Možná pomoc odborníka. Máte na někoho dobrého tip?

Péče o dítěZdraví a nemoci
eliska1587
9. bře 2020

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli neznatr nejakeho dobreho psychologa a psychiatra? Potrbuji zjistit jak se musi clovek chovat aby byl poslán k odbornikovi na dusevni zdravi, popřípadě zda takovy člověk se může postarat o dítě. Děkuji

lv
9. bře 2020

Pošle ho/ji prakticky lékař. Nebo se muze objednat sam/sama, nekdo zadanku nechce.

eliska1587
autor
9. bře 2020

Jenže on asi sam nepujde a jeho prakticky lékař je asib70lety a ten tak akorat psat recepty.

ivis_b
9. bře 2020

@eliska1587 pokud nechce, nedonutis ho. Leda by spachal trestny cin v souvislosti s nejakou dusevni poruchou, pak mu lecbu muze naridit soud. Nebo kdyby pod vlivem dusevni poruchy ohrozoval sebe nebo okoli, pak zavolat sanitku. Jinak neni sance.

eliska1587
autor
9. bře 2020

Ani kdybych mela nahravku a sms konverzaci kde uhyba od tematu, placa paty pres devaty atd

bamak
9. bře 2020

@eliska1587 buď půjde dobrovolně, nebo to může nařídit soud z nějakého vážného důvodu.....nic mezi tím neexistuje. I kdyby mu praktik zadanku napsal a vyšetření doporučil donutit ho nemůže.

mamio
9. bře 2020

@eliska1587 bohužel naše posahany zakony jsou daný tak, ze na pakaterne skončí az se stane průser... Vlastní zkušenost.

lv
9. bře 2020

Pokud - ale to myslím z fakt vážných důvodů, máš podezření na nějaké zanedbání péče o dítě, ohrožení dítěte, můžeš se obrátit na OSPOD.

ivis_b
9. bře 2020

@lv a ospod udělá co? Na psychiatrii ho nedostane. Buď on sám dobrovolně, nebo soud, nebo v případě ohrožování sebe/okolí pod vlivem poruchy (např. když bude běhat se sekyrou nahej po sídlišti) lze volat rychlou s tím, že nedobrovolnou hospitalizaci zase musí posvětit soud. Jinak neexistuje.

lv
10. bře 2020

@ivis_b jasně, já vím, že jeho nedonuti, ale vzhledem k tomu, co zakladatelka psala dříve (jak pije apod.) , snad by ospod mohl pomoci s urcenim styku s ditetem, s jeji pritomnosti kdyz dite ma..

eliska1587
autor
10. bře 2020

No soud bohuzel uz rozhodl a prave i ospod byl u tohomproblem je v tom ze se soud nepta jak se chova nebo tak, ten to vezme podle toho co a jak dela v soudni sini.

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru