Otec na baterky. Máte nějakou radu?

megginkatynka
3. zář 2019

Ahoj holky, snad mi tady některá zvás poradí,jsem už docela zoufalá a nevím jak to řešit.
Mám syna 15 měsíců a jsem sním sama.
Otec malýho má pořád nějaký problém, když už si prcka vezme tak mi ho předává jinak než byla domluva a většinou to bývá i o tři hodiny dříve než jsme se domluvily, a když už tomu tak je a já mu řeknu že jsem momentálně mimo vesnici že si ho vyzvednu do hodiny tak začne vyhrožovat že ho nechá venku na ulici, nebo že mě nahlásí na socialku že jsem nezodpovědna že si odjedu atd. Když ho požádám aby malého pohlídal když už si teda zadek valí doma a nechodí do práce abych si mohla vyřídit doktory nebo úřady tak to prostě neexistuje. Soudně máme určený alimenty a ty neplatí. Když jsem mu řekla že mu malýho dávat nebudu když se takhle chová a o každý pohlidani se musím doprosovat. A on na mě vždycky přijde stim že mi malyho sebere a už ho nikdy neuvidím že mě zničí udělá že mě blázna aby mi ho sebrali . Má problém stim když malýho hlídá moje mamka když si potřebuju něco vyřídit. Nevím už jak tohle resit. Jestli jste si některá zažily něco podobného a máte nějakou radu budu vděčná. Díky 🙂
jak tohle řešit.

balogis
3. zář 2019

@megginkatynka soudně svěřit dítě do tvé péče, soudně stanovit alimenty a soudně dohodnout styk.nenechat se zastrašit a sama rychle dojít na ospod pro radu,se vším pomůžou,u návrh na svěření do péče mi pomohli sepsat.

megginkatynka
autor
3. zář 2019

@balogis soudně máme alimenty a malej je svěřený výhradně do mojí péče , styk otce a malýho nechali na naší domluvě. A asi by nebylo od věci sejít se stou paní s ospodu a probrat to sní.

zelenaesmolda
3. zář 2019

@megginkatynka
pokud je chlap takhle nespolehlivy tak nech soud at urci kdy se maji stykat a hotovo.neplati alimenty?udala bych ho na policajty.a nenech se hlavne zastrasit,veskerou konverzaci tykajici se ditete bych vedla zasadne pisemne at to u soudu neni slovo proti slovu...

megginkatynka
autor
3. zář 2019

@zelenaesmolda budu muset jinak to asi nepůjde když není schopný se domluvit. Stou konverzaci je to horší, protože to se do mě takhle pouští když jsme venku s malým nebo když si ho vyzvedávam a když vytáhnu telefon stim že bych zapla nahrávání tak okamžitě změní téma jako kdyby to čekal a vtu ránu je jak vyměněnej.

zelenaesmolda
3. zář 2019

@megginkatynka
a proc ten telefon vytahujes?samozrejme,ze se pritom nenecha chytit.zapni nahravani jeste ney se sejdete

martaskaaa
3. zář 2019

Sebere ti ho? A on si myslí, že když ani nemaka, že by mu ho dali? No určitě. Když bude delší dobu neplatit, můžeš ho udat. Má řidičák? Teď při neplacení alimentů může i o ŘP lehce přijít. Můj brácha si byl kdysi za neplacení sednout do chladku... Tak mu naopak pohroz i ty, že si může jít sednout do tepláků. Nenech se zastrašit kecama

codal
3. zář 2019

@megginkatynka každý hovor s ním si nahrávej, každou smsku ulož. Az ti příště bude přes telefon vyhrožovat, že pokud si pro něj okamžitě nepřijdeš, nechá ho na ulici, tak s tím bez na ospod. Pokud už ti tři měsíce nezaplatil alimenty, podej trestní oznámení. Na schůzky s ním zkus nechodit sama a nebo si opravdu předem zapni nahrávání. Nikdo ti tvé dítě nevezme, toho se neboj, on není schopný se o něj postarat a vzhledem k tomu, že ti ho vrací driv, tak podle mě ani nechce. Chce tě jen vystrašit a dělat ti potíže. Nedej se!

barulina
3. zář 2019

Tak mu ho nedavej ldyz nemate urceny styk. Pokud nepalti vyzovne a to uz 4 ukoncene po sobe jdouvi mesice, bez na Pcr podat To. Zatoven exekuci. A zarid si hlidani jinde

martaskaaa
3. zář 2019

@barulina blbý je, že třeba když 3mesice nic nepošle a pak pošle i blbou pětistovku, tak se to zas anuluje a musí ta doba běžet od znova. Teda před pár lety to tak bylo no.

barulina
3. zář 2019

@martaskaaa je to tak porad. Proto pisu po sobe jdouci 4 mesice. Ae i s tomhle ucelovym placenim lze pracovat jen to je tezsi na dokazovani ale jde.

barborasamuel
13. bře 2020

@megginkatynka ahoj, jsi si jistá, že je dobré, aby otec vídal dítě? Má na něj dobrý vliv? Neovlivní to jeho výchovu? Přednostně bych přemýšlela o tomhle, jinak určitě se dá vše řešit přes soud, pokud ti vyhrožuje, je možné zakázat styk otce s dítětem a vymáhat alimenty i přes soukromé exekuční kanceláře, kdy peníze dostaneš během měsíce..jen je třeba myslet na to, jak velkou sumu dluží a jestli se to vyplatí, když pak budeš doplácet exekutora.. hodně štěstí, držím palce ☺️

bartunci2012
12. čer 2020

Osobne6si myslím, že mu o synka vůbec nejde. Primárně dela "zhrzenou milenku", dělá naschvály a vzteka se jak malý dítě. Takže bych to řešila s OSPOD, neplacení výživného s PČR, a s ním bych veškerou komunikaci ukončila.