Matka samoživitelka a práce. Jak jste to zvládly?

makkyv
22. čer 2022

Ahoj holky, chci se tak nějak zeptat kdo byl na dítě/ děti sám jak jste to zvládaly? Po finanční stránce + práce se školkou?
Jsem na malou sama, v listopadu bude mít 2 roky. Mám jednu paní, která by mi ji kdyžtak mohla za nějakou tu korunu hlídat, rodiče jsou pracovně vytíženi. Otec zájem o malou nemá, tudíž nemám komu říct.
Do svého bývalého zaměstnání se vrátit nemohu, delala jsem 5 let v Pietro Filipi (ale zkrachovalo) .. tudíž má otázka zní a dost se toho bojím, jak to budu dávat..
Do práce se strašně těším, opravdu moc! Jen se děsím školky (furt někdo nemocný) teď pracovní doba, abych pro ni mohla chodit, pak finanční situace.. mám z toho prostě strach😔
Budu ráda za veškeré vaše odpovědi. (Doufám, že se nějaký ten normální chlap do života už objeví!😀)

kamce
23. čer 2022

Nastavila jsem si to tak, abych to zvladla a zvladla 😎 ale mela jsem hlidaci babicku v pripade nemoci deti nebo HO v praci😊 vsechno jde kdyz se chce! A at mi nekdo netvrdi, ze nejde 😁

1eso1
23. čer 2022

@makkyv Ahoj. Jsem sama na své děti. 3 a 4 roky. Kvůli stěhování jsem se nemohla vrátit do práce, takže jsem na ÚP. A upřímně... Celkem z toho šílím. Potřebuju do práce. Ne jen kvůli penězům, ale cítím, že potřebuju mezi lidi, změnit prostředí... Syn je často nemocný. Doufala jsem, že s lepším počasím se to zlepší. Bohužel. Takže je 14 dní ve skolce a pak zase doma🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Hlídání téměř nulové, takže v tom si musím poradit sama. S dalším mužem jsem nikdy nepočítala.

jeyre
23. čer 2022

@kamce Jasný, protože všichni mají k ruce tu babičku a práci s možností HO...

michaela666
23. čer 2022

@kamce Taková prodavačka, lékarnice, dělnice ve fabrice nebo servírka bude asi těžko na HO....

kamce
23. čer 2022

@michaela666 tak kazdy ma moznost vzdelani, volby zamestnani a kdyz se chce a neklades si nizke cile, tak to clovek zvladne 😊 je mnoho programu napr. na uradu prace, kde si muzes zvysit kvalifikaci, sebevedomi atd 🙂

@michaela666 ano, tam to mozne neni, ale pokud potrebuji byt s nemocnymi detmi doma, tak u takoveho zamestnani musi clovek pracovat s tim, ze dokud jsou deti male, to asi nepujde a musim hledat neco jineho. Jen treba s tim pocitat trosku dopredu a nenechavat to 'na posledni' chvili 🙂

1eso1
23. čer 2022

@kamce Myslet dopředu už si netroufam vážně v ničem. Už jsem se několikrát přesvědčila, že člověk míní...

michaela666
23. čer 2022

@kamce Díky vzdělání bych řekla, že mám dobré. 😉 Ale ani oborem gastronomie a cestovního ruchu si to představit stejně neumím. Ani jako provozní kavárny jsem si nemohla dovolit dělat HO, natož s tak malým dítětem.

lida9
23. čer 2022

zkusila bych nejprve treba DS v okoli na 2 dny v tydnu a po ty dny si nasla brigadu... podle me co clovek videla za hodinu, tak necha soukrome chuve, takze zbytecna cinnost... pokud neumis neco, co lze na HO a zamestnani tedy jen s obcasnym dojizdenim, tak je to problem... a ani se statni skolkou to zrovna neni vyhra, dite vecne nemocne a zamestnavatel nastvany kvuli dalsi nemocenske... mas to tezke, drzim palce at najdes ten spravny kompromis...

lutu11
23. čer 2022

@makkyv pokud chces pracovať 8h, potrebuješ pani na hlidani. Aby ve 16:00 vyzvedla dítě že školky a byla s ním cca 2 hodiny, než prijedes ty. Z vlastných zkusenosti 1 pani na hlidani je málo. Potrebuješ alespon 2, aby SE mohli vystridat. Pokud máš možnosť ocr, v prípade nemoci ju muzes čerpat. Ja jsem SE toho bála, ale nakoniec to zamestnaval bere normálne. Pokud bys našla prácu na zkraceny uvazek, jdi do toho. Ono ti casem začnú byt ito,ze s ditetem trávis málo času. Nevýhoda nižší plat. Taky musíš poresit prázdniny. Domluvit SE s rodiči a dat Jim ji treba na 2 tydny jejich dovolené. S chlapem raději prozatím nepocitej. Vyres si praktické veci. Chlap te nespasi.

drep
23. čer 2022

@kamce já ti nevím, vzdělání mám dobrý (lékařská fakulta, atestace), přesto home office mám jen na pár hodin měsíčně na administrativu, ale zatím jsme s primářem nevymysleli, jak dělat áro distančně na home office…

lida9
24. čer 2022

@drep hele az to vymyslite s primarem, tak budete v baliku 😀 mraky lidi totiz nemaji radi nemocnicni prostredi, takze spichnout si nejakou tu operaci u nekoho v obyvaku by bylo fajn 😀

michaela666
24. čer 2022

@lida9 Souhlasím. Každý druhý žije v tom, že HO si nemůžou vzít jenom "flákači", kterým se nechtělo studovat nebo na to neměli. Někdo holt nechce pracovat v kanclu od 9-17 hodiny. 🤔

barcqik
24. čer 2022

@kamce heleď hezká úvaha. Ale já jsem třeba doktorka. Takže vzdělání už asi o moc větší mít nemůžu a opravdu HO nehrozí :D jsou prostě práce,kdy se bez hlidacich babiček nebo kohokoliv neobejdes.
Když mám děti nemocné,tak je těžko vezmu do nemocnice mezi nemocné lidi...

makkyv
autor
24. čer 2022

@barcqik Holky pročetla jsem vše a moc děkuji za odpovědi 🤗🌸 jen jsem hloupá a nevím co je HO?😏🤣

candat
24. čer 2022

@makkyv home Office - práce z domu 🙂

drep
24. čer 2022

@barcqik kdybys chtěla, máme tu soukromou skupinu matek doktorek, kdyžtak napiš SZ

candat
Autor odpověď smazal
Zobraz
makkyv
autor
24. čer 2022

@candat Děkujii❤️

kamce
24. čer 2022

@barcqik ano, bylo to mysleno vseobecne spise na osoby bez vzdelani, ambici apod. Kdyz si lekarka, tak verim, ze ti nehrozi i pripadny vyhazov, kdybys 'musela byt doma s ditetem' 🙂

kamce
24. čer 2022

@1eso1 zvladnes vse, kdyz budes chtit 🙂 jak se rika kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce hleda duvody 😊 drzim palce at to zvladnes ❤

michaela666
24. čer 2022

@kamce Promiň, ale zníš strašně povýšeně. Slez z obláčku a uvědom si, že bez uklízeček, popelářů, prodavaček, řidičů MDH,... bys byla úplně v sedince. Je fajn, že tvoje práce ti HO umožňuje, ale ne každý to tak má.
Toliko k doplňování vzdělání a nízkým cílům. 😉

kamce
24. čer 2022

@michaela666 nemusim slezat z oblacku, prozila jsem si to - sla na kurz, hledala praci, ktera je 'family frindly'😏 a zadne povolani neznehodnocuji 😘 spise napr. prodavacky obdivuji 🙂 Kazdy ma, nebo mel proste moznost volby a za tim si stojim 😊

78marcela
25. čer 2022

Jsem sama s dětmi odjakživa. Teď mají pět a téměř sedm let. Obě imrvere nemocný,.dva týdny školka, dva týdny doma. Teď syn onemocněl, skončil na vozíku, nemohl do školky tři měsíce..to jsou situace na které se nelze připravit.
Když jsem si plánovala zůstat na dítě sama, říkala jsem si, že si najdu paní čerstvou důchodkyni na hlídání nebo jinou maminku na mateřské, které budu dávat rodicak a budu chodit do práce. Třeba by to byla moznost pro tebe. Já nakonec našla mikrojesle, za 60 Kč na den, což bylo super, a po narození syna jsem v nich začala i pracovat. Obě děti jsem měla s sebou a k tomu hlídala další dvě. Stačil kurz chůvy.
Teď hlídají naši. Občas, když není zbytí, pracuju z domu. Nebýt mých rodičů, bylo by to strašně těžké. Jsem za ně nesmírně vděčná.
Ale je fakt, že jsem kvůli dětem skončila s velmi dobře placenou prací (vůbec bych děti kvůli pracovní době neviděla) a šla do státního sektoru, do školství, kde je ideální pracovní doba k malým dětem.

maxulekapcule
25. čer 2022

@michaela666 tak nějak, taky mám vyšší vzdělání, ale jsem zootechnicka, to se na dálku taky jaksi nedá.. tak teď trapné rozvazim noviny 🤣 jinak to zatím bohužel nejde

holkaokomodra
26. čer 2022

@makkyv ja jsem pracovala na cerno a do toho byla na up, abych mela aspon poplacene zdravotni a socialni, u nas to bohuzel jinak neslo, neskloubitelne se skolkou, nebo financne uplne teste nad hranici minima, coz znamenalo pomalu napoplatit ani najem, jinak na ruku jsem mivala aspon 12000, tak to šlo a v praci jsem bud byla nebo nebyla uplne svobodne podle potreby, kdyz byl malej nemocnej tak jsem byla nahrana, a bez penez, ale zase jsem mela klid, protože jsem vedela ze me nikdo nevyhodi 😂 bylo to obdobi... no slozity... nakonec jsem vystudovala jeste vejsku abych zvysila prijem z potencionalni oficialni prace a uz nekolik let mam normalni praci, u ktere se nemusim bat ze me bude nekdo popotahovat a navic nas uzivim, ale jako prdel to nebyla nikdy, preju at to zvladas a pokud mas moznost jit na 3/4 uvazek a zaroven mit penez tak akorat, nevahej, penize nejsou vsechno a energie usetrena tim, ze si v praci kratsi dobu se samozivitelce hodi daleko vic 😊