Potřebuju se vykecat…

20. říj 2021

Ahoj holky, já se prostě potřebuji vykecat a dostat to ze sebe.. mám malou, miluju ji strašně moc, ale už toho mám až nad hlavu. Je ji rok, jsme spolu samy, protože ex se rozhodl, že není na dítě připravený, frajer.. ale alespoň platí alimenty. Jenomže malá, je závislá na prsu a furt se po mě sápe a leze ani najíst se nemůžu, vykoupat taky ne, furt je u mě, když jsme u moji mamky 1-2x v týdnu, tak i tak furt leze ke mě a jinak řve.. nejvíc mě už vyčerpává to noční uspávání, chce spát jenom u prsa, jinak nespí a u šumu, jenomže třeba dnes už ji uspavam pres 2 hodiny a já už toho mám tak plný zuby, že už jsem úplně na prášky, nejradši bych ji mrskla do postýlky a ať si spí sama, jsem strašně vyčerpaná, přes den tomu spánku moc nedá. Už dostala i na zadek, jak furt řve, už jsem z ní úplně vynervovaná, do toho jsem na vše sama po finanční stránce, sice mám příspěvek na bydlení,ale kvůli alimentum minimum… taky se stavim na hlavu, abych to vše utáhla… s malou jdu vařit, jsem u sporáku a ona ohromně potřebuje jít do trouby, oka jdu dál, nakrájet zeleninu, ona musí hned lézt do skříně.. a když ji odendám, aby mi alespoň na chvíli uhnula, začne rvat. V nositku být nechce z nej leze, v kočárku být nechce, leze z něj a když ji dám z něj pryč, začne řvát a chce být uvnitr… ja prostě už jsem úplně hotová… kdyby byla hodná, tak by ji i mamka pohlidala, ale ona není, když není se mnou řve… já vím, že má jen mě, ale taky si přeji aby někdo pochopil i mě… už jsem fakt na palici… zlepsi se to časem? Nebo mě fakt čeká pokoj už v blázinci? (Myšleno ironicky samozřejmě 😄) 😭😭

tasimia
20. říj 2021

A v nějaké hernicce si byla? Tam se setkávají maminy, třeba by si poznala nějakou kamarádku, přeci jen když je na problémy člověk sám, co si budeme říkat, je to horší. Občas je fajn si s někým popovídat a sdilet s ním, co tě trápí.

pipi_puncocha
20. říj 2021

Já tě naprosto chápu, já mám naprosto nespavé a neodložitelné dítě, furt kojím, budou mu dva roky a budí se v noci tolikrát, že se to ani nedá spočítat. Kolikrát se celé dopoledne jen těším, až půjde konečně spát. Někdy si kvůli tomu přijdu jako krkavčí matka, že se těším jenom, až moje dítě usne. To jen tak, že to je asi do jisté míry normální. Spánková deprivace se používá jako druh mučení, fakt to udělá i s jinak příčetným člověkem divy.

autor
20. říj 2021

@tasimia Byly jsme, je to tam super. A máš pravdu, třeba na někoho narazím a bude to mnohem lepší.

tasimia
20. říj 2021

Drž se. A pokud jsem vyzněla, že tě chci urazit nebo tak, omlouvám se. Nerada bych ti ještě přidala.

autor
20. říj 2021

@pipi_puncocha Naprosto soucitím a vím jak to myslíš a neboj nejsi, to by nás bylo určitě více, pokud někdo má děti takové jako naše, tak jsou určitě rády, až půjdou spát. Mě pak přijde, že jen už odpocitavam minuty, kdy už půjde 😭😂

autor
20. říj 2021

@tasimia Nene, úplně v pohodě. Moc děkuji za podporu. 🙂

pginka
20. říj 2021

Tak ji nech u mamky a bez pryč aby věděla ze tam nejsi. Když za ni budeš chodit pokaždé když víš ze te hledá tak se nediv . Ja bych ji nechala u mamky a šla si třeba nakoupit , …. tvoje Mamka se asi o ni postará vi co má delat když má sama deti 🤷‍♀️😊

autor
20. říj 2021

@pginka Zkusím, moc děkuji🙂

alilali
20. říj 2021

Co bych udělala já:

1.) Odstavila bych
2.) Koupila učíci věž a nebo rostoucí židličku a tam jo dala, když chci vařit/uklízet.
3.) Malá má také svou stravu, proč nejíte vždy spolu, ať se najíte obě?
4.) Dávala bych ji po domluvě více k mámě, třeba jen
na 40 min a zvyšovala čas, neboj, oba nebude řvát navždy.

orisek56
21. říj 2021

Já význim jak skutečná krkavčice... Ale já zcela bez výčitek svědomí a bez studu přiznám.... Že jsem vždy nadšená, kdyz konečně naše atomový decka s duracelkou na zádech v 10 v noci zalomi... To je takový blaho 😁asi mě zavřou, ale ne, vůbec mě to netrápí tohle myšlení.
Držím palce, ja sice muže, který se plnohodnotné postarat umí, mám, ale je pořád v práci a večer přijede úplně grogy a je na tom jako ja, takze honime ještě o půlnoci jak dva zombie práci a vše okolo a pak jen lehnem za vlast. Takže vím jaké to je..skrz únavu z děti /dítěte a není nutné se stydět za to, že je prostě člověk podrážděný, nevrlý atd, není povinnost být slunickovy i v kurde dny, to jsou jen instagramovy představy a pokrytectvi.

pmendy
21. říj 2021

Já bych jen chtěla poradit s tím hlídáním... Dcera byla také zavislak. Hlídání u vás třeba ze začátku na chvíli, že si skocis na nákup a babička počká u vás a také aktivity venku s babičkou. Když budete venku s babičkou a bude se víš zapojovat jak ty, dcera si zvykne že mamka je tam nic se neděje a babička je fain, hraje si se mnou a líbí se mi to. Ty si také s někým popovídas a nebudeš tak sama. Každopádně to bude jen lepší ☺️ prostě taktika přežití je teď nejlepší. Držím palce

jane46
21. říj 2021

@alilali Souhlas.
Učící věž je luxus, měli jsme z té Ikea stoličky pro naše dvě a ještě teď slouží u bráchy v rodině.
Dělejte vše spolu... vaření, jídlo, sprchování. V roce může jíst vše s Tebou, posolit si to můžeš na talíři. Jestli máte vanu, napusťte si jí spolu. Ať neposloucháš jen ten řev. Zkusila jsi nosítko/šátek?
Moje zkušenost... Až když jsem já byla pevná, uklidněná a srovnaná s tím, co jsem chtěla... teprve tehdy se to povedlo. Jinak to byl boj. Děti jsou jako zrcadlo.
Naše malá nejedla, do 1,5 nevzala nic do pusy, jen kojení... Pak jedla jen polévky. V noci stokrát vzhůru (to je tedy pořád a je jí 3,5). Děs. Několikrát jsem se jí snažila odstavit, bez úspěchu. Ale jednou v noci mě kousla a to byla poslední kapka a z hodiny na hodinu jsem 15x kojení za den stáhla na 0 a ta malá mrška? Do dvou dnů si ani nevzdechla, večerní uspávání bez prsa bylo bez problémů hned, nechápu doteď...
To samé odplenkování, několik pokusů, ale až když jsem se "zdravě naštvala" to šlo během chvíle. I hlídání, jak je se mnou... vše musím dělat jen já a ještě prohlašuje jak se bojí i táty, doteď. Ale rozhoupala jsem se a vypakovala je k babičce a ani si na mě nevzdechla.
Dej jí s klidem, ne "hrůza ona bude jen plakat, jsem hrozná sobecká máma" babičce, dej jí pusu, že se za chvíli vrátíš, babičce instrukce co jí nejvíc baví (nejlépe, když babička bude mít i volné ruce v "rozmazlování") a zmiz.
Mysli i na sebe, rada č. 1 😉

sinicka
21. říj 2021

🤷🏼‍♀️ Je to normalni, je to děcko. Chce byt s mamkou, no.. mě tohle taky ubijelo a super to zacalo byt okolo 1,5 roku, jak si na hristi pohral uz sam. Byli sme na hristi celý dny, doma bylo uklizeno, uz vydrzel u pohadky….
Kojeni bych uz teda tady řešila, já to nechala zajit daleko a teď se 4 letý kluk porad v noci budi a xhce neco cucat.. flasku, dudlik, paleček… u dalsiho bych urcite odstavila kolem roku..

autor
21. říj 2021

Děkuji moc holky, dám na vaše rady, snad to pomůže. Moc děkuji ☺️🌸

mandala
21. říj 2021

Chápu a obdivuju tě. Na rozdíl od jiných dokážu i pochopit, když matka ze zoufalství plácne. Ano, dítě za to nemůže, nedělá se to, ale matky jsou taky jenom lidi, že...
Jinak dle vlastních zkušeností, zkus odstavit, jako jo, bude to boj, ale když vydržíš a povede se, určitě se to trochu zlepší. ( U nás se zlepšilo hodně. ) A pokud je mamka ochotna ti pomoct, zkusila bych ji nechávat na hlídání, třeba chvilku, ale často, aby si na ni postupně zvykla. Třeba si chvilku popláče, ale prostě zvykat. Vem si, kdybys musela třeba do nemocnice, byla bys ráda, že ji máš kam dát a asi v tu chvíli neřešila, že k babičce nechce. V každém případě přeju pevné nervy, ať se brzy zlepší...

irmamala
21. říj 2021

Mazec toto. S ohledem na pud sebezáchovy bych začala být trochu drsnější. Neříkám abys jí mlátila, ale prostě nevyhovět ve všem, uvažovala bych i o odstavení. Ono to sice bude s řevem, ale nebude řvát rok. Poprosila bych mamku o pomoc a totéž, tak bude bez tebe řvát, ale taky to nebude trvat věčně a zvykne si na hlídání. A jak už tu bylo řečeno, najdi si kamarádky s dětma. Na písku, v herničce, na kroužku. Měla jsem taky náročné děti a tohle mě opravdu drželo nad vodou, sedět celé odpoledne v klidu, pokecat si a děti maximálně zabavené s ostatními. A ptáš se, jestli se to zlepší. Zlepší, ale oni zase přijdou jiné věci, ze kterých budeš šílet, třeba dva roky a období vzdoru, taky pecka 😀 Ale neboj, až se ve třech letech ujme jejích výchovy stát a lupneš jí do školky, začneš zase trochu žít 😀

petradt1986
21. říj 2021

Tak ja byla sama a dve deti. Rozdil 3 roky. A toto ja neznam. Mala byla kojena do 8 mesicu. Vse jsem delala s detma. Kdyz jsem varila, varili i oni. A tak dale.
Neboj to bude lepsi..

cherie24
21. říj 2021

Heleď malá měla taky kolem roku takovou krizi s kojením, kdy už jsem fakt byla zoufalá a říkala jsem, že jí odstavím. V noci vzhůru klidně 2x do hodiny a takhle celou noc, já už byla úplně hotová. Budila se vyloženě kvůli prsu. Přes den se po mě pořád sápala. Mohla by být u prsa nonstop. Dělala to z nudy, pro zábavu a i na návštěvě mi stahovala tričko a snažila se obsloužit. Já jsem jí tenkrát dost radikálně to kojení omezila. V noci jsem se rozhodla, že jí dám prso jen před spaním, a pak 2x v noci. Víc, že má smůlu. Přes den jsem se všemi způsoby snažila odvést pozornost pokaždé, když se mi začala sápat do výstřihu a okrouhla jsem jí to taky. Jako byl to fakt masakr. První 3 noci prořvala celou noc. Brečela fakt několik hodin v kuse a já s ní. Láhev s vodou okamžitě zahodila a řvala ještě víc. Ale už se to nedalo vydržet. Čtvrtý den brečela, ale už podstatně kratší dobu a pak už vzala na milost lahvičku s vodou, napila se, přitulila a spala dál. Pak už se vždy vzbudila, já jí dala napít vody, obejmula jsem jí a spinkalo se dál.

autor
21. říj 2021

Holky moc vám děkuji za podporu, opravdu si toho moc vážím a začnu s tím něco dělat. Dnes je zase protivná, ale sázím na počasí, tak se nehroutim😄 ale už toho mám plný brejle🙄😂

bohumilakupkova
21. říj 2021

To co dělá je normální. Dělaly to moje obě děti a oba s tím přestaly. Teda aspoň občas. 😉Ono to je ve stavu vyčerpání těžký, ale čím víc si dítě připadá odstrčené, tím víc se snaží jakkoliv upoutat pozornost. Mně se opravdu osvědčilo, když se přijde někdo sápat🙂 , se v tu chvíli na všechno vyprdnout, dítě pořádně obejmout a popusinkovat a vydržet dokud potřebuje.Nikdy to netrvá dlouho. Rabovat nechávám doteď. Pro dítě je to nejlepší zábava a pak "se" to hold uklidí. Jinak bych neudělala nic. Především pomáhá slevit z nároků na sebe. Prostě když cítím, že na mě jde vyhoření, vykašlu se na všechno a jdu si s dětmi hrát do pokoje nebo jen ležím a koukám na ně a za chvíli si řeknu : "Je něco, na čem záleží víc, než že jsou šťastné?"
Upozorňuju, že nejsem flegmouš od přírody, navíc jsem perfekcionistka a na tohle jsem přicházela postupně. Nejdřív mě tohle všechno taky štvalo. Ale nechtěla jsem být pořád zlá a protivná kvůli hovadinám.Když za mnou malá lezla do sprchy, umyla jsem ji aspoň rovnou taky. Na WC je mi to proti srsti, ale chápu, že se třeba sama zrovna bojí/nudí, tak hold kouká no. 😀Dítě se teprve učí pracovat s emocemi. Není to malý dospělý a nejdřív vůbec nedokáže ustoupit potřebám někoho jiného. Syn dokázal počkat/pochopit mě teprve kolem 4 let. Teď už se s ním domluvím někdy líp než s manželem. 😉Neboj, tohle období přejde, jen se snaž malou do špatných nálad nezatahovat, tím se to vždycky jedině zhorší. Dlouhodobě jsou z toho nezvladatelné vzteklé děti (ve skutečnosti jen nešťastné, odstrčené a toužící po pozornosti). Ale vím, že vždycky se to nedá. Včerejšek u nás budiž příkladem, že i když se snažím, někdy to prostě nezvládnu.😉Zkus na všechno třeba jen dva dny kašlat kromě práce, válej se, hrajte si... Ono se to nepo... 😉

zizkmi
21. říj 2021

1) obdiv a smekam
2) treba k vareni: mam vycleneny suplik kam kluci muzou. Jsou tam misky, varecky, cedniky a pod co teoreticky nerozbiji. Varim? Vari se mnou a delaji bugr. Pak se to po sobe uci uklizet. Ostatni mam zamcene neviditelnyma zameckama z Aliho. Super vec. Nehyzdi zvenku linku a jsou vazne pevne. Ostatni starsi odemknul nebo utrhl asi za minutu.
Co se tyka hlidani tezko rict. Me se osvedcilo totalne dite precpat a pak nebrecel. Kdyz byl trochu hladovy, tak nechtel u nikoho byt, protoze se asi bal ze umre hlady 😁 Jinak jak pisi holky: sla bych do herny s babickou a nechala je na chvili tam. A treba at ma u sebe babi tvoji fotku. Synovci to pomahalo. A v dnesni dobe videohovoru si s maminkou volali. Videl ji a uklidnil se.
Jinak te chapu, ze jsi k.o. Asi kazda z nas to zna nemuzes sama na WC, do sprchy, za roh. Mladsi ma ted separacku, takze nevydrzi u nikoho a manzel je z toho nestastny. Kdyz se jdu sprsit, tak stoji v koupelne a divaji se na me, jinak mlade rve a rve a rve za dvermi. Sama na WC snad jen v noci🙈. Mala te miluje, jsi cely jeji svet, pevny bod, stredobod. Urcite to bude brzy lepsi a najdete rovnovahu. Akorat bych rekla, ze v roce jeste neumi zlobit🙂

vladimira_b_l
20. pro 2021

@tasimia to je podpora druhé ženy 💩

tasimia
20. pro 2021

@vladimira_b_l my jsme se ze zakladatelkou domluvily, netřeba aby si to znovu rozvířila, nemyslíš? ☺️☺️🤞