Před porodem sama 😞

anetaji
31. pro 2013

Ahoj,
chtela bych vas seznamit se svym pribehem.Mam ze vztahu holcicku 3,5let na kterou jeji biologicky otec nikdy neplatil (nechodil do prace,agresivni,pil a buhvi co vse jeste).Smirila jsem se s tim,ze budu s dcerou sama.Na zacatku roku jsem se zacala vidat s kamaradem,ktereho znam uz asi 4roky.Bylo to fajn a asi po 2mesicich se to zmenilo ve vztah,byla jsem s nim kazdy den,zadnou noc nechtel beze me stravit.Opravdu to byla laska 🙂 On zacal hledat bydleni a ze se s nama sestehuje.Souhlasila jsem.Po nejake dobe jsem zacala mit strach,ze to slo rychle a kazdy den s nim jsem se citila hur.On porad volal psl sms aja citila,ze si potrebuju odpocinout a trochu byt i sma.On se snazil a ja jsem se s nim po nekolika tydnech jeho neustaleho volani a smskovani rozesla.Zjistila jsem asi po mesici ze jsem tehotna.Nejprve jsem si rikala,ze tomu necham volny prubeh a zkusim se s nim dat dohromady bez toho aniz bych mu rekla ze cekame dite.Mesic to neslo a ja jsem na tom byla zdravotne hur a hur.Na ultrazvuk nasi Natalky jsem mu zezadu napsala text podobny tomuto: Ahoj tatinku!jsem zatim jeste hodne malicke,ale snazim se kazdym dnem vic a vic nabirat silu abych tebe i maminku mohlo co nejdrive vider.Pani doktorka rikala,ze jsem v poradku.Mam tu ale ted jeste moc prace,tak na tebe i maminku budu neustale myslet.Tvoje miminko.......Predala jsem mu to s tim at si sedne a klepalajsem se jak ratlik 🙂 On si sel zakourit a pak se vratil s tim jak dlouho uz to vim a ze jsem si to naplanovala tak abych s nim byla tehotna.Tak jsem rekla,ze po.nem nic nechci,ale ze mi pripada fer aby to vedel.On me hodil domu s tim,ze si to potrebuje vse rozmyslet.Pak mi psal,ze to oslavuji ve meste.Od te doby se z nas stal zase par a on s holkou co chodil,se rozesel.Tak po nejake dobe bylo rozghodnuto ze spolu budeme bydlet.Ja jsem byla propustena z rizikoveho odd.v nemocnici a byla s nim v nasem byte.Najednou se strhla hadka a on ze si myslel,ze me zacne milovat ale ze mu to nejde.Ted se vratil k te slecne se kterou byl po me.Nic ho nezajima.Na malou neprispel a ja vybavu kupuhu z 3.800kc co mam mesicne.Mam uz vse a kazdym dnem cekam porod jsem 39+1 a chodim do rizikovky uz 2mesice.On se porad vymlouva ze nema cas na to aby podepsal dohodu o alimentech ani zapsat se do RL.Jsem u nasich,ale s detma se sem nevejdu :( nevim co mam delat :( ona ho vubec nezajima ani se nestara jak mi je :(

21veronika21
31. pro 2013

Ahoj.To mi je naozaj luto co sa ti stalo.A mam este len malo rokov aby som mohla niekoho sudit.Ale mam pocit,ze sa vrhas do vztahov uplne nezodpovedne a do sexu tiez.Ziadna laska to nebola,keby bola tak urcite sa o teba zaujima.Pretoze ak sa to stane raz,dobre sme ludia stava sa,neodhadla si to.Ale opat?Je to sviniar ze sa nezaujima,ale ty tiez musis vediet ze nemozes hned vhupnut do vztahu a este po uz jednej zlej skusenosti.Nebud taka naivna a lahkomyselna.

anetaji
autor
31. pro 2013

On mesic po rozchodu tvrdil,ze na me pocka.Ja jsem jen potrebovala cas si vse nechat projit hlavou a byt trochu sama.Necitit se tak upnute a svazane.Jen me mrzi,ze on me v tom takhle nechal.Ted uz tu totiz nejde jen o me,ale i o malou.Ja jsem vzdycky chtela sve deti zajistit a byt jim dobrou mamou.Jen ted nevim co jak a kde mam zaridit.Jestli to podat na soud a pak to nahlasit na socialku.Zjistila jsem jeste,ze dela nejake podvody se smlouvama a neustale kazdemu maze med kolem pusy jak se mnou je a jak me doprovazi na prohlidky,ze se tesime na miminko atp.+ x dalsich lzi kolem toho jak je uzasny otec,kamarad atp.

marukm
31. pro 2013

@anetaji Také je mi moc líto, co se ti stalo. Ale @21veronika21 má pravdu. 2 měsíce jste spolu byli, pak se to začalo hroutit, několik týdnů ti volal atd. a po dalším měsíci jsi zjistila, že jsi těhotná? Nechci být zlá. Ale už okolnosti, které doprovázely tvoji dceru, tě mohly varovat, že vždycky to nemusí skončit šťastně. Resp. že zezačátku je to všechno super.:/ Nezachoval se a nechová se dobře. To nepopírám. Ale to už asi nezměníš. Být na 2 děti sama nebude lehký, držím palce, ať to zvládneš. Protože pokud lže nebo dokonce páchá nějakou trestnou činnost, držela bych se od něj dál. A že ho naprášíš ti nepomůže. Můžeš se s ním soudit o alimenty, ale nevím, jak to je, když se asi nechce nechat napsat do RL. To by sis musela zjistit.

anetaji
autor
31. pro 2013

Ano to sice mate pravdu,ale kdyz nekoho znate tak dlouho a nikdy nebylo nic proti nemu spis naopak,tak nemuzete vedet,ze je pravy opak....no ona to resi socialka kde ho uvedete a pak to resi....chtela bych pro holky udelat vse at se maji obe dve dobre,nechci at ani jedna z nich doplaci na me a na ostatnich chyby....pokousim se nejak postavit na nohy.

anetaji
autor
31. pro 2013

Kazdopadne vsem preju vse nejlepsi do noveho roku stesticko a zdravi.Pokud mel nekdo spokojeny rok at to tak pokracuje a pokud ne,tak at se mu splni vse co chce ke spokojenosti 🙂

zuza1717
1. led 2014

Ahoj, mrzí mě co se Ti stalo. Už je teď jedno, že jsi tomu třeba mohla předejít, to víš asi nejlíp už sama, ale stalo se a myslím, že za to platíš víc než dost. Pokud nebude chtít určit otcovství dobrovolně, řekni mu, že podáš k soudu žalobu o určení otcovství. Veškeré náklady na soud včetně DNA testů potom po určení jeho otcovství bude hradit on. Taky máš nárok na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím od něho (prohlídky, těhotenské vitamíny a oblečení apod.). Pokud nebudeš moct víc info k tomu najít na netu, doporučuju si zkusit v okolí svého bydliště najít nějakou občanskou poradnu, kde zdarma lidem radí a mnohdy tam mají i právníka nebo zkusit napsat do nějakého časopisu pro maminky či na nějaký web, kde radí odborníci a poradili by Ti k tomu víc. Moc držím pěsti, ať je malá zdravá a ať se pro Tebe a dcerky vše v dobré obrátí.

amallie
1. led 2014

@anetaji výživné atp zajistit jde, dej návrh na soud (žalobu) na určeni otcovství a ostatní věci s tím spojené. Budou s tím trochu starosti a bude tě to něco stát. Jestli té nemiluje, což očividně ne, ani miminkem se to nezmění. Ty jeho nemilujes taky, kdyz ses s nim rozešla, takže ti bude lip samotne. Snad se ti do třetice podaří najít toho pravého 🙂
Pocitej ale s tím, ze soudem stanovené výživné nebude asi vysoké a na první dceru od nej peníze neziskas, budeš tudíž muset brzo do práce, nebo podnikat, či jinak se sama postarat.

anetaji
autor
1. led 2014

@zuza1717
dekuju moc.internet mam projetej krizem krazem 🙂 ale o soudu toho moc neni no :( budu muset podat tu zalobu,jemu je to jedno.jednou ma nepojizdny auto podrhe nema signal potreti zapomene telefon v aute a ja vzdycky cekam na sjednany cas......takze uz me taky dosla trpelivost....

anetaji
autor
1. led 2014

@amallie no tak to mi bude lepe samotne urcite 🙂 na prvni dceru bych po nem ani nic nechtela ;)

zuza1717
1. led 2014

@anetaji No jo, chlapi a výmluvy, v tom jsou někteří vážně nepřekonatelní. Já bych mu dala ultimátum, stanovila pro mě přijatelný termín jako poslední možný s tím, že pokud ho nedodrží, podávám žalobu a upozornila bych ho, že si to pak pěkně zacvaká a že to nebude málo. Akorát je potřeba to pak dodržet, pokud dáš ultimátum a nic se nestane, už nikdy si z nějaké dohody s Tebou hlavu dělat nebude. Teď už to asi stejně takto řešit nebudeš, když za pár dní rodíš, tak uvidíš, co se stane po porodu. Snad se blbec chytne za nos a alespoň v tomto se zachová slušně a nebude třeba to řešit soudně. Hodně štěstí🙂.

anetaji
autor
1. led 2014

@zuza1717
no dnes mi odesla hlenova zatka,tak uz opravdu cekam :D .....asi to tak budu muset udelat,kdyz to vubec neresi a netrapi ho to.a nevis jak dlouho to tak cca trva??a kdyz vim,ze ve firme mu plat muze napsat jeho kamarad jinak mam to vse rict??navic dostava udajne kazdou nedeli 1.000kc splatku z nejake pujcky.....dekuju moc

zuza1717
1. led 2014

Ježiš ty se máš, já jsem teprve ve 23tt a nemůžu se malého dočkat. Moc budu držet pěsti, ať je porod v pohodě. Taky nemáme tatínka, tak to bude jediná láska mého života (doufám, že ne navždy a že ještě nějaká láska přijde, ale asi si ještě na pana pravého počkáme)🙂. Nevím, jak dlouho to může u soudu trvat, ale určitě si tím někdo tady prošel, zkus to nadhodit jako téma diskuse či otázku. Jinak u soudu, pokud se tam dostanete, bych řekla vše. On na Tebe taky ohledy nebral...

anetaji
autor
1. led 2014

@zuza1717
koukam 🙂 taky se moc tesim az ji budu chovat konecne 🙂 to je taky pravda,ze on na me ohledy taky nebral....mas to hezky na leto termin,to si aspon uzije slunicka 🙂 urcite toho praveho najdete,to se neboj.preju at ti to vyjde co nejlepe 🙂 ja planuju hned mezi dverma rvat ze chci epidural :D minule jsem ho nedostala :D

zuza1717
1. led 2014

Já teď pomalu začínám zjišťovat info k porodu, tak zatím se mi zamlouvá kombinace cvičení s epi-no a epidural. Budeš mít někoho u porodu? Já si neumím představit tam být sama, když jsem prvorodička a nevím do čeho jdu, i když ty jsi už ostřílená máma a víš🙂.

anetaji
autor
1. led 2014

@zuza1717
ono nema cenu se tim stresovat ;) kdyz se miminku.nechce nic to neovlivni 🙂 urcite z toho nemej strach.par dni po porodu uz si ani na bolest nebo neco podobneho nevzpomenes 🙂 jsme tak naprogramovane 🙂 ostrilena?? 🙂 nikdy nerikej nikdy :D i kdyz ted to vypada na tresinku na dortu.mala uz tlaci hlavou na hraz,takze si myslim,ze ani nemrknu a bude venku 🙂 jojo urcirte nekdo bude 🙂 mam 3 lidi kdyby nahodou zaloha 🙂 takze sama taky nebudu 🙂 urcite je fajn tam nekoho mit 🙂

kacenka1979
20. únor 2014

@zuza1717 vem někoho sebou je dobré mít oporu a podporu měj dva lidi já počítala s přítelem měl akutní slepák den před takže sama a musím říct nic moc ...hlavně i personál se chová líp a starostlivěji když tam máš doprovod ..odzkoušeno...

kacenka1979
20. únor 2014

@anetaji pravda stres nepomůže mě nakonec vyvolávali ....a to jsem se snažila vše co se radí a nic ...jen skok padákem jsem snad nedala...ale ten by tam byl bejval do vánoc nakonec 42+0...měl smůlu ven musel 🙂))

anetaji
autor
21. únor 2014

ja jsem sla presne na termin porodu shodou okolnosti do nemocnice na kontrolu.jen tak jsem prohodila,ze bych uz chtela rodit 🙂 a hodna pani dr.sobotkova rekla nemam nic proti nalezmate,poslicky taky zatka odesla minuly tyden a otevrena jste od 6teho tak tomu pomuzeme,poslala me nahoru ze ma pak smenu a postara se o me 🙂 dostala jsem injekci na uvolneni porodnich cest a po 3ti mi pichla vodu.natalka se narodila v 16:14 hod. a mela 49cm a 3470g.takze akorat 🙂)) holky a personal byl milej vstricnej akorat se tam motalo hodne ucencu,ale coz na nekom se to naucit musi :D takze ja timto dekuji uzasne Dr.Sobotkove!!!!mila vstricna a obetava 🙂))) ja mela fajn nalez takze ona tomu jen pomohla 🙂))

zuza1717
10. bře 2014

@anetaji Ahoj, tak to jsem ráda, že jsi měla fajn porod. A jinak se máš s malou dobře?

anetaji
autor
11. bře 2014

zuza1717 Ahoj jinak to celkem jde s holcickama obema.Natalka je hodne miminko a co ty jak se mas ?? 🙂 vse vporadku??

postfach
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lasicka46
4. čer 2014

@anetaji dobrý den, mám obdobné problémy, jsem 35 týden a tatínek taky najednou přestal jevit zájem. Ideální vztah jsme neměli nikdy, ale ve většině případu se dokázal chovat jako z pohádky, jenže on má nějaké své nedořešené problémy s kterými se nedokáže srovnat a pak to přenáší na mně, a bohužel je natolik nezodpovědný, že když mi teď začal dělat zase peklo, nechápe že tím ubližuje i malému. Moc mi to hlava nebere a těch probdělých nocí taky není pramálo. Snažím se být v klidu, jenže .... Každopádně jsem chtěla říct, že jsem navštívila bezplatnou partnerskou poradnu, kde mi nabídli zdarma jak pomoc psychologa, tak i soc pracovnice, která se orientuje i v oblasti právní a právě s ní rozebírám a řeším podání žádostí k soudu atp. Navíc ta psycholožka s partnerské poradny říkala, že do budoucna, můžou použít i u soudu to že jsem je navštívila s tím a tím problémem, takže spíš ještě plus pro mně, i když jsem je nejdříve vyhledala hlavně z důvodu informaci o alimentech výživného atd ... Je to pro mě taky strašně těžké, protože ho pořád mám ráda, že ano, takže ztotožnit se s myšlenkou, že budu sama, že už si nenechám znovu mazat med kolem huby a pak se brouzdat v kruhu problému, že ho nezajímá co je se mnou, a hlavně co je s malým, po tom všem co jsme si prožili. Takže emoce pracujou a do toho člověk musí řešit právní věci, legislativu, zázemí, budoucnost .... Tuším jak se cítite, ale není nic důležitějišího než ten mrňousek kterého nosíme pod srdcem a my narozdíl od těch pitomců nikdy nezůstaneme samy

anetaji
autor
4. čer 2014

@lasicka46
Ahoj sice už je to trochu déle,ale pokud budeš chtít napiš mi SZ a můžem si o tom popsat soukromě 🙂

zuzanalamacova
21. črc 2014

taky jsem pred porodem i po porodu na vše byla sama , hlavne co se tyče nejm, deti od nakupovani , atd ale co je to muj uděl a vše se zvladlo akorat puberta rozhodne

asmae
16. srp 2014

@anetaji
Ahoj vůbec ti tu situaci nezávidím, odkud jsi?

lucinkaxxx
5. zář 2014

Ahoj maminky, jsem taky ve stejné situaci, nehledě na to, že se mi stala ta stejná dvakrát 🙂 Prvního syna jsem měla neplánovaně v 17 letech, tam se na nás tatínek vyprdnul, což se dalo celkem čekat, ale syna si bere, alimenty platí a jakž takž jako otec funguje. Nyní jsem po 8 letech a 3 letech vztahu otěhotněla se současným přítelem, do 6.měsíce byla pohoda, ale pak jsme šli známým na svatbu a on mě tam podvedl ☹ Tím pádem je u mě naprosto ubohý a odepsaný. Po těch počátečních nervech se s ním už ted alespon o miminku dokážu bavit, vozí mě občas do poradny a vypadá to, že si ho bude i brát....tak snad....ale je to náročný....říkám si, jak je možný, že to člověka potká dvakrát? Kdyby se mi jednou něco stalo, tak sourozenci půjdou od sebe každý ke svému tátovi...no děs...