Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Odchod otce dítěte. Má otec právo na dítě?

eliska1587
19. pro 2019

Dobrý večer chtěla bych se zeptat jestli ma otec na dítě právo kdyz v červenci odesel. O dite se nestaral a ank nejevil zajem. Ten zacal jevit az tento tyden protoze si chce pujcit na jeden Vanocni svatek. Tak se chci zeptat zda ma na to pravo kdyz se odstehoval a nebydli s nami? Taky se chci zeptat zda by jste mu ho pujcili kdyz vite ze pije alkohol a ze po tme spatne vidi zavolantem? Dekuji za odpoved. Take zacal vyhrozovat ze to pozene dal asi nevim kam.

jjasmina
19. pro 2019

@eliska1587 Pokud to nemá soudně, tak nemusíš nic podle mě..

sudylichozrout
19. pro 2019

@eliska1587 Helejt, otec ma pravo na dite uplne stejne jako ty a neexistuje nic jako "pujcit" dite otci. Je stejne jeho jako tvoje. Pujcuje se knizka, ne decko. Pokud mas pochybnosti o bezpecnosti prepravy, neni nic jednodussiho, nez ditko privezt osobne za nim. A ze pije alkohol? Jak moc? Ja taky piju alkohol, kazdy ho obcas pije. Pokud neni norek, co ma denne 2 promile v krvi, nebo pije jen v dobe, kdy dite nema v dosahu, tak je tahle informace naprosto irelevantni.
Kazdy muze zmenit nazor, i tata, ktery se zprvu zdal jako tata na baterky.
Takze nedelej zagorku a nebran otci v kontaktu s ditkem, pokud je jeho pece alespon trochu mozna.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@sudylichozrout pije dost casto temer denne

eliska1587
autor
19. pro 2019

@jjasmina taky si myslim soudne nema nic, vziti jsme nebyli a pije dost casto skoro uz denne i ve dne po praci

eliska1587
autor
19. pro 2019

@eliska1587 tedy nevim ze nemusim nic. Tim myslíte mu pujcit?

anrokop
19. pro 2019

Nemusíte mu bez soudního rozhodnutí dítě dát a ani nikam vozit, pokud dojde na soud je potřeba pak tam vše uvést,že pije a nestaral se atd. A jestli neplatil alimenty tak mu to naúčtují zpětně.

denny27
19. pro 2019

A je v RL? Pokud ne,tak bych s ním o ničem nemluvila... pokud ano...tak na cestu mu dítě vůbec dávat nemusíš.. jestli chlastá, tak tuplem bych mu v tom bránila. Kolik je dítěti??
Jestli ho chce vidět, tak u Vás doma.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@denny27 diteti necely 3roky ja si to myslim taky v RL je ale jinak nic nestara se jestli mame na jidlo ani jestli chodi do skolky nebo se ani nezajima co ho bavi. Pije dost sle opravdu dost

denny27
19. pro 2019

@eliska1587 a proč si tak najednou vzpomněl?? Jestli to není osobní, proč odešel? To vůbec s Tebou nebyl v kontaktu?

eliska1587
autor
19. pro 2019

@denny27 proc odesel nevim. Vzpomnel si protoze jsou Vanoce. Byl po mesici co odesel cili v pulce srpna az jsme se zacali bavit. Vim i z obchodu ze si jezdil treba 2x za den kupuvat RUM. A nejen to. Odesel vlasne protože jsem mu nadavala za chlast a ze nechodí do prace atd.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@denny27 nebo si vzpomnel ze ho k tomu dokopala jeho maminka nebo bratr jeho

eliska1587
autor
19. pro 2019

@anrokop jo ty platil ted 13.12

denny27
19. pro 2019

Já bych se s ním asi dohodla, že po Štědrém dnu může přijet na návštěvu, na kávu, pohrát si s dítkem.... ale nic proti ostatním.. pochybuju, že by tu některá jen tak dala po 5 měsících dítě otci, co chlastá, je nespolehlivý, ať si ho odveze k sobě.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@denny27 to jsem mu rikala at se domluvi is bratrem a matkou a prijedou za malym 27-31.12 ze jim nachystam pohosteni a muzou si hrat s malym a dat darky tak mi na to rekl ze jede zitra do Bystřice a ze se stavim do nejaky poradny a zjisti si na co ma pravo atd. Ze to pozene dal nrbo co mi rikal.

anrokop
19. pro 2019

To může ale pozor stejně o tom musí rozhodnout soud, sociálku neboli ospod nemají takové pravomoce jen vás může navštívit, a pokud by to bylo nějak více vyhrocené je lepší dobrý advokát.

asinehri
19. pro 2019

Jak to, že od června jste nedali jeho právam a povinnostem nejakou soudní úpravu? Svěření do péče, alimenty, kontakt atd

tulikiss
19. pro 2019

ale pozor to ze si se vykaslala na to, aby si prava a povinnosti k diteti upravila, znamena jedine. oba rodice maji na dite stejne pravo, tady teoreticky pokud by si dite odvezl a nevratil, tak neudelas absolutne nic.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@tulikiss ani kdyz trvaly pobyt ma u matky a ne u otce

eliska1587
autor
19. pro 2019

@asinehri snazila jsem se s nim domluvit a dat našemu vztahu jeste jednou šanci tak jsem se do ničeho nehrnula v lednu uz mam domluvene jednani na patricnych mistech.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@anrokop toho uz mam ake jednatse bude az v ledbu

eliska1587
autor
19. pro 2019

@eliska1587 lednu

tulikiss
19. pro 2019

@eliska1587 to nikoho nezajima, rodice jsou rovnoceni, to jen matky si casto mysli ze oni jsou jednicka a chlap je jen druhorady rodic. dle zakona maji rodice stejna prava k diteti. pokud jste se rozesli meli jste okamzite ty prava resit. tim ze jste to neresili a nemate ani dohodu ani rozhodnuti soudu tak mate stale stejna prava na dite. samozrejme ted mu "davat" nemusis ale taky pocitej s tim ze to u pripadneho soudu nevrhne na tebe dobre svetl ze branis otci. jasne pokud pije je to risk, ale ono se vse musi dokazat a pokud na to nemas zadne dukazy tak to soud nebude vubec brat.

anrokop
19. pro 2019

@eliska1587 tak hlavně právo si měl obstarat otec, psala jste že nejevil zájem, on si měl začít oběhávat úřady a vy by jste reagovala, jinak pokud pije prostě mu dítě nedat a pokud se něco rozjede úředně tak právník vše říci a soud by mu podle toho určil návštěvy a i alimenty pokud by byli nízké nebo vysoké.

jjasmina
19. pro 2019

@eliska1587 Pokud chlastá, tak bych se na něj, víš co.. Hele a nebyl třeba opilej když ti řekl, že chce malého?
Muj biologickej otec když chlastal, tak mě taky furt chtěl na víkendy a pak se z toho vždycky tak akorát vyspal...

eliska1587
autor
19. pro 2019

@tulikiss dukazy mam

eliska1587
autor
19. pro 2019

@jjasmina taky chtel jen kdyz byl na mol a pak se neozve az ted ze budou vanoce jinak se nezajima nebo nesnazi se s nim spojit. Spis zve me na noc ze pry muzu dojet a byt s nim do rana

tulikiss
19. pro 2019

@eliska1587 no to nic nemeni na tom ze do rozhodnuti soudu nebo uzavreni dohody mate stejna prava. pokud by napr. vyzvednul dite ze skolky a nechal si ho tak s tim absolutne nic neudelas.

anrokop
19. pro 2019

Důkazy svědčí můžou i prarodiče a žádné špatné světlo to nevrhne nejde o bránění ale strach o dítě a pokud by jste dovolila jí odvést v opilosti zase soud vám řekne že jste mu dítě dávat neměla ale chce to opravdu nějak co nejdříve řešit.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@anrokop ne jen chce abych ja dojela na noc ale nestara se kdo bude hlidat dite. Ja uz jsem podnikla nejaky kroky a taky uz mam i nejaky dukazy o jeho piti atd

eliska1587
autor
19. pro 2019

@tulikiss to jo ale on se ani nezajima jestli do skolky chodi ani kam chodi. Jeho syn nezajímá pokud ho neprinuti jeho maminka nebo jeho bratr

Sem začni psát odpověď...

Odešli