Nový začátek v novém městě - jak se s někým seznámit?

1eso1
11. čer 2019

Ahojte,
zatím jsem s dětmi u mamky, ale až se vše vyřeší, chci s dětmi začít v novém městě. Kde nas nikdo nezná. Prostě zahodit minulost. Nejsem ale úplně typ na seznamování a nevím jak začít. Nemáte nějaké typy?

vitezove
11. čer 2019

@1eso1 No tak samozřejmě můžeš obejít sousedy a přinést každýmu upečenou bábovku nebo tak něco. A že se jim jdeš představit. Ale já jsem tohle nikdy neuměla.

Každopádně s dětma se snadno seznamuje. Uvidíš. Stačí na hřišti. Dřív nebo později si tam s tebou někdo bude povídat nebo si něco řeknete kvůli dětem. A když budeš mít pocit, že chceš začít tak stačí říct něco jako: ten váš je tak hodnej/krásnej/chytrej. Kolik mu je let? nebo To je dneska vedro, co? Bydlíte tu už dlouho? Prostě takové ty nezávazné kecy. Ono to časem vyplyne. Můžeš pak chodit na nějaké společné aktivity i s dětmi - na cvičení, kroužky a kdesi cosi. Ničeho se neboj, s dětma se fakt seznamuje snadno. A když to fakt nepůjde, tak si tady najdeš skupinku toho města. Nebo na facebooku. A seznámíš se nejdřív přes internet a je to.

1eso1
autor
11. čer 2019

@vitezove Děkuju za podporu. Úplně z toho šílím. Ale je pravda, že z představy, že se vrátím do původního města šílím víc. V jádru duše vím, že dělám správně

vitezove
11. čer 2019

@1eso1 neboj se. Je mi jasné, že si teď nejspíš zažila nejhorší chvíle svého života. Ale dobré na tom je, že teď už to bude jen lepší a můžeš začít svůj život. Svůj úžasný nový život plný štěstí. Moc ti to přeju.

1eso1
autor
11. čer 2019

@vitezove Snad máš pravdu. I po tom všem doufám, že se časem najde někdo, kdo mi bude oporou a dětem vzorem. Asi jsem naivní když si myslím, že je to ještě možný

vitezove
11. čer 2019

@1eso1 ne nejsi! A určitě se najde. A uvidíš že to všechno mělo nějaký smysl. Že tě to mělo dovést k tomu pravýmu. Věř mi, nebude to trvat ani tak dlouho a budeš tu psát jak jsi šťastná 🙂.

1eso1
autor
11. čer 2019

@vitezove Ještě jednou ti moc děkuju za povzbudiva slova. Doufam, že bude už jen líp. Že to nejhorší je za mnou

kaja2016
11. čer 2019

@1eso1 Chce to byt komunikativni, dobre se navazuji vztahy prez deti. Jinak i muzes si dat tady i inzerat.-)

1eso1
autor
11. čer 2019

@kaja2016 Na děti taky trochu spoléhám, ale zatím ani jedno nemluví 🙂

kaja2016
11. čer 2019

@1eso1 A to je jedno. Chodis s nima na hriste? Zacni se sousedy, je dobry prohodit par slov o nicem. Ja jsem treba fakt introvert, ale v jednu chvili jsem se ocitla bez pratel a zacinalo mez toho hrabat a tak jsem si proste rekla, ze musim. Casem si na to zvyknes a pak zjistis, ze z tech nevinejch rozhovoru ti nekdo nabidne setkani s detma, pozve na nejakou akci a tak podobne. Ale pak.jsou lidi se kterejma se bavis roky a nic. Ja pak i sama zkousela neco navrhnout a to se clovek musi pripravit na zklamani, protoze si treba vymenite cisla a nikdy z toho nic neni, pak se potkavate dal napr.v krame, ale druhej clovek zadnou hlubsi aktivitu nevyvine. Zivot no.-) Ono uvidis. Me treba fakt funguje byt pratelska, mit o druhe lidi zajem( coz ja teda opravdu mam, jen jsem hodne stydliva) a nechat to na druhych. Mam nejaky blby odhad na lidi, takze kamaradi se me formuji z lidi, kteri sami udelali ten prvni krok a rekli si o cislo, nekam me zvali a tak.) Zkus to vzit jako vyzvu. Ja myslim, ze se takova schopnost najit si prateke v novem prostredi muze vzdycky hodit.-)

1eso1
autor
11. čer 2019

@kaja2016 Děkuju, že si se tak rozepsala. Docela mě to nakoplo už nemít takovou hrůzu z nového prostředí 🙂 I když náročný to bude. O tom žádná. Taky spíš doufám, že se bude někdo chtít bavit se mnou. Já tohle prostě neumim

kaja2016
11. čer 2019

@1eso1 No chce to naucit se mluvit o kravinach, pocasi, to je dneska ale vedro a podobne no.-) Proste se toho nebat. Prez deti to je trosku osidny, pac nekdy maji tvoje deto radi nekoho, kdo tobe nesedne a naopak.-) Ale kdyz to zafungunw prez deti, tak je to ideal. Ja zpetne vidim, ze me to funguje s mamama, co se chovaji ke svym detem stejne jako ja - maji podobny pristup i ke stravovani, vychove a tak. Ono se na tom hodne pozna co je to za povahu..)

sudylichozrout
11. čer 2019

Ahojky, tohle moc rada ctu! Jejej, ani nevis, jak moc 🙂

1eso1
autor
11. čer 2019

@sudylichozrout Ahoj. No už mám i pár typů kam 🙂 Ale jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla takhle. Včera jsem byla v původním městě něco zařizovat a měla jsem sto chutí si nasadit paruku a brýle jenom aby me nikdo nepoznal. A někoho známýho jsem viděla snad v každým člověku, kterej se někomu jen trochu podobal. No strašný

sudylichozrout
11. čer 2019

@1eso1 jo? Takze klapl ten vyhlidnuty domecek? Klidne pis sms, jeste nespim.

konidana
12. čer 2019

@1eso1 ja nejsem seznamovaci typ. Kdyz jsem se pristehovala k manželovi do jineho města nikoho jsem tu neznala nejmin 2 roky. Tedy krom dvojich sousedu na patre. Na ty jsem zazvonila a seznamili jsme se. Tim to taky skoncilo. Manžel byl a je furt v praci 5dni nonstop. Tak jsem tu fungovala nekolok let sama. Teprve pak postupne jsem se s par lidmi seznamila. I stemi sousedy to trvalo roky😅

alterego
12. čer 2019

Neboj, určitě to zvládneš...🙂 K tomu, co psaly holky, ještě přidám následující... Nevím, jak moc dobře to městečko, kam se stěhuješ, znáš... Pokud ho moc neznáš doporučuju si třeba na Google mapách projít recenze, kouknout, co je oblíbené, kam třeba chodí maminky s dětmi... a hned budeš mít o konverzační témata navíc. Určitě mrkni na oficiální stránky města a třeba skupinu města na FB, tam bývají akce města a pro Tebe to bude další ze šancí, jak se zapojit. 😉 Sleduju Tvůj příběh od začátku a věřím, že to určitě zvládneš. 🙂

1eso1
autor
12. čer 2019

@alterego Děkuji. Ještě přesně nevím, kde to bude. Mam jich pár vytipovano, ale 100% to ještě není. A ani jedno to město neznám. Ale musím to udělat. Jinak nebudu mít klid

1eso1
autor
12. čer 2019

@konidana No já budu mít opravdu jen ty děti. Snad se z toho nezblaznim

konidana
12. čer 2019

@1eso1 ono to půjde, neboj 😉

monika76301
12. čer 2019

@1eso1 nebud negativní a přijde vse samo uvidíš... Chápu ze to mas těžké sama s dětmi ale ted si odpočin od vztahu venuj se dětem a kamarádky si brzy jistě najdeš a partner přijde také ale az bude správný čas a ty budeš připravena 🙂 kdyz vyzarujes špatnou energii nikoho neprilaka ver mi... Takze jsi krásná jsi krasna jsi krásná úžasná a vse zvládneš musis věřit sama sobě a mít se ráda pak se najde i člověk co tě bude mít rád

1eso1
autor
12. čer 2019

@monika76301 Děkuju za povzbuzení, ale poslední vztah mě tak zničil, že nemám skoro žádné sebevědomí. Vím o tom a snažím se s tím bojovat. Ale to taky není jednoduchý

hany_bany
12. čer 2019

Ahoj, já se taky neseznamuji úplně snadno a nerada se někam vnucuji. My jsme se stěhovali do úplně cizího města, když jsem byla těhotná. S dcerkou jsem pak chodívala na cvicet pro miminka a plavání, ale to bylo nic moc na seznámení, s každým jsem sice prohodila pár slov, ale stejně jsme se každá věnovala svému dítěti a k nějakému bližšímu seznámení nedošlo. Taky jsem navštěvovala místní mateřské centrum, tam byla volná hernička a víc prostoru si povídat s ostatními maminkami, měla jsem štěstí, že mě vzaly mezi sebe. Máme na fb skupinku, kde se domlouvame a podnikáme různé výlety a řešíme podobné problémy.
Držím pěsti, ať se ti v novém městě líbí a ať brzy taky najdeš prima přátele!

bayt
12. čer 2019

@1eso1 Já bych nezavrhovala seznamky 🙂 Dvě z mých tří nejlepších kamarádek tam našly fajn partnery (nyní již manžely). Navíc tam můžeš narovinu říct, že máš děti, tj. to nebude nějaké překvápko-

1eso1
autor
12. čer 2019

@bayt Tak vzhledem k tomu, že děti jsou pořád se mnou, tak téměř nemám šanci bez nich někoho potkat 🙂 A vím, že to nebude jednoduchý

sudylichozrout
12. čer 2019

@bayt Taky mám muže ze seznamky. Byl tam spíš pro srandu králíkům a já se po hádce se svým ex chtěla podívat na hezké chlapy. Jako do atlasu. Tak jsem vzala jednu z tehdy hodně rozšířených seznamek, udělala filtr a bum ho! Byl tam 🙂 Jsme spolu už 9 let 🙂

bayt
12. čer 2019

@sudylichozrout Tak si třetí :D

sudylichozrout
12. čer 2019

@bayt Je to vtipný, ale viděli jsme se poprvé a strašně jsme si sedli. Za měsíc se ke mně už v podstatě přestěhoval, dva roky na to jsme se brali a pak založili rodinku 🙂 Dodnes to nechápu 😀

1eso1
autor
12. čer 2019

@sudylichozrout Ty jo tak to je skvělý 🙂

sudylichozrout
12. čer 2019

@1eso1 Jj, tak trochu děkuji svému ex, že mě tenkrát naštval. Byli jsme už rozešlí, ale tak nějak jsme se pořád vídali a trochu se v tom plácali. Jak mě vzteknul, tak jsem šla z té párty domů, lehla si s vínkem do vany, trochu se vyfňukala a dostala tenhle nápad. Tak jsem vylezla z vany, zapnula komp, najela na seznamku, založila profil a listovala atlasem mužů. Fakt klika jak z pérdele 🙂

1eso1
autor
12. čer 2019

@sudylichozrout To teda jo. Ja taky doufám, ze při dalším výběru budu mít větší štěstí 🙂 Ale s dvěma dětma to asi nebude úplně výhra. A taky jsme spolu byli 9 let