Nákup na tři dny za 300 Kč. Je to reálné pro mě a čtyři děti?

1. pro 2021

Pěkný den,je mi to nepříjemné,tak proto se ptám jako anonym 😔
Ocitla jsem se v nepříjemné situaci. Potřebuji nakoupit potraviny na tři dny za 300,- pro mě a čtyři děti. Tzn. snídaně, oběd,večeře,svačiny. Je to vůbec aspoň trochu reálné? Děkuji za každou radu 🙏

adula000
1. pro 2021

to záleží co vše máš doma za trvanlivé suroviny a jak jsou děti velké?

irmamala
1. pro 2021

To záleží, jak máš staré děti a co jsou zvyklé jíst. Ty moje by nejradši jedly jen špagety s kečupem a suché rohlíky, takže pro mě by to reálné bylo 😀

slecnami
1. pro 2021

Noo, to je teda výzva... Spíš bych řekla, že s tímto rozpočtem to asi nepůjde, ani nepíšeš, jak staré máš děti a co máš doma ve spizirne...ale nejsem v tomto úplně odbornice. Ke snídani uvařit vlockovou kaši, ta zasytí, k obědu luštěniny, na svačiny třeba upéct obyč bábovku a k večeři pečivo se sýrem...? Co mě tak napadá...

katule1990
1. pro 2021

Jak píšou holky, záleží, co máš ve spíži, příp. v mrazáku. Těstoviny, rýži, brambory luštěniny, konzervu, marmeládu? V mrazáku nějaké maso, ovoce, zeleninu? Prošla bych nejdříve důkladně toto a pak se z toho snažila poskládat "menu". Upekla bych domácí chleba (hladká mouka, voda, sůl, kmín, sušené droždí). Z levného jídla mě napadají palačinky (se špenátem a na sladko), ovesná kaše/krupicová kaše, brambory na loupačku...Ale opravdu záleží i dost na tom, co už doma máš, určitě by z toho něco šlo poskládat a dokoupit už jen něco. Myslím, že je tady i nějaká skupina zaměřená na šetření, kde by ti určitě rády poradily.

ivaze
1. pro 2021

Úplně nevím, jestli to půjde, ale zkusit to musíš. Mas doma alespoň nějaké základní potraviny? Koupila bych celé kuře, udělala silný vývar, ze zbytku masa rizoto. Dětem bych koupila pytlík mrkve, ať mají alespoň nějakou zeleninu. Levné jsou i palačinky, případně polévka z červené čočky.
Odkud jsi? Potraviny ti dají i v charitě nebo potravinové bance. Pokud chceš mám tu upečené cukrovi a ovoce pro děti bych Ti taky mohla dát, jsem z Prahy.

levandulovy_caj
1. pro 2021

A některé děti nechodí do školy/školky? Dost by to ulehčilo od porcí 🙂

levandule_k
1. pro 2021

Možná levnější než celé kuře jsou kuřecí stehna. Jako levné jídlo mě napadají brambory s volským okem.

zrzeckas
1. pro 2021

@levandule_k to jo, ale z kurete toho udelas vic.... Zalezi jak jsou deti velke a jak moc basti.... Skelet na polevku, oberes maso, udelas rizoto, stehna a jedno prso upeces (nam by to stacilo) a jedno prso ti zbude na valtickou...... Ale jak tu bylo zmíněno, zalezi na veku ditete, kolik toho i sni.... 🙂

levandulovy_caj
1. pro 2021

Jinak bych udělala palačinky, chleba ve vajíčku, kotel bramboračky, špenát s bramborem a volským okem nebo rajskou omáčku s těstovinami...

michaela666
1. pro 2021

Pro tyhle případy jsou super luštěniny, nějaká zelenina na mrazáku a celé kuře... Můžeš udělat fazolovou/čočkovou/ hrstkovou polévku, vývar s nočky, nudle. Z kuřecích prsou přírodní plátek s bramborem/ kaší/ mrkví s hráškem, čínu, kuře na paprice. Celé kuře jeden den pečené, druhý den rizoto. Čočka na kyselo, koprovka s vajíčkem a bramborem, bramborový guláš. Na snídaně upéct bábovku, pernik s marmeládou....Bude to asi náročné, ale záleží jaké máš doma zásoby.

zuzineckah
1. pro 2021

Vše záleží od toho jak staré máš děti. Je rozdíl nakrmit 4 malé děti, nebo nakrmit 4 puberťáky. Můžeš udělat třeba kotel buřtguláše, jeden den s knedlíkem, další den s těstovinami. To je docela vděčné i syté jídlo v nouzi. Druhý den upéct kuře, ze zbytků třeba rizoto. Plus nějaký chlebík ve vajíčku, palačinky... Asi se to dá, ale je to teda na knap.

camelinka
1. pro 2021

Nemate tam takovy ten zlevneny obchod s potravinami, ktere jsou tesne pred koncem trvanlivosti? Jsou za zlomek ceny a nic jim neni...
Jak uz holky psaly, gulas, rizoto, kotel testovin s mraz.zeleninou a mletym, hrnec polivky, spagety, brambory s kefirem, jatrova omacka, rajska s mas.koulema, krupicna kasa...na snidani nebo svacinu tousty, palacinky, chleba s marmoskou...Nejaky zasoby aspon neceho zakladniho doma musis mit asi...

alishka111
1. pro 2021

Vrátit se holt k historické stravě ;) Bramboračka pro všechny cca 30 kč, kuba (kroupy lámanka s houbami a sádlem), čočka na kyselo s osmaženou cibulkou, kysané zelí, krupicova, ovesná kaše ke snídani... Nejdražši je holt maso a letní zelenina... My moc nešetříme, ale stejně tato jídla za nula nula nic, často jíme a máme moc rádi.

zuzineckah
1. pro 2021

Ještě mi napadlo mrknout do Lidlu jestli tam nenatrefíš zrovna na tu bedýnku ovozel za 25,-. Byla jsem překvapená kvalitou, co jsem viděla. Už jsem měla zaplaceno (měli je za pokladnami, nechápu proč...), jinak bych ji klidně vzala. Byla tam mrkev, brambory, jarní cibulka, salát, ředkvičky, jablka, banány... čuměla jsem jak puk

adula000
1. pro 2021

@zuzineckah za pokladnami je právě z toho důvodu, aby to ti lidé před pokladnami nepřebírali apod.

mourovatakocka
1. pro 2021

Odkud jsi?

alcar
1. pro 2021

Rad je tady dost. Jeste bych doporucila zajit do obchodu vecer, tesne pred zavirackou. Hodne veci davaji do slev….Billa, Lidl. A rovnou bych zamirila do regalu se slevnenyma potravinama. V ovozelu byva kos s horsi zeleninou i ovocem, ale i v te se daji najit jeste pozivatelne kousky, ze kterych jde udelat treba pomazanka. V lednici take byva police, kde jsou zlevnene jogurty ci syry s dnesnim datem exspirace a daji se jist klidne i druhy den. Zkusila bych to jeste takhle. V mnoha mestech byvaji tzv. levňasy…obchody se slevnenym zbozim…ruzne zmetky, jako naruby zabalene cokolady apod.

autor
1. pro 2021

Všem moc děkuji za rady a nápady! Tolik reakcí a pomoci jsem ani nečekala. Děti jsou ve věku od 1-5let. Dva starší normálně chodí do školky ale teď je bohužel v karanténě,takže mám vlastně přes den doma ,,navíc,, další dva jedlíky. Dneska jsem to teda vyřešila hrstkovou polívku,mohlo by to vyjít i dnes na večeři nebo na zítra na oběd. Tím spotřebuji zásoby luštěnin. Určitě se pokusím zajít k večeru do nějakého toho obchodu a kouknout na nějakou tu zeleninu a ovoce. Problém bude,že musím jít s dětmi a nemusím určitě říkat,kolik ,, lákadel,, je pro děti v obchodech,to bude velká výzva ale snad to nějak zvládneme.

katule1990
1. pro 2021

@zuzineckah Přesně, za pokladnami je to, aby si do toho lidi neházeli věci podle sebe. Taky jsem se nejdřív divila. Ale než mi paní namarkovala nákup, tak jsem na to mrkla a pak jí řekla, ať mi k nákupu namarkuje ještě bedýnku, měla jsem tam 2x čerstvý bio baby špenát a kupu brambor, vše bylo čerstvé 🙂.

michaela666
1. pro 2021

Určitě by se dali udělat i zapečené brambory/ těstoviny, bramboráky, pokud máš doma suroviny tak ovocné knedlíky. Záleží na co v obchodě narazíš ve slevách, párkrát jsem byla i ve slevněnkách a za pár korun se dají koupit tvarohy, jogurty, uzenina třeba 2 dny před koncem záruky. Odkud jsi?

levandulovy_caj
1. pro 2021

mrkni ke mě do článků... psala jsem o krizovém jídelníčku🙂

zuzineckah
1. pro 2021

@adula000
@katule1990 chápu, já jen, že jsem si to nevšimla a než jsem to zaregistrovala měla jsem zaplaceno 🙂 Klidně bych ji byla přihodila, ale už jsem nechtěla zdržovat frontu za mnou 🙂

zrzeckas
1. pro 2021

Nevim, jake jsou tve deti... Ja mam deti 2,5 a 4,5 a daji si vysvetlit, ze nemuzu ted koupit sladkosti, "zbytečnosti", pripadne, ze jak budu moct, tak jim urcite neco koupim.... I kdyz jdeme a mohla bych koupit a reknu, ze ne, tak to berou normalne jako by nic i mladsi to bere..... Znam, co ma deti "velke" a nemuze s nima jit do obchodu nebot se chovaji hur jak male deti..... Myslim, ze kdyz to starsimu vysvetlis, ze to bude v pohode, preji ti to 🙂

hojda
1. pro 2021

Odkud jsi? Klidně pošli do sz. Jezdí vám tam rohlík nebo košík? Mohla bych ti poslat nějaký menší nákup.

marketa11112
1. pro 2021

Zvolila bych huste polevky s pecivem, krupicovou kasi, ryzovou kasi, zeml babu, ryzovy nakyp, buchticky s kremem, pokud je v mrazaku ovoce tak i plnene knedliky . Sladka jidla mi prijdou levna. Nebo treba plnene bramborove knedlíky s cibulkou, cocka s vajickem, zapecene brambory , sunkofleky, kotel omacky na dva dny, karbanatky z mleteho ( necim nastavit, kapustou? ). Jinak upect babovku, kolac s pudinkem nebo tvarohem, nebo kynute testo a vytvorit koblizky, klidne i bez marmelady ,jen obalit v mouckovem cukru. Nebo lity kolac. Zalezi, co mas doma v zasobe nebo zda musis koupit uplne vse.

autor
1. pro 2021

@marketa11112 To je právě to,nemám doma skoro vůbec nic.😔

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
1. pro 2021

@hojda Moc děkuji za nabídku ale tohle bych opravdu nemohla přijmout ❤️

darinka84
1. pro 2021

Super téma, i když chápu, ze situace až tak veselá není.. Ale vezmu si aspon pár tipů na jídla...
Ja bych jen poradila ten nákup, děti, lákadla... Je dobré udělat dohodu předem, ještě doma.. Prostě jim všem řekni, že jdete do obchodu a že zrovna je trochu těžší situace a nejsou peníze. Tak že chápeš že tam bude spousty dobrůtek, ale nemůžeš jim nic koupit.... To me jen tak napadlo, že pomáhá.. Tak držím pěsti.

hojda
1. pro 2021

A nemůžeš si třeba myslet, že jsem Mikuláš? Od toho by to šlo ne?😉