Nárok na bydlení pro svobodnou matku

gabdel
30. pro 2016
Dobrý den maminky,chtěla jsem se zeptat jestli nějaka nemate zkušenosti s bytem od rpg nebo mra.Jestli bych mela nárok a nějakou šanci byt získat ,když muj příjem je pouze rodicovsky příspěvek.Momentálne bydlím u rodiny,ale samozdrejmne bych chtěla mit s malym svoje.Prece jenom by člověk měl vědět kdy je správne odejít.
berenika39
30. pro 2016
Pracuješ? Budeš mít dva příjmy a na nájem v pohodě🙂. Bydlet u rodiny má výhodu, mohou hlídat, ty se zapracuješ a odstěhuješ. 🙂
gabdel
autor
30. pro 2016
@berenika39 ne nepracují 😞 malý má teprve měsíc a zůstala jsem na něho sama bez pritele 😞
berenika39
30. pro 2016
Mesic mel maly z tveho jineho profilu uz v roce 2015. Diskuse se tu daji dohledat.
nikinnna
30. pro 2016
@gabdel jak je to konkrétně s těmito byty nevím, ale máš šanci získat prakticky jakýkoli běžný byt. Jenomže, aby jsi mohla čerpat příspěvky na bydlení, musíš si nejdřív najít byt s trvalým pobytem, zaplatit za něj kauci, bydlení si financovat 3 měsíce sama a až pak ti sociálka dá příspěvek na bydlení. Předpokládám, že bez toho příspěvku, to z rodičáku nezaplatíš. Pokud nemáš našetřen, alespoň na ty 3 měsíce dopředu, nevím jak to utáhneš...
absintka19
30. pro 2016
@gabdel poridit si dite kdyz nemas penize je nezodpovedne...
koordinatorka_odboje
30. pro 2016
Nevim, co je rpg, ale u nas to fungovalo tak, ze zdatele si podali zadost na socialni komisi, kde popsali svou zivotni situaci a komise potom rozhodovala, jestli prideli nebo neprideli socialni byt. Komise si proverovala prijmy, ale i jestli zadatel nema dluhy vuci mestu apod.
caverina
30. pro 2016
@absintka19 tak zrejme zakladatelka necekala ze zustane sama..a cekat s ditetem az budu mit zarizeny byt a nasetreno neni taky reseni...to by nektere z nas taky nemuseli mit dite nikdy a bylo by to jen pro vyvolene...
koordinatorka_odboje
30. pro 2016
@caverina aneb aktualni koncepce vlady
absintka19
30. pro 2016
@caverina i tak si myslim ze je to nezodpovedne. S tebou nesouhlasim, ale kazdy ma pravo na svuj nazor, ja ti ho neberu 🙂 takze nekamenuj 🙂
caverina
30. pro 2016
@absintka19 ja nekam
caverina
30. pro 2016
@absintka19 ja nekamenuju..jen jsem rekla ze by dite nemelo byt vysadou jen pro nekoho..
lv
30. pro 2016
Dá se požádat i o městský/obecní byt, jako samoživitelka budeš mít více bodů, tedy rychleji. Mám 2 kamarádky, co ho získaly za rok. Platí ovšem to, že požádat o příspěvek můžeš po těch 3m (a tedy to utáhnout tu dobu sama).
katjja123
30. pro 2016
Pokud jsi sama s dítětem tak v první řadě ti musí otec dítěte platit výživné na dítě a taky výživné na neprovdanou matku.
nikinnna
30. pro 2016
@caverina taky si nemyslím, že dítě by mělo být výsadou jen pro někoho, ale @absintka19 má pravdu, že zodpovědné je mít nejprve nějaké finanční rezervy nebo alespoň zajištěné bydlení. Bohužel, zodpovědných je dnes málo lidí a většinou to odnáší chudáci děti co mají každý rok novou adresu nebo ještě hůř, je jejich domov azylák. Nebavím se zde o klasické střední třídě, která sice nenaspoří, ale dokáže vyjít s výplatou...
caverina
30. pro 2016
@nikinnna jenomze my nevime jak to zakladatelka mela nez se rozesla s otcem ditete..taky nesouhlasim s tim aby meli lide treba pet deti a pritom na to nemaji...
gabdel
autor
30. pro 2016
@absintka19 Byli jsme na tom dobře,meli jsme byt i finance nato aby jsme to zvládli.Jen bohužel s ničeho nic jsem o to všechno prišla.A ted se musím starat sama a věřte že postarám jak nejlíp to půjde. Takze si tyhle moudra nechte pro někoho jiného. DĚKUJI
koordinatorka_odboje
30. pro 2016
@nikinnna střední třída v čr skoro není
koordinatorka_odboje
30. pro 2016
@gabdel nemusíte šetřit a čekat tři měsíce na příplatek na bydlení. Můžete si požádat o doplatek na bydlení, ten je okamžitý právě pro takové, odpusťte mi to slovo, "případy" jako vy. Ale nejdřív musíte mít určené alimenty, jinak vám nic nedají. Budou chtít znát vaše veškeré příjmy.
koordinatorka_odboje
30. pro 2016
@caverina podle mě by lidé měli mít tolik dětí, kolik dokáží řádně vychovat a měli by na to mít právo.
Jestli jim budou moct koupit iphone každého půl roku, je už podřadné. Hlavně, aby vychovali řádné a poctivé občany, kteří se budou nadále podílet na tvorbě státu. A nevidím důvod, proč by je nemohla vychovat i samoživitelka. Mít děti podle mě není žádné leháro, které bychom měli někomu vyčítat.
nikinnna
30. pro 2016
@koordinatorka_odboje jo a nejlepší je, spoléhat se na to, že mi ty děti bude živit stát?! Nemělo by to být o tom ty děti jen vychovat, ale taky o tom je uživit bez pomoci na státu, protože on nám ty děti nedělá a ani nás nenutí je mít.
caverina
30. pro 2016
@koordinatorka_odboje to je pravda..mit pravo dite nema jen ten ktery ma velky vydelek..to by jsme tady fakt vymreli.ale na druhou stranu by s
caverina
30. pro 2016
@koordinatorka_odboje si lide meli poridit tolik deti aby je uzivili..
@nikinnna snad se nikdy nedostanes do situace ze tu pomoc od statu budes potrebovat ty..
nikinnna
30. pro 2016
@caverina já reagovala na příspěvek, že i samoživitelka má právo mít 5 děti. Ono je totiž sakra rozdíl mezi krátkodobou pomocí od státu a automatickým spoléháním se na stát při výrobě dětí. Můžu sebelépe vychovávat děti, ale neměla bych jich mít 5, jenom proto, že mě to naplňuje a vím, že stát mi přispěje. Na druhou stranu neplatíme jako zaměstnanci malé odvody, aby zde neměl být spoleh na krátkodobou výpomoc v krizové životní situaci...
caverina
30. pro 2016
@nikinnna v tom s tebou souhlasim..ale zacalo to tim,ze zakladatelku narkli ze kdyz nema penize nebo byt tak nema mit dite
..a jako vzdycky jsme skoncili u neceho jineho😒
absintka19
30. pro 2016
@caverina tohle nikdo nerekl, ani nenapsal. Kazdy ma svuj nazor, neberte ho nikomu, nevstekejte se, nehazte kameny, neupalujte 🙂 berenika39(admin) ji odhalila 🙂
Zakladatelka se jiste bavi 👍
nikinnna
30. pro 2016
@absintka19 jestli spíš autorka nechtěla vypadat jako nefakčenko a tak si ten věk dítěte upravila 😃
caverina
30. pro 2016
@absintka19 tak ze je nezodpovedna jsi napsala zrovna ty...mozna to sranda je..ale jde o to ze si nikdo nezjisti podrobnosti a pak soudi..ale cemu se tady divim..
sara84
30. pro 2016
Zavolejte si na rpg. Co vim,tak davaji byty i primo holkam z azylaku. Kauce je 1000 a co vim.i prominou a zadne 3 najmy dopredu nechteji. Tak to fungovalo pred 2 lety v Havirove... Ale maji to nejak propojene se socialkou primo...
gabdel
autor
30. pro 2016
Vůbec nechápu proc bych se mela bavit ale jak čtu některé maminky tady jsou bohužel nejchytřejší a ví přesně jak co bylo. 😤😤
Přistě si asi rozmyslim než tady napíšu o radu 😉 Ostatním maminkám Děkuji 😘
sara84
30. pro 2016
@gabdel jim,ze zivot si obcas zahraje a zdaleka to neni tak jednoduche jak se zda...rejpalky by si mely uvedomit, ze maji stesti a byt vdecne!

Sem začni psát odpověď...

Odešli