fajného manžílka(přítele).Jojo já už starého psa novým kouskům asi těžko naučím 🙂