Odchod otce dítěte. Má otec právo na dítě?

eliska1587
19. pro 2019

Dobrý večer chtěla bych se zeptat jestli ma otec na dítě právo kdyz v červenci odesel. O dite se nestaral a ank nejevil zajem. Ten zacal jevit az tento tyden protoze si chce pujcit na jeden Vanocni svatek. Tak se chci zeptat zda ma na to pravo kdyz se odstehoval a nebydli s nami? Taky se chci zeptat zda by jste mu ho pujcili kdyz vite ze pije alkohol a ze po tme spatne vidi zavolantem? Dekuji za odpoved. Take zacal vyhrozovat ze to pozene dal asi nevim kam.

jjasmina
19. pro 2019

@eliska1587 Pokud to nemá soudně, tak nemusíš nic podle mě..

sudylichozrout
19. pro 2019

@eliska1587 Helejt, otec ma pravo na dite uplne stejne jako ty a neexistuje nic jako "pujcit" dite otci. Je stejne jeho jako tvoje. Pujcuje se knizka, ne decko. Pokud mas pochybnosti o bezpecnosti prepravy, neni nic jednodussiho, nez ditko privezt osobne za nim. A ze pije alkohol? Jak moc? Ja taky piju alkohol, kazdy ho obcas pije. Pokud neni norek, co ma denne 2 promile v krvi, nebo pije jen v dobe, kdy dite nema v dosahu, tak je tahle informace naprosto irelevantni.
Kazdy muze zmenit nazor, i tata, ktery se zprvu zdal jako tata na baterky.
Takze nedelej zagorku a nebran otci v kontaktu s ditkem, pokud je jeho pece alespon trochu mozna.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@sudylichozrout pije dost casto temer denne

eliska1587
autor
19. pro 2019

@jjasmina taky si myslim soudne nema nic, vziti jsme nebyli a pije dost casto skoro uz denne i ve dne po praci

eliska1587
autor
19. pro 2019

@eliska1587 tedy nevim ze nemusim nic. Tim myslíte mu pujcit?

anrokop
19. pro 2019

Nemusíte mu bez soudního rozhodnutí dítě dát a ani nikam vozit, pokud dojde na soud je potřeba pak tam vše uvést,že pije a nestaral se atd. A jestli neplatil alimenty tak mu to naúčtují zpětně.

denny27
19. pro 2019

A je v RL? Pokud ne,tak bych s ním o ničem nemluvila... pokud ano...tak na cestu mu dítě vůbec dávat nemusíš.. jestli chlastá, tak tuplem bych mu v tom bránila. Kolik je dítěti??
Jestli ho chce vidět, tak u Vás doma.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@denny27 diteti necely 3roky ja si to myslim taky v RL je ale jinak nic nestara se jestli mame na jidlo ani jestli chodi do skolky nebo se ani nezajima co ho bavi. Pije dost sle opravdu dost

denny27
19. pro 2019

@eliska1587 a proč si tak najednou vzpomněl?? Jestli to není osobní, proč odešel? To vůbec s Tebou nebyl v kontaktu?

eliska1587
autor
19. pro 2019

@denny27 proc odesel nevim. Vzpomnel si protoze jsou Vanoce. Byl po mesici co odesel cili v pulce srpna az jsme se zacali bavit. Vim i z obchodu ze si jezdil treba 2x za den kupuvat RUM. A nejen to. Odesel vlasne protože jsem mu nadavala za chlast a ze nechodí do prace atd.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@denny27 nebo si vzpomnel ze ho k tomu dokopala jeho maminka nebo bratr jeho

eliska1587
autor
19. pro 2019

@anrokop jo ty platil ted 13.12

denny27
19. pro 2019

Já bych se s ním asi dohodla, že po Štědrém dnu může přijet na návštěvu, na kávu, pohrát si s dítkem.... ale nic proti ostatním.. pochybuju, že by tu některá jen tak dala po 5 měsících dítě otci, co chlastá, je nespolehlivý, ať si ho odveze k sobě.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@denny27 to jsem mu rikala at se domluvi is bratrem a matkou a prijedou za malym 27-31.12 ze jim nachystam pohosteni a muzou si hrat s malym a dat darky tak mi na to rekl ze jede zitra do Bystřice a ze se stavim do nejaky poradny a zjisti si na co ma pravo atd. Ze to pozene dal nrbo co mi rikal.

anrokop
19. pro 2019

To může ale pozor stejně o tom musí rozhodnout soud, sociálku neboli ospod nemají takové pravomoce jen vás může navštívit, a pokud by to bylo nějak více vyhrocené je lepší dobrý advokát.

asinehri
19. pro 2019

Jak to, že od června jste nedali jeho právam a povinnostem nejakou soudní úpravu? Svěření do péče, alimenty, kontakt atd

tulikiss
19. pro 2019

ale pozor to ze si se vykaslala na to, aby si prava a povinnosti k diteti upravila, znamena jedine. oba rodice maji na dite stejne pravo, tady teoreticky pokud by si dite odvezl a nevratil, tak neudelas absolutne nic.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@tulikiss ani kdyz trvaly pobyt ma u matky a ne u otce

eliska1587
autor
19. pro 2019

@asinehri snazila jsem se s nim domluvit a dat našemu vztahu jeste jednou šanci tak jsem se do ničeho nehrnula v lednu uz mam domluvene jednani na patricnych mistech.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@anrokop toho uz mam ake jednatse bude az v ledbu

eliska1587
autor
19. pro 2019

@eliska1587 lednu

tulikiss
19. pro 2019

@eliska1587 to nikoho nezajima, rodice jsou rovnoceni, to jen matky si casto mysli ze oni jsou jednicka a chlap je jen druhorady rodic. dle zakona maji rodice stejna prava k diteti. pokud jste se rozesli meli jste okamzite ty prava resit. tim ze jste to neresili a nemate ani dohodu ani rozhodnuti soudu tak mate stale stejna prava na dite. samozrejme ted mu "davat" nemusis ale taky pocitej s tim ze to u pripadneho soudu nevrhne na tebe dobre svetl ze branis otci. jasne pokud pije je to risk, ale ono se vse musi dokazat a pokud na to nemas zadne dukazy tak to soud nebude vubec brat.

anrokop
19. pro 2019

@eliska1587 tak hlavně právo si měl obstarat otec, psala jste že nejevil zájem, on si měl začít oběhávat úřady a vy by jste reagovala, jinak pokud pije prostě mu dítě nedat a pokud se něco rozjede úředně tak právník vše říci a soud by mu podle toho určil návštěvy a i alimenty pokud by byli nízké nebo vysoké.

jjasmina
19. pro 2019

@eliska1587 Pokud chlastá, tak bych se na něj, víš co.. Hele a nebyl třeba opilej když ti řekl, že chce malého?
Muj biologickej otec když chlastal, tak mě taky furt chtěl na víkendy a pak se z toho vždycky tak akorát vyspal...

eliska1587
autor
19. pro 2019

@tulikiss dukazy mam

eliska1587
autor
19. pro 2019

@jjasmina taky chtel jen kdyz byl na mol a pak se neozve az ted ze budou vanoce jinak se nezajima nebo nesnazi se s nim spojit. Spis zve me na noc ze pry muzu dojet a byt s nim do rana

tulikiss
19. pro 2019

@eliska1587 no to nic nemeni na tom ze do rozhodnuti soudu nebo uzavreni dohody mate stejna prava. pokud by napr. vyzvednul dite ze skolky a nechal si ho tak s tim absolutne nic neudelas.

anrokop
19. pro 2019

Důkazy svědčí můžou i prarodiče a žádné špatné světlo to nevrhne nejde o bránění ale strach o dítě a pokud by jste dovolila jí odvést v opilosti zase soud vám řekne že jste mu dítě dávat neměla ale chce to opravdu nějak co nejdříve řešit.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@anrokop ne jen chce abych ja dojela na noc ale nestara se kdo bude hlidat dite. Ja uz jsem podnikla nejaky kroky a taky uz mam i nejaky dukazy o jeho piti atd

eliska1587
autor
19. pro 2019

@tulikiss to jo ale on se ani nezajima jestli do skolky chodi ani kam chodi. Jeho syn nezajímá pokud ho neprinuti jeho maminka nebo jeho bratr